Jump to content

Ερωτευμένοι του myphone... ενωθείτε!


billakosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Άμα αφήσεις κάποια έγγυο, πρέπει σαν σωστός άντρας να αναλάβεις τις ευθύνες σου, να αναγνωρίσεις το παιδί και να κάνεις το παν να μεγαλώσει με τις καλύτερες συνθήκες και προοπτικές.

Το να παντρευτείς είναι άλλο πράγμα... άσχετο κατά την γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλάμε! Μια άτυπη ερώτηση ηταν
APLA ANAROTIOMOUN OLOI ESEIS POU LETE OTI EXETE KAPSOURA ME THN KOPELA SAS.TI THA kanate an sunebene kati tetio. sumbainoun auta kai kurios se mikroteres hlikies.
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

αυτό είναι μια ερώτηση που δεν μπορεί να απαντηθεί έτσι θεωρητικά σε ένα φόρουμ. Άλλο πράγμα η πραγματικότητα, ειδικά σε ΤΟΣΟ σοβαρό θέμα και άλλο η χαλαρή κουβέντούλα στο νετ.
mobile προβληματισμοί...
Link to comment
Share on other sites

Άμα αφήσεις κάποια έγγυο, πρέπει σαν σωστός άντρας να αναλάβεις τις ευθύνες σου, να αναγνωρίσεις το παιδί και να κάνεις το παν να μεγαλώσει με τις καλύτερες συνθήκες και προοπτικές.

Το να παντρευτείς είναι άλλο πράγμα... άσχετο κατά την γνώμη μου.

 

Σωστός ο νέος!

Άσχετο και ανούσιο θα προσέθετα...

...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καιρό είχα να γράψω εδώ μέσα... :p

Βλέπετε ο στρατός κλείνει κάποιους ορίζοντες...αλλά ευτυχώς υπάρχουν και τα πλοία και κάνουμε και καμμιά καλή γνωριμία. :p Και επειδή η γνωριμία είναι γένους θηλυκού...τι θα γνωρίσουμε στο βαπόρι; :lol:

Βλέπετε όρεξη ο σούβλακος σήμερα; Που και να μην ήταν κουρασμένος από το ταξίδι...:lol:

Να μπένουμε στο θέμα μας λοιπόν...Ξανακατεβαίνω χθες Χανιά για κάτι δουλειές. Εκεί που ψάχνω που να καθήσω βρίσκω μια θέση δίπλα σε μια όμορφη δεσποινίδα και με θέα και τις τρεις τηλεοράσεις του πλοίου. Α, ξέχσασα, και καναπέ παρακαλώ...:p Πιάνουμε την κουβέντα, γελάκια από 'δω, γελάκια από 'κει, κάποια στιγμή πηγαίνω για να δω τι γίνεται με καμπίνα. Ξέχασα να αναφέρω, ο θείος μου (ξάδελφος του πατριού μου για την ακρίβεια) είναι υπεύθυνος στη reception και μόλις ξεκινήσει το πλοίο κάνει τα κουμάντα του. :p Έλειπε όμως με άδεια και δεν πήρα ολόκληρη καμπίνα. :rolleyes: Μετά από λίγο με φωνάζουν απ' τα μεγάφωνα. Σκέφτομαι τι μ@λ@κί@ μπορεί να χουν κάνει άραγε...:confused: Τελικά η τύχη μου χαμογέλασε και με πήγανε σε δίκλινη, όλη για μένα. Για μας μάλλον...:rolleyes: Και φαγητό κούτρα (τζάμπα στη Β. Ελλάδα) παρακαλώ...Εκείνη ένοιωθε κατυποχρεωμένη, ανταλλάξαμε τηλέφωνα. Στην καμπίνα πήγαμε στις 11 και κοιμηθήκαμε στις 2...ελέω μαξιλαροπόλεμου, γαργαλιμάτων, πειραγμάτων κλπ κλπ...

Δεν έκανα την παραπάνω κίνηση (φιλί), και δεν ξέρω αν έπραξα ορθά. Πάντως ρίσκαρα πολύ που την έβαλα στην καμπίνα, γιατί αν μας έπερνε κανένα μάτι από το προσωπικό θα 'χαμε κακά ξεμπερδέματα...:rolleyes:

Τι λέτε; Εσείς πώς θα αντιδρούσατε στη θέση μου;

 

ΥΓ: Το καλό στην υπόθεση είναι ότι σε μερικούς μήνες μετακομίζει Θεσσαλονίκη για σχολή αεροσυνοδών, οπότε με ένα σμπάρο 2 τριγόνια...

Link to comment
Share on other sites

ΑΡΗ ΑΡΗ καψουρα μου μεγαλη για σενα ηρθα παλι εδω και τραγουδωωωωω...

 

Αδερφε Αρειανε,sorry που στο λεω,αλλα μαλ@κια εκανες.Επρεπε να το φας.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

Θα φανεί στην πορεία...Γενικά δεν είμαι ο τύπος που έχει επιτυχία με τις γυναίκες...

Βασικά δεν ήθελα να προχωρήσω γιατί θα φαινόταν σαν να την εκμεταλλευόμουν. Και αν αντιδρούσε; Τι θα γινόταν μετά; Θα της είχα ριχτεί σε μια καμπίνα που δεν την είχε πληρώσει ούτε εγώ, ούτε εκέινη...

Link to comment
Share on other sites

Α, το προβλημα ειναι οτι δεν πληρωσατε την καμπινα;:blink: :wacko: :X

Τι ακουω θεε μου. Ρε κανε παιχνιδι εκει χαμου, αφου ηρθε στην καμπινα, αλλο που δεν θελει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν το διατύπωσα καλά ρε Σόφι...Τέλος πάντων, δεν ήθελα να εκβιάσω την κατάσταση...

 

Edit: Τι πρόγραμμα έχεις βάλει και ακούς τα post μας να το βάλουμε και εμείς;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μάλλον είχατε δίκιο....Δεν έκανα τπτ εκέινο το βράδυ και μάλλον ήταν αυτογκόλ και χάσαμε το ματσάκι....

εσυ εχασες το ματς και εγω εχω χασει την μπαλα..

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Θα φανεί στην πορεία...Γενικά δεν είμαι ο τύπος που έχει επιτυχία με τις γυναίκες...

Βασικά δεν ήθελα να προχωρήσω γιατί θα φαινόταν σαν να την εκμεταλλευόμουν. Και αν αντιδρούσε; Τι θα γινόταν μετά; Θα της είχα ριχτεί σε μια καμπίνα που δεν την είχε πληρώσει ούτε εγώ, ούτε εκέινη...

 

Το αν εκανες καλα ή οχι εξαρταται απο το τι ψαχνεις: :O

 

Αν ψαχνεις να περασεις το βραδυ "ομορφα" και μετα παμε γι'αλλα τοτε δεν εκανες καλα.

 

Αν παλι ψαχνεις για πιο μονιμα και σταθερα πραγματα τοτε καλα εκανες και σταματησες εκει...κι εγω το ιδιο θα εκανα. :)

Αυτα τα πραγματα απαιτουν αρκετο χρονο...δεν γινονται απο τη μια ημερα στην αλλη ;)

 

Αν τωρα τυχαινει και η ομορφη δεσποινιδα ψαχνει αυτο που ψαχνεις κι εσυ...ολο και καπου θα ξανασυναντηθειτε, να εισαι σχεδον σιγουρος (οχι 100% αλλα σχεδον 100% :p) :whistle:

 

Αφου πλεον εχουμε αναλυσει ολες τις προοπτικες σου, απομενει να μας πεις τι ψαχνεις αλλα και τι νομιζεις οτι ψαχνει η ομορφη δεσποινιδα που γαργαλιοσασταν ολο το βραδυ και δεν αφησατε τον (αγανακτησμενο) ενοικο της απεναντι καμπινας σε ησυχια :ninja:

Link to comment
Share on other sites

fabo114, δυστυχώς συμφωνώ μαζί σου. Μάλλον αυτή ήθελα να περάσουμε ένα αξέχαστο βράδυ, και εγώ είμουν κύριος, όχι όμως στο σωστό άτομο. Τζάμπα χαλιόμουνα όλη την εβδομάδα...Προφανώς επανεμφανίστηκε ο πρώην στο προσκήνιο γι' αυτό κι αυτή η συμπεριφορά.

Η πλάκα είναι ότι το Σάββατο της είχα πει ότι θέλω να βρεθούμε και να μιλήσουμε. Είπε ότι θα μου τηλεφωνούσε, αλλά δεν ειδοποίησε. Σε επικοινωνία μας χθες τα μεσάνυχτα, της είπα ότι εγώ της φέρθηκα άψογα και ότι περίμενα διαφορετική αντιμετώπιση, καθώς επίσης ότι δεν εκτίμησε κάποια πράγματα και τα θεώρησε δεδωμένα. Εκείνη απάντησε λέγοντας ότι δεν καταλαβαίνει τη συμπεριφορά και ότι την παρεξήγησα και απλώς εκείνη ήθελε να κάνουμε παρέα και όχι τίποτα παραπάνω...........

Το μεσημέρι που σχόλασε από το μαγαζί την πέτυχα στο δρόμο, αλλά την χαιρέτησα σαν να ήταν μια απλά γνωστή μου...

Link to comment
Share on other sites

καλα αυτο με τους πρωην δεν το αντεχω καθολου.

προσφατα που ειχα γνωρισει μια κοπελα...απο την δευτερη μερα που λεει" ασε πηρα και τον πρωην μου και του ριξα ενα βρισιδι" λεω γιατι? "γιατι την επεσε στην κολητη μου"

αντε κοπελα μου στον πρωην σου...

αυτες τις καταστασεις τις εχω απορριψει απο την αρχη και εμεις εχουμε πρωην αλλα δεν κανουμε κι ετσι.

οταν εισαι free κανε οτι θελεις αλλα μην ανακατευεις το παρελθον με τον παρον και το μελλον.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

fabo114, δυστυχώς συμφωνώ μαζί σου. Μάλλον αυτή ήθελα να περάσουμε ένα αξέχαστο βράδυ, και εγώ είμουν κύριος, όχι όμως στο σωστό άτομο. Τζάμπα χαλιόμουνα όλη την εβδομάδα...Προφανώς επανεμφανίστηκε ο πρώην στο προσκήνιο γι' αυτό κι αυτή η συμπεριφορά.

Η πλάκα είναι ότι το Σάββατο της είχα πει ότι θέλω να βρεθούμε και να μιλήσουμε. Είπε ότι θα μου τηλεφωνούσε, αλλά δεν ειδοποίησε. Σε επικοινωνία μας χθες τα μεσάνυχτα, της είπα ότι εγώ της φέρθηκα άψογα και ότι περίμενα διαφορετική αντιμετώπιση, καθώς επίσης ότι δεν εκτίμησε κάποια πράγματα και τα θεώρησε δεδωμένα. Εκείνη απάντησε λέγοντας ότι δεν καταλαβαίνει τη συμπεριφορά και ότι την παρεξήγησα και απλώς εκείνη ήθελε να κάνουμε παρέα και όχι τίποτα παραπάνω...........

Το μεσημέρι που σχόλασε από το μαγαζί την πέτυχα στο δρόμο, αλλά την χαιρέτησα σαν να ήταν μια απλά γνωστή μου...

Τι λε ρε... Τι είν' αυτά ρε...

 

Και ξαφνικά σιωπήσαν οι κοπέλες του φόρουμ. :X Ωραία συμπεριφορά έτσι; Άμα σας κουτουπώνουμε με τη μία είμαστε λυσσάρηδες/βιαστικοί/σεξοπορνοδιαστροφικοί. Αν δεν το κάνουμε αυτό και το πάμε λάου-λάου, είμαστε μ@λ@κες, φλώροι κλπ.

 

Μη μασάς cacofonix. Απλά σου έγινε μάθημα για την επόμενη φορά. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήθελα να μιλήσω νωρίτερα γιατί δυστυχώς ήξερα την κατάληξη.Τουλάχιστον εσύ και πόσοι ακόμα άντρες επιβεβαίωθηκαν για ακόμη μία φορά το πως πρέπει να πράττουν σε αυτές τις καταστάσεις.Μπορεί να είναι λυπηρό αλλά είναι συνάμα πολύ αληθινό.

 

Μην μασάς αδερφέ!♦

The Future Belongs To The Brave
Link to comment
Share on other sites

Πάντως σίγουρα δεν είμαι ο πρώην της!! :p :D

 

Είχα ένα προαίσθημα ότι θα συμβεί κάτι τέτοιο γιατί πολύ απλά η ευκαιρία που σου δίνεται σε τέτοιες περιπτώσεις είναι μοναδική και δυστυχώς πλέον δεν υπάρχει χώρος για ρομαντισμούς και υπαναχωρήσεις, αν δεν χτυπήσεις εσύ τότε θα το κάνει κάποιος άλλος, πάντα υπάρχει κάποιος που παραφιλάει, δεν μπορεί να είσαι ο μόνος...ανά πάσα στιγμή.

 

Και για ακόμη μία φορά επιβεβαιώθηκε ότι οι γυναίκες δεν "συγχωρούν" τέτοια ολιγορία, όσο ψυχρό και κακό μπορεί να ακούγεται αυτό.

 

Τα τελευταία προπύργια του ρομαντισμού είναι έτοιμα να πέσουν, λίγοι μείναν στα οχυρά, άλλαξαν οι καιροί φίλε αριανέ.

 

Y.Γ.Μπορεί το παραπάνω να ακούγεται λες και αναφέρομαι για καλοκαιρινή κατάσταση με ξένες τουρίστριες που τις πετύχατε παρέα με τους φίλους σου σε ένα μπαρ ενώ κάνατε τα μπανάκια σας,αλλά εσύ είχες στο μυαλό σου την σταδιακή γνωριμία με αποσκοπό την δέσμευση, δεν λέω οι περισσότεροι θα το θέλαμε αλλά είναι είδος προς εξαφάνιση.(και πάντα εννοείται ότι οι καλές πάντα θα έχουν και κάποιον να τις παραφιλάει ή ακόμα καλύτερα, να τις φιλάει, ανά πάσα στιγμή)

The Future Belongs To The Brave
Link to comment
Share on other sites

παιδια μη γενικευουμε, ενταξει! επειδη φερθηκε ετσι μια κοπελα δεν ειναι αναγκη να μας παρει ολους η μπαλα και αυτο ισχυει και για τα δυο φυλα! καλα εκανες αγαπητε soublaki και φερθηκες πολυ σωστα κατ' εμε! τουλαχιστον εγω θα το ειχα εκτιμησει... ησουν κυριος! τωρα αν επεσες σε βλαμμενη δεν φταις εσυ... αλλα δεν ειναι κι ολες οι γυναικες ιδιες, οπως ουτε και ολοι οι ανδρες ιδιοι... ας πουμε θα μπορουσες εσυ να ειχες προχωρησει αν δεν σε ενοιαζε η κοπελα για πιο σοβαρα, εκεινη να ηθελε κατι πιο σοβαρο, μετα εσυ να εξαφανιζοσουν και τωρα να ειχαμε δραματα! οποτε... ;) ;) ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://freespiritnowtobe.blogspot.com/

Ανήκω σε μένα και στα όνειρα μου!

Link to comment
Share on other sites

π τωρα να ειχαμε δραματα! οποτε...

 

:lol:

Καλύτερα να έχουμε δράματα, παρά νερόβραστη σαπουνόπερα! :happy:

http://new.koolart.co.uk/catalog/images/1822.jpg

http://www.msprotege.com/vbb225/images/smilies/drive.gif

My love for you insatiable, not superficial

You 'LL never waLk aLone!

Link to comment
Share on other sites

παιδια μη γενικευουμε, ενταξει! επειδη φερθηκε ετσι μια κοπελα δεν ειναι αναγκη να μας παρει ολους η μπαλα και αυτο ισχυει και για τα δυο φυλα! καλα εκανες αγαπητε soublaki και φερθηκες πολυ σωστα κατ' εμε! τουλαχιστον εγω θα το ειχα εκτιμησει... ησουν κυριος! τωρα αν επεσες σε βλαμμενη δεν φταις εσυ... αλλα δεν ειναι κι ολες οι γυναικες ιδιες, οπως ουτε και ολοι οι ανδρες ιδιοι... ας πουμε θα μπορουσες εσυ να ειχες προχωρησει αν δεν σε ενοιαζε η κοπελα για πιο σοβαρα, εκεινη να ηθελε κατι πιο σοβαρο, μετα εσυ να εξαφανιζοσουν και τωρα να ειχαμε δραματα! οποτε... ;) ;) ;)

trela7, έστω ότι είσουν εσύ στη θέση της κοπελιάς, πώς θα αντιδρούσες; Το ίδιο ισχύει και για τη sofi-k. Για άλλες κοπέλες του forum δεν αναφέρομαι μιας και δεν απάντησαν στο thread.

Link to comment
Share on other sites

Να συμφωνήσω και εγώ με την trela7 ότι κύριε soublaki-3 καλά έκανες και ήσουν κύριος..Γιατί πολύ απλά

 

1ον)αν δεν είχες μείνει κύριος και έκανες κίνηση κα αυτή δεν ήθελε μπορεί να είχατε ακουστεί σε όλο το πλοίο από τις φωνές του τύπου "αααα για να σου πω κ***παιδο για ποια με πέρασες ?!?" και άλλα τέτοιου τύπου άρα θα έχανες και το ....:X και την κοπέλα...

 

2)αν έκανες κίνηση και αυτή ήθελε τότε θα είχες περισσότερες αναμνήσεις από το ταξίδι αυτό και το πιθανότερο να τελείωνε εκεί..

 

Πάμε τώρα στο άλλο...

 

3)Αν δεν έκανες κίνηση και έκανε αυτή δεν ξέρω τι θα έκανες αλλά αν ήταν να πας για κάτι πιο σοβαρό σίγουρα θα σε ξενέρωνε ότι έκανε κίνηση σε έναν άγνωστό τύπο..

 

και 4) αν δεν έκανες κίνηση και δεν έκανε κίνηση και αυτή θα είχες κάτι να περιμένεις όταν θα συναντιόσασταν..

 

Τώρα στο ότι αυτή γύρισε στον πρώην της θα συμφωνήσω με billako ο οποίος πολύ σοφά λέει

 

και εμεις εχουμε πρωην αλλα δεν κανουμε κι ετσι.

οταν εισαι free κανε οτι θελεις αλλα μην ανακατευεις το παρελθον με το παρον και το μελλον.

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Τώρα στο ότι αυτή γύρισε στον πρώην της θα συμφωνήσω με billako ο οποίος πολύ σοφά λέει

Μπορεί και να μην γύρισε, μια εικασία έκανα...

Link to comment
Share on other sites

trela7, έστω ότι είσουν εσύ στη θέση της κοπελιάς, πώς θα αντιδρούσες; Το ίδιο ισχύει και για τη sofi-k. Για άλλες κοπέλες του forum δεν αναφέρομαι μιας και δεν απάντησαν στο thread.

 

κοιταξε αγαπητε soublaki, αν ημουν στη θεση της, καταρχας δεν θα ειχα ερθει μαζι σου στην καμπινα! :D ενα το κρατουμενο, σοβαρα το λεω, δεν θα ειχα ερθει.

επειτα, αν λεμε, αν ερχομουν θα ηθελα σιγουρα να εισαι κυριος, οπως και ησουν, οπως πολυ σωστα αναφερθηκε και λιγο πριν, αν αντιδρουσες διαφορετικα θα ειχαμε φωνες στο πλοιο και θα ειχατε γινει ρομπα!

αντιστοιχα ομως με τον τροπο που θα φεροσουν εσυ θα φερομουν κι εγω, δηλαδη αν εσυ ησουν κυριος, δεν θα μπορουσα εγω να σου τριβομαι ή διαφορα αλλα... δε λεω οτι η κοπελα εκανε κατι τετοιο, απλως λεω!

τωρα για το μετα, δεν ξερω... ας πουμε αν μου αρεσες, θα προσπαθουσα να κρατησω επαφη και να δω αν κι εσυ ενδιαφερεσαι για να δουμε που θα παει το θεμα. αν δεν ενδιαφερομουν, θα σου ελεγα ευγενικα πως εχει η κατασταση, θα σε ευχαριστουσα για την καμπινα, αν ειχα ερθει στην καμπινα, και αυτο θα ηταν. ντομπρα, ευγενικα, απλα, χωρις παρεξηγησεις και ψεματα ή υπεκφυγες. δυστυχως δεν φερονται ολοι οι ανθρωποι ιδια... ;) ;) ;) και το κακο δεν ειναι να μην σε θελει καποιος, αυτο ειναι πιθανο, δεν μπορουμε να αρεσουμε σε ολους, αλλα το κακο ειναι να μην εχουν τα κοτσια οι αλλοι να μας πουν την αληθεια, για αυτο και ειπα πριν οτι επεσες σε βλαμμενη... :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://freespiritnowtobe.blogspot.com/

Ανήκω σε μένα και στα όνειρα μου!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...