Jump to content

πΟτεπιλογές απο τον πΟΤΕ-Προσοχή παιδιά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακούστε παιδιά τι έπαθα

 

Μου τηλεφώνησαν απο τον πΟΤΕ και μου είπαν να αν θέλω να Βάλω πΟΤΕεπιλογες, γιατι θα έχω χαμηλές χρεώσεις προς κάποιους αριθμούς και ακόμα θα έχω και 4 ώρες δωρεάν για τα σταθερά και 1 ώρα προς τα υπεραστικά τηλεφωνήματα, αλλά πρέπει να βγώ και απο την προεπιλογή φορέα. Μου είπαν οτι θα με πάρει σε λίγες μέρες τηλέφωνο και η εταιρία για να με ρωτήσει αν συμφωνώ. ΟΚ ? Οκ.

Τελικά δεν με έπερνε κανένας και έστειλα εγώ φαχ οτι θέλω να βγώ απο την προεπιλογή, και ολα καλά με βγάλαν.

Τηλεφώνησα όμως σήμερα στον πΟΤΕ και ΄ρώτησα τι γίνεται με τις πΟΤΕεπιλογές και αν θα έχω 4 ώρες αστικά τηλεφωνήματα και μου είπαν ότι ναί θα έχετε μεχρι 4 ώρες δωρεάν στα αστικά τηλεφωνήματα.

Όταν ρώτησα τι σημαίνει το μέχρι 4 ώρες μου είπε ότι σε κάθε αστικό τηλεφώνημα θα έχω μια έκπτωση η οποία συνολικά θα αντιστοιχεί σε 4 ώρες.

Καταλάβατε παιδιά εγώ για να έχω 4 ώρες αστικά θα πρέπει να μιλάω πάνω απο 10 ώρες που απο αυτές στο τέλος θα έχω εκπτωση τις 4 ώρες. Αν μιλήσω 2 ώρες θα μου κάνουν δώρο μόνο το ποσοστό που αντιστοιχεί.

 

Εγώ στην εταιρία που ήμουν είχα 4 ώρες και άρχιζα να πληρώνω μετά τις 4 ώρες. Έφυγα μόνο και μόνο γιατί με τις πΟΤΕπιλογές θα είχα μια έκπτωση σε κάποιους υπεραστικούς αριθμούς, χώρις να μπώ σε κάποιο πρόγραμμα που θα με χρέωνε με πάγιο 3ευρώ.

 

¨Οταν τους ρώτησα γιατί μου είπατε ότι θέλω να βγώ απο την προεπιλογή, μου είπαν δεν σας είπαμε έτσι λάθος καταλάβατε μπορείτε να έχετε προεπιλογή.

 

Τί να πώ. Τώρα ξαναγύρισα στην εταιρία που ήμουν.Αλλά κέρασα 1 ευρώ τον πΟΤΕ για το τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μην μπερδέυετε τον "δωρεάν χρόνο ομιλίας" των πΟΤΕπιλογών.

Δεν είναι σαν τις εταιρίες κινητής που χρεώνεσαι μετά το πέρας αυτών των ωρών...:this:

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ακούστε παιδιά τι έπαθα

 

Μου τηλεφώνησαν απο τον πΟΤΕ και μου είπαν να αν θέλω να Βάλω πΟΤΕεπιλογες, γιατι θα έχω χαμηλές χρεώσεις προς κάποιους αριθμούς και ακόμα θα έχω και 4 ώρες δωρεάν για τα σταθερά και 1 ώρα προς τα υπεραστικά τηλεφωνήματα, αλλά πρέπει να βγώ και απο την προεπιλογή φορέα. Μου είπαν οτι θα με πάρει σε λίγες μέρες τηλέφωνο και η εταιρία για να με ρωτήσει αν συμφωνώ. ΟΚ ? Οκ.

Τελικά δεν με έπερνε κανένας και έστειλα εγώ φαχ οτι θέλω να βγώ απο την προεπιλογή, και ολα καλά με βγάλαν.

Τηλεφώνησα όμως σήμερα στον πΟΤΕ και ΄ρώτησα τι γίνεται με τις πΟΤΕεπιλογές και αν θα έχω 4 ώρες αστικά τηλεφωνήματα και μου είπαν ότι ναί θα έχετε μεχρι 4 ώρες δωρεάν στα αστικά τηλεφωνήματα.

Όταν ρώτησα τι σημαίνει το μέχρι 4 ώρες μου είπε ότι σε κάθε αστικό τηλεφώνημα θα έχω μια έκπτωση η οποία συνολικά θα αντιστοιχεί σε 4 ώρες.

Καταλάβατε παιδιά εγώ για να έχω 4 ώρες αστικά θα πρέπει να μιλάω πάνω απο 10 ώρες που απο αυτές στο τέλος θα έχω εκπτωση τις 4 ώρες. Αν μιλήσω 2 ώρες θα μου κάνουν δώρο μόνο το ποσοστό που αντιστοιχεί.

O OTE και η εντιμότητα δεν τα πήγαν ποτέ καλά. Για να επωφεληθείς τις 3 ώρες αστικών πρέπει να έχεις λογαριασμό μόνο για αστικά το λιγότερο 60Ε΄που σημαίνει ότι πρέπει να μιλήσεις 38,5 ώρες για να σου αφαιρέσουν τις 3. Όμως και στον ακριβότερο εναλλακτικό να ήσουν, θα πλήρωνες το λεπτό των αστικών 0,024Ε. Οπότε με 60 Ε θα μίλαγες 41,67 ώρες. Οπότε έτσι κι αλλιώς κερδίζεις τουλάχιστον τις 3!

Τη 1 ώρα που σου έταξαν για υπεραστικά, και για να την κερδίσεις πρέπει να έχεις λογαριασμό σε υπεραστικά πάνω από 18 Ε, που αντιστοιχούν σε 4,84 ώρες συνομιλίας. Για δες στον πάροχο που είσαι πόσες ώρες μιλάς με τόσα λεφτά!

Ευτυχώς, που επανέφερες την προεπιλογή σου!

ΧΡΥΣΑ
Link to comment
Share on other sites

Για τις υπεραστικές ό,τι κι αν πει κανείς για τον ΟΤΕ μάλλον έχει δίκιο...

Όσον αφορα τις αστικές, με ένα πρόχειρο συλλογισμό που έκανα έβγαλα το εξής :

Όταν μιλήσει κάποιος 3 ώρες σε έναν εναλλακτικό με χρέωση 0,024 θα χρεωθεί 4,32.Στον ΟΤΕ θα χρεωθεί 4,68 με το λεπτό να κοστίζει 0,026. Λαμβάνοντας υπόψιν την έκπτωση από το ΟΤΕπιλογές, που στην συγκεκριμένη περίπτωση είναι 0,39 (ελάχιστη κατά πρώτης όψεως...) το τελικό κόστος στον ΟΤΕ θα είναι 4,29...(Κι όλα αυτά χωρίς να λάβουμε υπόψιν μας τον τρόπο χρέωσης-πολλοί εναλλακτικοί χρεώνουν ανά λεπτό)

Η διαφορά είναι πολύ μικρή σίγουρα....Κ ίσως ανύπαρκτη με χρέωση 0,023.Αλλά τουλάχιστον όχι ακριβότερος από τους εναλλακτικούς....

Ισως είναι λάθος ο τρόπος που προωθείται το πρόγραμμα από την εταιρεία.Αλλά και στην τελική, αν το προωθούσαν κάπως έτσι όπως το ανέλυσα εγώ...δε νομίζω να το "αγόραζαν" οι πελάτες!!...Αυτά από μένα...

Καλή χρονιά σε όλους!

Ποιος καίγεται απόψε και μύρισε η πόλη αγάπη?...
Link to comment
Share on other sites

Bασικά αυτή είναι η βλακεία στις ΟΤΕπιλογές, πρέπει να φτάσεις σε κάποιο επίπεδο λογαριασμού για να έχεις έκπτωση. Δυστυχώς ντροπή για τον μεγαλύτερο πάροχο σταθερής που θα μπορούσε χαλαρά να χαρίζει 4 ώρες σε κάθε συνδρομητή του που δεν επέλεξε άλλη εταιρεία, χασούρα δε θα είχε αυτό είναι το μόνο σίγουρο.

Η μεγαλύτερη βλακεία είναι το τμήμα μάρκετινγκ το οποίο δε φαντάζεστε τι λέει για να ψήσει πελάτες να επιστρέψουν στον ΟΤΕ, με κυριότερο αυτό με τις δωρεάν ώρες, είναι σίγουρο ότι το στο 80% των πελατών λένε για 4 δωρεάν ώρες χωρίς να αναφέρουν τίποτα για το επίπεδο του λογαριασμού

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Bασικά αυτή είναι η βλακεία στις ΟΤΕπιλογές, πρέπει να φτάσεις σε κάποιο επίπεδο λογαριασμού για να έχεις έκπτωση. Δυστυχώς ντροπή για τον μεγαλύτερο πάροχο σταθερής που θα μπορούσε χαλαρά να χαρίζει 4 ώρες σε κάθε συνδρομητή του που δεν επέλεξε άλλη εταιρεία, χασούρα δε θα είχε αυτό είναι το μόνο σίγουρο.

Η μεγαλύτερη βλακεία είναι το τμήμα μάρκετινγκ το οποίο δε φαντάζεστε τι λέει για να ψήσει πελάτες να επιστρέψουν στον ΟΤΕ, με κυριότερο αυτό με τις δωρεάν ώρες, είναι σίγουρο ότι το στο 80% των πελατών λένε για 4 δωρεάν ώρες χωρίς να αναφέρουν τίποτα για το επίπεδο του λογαριασμού

Όταν ο ΟΤΕ ξεκίνησε το πρόγραμμα αυτό, θυμάμαι πάρα πολύ καλά ότι ως πλαφόν για το δωρεάν χρόνο ομιλίας των 3 ωρών είχε τα 45 Ε. Αφού μάζεψε αρκετούς πελάτες (γιατί συνέφερε τότε), ανέβασε το πλαφόν στα 60 Ε χωρίς βέβαια έγγραφη ενημέρωση των πελατών του. Ο ΟΤΕ δυστυχώς δεν αλλάζει νοοτροπία! Γι αυτό και η εναλλακτική τηλεφωνία εγινε τόσο δημοφιλής στη χώρα μας. (γιατί όλοι ήθελαν αν γίνεται να διακόψουν κάθε σχεση με τον ΟΤΕ).

ΧΡΥΣΑ
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Όταν ο ΟΤΕ ξεκίνησε το πρόγραμμα αυτό, θυμάμαι πάρα πολύ καλά ότι ως πλαφόν για το δωρεάν χρόνο ομιλίας των 3 ωρών είχε τα 45 Ε. Αφού μάζεψε αρκετούς πελάτες (γιατί συνέφερε τότε), ανέβασε το πλαφόν στα 60 Ε χωρίς βέβαια έγγραφη ενημέρωση των πελατών του. Ο ΟΤΕ δυστυχώς δεν αλλάζει νοοτροπία! Γι αυτό και η εναλλακτική τηλεφωνία εγινε τόσο δημοφιλής στη χώρα μας. (γιατί όλοι ήθελαν αν γίνεται να διακόψουν κάθε σχεση με τον ΟΤΕ).

Χρύσα νομίζω ότι κάνεις λάθος. Ο δωρεάν Χρόνος ομιλίας στις ΟΤΕΠΙΛΟΓΕΣ είναι 60Ε για τις αστικές κλήσεις από την αρχή. Οπότε καλό θα ήταν όταν τα χώνουμε να υπάρχει πραγματικά λόγος και όχι εικασίες. Θα συμφωνήσω με το φίλο που έγραψε ότι μόνο στις υπεραστικές σε συμφέρει να κάνεις τις κλήσεις από εναλλακτικό. Ακόμα και στα κινητά εγώ, που είχα ΠΦ με 2 εταιρείες παλιότερα, διαπίστωσα ότι είναι πολύ πιο ακριβά λόγο του τρόπου χρέωσης. Οι περισσότεροι εναλλακτικοί χρεώνουν στα κινητά με ελάχιστη χρέωση τα 60 δευτερόλεπτα και μετά ανα δευτερόλεπτο, ενώ ο ΟΤΕ έχει ελάχιστη χρέωση τα 30δευ. και μετά ανα δευτερόλεπτο. Κάθισα και μέτρησα όλες μου τις κλησεις προς κινητά και είδα ότι λίγες ξεπερνούσαν το λεπτό (περίπου 30%). Και για αυτές που το ξεπερνούσαν η διαφορά με τον ΟΤΕ είναι περίπου 5%. Άρα έχανα. Εγώ θέλω μια εταιρεία σταθερής τηλεφωνίας που να προσφέρει καλές τιμές σε κινητά (ας είναι 20% φθηνότερα από τον ΟΤΕ ρε παιδί μου). Υπάρχει κάποια που να μου το προσφέρει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Χρύσα νομίζω ότι κάνεις λάθος. Ο δωρεάν Χρόνος ομιλίας στις ΟΤΕΠΙΛΟΓΕΣ είναι 60Ε για τις αστικές κλήσεις από την αρχή. Οπότε καλό θα ήταν όταν τα χώνουμε να υπάρχει πραγματικά λόγος και όχι εικασίες. Θα συμφωνήσω με το φίλο που έγραψε ότι μόνο στις υπεραστικές σε συμφέρει να κάνεις τις κλήσεις από εναλλακτικό. Ακόμα και στα κινητά εγώ, που είχα ΠΦ με 2 εταιρείες παλιότερα, διαπίστωσα ότι είναι πολύ πιο ακριβά λόγο του τρόπου χρέωσης. Οι περισσότεροι εναλλακτικοί χρεώνουν στα κινητά με ελάχιστη χρέωση τα 60 δευτερόλεπτα και μετά ανα δευτερόλεπτο, ενώ ο ΟΤΕ έχει ελάχιστη χρέωση τα 30δευ. και μετά ανα δευτερόλεπτο. Κάθισα και μέτρησα όλες μου τις κλησεις προς κινητά και είδα ότι λίγες ξεπερνούσαν το λεπτό (περίπου 30%). Και για αυτές που το ξεπερνούσαν η διαφορά με τον ΟΤΕ είναι περίπου 5%. Άρα έχανα. Εγώ θέλω μια εταιρεία σταθερής τηλεφωνίας που να προσφέρει καλές τιμές σε κινητά (ας είναι 20% φθηνότερα από τον ΟΤΕ ρε παιδί μου). Υπάρχει κάποια που να μου το προσφέρει αυτό?

Το μεγαλύτερο μέρος του ποσού που πληρώνεις σε μία κλήση σε κινητό πηγαίνει στο πάροχο της κινητής τηλεφωνίας επομένως μειώσεις τέτοιας τάξης δεν πρόκειται να βρεις.Τώρα αν κάνουνε εκπτώση κάτω του κόστους και στα πέρνουνε απο αλλού βλέπε Teledome αυτό είναι άλλο θέμα

Link to comment
Share on other sites

Ως γνωστόν ο ΟΤΕ προσφέρει έκπτωση 12% στο μερίδιο ΟΤΕ.

Τελικά ξέρουμε πόσο είναι αυτό το μερίδιο, μπάς και υπολογίσουμε την πραγματική έκπτωση;

Link to comment
Share on other sites

Ως γνωστόν ο ΟΤΕ προσφέρει έκπτωση 12% στο μερίδιο ΟΤΕ.

Τελικά ξέρουμε πόσο είναι αυτό το μερίδιο, μπάς και υπολογίσουμε την πραγματική έκπτωση;

0,034 Ευρώ

Πηγή http://www.oteshop.gr/ecopacks.pdf σελίδα 24

Link to comment
Share on other sites

0,034 Ευρώ

Πηγή http://www.oteshop.gr/ecopacks.pdf σελίδα 24

 

thank you!!

Μόνο που το pdf που δίνεις έχει 5 σελίδες. Τι εννοείς σελίδα 24;

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη Λάθος

Η σωστή παραπομπή είναι http://www.oteshop.gr/teleph_tariffs.pdf σελίδα 24

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη Λάθος

Η σωστή παραπομπή είναι http://www.oteshop.gr/teleph_tariffs.pdf σελίδα 24

Απ' ότι κατάλαβα, δηλαδή, μιλάμε για ένα ποσοστό 20%.

Ποιος καίγεται απόψε και μύρισε η πόλη αγάπη?...
Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι κατάλαβα, δηλαδή, μιλάμε για ένα ποσοστό 20%.

Μιλάμε για 12% στο ποσοστό του ΟΤΕ δηλαδή σε 2% του συνολικού ποσού ....

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για 12% στο ποσοστό του ΟΤΕ δηλαδή σε 2% του συνολικού ποσού ....

 

Και σε 3 μόνο αριθμούς! Τρέξτε να προλάβετε.

Πάντως πιστεύω πως αν είχε κάπως καλύτερες ΟΤΕπιλογές, ίσως σε κάποιες περιπτώσεις να ήταν καλύτερα απο τους εναλλακτικούς.

Τι τον νοιάζει όμως. Το 82% των πελατών παραμένει στον ΟΤΕ. Αφου τους αρέσει να πληρώνουν γιατι να τους κάνουν μειώσεις;

Link to comment
Share on other sites

Το 82% των πελατών παραμένει στον ΟΤΕ. Αφου τους αρέσει να πληρώνουν γιατι να τους κάνουν μειώσεις;

 

Σιγά να μην ξέρουν τι πληρώνουν. Απλά τους αρέσει...ο Χατζηγιάννης και η πιο σταθερή τους σχέση! :lol: :p

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για 12% στο ποσοστό του ΟΤΕ δηλαδή σε 2% του συνολικού ποσού ....

 

΄Ισως δεν ήμουν σαφής...Εννοούσα ότι το μερίδιο του ΟΤΕ είναι 20%.Και στο οποίο επομένως γίνεται και η έκπτωση.

Ποιος καίγεται απόψε και μύρισε η πόλη αγάπη?...
Link to comment
Share on other sites

Ισως να βγώ λιγακι εκτός θέματος αλλά με βάση τα παραπάνω σκέφτηκα το εξής:

Η Vodafone π.χ χρεώνει τον ΟΤΕ (και φαντάζομαι tp & vivodi) τερματισμό κλήσης 0,145 (συμπ ΦΠΑ).

Παράλληλα όμως στα συμβόλαια ΚΙΝΗΤΗΣ παρατηρούμε οτι το κόστος των κλήσεων μπορεί να φτάνει ακόμα και τα € 0,120 λεπτό.

 

Συμπέρασμα: Η κλίκα της κινητής έχει κανονίσει να έχουν μεταξύ τους ΠΟΛΥ χαμηλότερο κόστος τερματισμού και να τα τρώνε άγρια απο τις κλήσεις απο σταθερό.

 

Κάνω λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είχαν βάλει ΟΤΕΠΙΛΟΓΕΣ ΔΩΡΕΑΝ ΧΡΟΝΟΣ ΟΜΙΛΙΑΣ χωρίς να το ζητήσω. Άνοιξα έναν λογαριασμό που ήρθε και ανακάλυψα μέσα αυτή την πο...ιά. Πήρα επιτόπου στο 134 και ζήτησα εξηγήσεις (αν και ήμουν 100% σίγουρος ότι δεν θα βγάλω άκρη). Τους είπα με ποιο δικαίωμα το έκαναν και με χρέωσαν και 1 ευρώ για την ενεργοποίηση. Μου είπε αυτή που με εξυπηρετούσε ότι μπορεί να είχα αυτή την χρέωση αλλά από εκεί και πέρα θα έχω μόνο μειώσεις. Της είπα ότι δεν με ενδιαφέρει καθόλου και ότι θέλω να το βγάλουν αυτό το πράγμα από την γραμμή μου. Προσπαθούσε με χίλιους-δύο τρόπους να με πείσει να μην διαγραφώ από τις ΟΤΕΠΙΛΟΓΕΣ αλλά εγώ δεν μασάω από κάτι τέτοια και την ανάγκασα (υποχρεωμένη είναι βέβαια) να με διαγράψει. Κατά καιρούς παίρνω στο 134 να ρωτήσω αν υπάρχουν ΟΤΕΠΙΛΟΓΕΣ στην γραμμή μου και λένε ότι δεν υπάρχουν. Όμως και στον άλλο λογαριασμό που μου ήρθε είδα μειώσεις από τις ΟΤΕΠΙΛΟΓΕΣ ΔΩΡΕΑΝ ΧΡΟΝΟΣ ΟΜΙΛΙΑΣ. Μόλις πάω στην Ηγουμενίτσα (γιατί εκεί έχω το συγκεκριμένο σταθερό) θα έχουμε φασαρία γιατί τέτοιες απατεωνιές δεν τις γουστάρω. Αν το είχα ζητήσει εγώ δεν θα είχα κανένα πρόβλημα.Αλλά λόγω του ότι έχω altec με προεπιλογή (το πρόγραμα με τα 0,098 ευρώ/κλήση) δεν με συμφέρει κάτι άλλο εκτός από αυτό (ποιος άλλος θα μου προσφέρει 20 ώρες υπεραστικά προς Αθήνα με 4 ευρώ;;;;;) . Χώρια κάποιους εναλλακτικούς μου με παίρνουν για να ενεργοποιήσω τις υπηρεσίες τους (forthnet συγκεκριμένα) . Και είναι τόσο αλήτες και πολλές φορές παίρνουν μέσα στο μεσημέρι κάποιες φορές που κοιμάμαι. Ο διάλογος με αυτούς (ΕΝ.=εναλλακτικός, ΕΓ=εγώ)

ΕΝ: Καλησπέρα, σας τηλεφωνούμε από εταιρία ΧΧΧΧ για έκπτωση ΧΧ% στον λογαριασμό του σταθερού σας τηλεφώνου.

ΕΓ: Δεν ενδιαφέρομαι.

ΕΝ: Δεν θέλετε να πληρώνετε λιγότερο στο σταθερό σας τηλέφωνο;

ΕΓ: Είμαι συνδρομητής σε άλλη εταιρία.

ΕΝ: Σε ποια εταιρία αν επιτρέπεται;

ΕΓ: Στην Altec Telecoms.

ΕΝ: Να ξέρετε ότι είναι ποιο ακριβή από εμάς.

ΕΓ: Εσείς μου προσφέρετε 0,098 ευρώ/κλήση σε αστικά και υπεραστικά;

ΕΝ: Πόσες ώρες μιλάτε;

ΕΓ: Πάνω από 20 ώρες τον μήνα και πάνω από μια ώρα σε κάθε κλήση.

ΕΝ: Έχετε σκεφτεί ότι αυτό μπορεί να μην σας συμφέρει για κλήσεις μικρής διάρκειας;

ΕΓ: Φυσικά, τις μικρής διάρκειας κλήσεις τις κάνω μέσω του ΟΤΕ και κλήσεις προς κινητά από το κινητό μου (κανονικό γείωμα, δεν μασάω από κάτι τέτοιες ιστορίες :p )

ΕΝ: Καλώς, σας ευχαριστούμε πολύ.

Μπορεί ο ΟΤΕ να είναι απατεώνας αλλά και ορισμένοι εναλλακτικοί δεν πάνε πίσω... Είναι πολύ πού...κο να σου λέει ο άλλος ότι η εταιρία που είσαι είναι ποιο ακριβή από αυτούς. Γιατί να γραφτώ στην forthnet π.χ.; Για να πληρώνω σχεδόν 60 ευρώ τον μήνα για 20 ώρες υπεραστικά ενώ τώρα με το 0,098 ευρώ/ κλήση (τιμή χωρίς ΦΠΑ) πληρώνω το πολύ 6 ευρώ (τελική τιμή);;;;

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Τι τον νοιάζει όμως. Το 82% των πελατών παραμένει στον ΟΤΕ. Αφου τους αρέσει να πληρώνουν γιατι να τους κάνουν μειώσεις;

 

Noμίζω ότι έπεσε (ελαφρώς) στο 76%. Και πάλι υψηλό είναι.

 

Όσο για τις απατεωνίστικες ΟΤΕπιλογές, δεν επιβλήθηκε και πρόστιμο στον ΟΤΕ για την παραπλανητική διαφήμιση του "προγράμματος"? Βέβαια σ'αυτή την περίπτωση οι εφημερίδες και τα Μέσα Ενημέρωσης δεν έκαναν τον ίδιο ντόρο όπως με την καταδίκη του 11880 της Newsphone (όταν διαφημιζόταν παραπλανητικά ως 131)...

Link to comment
Share on other sites

Όμως και στον άλλο λογαριασμό που μου ήρθε είδα μειώσεις από τις ΟΤΕΠΙΛΟΓΕΣ ΔΩΡΕΑΝ ΧΡΟΝΟΣ ΟΜΙΛΙΑΣ.

ΕΓ: Φυσικά, τις μικρής διάρκειας κλήσεις τις κάνω μέσω του ΟΤΕ και κλήσεις προς κινητά από το κινητό μου (κανονικό γείωμα, δεν μασάω από κάτι τέτοιες ιστορίες :p

Αγαπητέ φίλε

Εφόσον έστω και ελάχιστες κλήσεις τις κάνεις με τον ΟΤΕ τι σε χαλάει να έχεις και τις οτεπιλογές δωρεάν χρόνος ομιλίας ?

Link to comment
Share on other sites

Χρύσα νομίζω ότι κάνεις λάθος. Ο δωρεάν Χρόνος ομιλίας στις ΟΤΕΠΙΛΟΓΕΣ είναι 60Ε για τις αστικές κλήσεις από την αρχή. Οπότε καλό θα ήταν όταν τα χώνουμε να υπάρχει πραγματικά λόγος και όχι εικασίες.

Δυστυχώς, ούτ' εσύ, ούτ' εγώ έχουμε τη δυνατότητα ν' αποδείξουμε την αλήθεια των ισχυρισμών μας.

ΧΡΥΣΑ
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, ούτ' εσύ, ούτ' εγώ έχουμε τη δυνατότητα ν' αποδείξουμε την αλήθεια των ισχυρισμών μας.

Να σας βοηθήσω τώτε εγώ

Πάμε στο Site http://www.ote.gr

Πατάμε Γραφείο τύπου και μετά δελτία τύπου .

Πηγαίνουμε στο έτος 2004

Και μετά στην ημερομηνία 13/12/2004

Για πιό γρήγορα πατήστε στο παρακάτω link

http://www.ote.gr/Files/04-12%20PR%20New%20Retail%20Prices_gr.pdf

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ φίλε

Εφόσον έστω και ελάχιστες κλήσεις τις κάνεις με τον ΟΤΕ τι σε χαλάει να έχεις και τις οτεπιλογές δωρεάν χρόνος ομιλίας ?

Γιατί πολύ απλά ΔΕΝ ζήτησα εγώ να μου τις ενεργοποιήσουν, τις ενεργοποίησαν με το έτσι θέλω. Αν ήθελα τις εκπτώσεις του ΟΤΕΠΙΛΟΓΕΣ ΔΩΡΕΑΝ ΧΡΟΝΟΣ ΟΜΙΛΙΑΣ θα το ζήταγα από μόνος μου στο 134. Είναι πολύ ηλίθιο αυτό που κάνουν. Νομίζουν ότι δεν θα το προσέξει ο άλλος στον λογαριασμό του; Μπορεί βέβαια να βασίζονται στο ότι πολλοί δεν κοιτάνε την ανάλυση της κάθε χρέωσης και απλά πάνε και πληρώνουν. Δεν ξέρουν όμως ότι υπάρχουν και αυτοί που ψιρίζουν τον λογαριασμό πριν πάνε να πληρώσουν...

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...