Jump to content

Ερωτευμένοι του myphone... ενωθείτε!


billakosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βασικα εγω ξερετε τι σκεφτομαι καμια φορα; οτι θα ηθελα να μπορουσα να δω τον ανθρωπο μου χωρις να ετοιμαζω βαλιτσα, εστω και μικρη, χωρις να παιρνω τρενο, χωρις να προγραμματιζω τις προηγουμενες μερες, χωρις να πρεπει να βγαλω εισιτηριο, χωρις, χωρις, χωρις... γενικα χωρις εννοιες που δεν ταιριαζουν με τον ερωτα...

αλλα τι να κανουμε;;;; ολοι θελουμε πολλα και συχνα γινομαστε αχαριστοι με οσα εχουμε, διοτι το σημαντικοτερο όλων ειναι να εισαι με καποιον και να ειστε κι οι δυο ευτυχισμενοι!!! :)

+1000. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τελικα ο ερωτας δε μετραει ηλικια-αποσταση και τρελα

ολα επιτρεπονται :)

ετσι!! :up:

sofi-k ευχαριστω!!! ξεχασα να γραψω οτι ειναι πολλα παιδια με τα οποια συμφωνω κι εγω με οσα εχουν γραψει κατα καιρους σε προηγουμενες σελιδες...

 

 

 

χωρις διοδια θα ειναι... free!!! να περνανε ολοι, οποτε θελουν χωρις προβλημα...

βασικα εγω ξερετε τι σκεφτομαι καμια φορα; οτι θα ηθελα να μπορουσα να δω τον ανθρωπο μου χωρις να ετοιμαζω βαλιτσα, εστω και μικρη, χωρις να παιρνω τρενο, χωρις να προγραμματιζω τις προηγουμενες μερες, χωρις να πρεπει να βγαλω εισιτηριο, χωρις, χωρις, χωρις... γενικα χωρις εννοιες που δεν ταιριαζουν με τον ερωτα...

αλλα τι να κανουμε;;;; ολοι θελουμε πολλα και συχνα γινομαστε αχαριστοι με οσα εχουμε, διοτι το σημαντικοτερο όλων ειναι να εισαι με καποιον και να ειστε κι οι δυο ευτυχισμενοι!!! :)

αχ βρε παιδια... :love: :love: παιρνω κουραγιο με εσας εδω μεσα και τα οσα λετε γιατι πολλοι λενε οτι οι ερωτες απο αποσταση ειναι μουφα, τα ακουγα και μερικες φορες τα αφηνα να με στεναχωρουν, κακως :mad:, αλλα χαιρομαι γιατι οσοι γραφετε ειστε και μεγαλυτεροι μου, οποτε δεν σκεφτονται θετικα για τη σχεση εξ αποστασεως μονο μικροτερα παιδια που μπορει να τα βλεπουν ολα και λιγο πιο ανεμελα και ισως και πιο εφημερα... μην παρεξηγηθει κανεις, δεν το λεω για κανεναν συγκεκριμενα! χαιρομαι πολυ που νιωθετε κι εσεις ετσι!!! :D

το θεμα ειναι να πιστευεις στον ανθρωπο σου οπως κι αυτος εσενα.

καμια σχεση δεν ειναι μουφα.αρκει να το θες και να μη βαριεσαι ή οτι αλλο.

μακαρι ολοι μας να μπορουσαμε να εχουμε και μια ευκολη λυση...αλλα τι να κανεις.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

δεν θα μπορουσα να μην συμφωνησω περισσοτερο μαζι σου τρελα7

οχι αλλες βαλιτσες-αεροπλανα-εισητηρια-τσεκ ιν-καθυστερησεις-προγραμμα-απουσια παρα μονο καθημερινοτητα-τυχαιες βολτες-καβγαδακια κοντινα-βολτες στην πολη-φαγητακι-παγωτακι :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

You are Beautiful Its True...

Link to comment
Share on other sites

ετσι!! :up:

 

το θεμα ειναι να πιστευεις στον ανθρωπο σου οπως κι αυτος εσενα.

καμια σχεση δεν ειναι μουφα.αρκει να το θες και να μη βαριεσαι ή οτι αλλο.

μακαρι ολοι μας να μπορουσαμε να εχουμε και μια ευκολη λυση...αλλα τι να κανεις.

 

αυτο ξαναπες το!!! σκεφτομουν οτι τελικα για να πετυχει μια σχεση απο αποσταση θελει πολλη δουλεια. τωρα θα μου πειτε ολες οι σχεσεις θελουν δουλεια, αλλα νομιζω οτι ειναι πολυ πιο ευκολο να χαλασει μια σχεση οταν δεν βλεπεις τον αλλον συνεχεια και να εξηγηθω για να μην παρεξηγηθω...

μπορει π.χ να μιλας με τον ανθρωπο σου στο τηλεφωνο και ειναι ευκολο να αρχισεις να γκρινιαζεις και να παραπονιεσαι, φυσιολογικο, λεγοντας οτι δεν βλεπομαστε, μου λειπεις, γιατι δεν εισαι εδω κτλ... λογικο ειναι κι ο αλλος να τα παρει στο κρανιο ή να αρχισει να παραπονιεται επισης για τους ιδιους λογους... και πολλες φορες μπορει να καταληξεις να τσακωνεσαι απο το πουθενα... οταν ομως σε νοιαζει πραγματικα η σχεση σου και ο ανθρωπος σου δεν τα λες συχνα αυτα και οταν τα λες, εκεινος σε παρηγορει, ενω τα λεει εκεινος τον παρηγορεις εσυ... γιατι αμα αρχισουμε ολοι τη γκρινια... παει...

θελει ομως πολυ δουλεια ολο αυτο, δεν μπορεις ετσι ευκολα να πνιγεις το παραπονο σου για να μην πληγωσεις τον αλλον... νομιζω οτι θελει πολυ δουλεια, το ξερω δηλαδη, δεν το νομιζω απλα... οπως την ιδια ακριβως δουλεια θελει και απο τον αλλον...

παιδια νομιζω οτι αν δεν προσπαθουν κι οι δυο πολυ, δεν πετυχαινει!!! αν ομως το θελουν πραγματικα και οι δυο... τοτε η γεφυρα που θελουμε να χτισουμε, για αθηνα-θεσσαλονικη, απλως θα μας γλιτωνει καποιες ωρες ταξιδιου!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://freespiritnowtobe.blogspot.com/

Ανήκω σε μένα και στα όνειρα μου!

Link to comment
Share on other sites

δεν είχα ποτέ σχέση απο απόσταση... αλλά δεν ξέρω δεν μου κάνει η όλη φάση με τόσα χλμ ανάμεσα.
mobile προβληματισμοί...
Link to comment
Share on other sites

δεν είχα ποτέ σχέση απο απόσταση... αλλά δεν ξέρω δεν μου κάνει η όλη φάση με τόσα χλμ ανάμεσα.

 

Όντως δεν είναι και ότι καλύτερο, λόγω του ότι η κατάσταση είναι πολύ free στα ενδιάμεσα, πχ θα κάνει κάτι ο ένας που δεν θα το μάθει ποτέ ο άλλος, (έχω κάνει σχέση από απόσταση αλλά διαλύθηκε λίγες μέρες μετά.)Bέβαια για να βλέπουμε και την άλλη όψη του νομίσματος, ο ξάδερφός μου μένει Θεσσαλονίκη και τα έχει με την κολλητη της κοπέλας μου εδώ και 2 χρόνια, τα πηγαίνουν πάρα πολύ καλά, παρ όλη την απόσταση και σίγουρα προσέχουν στο θέμα του κάνω κάτι αφού έτσι και αλλιώς δεν θα το μάθει ο άλλος...

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

εννοειται οτι αν πεις πως ξεκινας μια σχεση εξ αποστασεως δεν κανεις κατι που δε θα το μαθει ο αλλος ετσι και αλλιως εξ αλλου αν θες αυτο γινεται και στην ιδια πολη αν ειστε-παντου μπορεις να κρυφτεις-αν εισαι ερωτευμενος ομως δεν νομιζω να σε απασχολει μια αρπαχτη :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

You are Beautiful Its True...

Link to comment
Share on other sites

εννοειται οτι αν πεις πως ξεκινας μια σχεση εξ αποστασεως δεν κανεις κατι που δε θα το μαθει ο αλλος ετσι και αλλιως εξ αλλου αν θες αυτο γινεται και στην ιδια πολη αν ειστε-παντου μπορεις να κρυφτεις-αν εισαι ερωτευμενος ομως δεν νομιζω να σε απασχολει μια αρπαχτη :)

 

Αν είσαι ερωτευμένος μπόρείς να συγχωρέσεις μια αρπαχτή, βέβαια αν είναι και οι δύο ερωτευμένοι δεν θα επιτρέψουν στους εαυτούς τους να κάνουν κάτι που μπορεί να βάλει σε κίνδυνο αυτό που έχουν...

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

εννοειται οτι αν πεις πως ξεκινας μια σχεση εξ αποστασεως δεν κανεις κατι που δε θα το μαθει ο αλλος ετσι και αλλιως εξ αλλου αν θες αυτο γινεται και στην ιδια πολη αν ειστε-παντου μπορεις να κρυφτεις-αν εισαι ερωτευμενος ομως δεν νομιζω να σε απασχολει μια αρπαχτη :)

 

Βασικα αν θες να κανεις κατι, συμφωνω οτι οπου κι αν εισαι θα το κανεις, αυτο εχει να κανει με τον ανθρωπο κι οχι με το αν ο φιλος ή η φιλη σου ειναι κοντα ή μακρια... κι στην ιδια πολυκατοικια να μενετε που λεει ο λογος αν θελει ο άλλος να σου την κανει, θα την κανει, αρα σημασια εχει να μη θελει ο αλλος να κανει κατι που θα σε πληγωσει και να μην τον εξουσιασει το σωμα του, αλλα να κινητοποιειται απο την καρδια του...

 

Αν είσαι ερωτευμένος μπόρείς να συγχωρέσεις μια αρπαχτή, βέβαια αν είναι και οι δύο ερωτευμένοι δεν θα επιτρέψουν στους εαυτούς τους να κάνουν κάτι που μπορεί να βάλει σε κίνδυνο αυτό που έχουν...

 

συμφωνω στο οτι αν ειναι και οι δυο 100% μεσα στη σχεση δεν θα αφησουν κανεναν να μπει αναμεσα, ουτε σαν αρπαχτη, ουτε σαν τιποτα. αλλά και παλι εχει να κανει με τον ανθρωπο. οταν παντως πιανω τον εαυτο μου να ζηλευει, δεν ειναι οτι δεν εχω εμπιστοσυνη στον ανθρωπο μου, στις αλλες που τον περιτριγυριζουν δεν εχω... γυναικες ειμαστε (οσες ειμαστε, ειναι και πολλοι αντρες στο θεμα) και ξερουμε πολυ καλα οτι μια γυναικα, αν θελει, μπορει να γινει πολυ... :X :X :X :X

αλλά και παλι ειναι θεμα ανθρωπου, αν πιστευεις στον φιλο σου, ξερεις οτι όποια και να του κουνηθει δεν θα κανει τιποτα!

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://freespiritnowtobe.blogspot.com/

Ανήκω σε μένα και στα όνειρα μου!

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα δεν θα συγχωρουσα καμια αρπαχτη.

γιατι ετσι και στην κανει μια φορα την λαδια....πρωτον δεν ειναι καψουρα μαζι σου και δευτερον,αν στην κανει μια φορα...στο μελλον μπορει να στο ξανακανει.

γι'αυτο φυλαγε τα ρουχα σου να'χεις τα μισα.

ασε που θιγεσαι κιολας μεχρι αηδιας.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν πιστευω οτι ειναι θεμα συγχωρεσης. Απλα αμα στην κανει την κουτσουκελα μετα χανεται η εμπιστοσυνη και εισαι συνεχεια με μια καχυποψια...Εγω δεν θα μπορουσα ετσι σε μια σχεση. Θελω να ξερω ποιον εχω διπλα μου και να τον εμπιστευομαι 100%. Ειμαι της αποψης οτι και να συγχωρησεις την απιστια το γυαλι εχει ραγισει και μετρα ο χρονος απλα αντιστροφα μεχρι να ληξει η σχεση.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μπραβο σοφι,συμφωνω μαζι σου απολυτα,Σε λεω! :p

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν πιστευω οτι ειναι θεμα συγχωρεσης. Απλα αμα στην κανει την κουτσουκελα μετα χανεται η εμπιστοσυνη και εισαι συνεχεια με μια καχυποψια...Εγω δεν θα μπορουσα ετσι σε μια σχεση. Θελω να ξερω ποιον εχω διπλα μου και να τον εμπιστευομαι 100%. Ειμαι της αποψης οτι και να συγχωρησεις την απιστια το γυαλι εχει ραγισει και μετρα ο χρονος απλα αντιστροφα μεχρι να ληξει η σχεση.

 

συμφωνω απολυτα... τι εμπιστοσυνη να εχεις μετα... παει... την πηρε ο ανεμος και παει!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://freespiritnowtobe.blogspot.com/

Ανήκω σε μένα και στα όνειρα μου!

Link to comment
Share on other sites

ΤΑ ΜΑΘΙΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΣΤΑΝΑ

ΚΑΙ ΕΧΟΥΝΕ ΜΑΥΡΕΣ ΚΟΡΕΣ

ΚΑΙ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΤΟΥ ΕΡΩΤΑ

ΚΡΥΨΩΝΑ ΩΡΕΣ-ΩΡΕΣ

 

 

ΤΑ ΜΑΘΙΑ ΣΟΥ ΜΟΥ ΦΕΡΑΝΕ

ΤΗΝ ΖΕΣΤΑΣΑ ΤΣ'ΑΓΑΠΗΣ

ΠΟΥ 'ΘΕΛΑ Ν'ΗΜΟΥΝ ΜΙΑ ΖΩΗ

ΣΤΗ ΠΑΓΩΝΙΑ ΔΙΑΒΑΤΗΣ

 

 

ΓΥΡΙΣΕΣ ΓΙΑ ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ, ΜΕ ΚΟΙΤΑΞΕΣ,ΚΑΙ ΥΣΤΕΡΑ ΧΑΘΗΚΕΣ.

 

 

ΣΕ ΚΑΘΕ ΗΛΙΟΒΑΣΙΛΕΜΑ

Σ' ΑΝΑΣΤΟΡΟΥΜΑΙ ΦΩΣ ΜΟΥ

ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΒΛΕΠΑΜΕ ΜΑΖΙ

ΜΑ ΕΔΑ'ΜΑΙ ΜΟΝΑΧΟΣ ΜΟΥ

 

 

ΕΛΙΣΑΒΕΤ, ΤΟ ΗΛΙΟΒΑΣΙΛΕΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΞΑΝΑ ΤΟ ΙΔΙΟ.

ΓΥΡΝΑ ΠΙΣΩ................

steve
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω στο οτι αν ειναι και οι δυο 100% μεσα στη σχεση δεν θα αφησουν κανεναν να μπει αναμεσα, ουτε σαν αρπαχτη, ουτε σαν τιποτα. αλλά και παλι εχει να κανει με τον ανθρωπο. οταν παντως πιανω τον εαυτο μου να ζηλευει, δεν ειναι οτι δεν εχω εμπιστοσυνη στον ανθρωπο μου, στις αλλες που τον περιτριγυριζουν δεν εχω... γυναικες ειμαστε (οσες ειμαστε, ειναι και πολλοι αντρες στο θεμα) και ξερουμε πολυ καλα οτι μια γυναικα, αν θελει, μπορει να γινει πολυ... :X :X :X :X

αλλά και παλι ειναι θεμα ανθρωπου, αν πιστευεις στον φιλο σου, ξερεις οτι όποια και να του κουνηθει δεν θα κανει τιποτα!

 

Έχεις δίκιο για τις άλλες, είναι μπέρδεμα, αλλά και πολύ εύκολο να ξεφύγει ο άνθρωπός σου, όχι γιατί θέλει, αλλά γιατί δεν άντεξε στον πειρασμό. Δεν σημαίνει ότι το έκανε επίτηδες. Παρ όλα αυτά, για μένα τουλάχιστον, που είμαι ήδη με κάποια που αγαπώ, το να υποκύψω σε μια που θα μου κουνηθεί για μένα σημαίνει αυτόματα ότι πετάω όλα αυτά που έχω μαζί με την κοπέλα μου έτσι χωρίς λόγο, και είναι κρίμα. Γ αυτό φροντίζω να προσέχω πάντα, και με τον τρόπο μου πάντα να αποφεύγω να κάνω κάτι που θα βάλει σε κίνδυνο τη σχέση μου.

 

Πάντως έχω παρατηρήσει ότι πολλές κοπέλες προτιμούν το ήδη δεσμευμένο και δοκιμασμένο πράγμα... Απο ζήλια ίσως που τον έχει άλλη, ή από ''απλή λογική'' του στυλ, για να τον έχει άλλη και να είναι τόσο καιρό μαζί κρύβει εκπλήξεις...

 

Όπως και να έχει, προσοχή....! Μην αφήσετε αυτό που ήδη έχετε με κάποιον/α για μια αρπαχτή... Σκεφθείτε, πετάς x μήνες για 1 βραδιά με τον/την πρώτη που σου κουνήθηκε...

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα δεν θα συγχωρουσα καμια αρπαχτη...

 

Εννοείται καμία ανοχή. Με το που θα το μάθαινα... απευθείας οριστική διαγραφή. ;)

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο για τις άλλες, είναι μπέρδεμα, αλλά και πολύ εύκολο να ξεφύγει ο άνθρωπός σου, όχι γιατί θέλει, αλλά γιατί δεν άντεξε στον πειρασμό. Δεν σημαίνει ότι το έκανε επίτηδες. Παρ όλα αυτά, για μένα τουλάχιστον, που είμαι ήδη με κάποια που αγαπώ, το να υποκύψω σε μια που θα μου κουνηθεί για μένα σημαίνει αυτόματα ότι πετάω όλα αυτά που έχω μαζί με την κοπέλα μου έτσι χωρίς λόγο, και είναι κρίμα. Γ αυτό φροντίζω να προσέχω πάντα, και με τον τρόπο μου πάντα να αποφεύγω να κάνω κάτι που θα βάλει σε κίνδυνο τη σχέση μου.

 

Πάντως έχω παρατηρήσει ότι πολλές κοπέλες προτιμούν το ήδη δεσμευμένο και δοκιμασμένο πράγμα... Απο ζήλια ίσως που τον έχει άλλη, ή από ''απλή λογική'' του στυλ, για να τον έχει άλλη και να είναι τόσο καιρό μαζί κρύβει εκπλήξεις...

 

Όπως και να έχει, προσοχή....! Μην αφήσετε αυτό που ήδη έχετε με κάποιον/α για μια αρπαχτή... Σκεφθείτε, πετάς x μήνες για 1 βραδιά με τον/την πρώτη που σου κουνήθηκε...

 

αρα εχει να κανει με τον ανθρωπο, ειπες πολυ σωστα οτι οποια και να σου κουνηθει δεν θα πικραινες την κοπελα σου με το να απιστησεις... αρα εισαι απο τους "καλους" :D ευγε!!! σοβαρα το λεω, δεν σε κοροιδευω, ξερεις ποσα γαιδουρια κυκλοφορουν;;; μπαρδον για το γαιδουρια, αλλα μερικοι ειναι... :X

τωρα αυτο με τις γυναικες... δεν μπορω να το εξηγησω αν και γυνη! τι να πω... ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://freespiritnowtobe.blogspot.com/

Ανήκω σε μένα και στα όνειρα μου!

Link to comment
Share on other sites

Έρωτες και πράσινα αλόγια! Για πείτε μου πιο το νόημα να ερωτευτείς, να αγαπήσεις και μετά από 3 χρονια σχέσης στο τέλος να χωρίσεις βλέποντας την κοπέλα που ένιωσες ότι σε αγάπησε και αγάπησες να είναι (για να μην πω γ@£%"£) με ένα μαύρο....Και όμως νόμιζα ότι αυτά συνέβαιναν μονο στις ταινίες...
Link to comment
Share on other sites

Έρωτες και πράσινα αλόγια! Για πείτε μου πιο το νόημα να ερωτευτείς, να αγαπήσεις και μετά από 3 χρονια σχέσης στο τέλος να χωρίσεις βλέποντας την κοπέλα που ένιωσες ότι σε αγάπησε και αγάπησες να είναι (για να μην πω γ@£%"£) με ένα μαύρο....Και όμως νόμιζα ότι αυτά συνέβαιναν μονο στις ταινίες...

 

Άντε να ξαναγοράσεις CD μετά... :mad: :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Έρωτες και πράσινα αλόγια! Για πείτε μου πιο το νόημα να ερωτευτείς, να αγαπήσεις και μετά από 3 χρονια σχέσης στο τέλος να χωρίσεις βλέποντας την κοπέλα που ένιωσες ότι σε αγάπησε και αγάπησες να είναι (για να μην πω γ@£%"£) με ένα μαύρο....Και όμως νόμιζα ότι αυτά συνέβαιναν μονο στις ταινίες...

ahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha :rotfl:

Sorry κι όλας, αλλά ακούγεται πολύ αστείο :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αρπαχτη ε?Χμ.....μια φορα εμαθα οτι μια κοπελα μου εκανε μια φαση με καποιον αλλον και την επομενη ημερα τον τσακοσα και τον εκανα ΤΟΥΒΑΝΟ....(Αυτος το ηξερε οτι εγω τα ειχα με αυτην).

Τι σοι ΜΑΝΙΑΤΗΣ ειμαι αν σηκωνω αρπαχτες?!?!

Don't Talk To Me... I'm Dieting!
Link to comment
Share on other sites

Γυρο για σουβλακια, μαλλον...

 

Μα τα σουβλάκια δεν γίνονται από γύρο... :worry:

α για μια στιγμή... από που είπες ότι είσαι :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...