Jump to content

Sony Ericsson W810i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε haki το κινητο δεν ανοιγει καθολου με κανενα τροπο. Απο davinci θα δουλεψει η αναβαθμιση η θα γινει καμια στραβη παλι? Μπορεις να μου πεις λιγο πιο αναλυτικα πως θα κανω τα βηματα? Ουτε την ακριβη διευθηνση δεν ξερω...

 

 

 

 

Ps: Τελικα με καποιο μαγικο τροπο ξαναδοκιμασα να κανω αναβαθμιση και ολα πηγαν καλα. Το τηλεφωνο ειναι αναβαθμισμενο και δουλευει μια χαρουλα! Ευχαριστω τα παιδια που με βοηθησαν με τις απαντησεις τους και δεν ευχαριστω καθολου την Sony Ericsson που με εκανε να χασω μερικα χρονια με τα κολπακια της! Τελος καλο ολα καλα!

If you are frightened of dying, and you are holding on,

you see devils tearing your life away.

If you have made your peace, then the devils are really angels,

freeing you from the earth...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να τελικα την γλιτωσα! Σε ευχαριστω παντως! :-)

If you are frightened of dying, and you are holding on,

you see devils tearing your life away.

If you have made your peace, then the devils are really angels,

freeing you from the earth...

Link to comment
Share on other sites

Να τελικα την γλιτωσα! Σε ευχαριστω παντως! :-)

Κλασικό "σκάλωμα" του SEUS. Μην ανησυχείς μπορεί να το ξαναπάθει... Εμένα στο w550 το είχε κάνει αυτό 2 φορές συνεχόμενες :)

Link to comment
Share on other sites

Κλασικό "σκάλωμα" του SEUS. Μην ανησυχείς μπορεί να το ξαναπάθει... Εμένα στο w550 το είχε κάνει αυτό 2 φορές συνεχόμενες :)

 

Ειχα ακουσει οτι υπαρχει αυτο το προβλημα στην αναβαθμιση. Ειναι μεγαλη βλακεια παντως νομιζω. Δεν ειναι δυνατον καθε φορα που ετοιμαζομαστε για αναβαθμιση να κανουμε και εναν εξορκισμο για να πανε ολα καλα. Μεγαλο λαθος απο την πλευρα της εταιριας. Μακαρι οι επομενες να πανε καλυτερα. Τουλαχιστον τωρα κατι εμαθα...

If you are frightened of dying, and you are holding on,

you see devils tearing your life away.

If you have made your peace, then the devils are really angels,

freeing you from the earth...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος

1.να βγάλω το Vodafone GR από την οθόνη

2.στο walkman να βλέπω τα video σε φακέλους και όχι όλα μαζί σε ένα μέρος

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος

1.να βγάλω το Vodafone GR από την οθόνη

2.στο walkman να βλέπω τα video σε φακέλους και όχι όλα μαζί σε ένα μέρος

Καλησπερα.οχι δεν γινεται να βγαλεις το σημα του δικτυου απο την οθονη.

μπορεις να βαλεις τα βιντεο σε ξεχωριστους φακελους --->μαρκαρισμα,δημιουργια φακελου.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

pos mporw na kanw anavathmisi?

ti xriazomai?

na to paw se magazi?

:worry: Υπηρεσια ανβαθμισης της Sony ericsson.

επισης αν δεν σου αρεσει αυτος ο τροπος υπαρχει και ενας 2ος --> με την αποδειξη αγορας του κινητου σενα επισημο sony ericsson center :!:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:worry: Υπηρεσια ανβαθμισης της Sony ericsson.

επισης αν δεν σου αρεσει αυτος ο τροπος υπαρχει και ενας 2ος --> με την αποδειξη αγορας του κινητου σενα επισημο sony ericsson center :!:

 

Και πες πως εγώ το κινητό το έχω επειδή κάποιος μου το έκανε δώρο, και την απόδειξη την έχει πετάξει, και πάω τώρα να κάνω μια αναβάθμιση στο κινητό μου (κάτι που υποχρεούτε να μου το κάνει η SE μιας και κάθε αναβάθμιση για κάθε πρόβλημα είναι υποχρέωση) και μου ζητάνε απόδειξη αγοράς. Όχι πείτε μου, ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΑΠΟΔΕΙΞΗ; Βόδια.....

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

Και πες πως εγώ το κινητό το έχω επειδή κάποιος μου το έκανε δώρο, και την απόδειξη την έχει πετάξει, και πάω τώρα να κάνω μια αναβάθμιση στο κινητό μου (κάτι που υποχρεούτε να μου το κάνει η SE μιας και κάθε αναβάθμιση για κάθε πρόβλημα είναι υποχρέωση) και μου ζητάνε απόδειξη αγοράς. Όχι πείτε μου, ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΑΠΟΔΕΙΞΗ; Βόδια.....

τοτε θα την κανεις online.:elephant:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όχι πείτε μου, ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΑΠΟΔΕΙΞΗ; Βόδια.....

 

Γιατί μπορεί κάποιος να είναι ολίγον ... "ανεπίσημος" κάτοχος...

Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

ωραία, και αυτό τι σημαίνει; Τι τους ζήτησα; να μου αλλάξουν κινητό, η αν χαλάσει να μου το επισκευάσουν χωρίς πληρωμή ή να πω ότι θέλω να κάνουν το οτιδήποτε μέσα στην εγγύηση; Και ξαναλέω, άμα χάσω την απόδειξη; Δεν θα έχω και καλά που να πάω το κινητό για επισκευή;

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

ωραία, και αυτό τι σημαίνει; Τι τους ζήτησα; να μου αλλάξουν κινητό, η αν χαλάσει να μου το επισκευάσουν χωρίς πληρωμή ή να πω ότι θέλω να κάνουν το οτιδήποτε μέσα στην εγγύηση; Και ξαναλέω, άμα χάσω την απόδειξη; Δεν θα έχω και καλά που να πάω το κινητό για επισκευή;

Η απόδειξη ισοδυναμεί με αποδεικτικό αγοράς και νόμιμης κατοχής του κινητού. Δίχως αυτήν δεν μπορεί να ισχύει η εγγύηση, όπου μέσα σ' αυτήν συμπεριλαμβάνονται και οι δωρεάν αναβαθμίσεις...

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Τότε ήταν χαζή αυτή που το είχα πάει κάποτε για αναβάθμιση "Χρειάζεται η απόδειξη αγοράς για να κάνεις αναβάθμιση".

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

Τότε ήταν χαζή αυτή που το είχα πάει κάποτε για αναβάθμιση "Χρειάζεται η απόδειξη αγοράς για να κάνεις αναβάθμιση".

 

Η απόδειξη χρειάζεται έτσι ώστε να μην χρεωθείς για την αναβάθμηση γιατι αποδικνύεις ότι είναι μέσα στην έγγύηση της εταιρίας το τηλέφωνο, αλλιώς αν θες πας το κινητό και η χρέωση (αν ισχύουν οι ίδιες τιμές) κάνει 20ευρο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

MA TO KINHTO DEN EXEI PERASEI TA 2 XRONIA GIA NA PEIS OTI EINAI EKTOS EGIISIS

 

Ναι αλλά με την απόδειξη εκτός από την ημερομηνία αγοράς (που το θέμα είναι διαδικαστικό για την αντιπροσωπία για να ισχύει η εγγύηση) αποδεικνύεις ότι είναι και δικό σου ή τέλος πάντως ότι στο έχει κάποιος οποίος το έχει αγοράσει νόμιμα.

Και πάλι όταν αγοράζεις οποιαδήποτε συσκευή ακόμα και την ίδια ώρα που το αγόρασες να χαλάσει ή να πάθει κάτι, επειδή όπως αναφέρεται στους όρους της εγγύησης πρέπει να επιδικνύεται η απόδειξη αγοράς για να κάνουν το οτιδήποτε εντός αυτής.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και ξαναλέω, άμα χάσω την απόδειξη;

 

Αν χάσεις την απόδειξη φίλε μου είναι δικό σου λάθος. :X Δεν είναι μόνο της Ericsson η πολιτική με τις αποδείξεις. Όλες οι εταιρείες αυτό εφαρμόζουν. Τώρα αν κάποιος σου κάνει δώρο το κινητό (που τέτοια τύχη!!!) δεν νομίζω ότι είναι πρόβλημα να σου δώσει και την απόδειξη. ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

ε καλά εδώ που τα λέμε είναι λίγο κάπως μαζί με το δώρο να σου δώσουν την απόδειξη αγοράς :p
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

ε καλά εδώ που τα λέμε είναι λίγο κάπως μαζί με το δώρο να σου δώσουν την απόδειξη αγοράς :p

Με βάση τις Ελληνικές συνήθειες με βρίσκεις σύμφωνο. Από την άλλη όμως ο μόνος λόγος που δεν δίνεις την απόδειξη είναι για να μην φαίνεται η τιμή αγοράς την οποία όμως λίγο πολύ την ξέρεις. Έτσι δεν είναι;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι αλλά όλα τα δώρα ξέρεις λίγο πολύ πόσο κάνουν αυτό δεν σημαίνει ότι βάζεις και τις αποδείξεις μέσα
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι αλλά όλα τα δώρα ξέρεις λίγο πολύ πόσο κάνουν αυτό δεν σημαίνει ότι βάζεις και τις αποδείξεις μέσα

Συμφωνό απόλυτα μαζί σου και εγώ την έχω πατήσει πολλές φορές που πετάω αποδείξεις και μετά τρέχω και δεν φτάνω να βρω μια άκρη. Και επειδή την έχω πατήσει πολλές φορές συνήθως ζητάω μια κάρτα αλλαγής ακριβώς για να μην ξανατρέξω για δική μου μα******(προσωπικά μιλάω για μένα μην γίνει καμιά παραξείγιση).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα σε όλους από την Ρόδο. Συγνώμη εκ των προτέρων εάν ειναι λάθος η θέση που τοποθετώ το ερώτημα μου, αλλα καίγομαι. αγόρασα χθές το W810i, με αναβάθμιση στην VL, για να αντικαταστήσω το Κ750 το οποίο έδωσα στην γυναίκα μου. Εν.ω στις οδηγίες αναφέρει πωσ έχει μεσα την δυνατότητα για ηχογράφηση, κ μάλιστα σε καθοδηγεί αναλυτικά, στο κινητο δεν υπάρχει τέτοια επιλογή!!:!: :!: Μήπωσ ξέρει κανείς τίποτα? το χρειάζομαι αρκετά κ στην δουλειά κ στο σπίτι (έχω μωράκι που μολις αρχισε να μηλάει) Ευχαριστώ εκ των προτέρων όσους ενδιαφερθούν.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W810i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...