Jump to content

Sony Ericsson W810i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλημέρα σε όλους από την Ρόδο. Συγνώμη εκ των προτέρων εάν ειναι λάθος η θέση που τοποθετώ το ερώτημα μου, αλλα καίγομαι. αγόρασα χθές το W810i, με αναβάθμιση στην VL, για να αντικαταστήσω το Κ750 το οποίο έδωσα στην γυναίκα μου. Εν.ω στις οδηγίες αναφέρει πωσ έχει μεσα την δυνατότητα για ηχογράφηση, κ μάλιστα σε καθοδηγεί αναλυτικά, στο κινητο δεν υπάρχει τέτοια επιλογή!!:!: :!: Μήπωσ ξέρει κανείς τίποτα? το χρειάζομαι αρκετά κ στην δουλειά κ στο σπίτι (έχω μωράκι που μολις αρχισε να μηλάει) Ευχαριστώ εκ των προτέρων όσους ενδιαφερθούν.

 

Πήγαινε Μενού>Ψυχαγωγία και θα δεις την ηχογράφηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

AYTO EINAI TO 8EMA, DEN EINAI EKEI!!!! ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΕΠΙΛΟΓΗ ΣΤΟ ΜΕΝΟΥ-> ΨΥΧΑΓΩΓΙΑ (ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ).

 

Αν δεν είναι εκεί δεν ξέρω. Ίσως επειδή έχεις vl κινητό. Αν θες ψάξε λίγο παραπάνω τα post να βρεις κάποιον ο οποίος έχει vl κινητό και να τον ρωτήσεις μήπως και γνωρίζει. Γιατί τα vl κινητά έχουν διαφορετικό μενού από τα κανονικά, ας τα πούμε έτσι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

george δεν είναι στο μενού Διασκέδαση η ηχογράφηση. Θα μπεις Μενού -> organizer -> ηχογράφηση.

 

Παρεπιπτόντως αν μπορείς κάνε μου μια χάρη. Πάτα " Δεξί, αστεράκι, αριστερά, αριστερά, αστεράκι, αριστερά, αστεράκι" και δες λίγο ποια έκδοση έχεις να μας πεις και εμάς..

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

george δεν είναι στο μενού Διασκέδαση η ηχογράφηση. Θα μπεις Μενού -> organizer -> ηχογράφηση.

 

Παρεπιπτόντως αν μπορείς κάνε μου μια χάρη. Πάτα " Δεξί, αστεράκι, αριστερά, αριστερά, αστεράκι, αριστερά, αστεράκι" και δες λίγο ποια έκδοση έχεις να μας πεις και εμάς..

 

Φίλε Yazidis δεν ξέρω αν έχεις vl συκσευή ή όχι αλλά εμένα το έχει στο μενού>διασκέδαση.Έχω περάσει την αναβάθμηση από το site της SE και δεν ξέρω αν έχει αλλάξει το μενού του τηλεφώνου.Μπορείς να το κοιτάξεις και σε κάποιον άλλον ώστε να δούμε αν όντως έχει αλλάξει κάτι?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Yazidis δεν ξέρω αν έχεις vl συκσευή ή όχι αλλά εμένα το έχει στο μενού>διασκέδαση.Έχω περάσει την αναβάθμηση από το site της SE και δεν ξέρω αν έχει αλλάξει το μενού του τηλεφώνου.Μπορείς να το κοιτάξεις και σε κάποιον άλλον ώστε να δούμε αν όντως έχει αλλάξει κάτι?

 

Μα του απάντησα ως κάτοχος Vodafone Live συσκευής. Εμένα την ηχογράφηση την έχει εκεί, και λογικά και το παλικάρι εκεί θα το έχει.

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

Phra ki egw to w810 (cosmote) h ekdosh tou logismikou einai:R4CE012

alla otan kanw mia klhsh akougontai polla parasita(dropped calls den exw).

Katevasa to arxeio exe apo to site ths SE gia na kanw update to logismiko.

-An kanw anava8mish 8a ftiaxtei to provlhma??

-Meta thn anavaumish 8a exoun svhstei ola (epafes,fotos,sounds...) ??

 

Eyxaristw

----<<<<T H E R I S>>>>----
Link to comment
Share on other sites

Phra ki egw to w810 (cosmote) h ekdosh tou logismikou einai:R4CE012

alla otan kanw mia klhsh akougontai polla parasita(dropped calls den exw).

Katevasa to arxeio exe apo to site ths SE gia na kanw update to logismiko.

-An kanw anava8mish 8a ftiaxtei to provlhma??

-Meta thn anavaumish 8a exoun svhstei ola (epafes,fotos,sounds...) ??

 

Eyxaristw

Με την τελευταία αναβάθμιση όλα τα προβλήματα λύθηκαν (τουλάχιστον αυτό αναφέρουν τα παιδιά εδώ μέσα που το έχουν κάνει). Δεν χάνονται τα αρχεία σου και οι επαφές σου αλλά όπως λέμε πάντα κάνε ένα backup με το MyPhoneExplorer για να είσαι σίγουρος. Μπορεί κάτι να μην πάει καλά κατά τη διάρκεια της αναβάθμισης οπότε γιατί να το ρισκάρεις; ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Μόλις αγόρασα από Dubai το συγκεκριμένο τηλεφωνάκι και αντιμετωπίζω το πρόβλημα να πέφτει η γραμμή την ώρα που μιλάω. Λόγω μεγάλου όγκου του φόρουμ, δε μπορώ να βρω αν έχει δοθεί κάποια απάντηση. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει; Thanks
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Μόλις αγόρασα από Dubai το συγκεκριμένο τηλεφωνάκι και αντιμετωπίζω το πρόβλημα να πέφτει η γραμμή την ώρα που μιλάω. Λόγω μεγάλου όγκου του φόρουμ, δε μπορώ να βρω αν έχει δοθεί κάποια απάντηση. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει; Thanks

 

Ναι είναι πλέον γνωστό το πρόβλημα. Θα πας στην σελίδα http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=gr&lc=el&ver=4000&template=ps1_1_3_1_1&zone=ps&lm=ps1_1&pid=10376&fid=21839&esi=true και θα κατεβάσεις το προγραμματάκι αναβάθμισης του κινητού. Αν το κινητό σου δεν είναι branded, θα το κάνεις αναβάθμιση και θα σου λυθούν τα προβλήματα.

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειναι το πρωτο Sony Ericsson που αγοραζω δεν εχω ασχοληθει καθολου με εφαρμογες που μπορουμε να βαλουμε μεσα. Θα ηθελα να μου πειτε αν υπαρχει εφαρμογη για το κινητο μας ωστε να γινεται remote control μεσω των υπρυθρων που διαθετει.

If you are frightened of dying, and you are holding on,

you see devils tearing your life away.

If you have made your peace, then the devils are really angels,

freeing you from the earth...

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειναι το πρωτο Sony Ericsson που αγοραζω δεν εχω ασχοληθει καθολου με εφαρμογες που μπορουμε να βαλουμε μεσα. Θα ηθελα να μου πειτε αν υπαρχει εφαρμογη για το κινητο μας ωστε να γινεται remote control μεσω των υπρυθρων που διαθετει.

Δεν υπάρχει τέτοια εφαρμογή.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία.Όσοι από εσάς έχετε κάνει την αναβάθμηση έχετε παρατηρήσει μήπως ότι η μπαταρία κρατάει περισσότερο καιρό.Εμένα πριν την αναβάθμηση κράταγε περίπου 2-3μέρες ενώ τώρα με την ίδια χρήση κρατάει το λιγότερο 3-4.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με την αναβαθμιση για συσκευη με vodafone live εχουμε κανενα νεο ????????

 

Δυστυχώς ακόμη stand by είμαστε..

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία.Όσοι από εσάς έχετε κάνει την αναβάθμηση έχετε παρατηρήσει μήπως ότι η μπαταρία κρατάει περισσότερο καιρό.Εμένα πριν την αναβάθμηση κράταγε περίπου 2-3μέρες ενώ τώρα με την ίδια χρήση κρατάει το λιγότερο 3-4.

 

 

Τελικά αυτό δεν ήταν αναβάθμιση... Αντικατάσταση ήταν! :lol: :lol: :lol:

 

Το κινητό πραγματικά μεταμορφώθηκε...! :rolleyes:

 

 

Τελικά οι hackerάδες της ericsson το έκαναν το θαύμα τους, να μου πείτε εδώ υποκλοπές σε ξένα κράτη κάνουν, το κινητό θα τους δυσκολέψει; ;)

Be Inspired...

 

LuSifer_gr

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτό δεν ήταν αναβάθμιση... Αντικατάσταση ήταν! :lol: :lol: :lol:

 

Και όχι απλή αντικατάστση αλλά κάτι που ούτε η SE δεν πιστεύω οτι είχε προβλέψει να λειτουργεί κατά αυτό τον τρόπο και τόσο καλά.:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω όμως οι "hackerades" τις Ericsson να βγάλουν καμιά αναβάθμιση και για vodafone live συσκευές γιατί το πρόβλημα είναι ανυπόφορο.. :mad: :mad:

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία.Όσοι από εσάς έχετε κάνει την αναβάθμηση έχετε παρατηρήσει μήπως ότι η μπαταρία κρατάει περισσότερο καιρό.Εμένα πριν την αναβάθμηση κράταγε περίπου 2-3μέρες ενώ τώρα με την ίδια χρήση κρατάει το λιγότερο 3-4.

 

Όταν αλλάζεις το refresh rate του κινητού (αν ήταν αυτό τελικά το πρόβλημα) μέσω software λογικό δεν είναι να κρατάει και περισσότερο η μπαταρία;

 

Ελπίζω όμως οι "hackerades" τις Ericsson να βγάλουν καμιά αναβάθμιση και για vodafone live συσκευές γιατί το πρόβλημα είναι ανυπόφορο..

 

Σίγουρα την ευθύνη για το λογισμικό σε VL κινητά την έχουν οι "hackεράδες" της Ericsson; Μήπως είναι δουλειά των "hackεράδων" της Vodafone...; :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Όταν αλλάζεις το refresh rate του κινητού (αν ήταν αυτό τελικά το πρόβλημα) μέσω software λογικό δεν είναι να κρατάει και περισσότερο η μπαταρία;

 

Συμφωνό μαζί σου αλλά όταν το κινητό είχε πρόβλημα και νόμιζε ότι το σήμα ήταν συνέχεια τέρμα τότε από πλευράς προγραμματισμού του δεν καταναλώνει λιγότερο ενέργεια για την επικοινωνία με το access point που είχε;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνό μαζί σου αλλά όταν το κινητό είχε πρόβλημα και νόμιζε ότι το σήμα ήταν συνέχεια τέρμα τότε από πλευράς προγραμματισμού του δεν καταναλώνει λιγότερο ενέργεια για την επικοινωνία με το access point που είχε;

Το αντίθετο νόμιζε το κινητό. Ότι δεν είχε τέρμα σήμα. Για αυτό έριχνε τις κλήσεις (υποθέτουμε πάντα, έτσι;).

 

Πάντως όταν έχει τέρμα σήμα, ναι, καταναλώνει λιγότερο. Το refresh rate όμως δεν εξαρτάται από το πόσο full είναι το σήμα. Είναι εσωτερική λειτουργία του κινητού.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το αντίθετο νόμιζε το κινητό. Ότι δεν είχε τέρμα σήμα. Για αυτό έριχνε τις κλήσεις (υποθέτουμε πάντα, έτσι;).

 

Πάντως όταν έχει τέρμα σήμα, ναι, καταναλώνει λιγότερο. Το refresh rate όμως δεν εξαρτάται από το πόσο full είναι το σήμα. Είναι εσωτερική λειτουργία του κινητού.

 

To refresh rate όμως όσο μεγαλύτερο είναι (μέχρι ένα όριο φυσικά) τόσο καλύτερα δεν λειτουργεί το κινητό, από την άποψη ότι μπορεί να αντιλαμβάνεται πιο γρήγορα και έγκαιρα τις αλλαγές στο δίκτυο; Ή μήπως συμβαίνει το αντίθετο;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W810i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...