Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6125


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το 6131 ειναι παντοφλαρα?συγνωμη αλλα ειναι απο τα πιο κομψα αναδιπλουμενα κινητα που εχω δει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 101
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι, είναι... Αντιθέτως το Νοκια 6125... Εκείνου(Νοκια 6131), είναι πολύ άσχημος ο σχεδιασμός του...

nokia 6131 92 x 48 x 20 mm nokia 6125 90 x 46 x 23.6 mm,δεν βλεπω καμια μεγαλη διαφορα που να χαρακτηριζει το 6131 παντοφλα.και μονο η οθονη τα κλεινει ολα,δεν συνεχιζω γιατι ηδη εχουμε βγει :offtopic: :)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

το ειδα κι εγω σημερα και τελικα εναι ετσι οπως το ελεγα,φαινεται μεγαλύτερο απο το 6131 και πιο χοντρουλο.ειναι ομως ομορφο και στιβαρο κινητο και η οθονη του δεν ειναι και τοσο ασχημη.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, και εγώ από χθες είμαι ένας ακόμα κάτοχος του Νοκια 6125. Έχω μείνει άφωνος(παρόλο που ακόμα δεν το άνοιξα). Όμως χρειάζεται 24 ώρες για την πρώτη του φόρτιση. Η συσκευασία πώλησης είναι πολυ φτινιάρικη! Όπως επίσης και του Νόκια 6131. Έχει το κινητό, ακουστικά, φορτιστή, μπαταρία και εγχειρίδιο... Αλλά, ήθελα και microSD μνήμη και αγόρασα μία 256 megabytes.
Link to comment
Share on other sites

24 ωρες φορτιση?χμ.ok.εγω ποτε δεν εχω αφησει κινητο για πανω απο 6 ωρες,ειναι ματαιο μιας και η φορτιση σταματαει περιπου στην 1 ωρα στα καινουρια κινητα.

δεν εκανες βεβαια κατι κακο απλα την γνωμη μου λεω.παντα φιλικα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση,

Ρε παιδιά, στην "Κύρια Οθόνη", μόλις ανοίξεις το κινητό, στο "Μετάβαση", μου έχει το "Calculator"... Πάω στις επιλογές, για να το φύγω, και δεν έχει την επιλογή "Calculator". Τι πρέπει να κάνω για να φύγω εκείνη την επιλογή; Με εκτίμηση

Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχει κανένα καθαριστικό που φεύγουν ή που τις κάνουν να μην φαίνονται(σαν το make-up) τις γραντζουνιές στο κινήτο; Θα μπορούσατε να μου πείτε κανένα site;
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο και σε παρα πολυ καλη τιμη!!!

ο σχεδιασμος του ειναι οντως ετυπωσιακος!

και με flash player και με 1.3 megapixel!!!

εχει μουρλαθει η Nokia!:X :X :X :X

Link to comment
Share on other sites

Είμαι μεταξύ 6125 και 6131, σαφώς το 6131 έχει μεγαλύτερη οθόνη και υποκειμενικά καλύτερο σχεδιασμό (βέβαια είναι και πιο ακριβό). Αυτό που με προβληματίζει όμως είναι η πολύ μικρή διάρκεια της μπαταρίας του. Απο το thread του 6131 βλέπω ότι με το ζόρι φτάνει τις 2 μέρες (με σχετικά μικρή χρήση και χωρίς bluetooth επί συνεχούς βάσεως). Ήθελα να μου πουν οι κάτοχοι του 6125 πόσο περίπου διαρκεί η μπαταρία του, για 15' χρόνο ομιλίας τη μέρα, κανα 10' bluetooth και λίγο απαραίτητο βέβαια σκάλισμα. Οι μπαταρίες των δυο κινητών είναι ίδιες οπότε η διαφορά στην κατανάλωση θα προέρχεται αποκλειστικά απο τις διαφορετικές σε μέγεθος οθόνες τους.
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω τη γνωστή ερώτηση [πάρα πολύ σημαντική για όσους γράφουν πολλά μηνύματα]?

 

Μετά από ένα συγκεκριμένο αριθμό χαρακτήρων [π.χ. 60 ή 70] σπάει τα μηνύματα και τα χρεώνει διπλά ή έως τους 160 τα στέλνει ως ένα μήνυμα?

 

Ευχαριστώ. :)

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω τη γνωστή ερώτηση [πάρα πολύ σημαντική για όσους γράφουν πολλά μηνύματα]?

 

Μετά από ένα συγκεκριμένο αριθμό χαρακτήρων [π.χ. 60 ή 70] σπάει τα μηνύματα και τα χρεώνει διπλά ή έως τους 160 τα στέλνει ως ένα μήνυμα?

 

Ευχαριστώ. :)

 

Με την ακόλουθη ρύθμιση σε περιορισμένη στέλνεις 160 chars κανονικά

http://img230.imageshack.us/img230/3232/snag0001ex2.jpg

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

σημερα πηγα και πηρα ενα 6125 για την μανα μου αλλα δυστυχως δεν πιανει καθολου σημα οποτε αυριο θα παει για αλλαγη,ελπιζω το αλλο να μην εχει προβλημα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας,

Βλέπω σε διάφορα topics να γράφουν για αναβαθμίσεις κινητών. Εγώ έχω τις εξείς ερωτήσεις:

1. Η αναβάθμιση σε τι χρησιμέβει;

2. Η αναβάθμισει σε τι με βοήθα;

3. Υπάρχει ανάβάθμισει για το Νόκια 6125;(εάν ναι, ποια είναι η τελευταία;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Βλέπω σε διάφορα topics να γράφουν για αναβαθμίσεις κινητών. Εγώ έχω τις εξείς ερωτήσεις:

1. Η αναβάθμιση σε τι χρησιμέβει;

2. Η αναβάθμισει σε τι με βοήθα;

3. Υπάρχει ανάβάθμισει για το Νόκια 6125;(εάν ναι, ποια είναι η τελευταία;

Ευχαριστώ

1.2. ena firmware to opoio perna panw sto tilefwnw kati san ta diafora service packs twn windows veltiwnnei kai epidiorthwnei provlimata (bugs ) p vriskonte mesa stin proigoueni ekdosi kai veltiwnnei tis epidwseis tou tilefwnou.Kapoies fores omws mporei na dimiourgisei alla provlimata sto tilefwnw giauto an den exou provilma den tin peirazoume

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Το παρελαβα και εγω σημερα για δευτερο τηλεφωνο και φαινεται πολυ ωραιο. Τωρα φορτιζει και το απογευμα θα το σκαλισω!
Link to comment
Share on other sites

Το παρελαβα και εγω σημερα για δευτερο τηλεφωνο και φαινεται πολυ ωραιο. Τωρα φορτιζει και το απογευμα θα το σκαλισω!

Μεγια! Οποιαδήποτε ερώτηση έχεις σχετικά με το κινητό, ρώτα μας άφωβα:)

Link to comment
Share on other sites

Και για το καλο θα κανω την πρωτη μου ερωτηση. Εχει κανενας εχτρα θεματα για το τηλεφωνο να μου τα στειλει στο derizio@yahoo.gr?

Θα το εκτιμησω ιδιαιτερα! Ευχαριστω πολυ! Και επισης αν εχεις καμια καρτα μνημης που δεν θελει και τα βρουμε στην τιμη την αγοραζω.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα λοιπον θεματα απο καποιο site που μου εστειλε ενας φιλος και τον ευχαριστω πολυ !!!!! αλλα προσπαθω να τα στειλω απο το pc στο τηλεφωνο και το τηλεφωνο δεν τα λαμβανει με τιποτα. Προσπαθησα να στειλω μια εικονα απο το pc, ουτε αυτη. Αντιθετα απο το Ν80 μου που εστειλα ενα ηχο τον ελαβε κανονικα. Ξερει κανεις κατι?

 

Ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Όταν συνδέεις το καλώδιο με το κινητό, στην οθόνη του κινητού σου γράφει "Συνδ. καλώδιο USB. Επιλέξτε λειτουργία"; Εάν σου το γράφει πρέπει να επιλέξεις στο κινητό το "Αποθήκ. δεδομέν." Και θα σου γράψει "Λειτουργία αποθήκευσης δεδομένων". Μετά που θα επιλέξεις στο κινητό το "Αποθήκ. δεδομέν.", θα πρέπει να σου γράψει "Μεταφορά Δεδομένων..." για να στείλεις ό,τι θες. Εάν δεν σου δείξει στην οθόνη του κινητού "Μεταφορά Δεδομένων...", δοκίμασε να κάνεις repair το "Nokia Connectivity Cable DKU-2 Drivers". Εγώ έχω μόνο το "Nokia Connectivity Cable DKU-2 Drivers", χωρίς του PC Suite, και στέλνω ό,τι θέλω. Κάνε remove το PC Suite, συνδέθου όπως σου είπα πιο πάνω και εάν πετίχει, θα σου γράψει στο My Computer, νέο Hardware με το όνομα "Removable Disk". Ελπίζω να σε βοήθησα:rolleyes:

Εγώ έχω microSD στο κινητό και στην microSD ΜΟΝΟ μπορώ να συνδεθώ όχι στην μνήμη του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Πήρε η κοπέλα μου το 6125. Ενώ μπορεί να δεχθεί κανονικά εικόνες και εφαρμογές από το δικό μου κινητό, δεν επιτρέπει την αποστολή τους. Σαν να τις "κλειδώνει". Υπάρχει κάποια ρύθμιση ώστε να μπορεί να στέλνει κιόλας? Thanks
Link to comment
Share on other sites

Πήρε η κοπέλα μου το 6125. Ενώ μπορεί να δεχθεί κανονικά εικόνες και εφαρμογές από το δικό μου κινητό, δεν επιτρέπει την αποστολή τους. Σαν να τις "κλειδώνει". Υπάρχει κάποια ρύθμιση ώστε να μπορεί να στέλνει κιόλας? Thanks

Δεν μπορείς να στείλεις εφαρμογές από οποιοδίποτε κινητό σε άλλο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...