Jump to content

Sony Ericsson W810i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα... Έχω ένα SE W810i και δοκίμασα να το φορτίσω από USB. Αν το συνδέσω σε PC φορτίζει κανονικά, αλλά το δοκίμασα και στο αυτοκίνητο (σε στερεοφωνικό και σε αναπτήρα που βγάζει USB) και δεν φορτίζει αν το τηλέφωνο είναι ανοιχτό! Φορτίζει μόνο αν το κλείσω ή αν το βάλω σε λειτουργία μεταφοράς αρχείων.

 

Τι φταίει γι αυτό; Αν φταίει το καλώδιο θα χτυπήσω ένα άλλο από ebay που έχει τις επαφές του κανονικού φορτιστή μόνο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ψάχνω βάση για το αυτοκίνητο.ξέρετε μήπως που μπορώ να την βρω?

 

http://i.expansys.com/i/l/l122543.jpg

 

28 euro.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα κάτι στο τηλέφωνο. Όταν είναι σενδεδεμένο το handsfree (αυτό με το καλώδιο) και χτυπάει το κινητό τότε ο ήχος κλήσης ακούγεται μόνο από το ηχείο του κινητού.Όταν όμως το τηλέφωνο είναι στο αθόρυβο τότε ο ήχος κλήσεις ακούγεται από το ακουστικό του handsfree.

Καλό, ε!!! Δεν το ήξερα.

¨

Ναι,ε?δεν το ξερα ουτε εγω...γινεται να το κανεις να ακουγεται ο ηχος κλησης απο τα ακουστικα και να το εχεις δυνατο?

Free Your Mind...;)
Link to comment
Share on other sites

¨

Ναι,ε?δεν το ξερα ουτε εγω...γινεται να το κανεις να ακουγεται ο ηχος κλησης απο τα ακουστικα και να το εχεις δυνατο?

Το να ακους τον ήχο κλήσης από τα ακουστικά γίνεται μόνο όταν το προφίλ του κινητού είναι στο αθόρυβο.Σε κανένα άλλο προφίλ δεν γίνεται αυτό.Και δεν υπάρχει και τρόπος να γίνει αλλιώς.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανό είναι ότι φταίει η τάση εξόδου των άλλων συσκευών. Έτσι εξηγείται το ότι φορτίζει μόνο αν είναι κλειστό το τηλέφωνο. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποια πρόβλεψη στο λογισμικό του τηλεφώνου για να μην φορτίζει (για λόγους ασφαλείας; ) αν δεν είναι συνδεδεμένο σε PC.
Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

Η φόρτηση μέσω του καλωδίου USB "επιτρέπεται" από το κινητό μόνο από συσκευές που μπορούν να το αναγνωρίσουν.Δηλαδή αν το συνδέσεις με τον υπολογιστή και δεν έχεις περασμένους τους drivers ώστε ο υπολογιστής και το κινητό με τη σειρά του να αναγνωριστούν μεταξύ τους δεν φορτίζεται από τον υπολογιστή.

Έτσι λοιπόν εξηγείται που δεν φορτίζει από το στερεοφωνικό του αυτοκινητού σου αλλά από τον αναπτήρα θα έπρεπε να φορτίζει χωρίς το παραμικρό πρόβλημα(είναι σαν να το έβαζες στην πρίζα του σπιτιού σου).

Αλλά πρώτη φορά ακούω για αναπτήρα με USB έξοδο? (μήπως θες να πεις κάτι άλλο)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Xphys -> δε νομίζω να φταίει η τάση εξόδου... USB είναι και οι άλλες συσκευές!

 

tria12345_ -> Κι εγώ αυτό με τους drivers υπέθεσα... Έλα όμως που το έβαλα σε έναν linux server και φόρτιζε κανονικά :confused:

 

Υπάρχουν αναπτήρες που βγάζουν usb... Κοίτα αυτό πχ...

Link to comment
Share on other sites

Να αλλαχτεί χωρίς να φλασάρεις το κινητό, όχι. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να φτιάξεις έναν λανθασμένο λογαριασμό και να τον ορίσεις ως προεπιλεγμένο για να μην μπορεί να συνδεθεί (και κατ' επέκταση να χρεώνεσαι) με το ΤΙΜ Plus.

 

Να σημειώσω ότι αν φλασάρεις το κινητό χάνεις την εγγύηση.

 

Και πως φιαχνουμε φιλε μου λογαριασμο???

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Και πως φιαχνουμε φιλε μου λογαριασμο???

 

Πας στις ρυθμίσεις -> ρυθμίσεις internet και φτιάχνεις ένα δικό σου προφίλ με οτι σου κατεβαίνει στο κεφάλι.:lol:

Το αποθηκεύεις και μετά το διαλέγεις;)

Link to comment
Share on other sites

Πας στις ρυθμίσεις -> ρυθμίσεις internet και φτιάχνεις ένα δικό σου προφίλ με οτι σου κατεβαίνει στο κεφάλι.:lol:

Το αποθηκεύεις και μετά το διαλέγεις;)

 

Αυτο εκανα , ευχαριστω φιλε μου;) ;)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,είμαι στην Κοζάνη.Δυστυχώς ένα μικρό χεράκι έσπασε το αυτοκόλλητο vodafone στο κάτω μέρος της συσκευής.Ξέρετε πού μπορώ να βρω άλλο???
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,είμαι στην Κοζάνη.Δυστυχώς ένα μικρό χεράκι έσπασε το αυτοκόλλητο vodafone στο κάτω μέρος της συσκευής.Ξέρετε πού μπορώ να βρω άλλο???

Αν δεν έχουν κάποιο αυτοκόλλητο στη Vodafone τότε θα πρέπει να αγοράσεις μια καινούργια προσοψη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πωπω....για ένα αυτοκόλλητο?και θέλω και του walkman!
Link to comment
Share on other sites

πωπω....για ένα αυτοκόλλητο?και θέλω και του walkman!

 

Ψάξε στο ebay. Δεν νομίζω να σου δώσουν ειδικά αν τους πεις οτι έβγαλες και το μενού τους. (και δωρεάν μάλιστα;) )

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Ψάξε στο ebay. Δεν νομίζω να σου δώσουν ειδικά αν τους πεις οτι έβγαλες και το μενού τους. (και δωρεάν μάλιστα;) )

 

Εσένα στα χω μαζεμένα...Πλάκα κάνω...:p !Ευχαριστώ πάντως για την διέυθυνση,αλλά πώς γίνεται να ξαναπεράσω της κόκκινης?

Link to comment
Share on other sites

Εσένα στα χω μαζεμένα...Πλάκα κάνω...:p !Ευχαριστώ πάντως για την διέυθυνση,αλλά πώς γίνεται να ξαναπεράσω της κόκκινης?

 

γιατι μου ταχεις μαζεμένα? δεν έχω κάτι συγκεκριμένο, αλλά με τον ίδιο τρόπο φαντάζομαι

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

γιατι μου ταχεις μαζεμένα? δεν έχω κάτι συγκεκριμένο, αλλά με τον ίδιο τρόπο φαντάζομαι

ksereis πώς γίνεται να ξαναπεράσω της κόκκινης?

Link to comment
Share on other sites

ksereis πώς γίνεται να ξαναπεράσω της κόκκινης?

Όλοι ρωτάνε για το αντίθετο... Τέλος πάντων. Λογικά θα πρέπει να πας σε κάποιο κατάστημα της Vodafone.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω κι εγώ ρε παιδιά μια ερώτηση; Έχει αγοράσει κανείς το bluetooth handsfree HBH-PV705; Τα αξίζει τα 45 ευρώ;Θέλω να το χρησιμοποιώ και με το w810 που έχω και με το παλιό μου k700 και ψήνομαι να το αγοράσω...

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Kserete an kykloforei akoma to W810? giati thelo na to agoraso....

(kai apo pou?diladi 8a yparxei tora ston germano klp?)

ναι υπαρχει ακομη.θα το βρεις στα 240 ευρο περιπου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kserete an kykloforei akoma to W810? giati thelo na to agoraso....

(kai apo pou?diladi 8a yparxei tora ston germano klp?)

λές να μην υπάρχει? εδώ υπάρχει ακόμα το κ750i για να το πάρουν όσοι ακόμα δεν το έχουν πάρει..αυτο λες να έχει σταματήσει?

Link to comment
Share on other sites

λές να μην υπάρχει? εδώ υπάρχει ακόμα το κ750i για να το πάρουν όσοι ακόμα δεν το έχουν πάρει..αυτο λες να έχει σταματήσει?

 

Πάντως πολύ καλό το κινητό το W810.Με πολλές δυνατότητες.Ειδικά αν το χεις ξεσταμπαρισμένο,φυσάει!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W810i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...