Jump to content

Αναζήτηση αριθμών κινητών τηλεφώνων


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο απλο 11888 μου ειπαν οτι δεν μπορουν να δωσουν καμια πληροφορια (αν τους δωσεις μονο του κινητου τον αριθμο) διοτι ειναι προσωπικα δεδομενα
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

μην το ψαχνετε δεν γινεται. το ειχα ψαξει αρκετα λιγο πιο παλια βεβαια που με ενοχλουσε ενας αριθμος αλλα μονο με εισαγγελεα γινοτανε οποτε το παρατησα αππλα αλλαξα αριθμο και ησυχασα
iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου λέτε, δεν αρκεί απλώς ΜΙΑ ΦΟΡΑ να γίνει ΜΙΑ εχμ... "ΜΙΚΡΗ διαρροή του αρχείου excel των 15.000.000 εγγραφών (αριθμός κινητού / ονοματεπώνυμο) από τα κεντρικά των υπηρεσιών καταλόγου για να το λύσουμε αυτό το θέμα μια και καλή;;
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

μην το ψαχνετε δεν γινεται. το ειχα ψαξει αρκετα λιγο πιο παλια βεβαια που με ενοχλουσε ενας αριθμος αλλα μονο με εισαγγελεα γινοτανε οποτε το παρατησα αππλα αλλαξα αριθμο και ησυχασα

Μπορούσες να το βάλεις σε black list. Τα samsung έχουν, δεν ξέρω για άλλα κινητά.

Link to comment
Share on other sites

H cosmote ανακοίνωσε ότι από 17/5/11 θα παρέχει τη δυνατότητα αντίστροφης αναζήτησης στους καταλόγους της. Θα μπορείς δηλαδή να δίνεις τον αριθμό κινητού και, εφόσον είναι καταχωρημένος, να παίρνεις τα στοιχεία του συνδρομητή
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε καμια ιστοσελιδα που θα μπορουμε να κανουμε αυτη την αντιστροφη αναζητηση?

 

Η αντίστροφη αναζήτηση θα παρέχεται (υποθέτω) σε όσους έχουν πρόσβαση στους καταλόγους, δηλαδή σε υπηρεσίες τύπου 11888, 11850 κλπ κλπ

Θα πρέπει να καλείς εκεί και να ρωτας σε ποιον ανήκει το τάδε τηλέφωνο. Τωρα αν καλέσεις και το ζητήσεις δε θα στο δώσουν

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό που χρειαζόμαστε είναι μια υπηρεσία - σαν αυτή της on telecoms - που να σου λέει σε ποιο δίκτυο ανήκει ο αριθμός εύκολα, ΔΩΡΕΑΝ και γρήγορα. Εκεί παίζεται χοντρό παιχνίδι και το καρτέλ ακόμα αντέχει και μας κρατά στο σκοτάδι σε ό,τι αφορά το εν λόγω θέμα.

 

edit γιατί οι εξελίξεις είναι ραγδαίες. Έχει βγει τέτοια υπηρεσία (να δεις σε ποιο δίκτυο ανήκει ένας τυχαίος αριθμός) από την intertelecom, δείτε εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3606303#post3606303

 

αλλά δυστυχώς είναι με χρέωση 0.04cents ανά αριθμό που ελέγχεις. :(

Edited by rodriguez
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για να μην ανοιγω νεο θεμα...

Εψαχνα σημερα στο whitepages του οτε, διαφορους γνωστους, με το ονομα τους, για να βρω τα σταθερα τους τηλεφωνα.

Δεν βρηκα ουτε τους μισους!

Το συμπερασμα που εβγαλα ειναι οτι μαλλον το whitepages δεν εχει καταχωρημενα τα στοιχεια οσων εχουν παει σε αλλο παροχο.

Κανω λαθος;

Υπαρχει καμια σελιδα να μπορουμε να βρουμε το σταθερο τηλεφωνο καποιου, ανεξαρτητα απο τον παροχο στον οποιο ανηκει?

(καπου διαβαζα για καθολικο παροχο αλλα δεν ξερω αν βοηθαει σε αυτο που θελω)

Link to comment
Share on other sites

Για να μην ανοιγω νεο θεμα...

Εψαχνα σημερα στο whitepages του οτε, διαφορους γνωστους, με το ονομα τους, για να βρω τα σταθερα τους τηλεφωνα.

Δεν βρηκα ουτε τους μισους!

Το συμπερασμα που εβγαλα ειναι οτι μαλλον το whitepages δεν εχει καταχωρημενα τα στοιχεια οσων εχουν παει σε αλλο παροχο.

Κανω λαθος;

Υπαρχει καμια σελιδα να μπορουμε να βρουμε το σταθερο τηλεφωνο καποιου, ανεξαρτητα απο τον παροχο στον οποιο ανηκει?

(καπου διαβαζα για καθολικο παροχο αλλα δεν ξερω αν βοηθαει σε αυτο που θελω)

 

To whitepages.gr είναι υπηρεσια τυ ΟΤΕ και άρα εχει μονο τα τηλέφωνα όσων είναι στον ΟΤΕ (και δεν εχουν ζητησει απορρητο νουμερο).

 

Δεν υπάρχει ιστοσελίδα αντιστοιχη για άλλους παρόχους

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το κάνει ήδη εδώ και καιρό το 11830. Με την απαραίτητη βέβαια προϋπόθεση ότι είναι καταχωρημένος ο αριθμός στους ενιαίους καταλόγους...

 

Κάλεσα και ζήτησα να μου βρει ένα κινητό cosmote Που είναι καταχωρημένο, δίνοντας τον αριθμό, και δεν το βρήκαν. Μου είπαν είναι απόρρητο, πράγμα που δεν ισχύει για το συγκεκριμένο

Link to comment
Share on other sites

Κάλεσα και ζήτησα να μου βρει ένα κινητό cosmote Που είναι καταχωρημένο, δίνοντας τον αριθμό, και δεν το βρήκαν. Μου είπαν είναι απόρρητο, πράγμα που δεν ισχύει για το συγκεκριμένο

Και γω κάλεσα να ρωτήσω το δικό μου και της μητέρας μου και μου τα βγάλανε απόρρητα...:X

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Τελικά ο ενοποιημένος τηλεφωνικός κατάλογος διατίθεται κάπου ηλεκτρονικά;

 

Οχι και δεν το κάνουν μόνοι τους. Θέλει πίεση προς την ΕΕΤΤ

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Έχουμε τπτ καινούριο στο θέμα αυτό?

Πολύ καλά κάνουν και προστατεύουν τα προσωπικά δεδομένα αυτών που θέλουν να παραμείνουν απόρρητα τα στοιχεία τους... Ναι αλλά εμένα όμως ποιος θα προστατέψει την ηρεμία και την γαλήνη της προσωπικής μου ζωής?

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
Κάτι άγνωστα πιτσιρίκια μου έκαναν φάρσες με απόκρυψη και μου χάλασαν όλο το απόγευμα. Για κακή τους τύχη με πήραν και από 2 νούμερα χωρίς απόκρυψη. Το 11888.ote.gr δίνει για το ένα νούμερο 2 ονόματα και για το άλλο κανένα. Τι μπορεί να σημαίνουν τα 2 ονόματα σε ένα νούμερο; Θέλω να βρω τους γονείς τους και να τους τα πω ένα χεράκι!!! :angry:

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άγνωστα πιτσιρίκια μου έκαναν φάρσες με απόκρυψη και μου χάλασαν όλο το απόγευμα. Για κακή τους τύχη με πήραν και από 2 νούμερα χωρίς απόκρυψη. Το 11888.ote.gr δίνει για το ένα νούμερο 2 ονόματα και για το άλλο κανένα. Τι μπορεί να σημαίνουν τα 2 ονόματα σε ένα νούμερο; Θέλω να βρω τους γονείς τους και να τους τα πω ένα χεράκι!!! :angry:
Το ότι δίνει, δυο ονόματα είναι γιατί υπήρχαν δύο κάτοχοι με το ένα νούμερο, τι εννοώ, π.χ το είχα εγώ το κατάργησα το πήρες εσύ αλλά φανερώνει και εμένα και εσένα στους καταλόγους, και έτσι δεν έχει ενημερωθεί το 11888 με το σωστό κάτοχο. Το 11888 έχει "τρύπα" μετά την αλλαγή του site και δίνει αβέρτα κινητά. επίτελους τσέκαρα σε ποιους ανήκουν τα εύκολα νούμερα. Edited by pantierakos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...