Jump to content

Τι Today Screen έχετε στο PPC σας;


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν έχεις εγκαταστήσει το wisbar advance desktop, τοτε θα έχει δημιουργηθεί ο φάκελος /themes/desktop. Στο φάκελο desktop λοιπόν θα αντιγράψεις όλο το φάκελο του θέματος, και μετά(αν φυσικά τρέχει το wisbar advance desktop) κάνεις tap&hold σε ένα κενό σημείο της οθόνης και από το μενού που θα εμφανιστεί επιλέγεις theme manager και bliss alive. Σίγουρα βέβαια αρκετές συντομεύσεις και εικονίδια δε θα υπάρχουν, όπότε θα πρέπει να τα ορίσεις ξανά, γιαυτό και θα πρέπει να έχεις διαβάσει το manual του wisbar advance desktop. Τα περισσότερα εικονίδια βέβαια υπάρχουν στο zip και απλά θα πρέπει να τα μεταφέρεις κάπου στη συσκευή ή την κάρτα μνήμης και μετά από το wisbar advance desktop να ορίσεις τη διαδρομή για τα αρχεία(εξαρτάται από το που τα έχεις βάλει). Για να φορτωθεί το weatherpanel όπως και όποια άλλα plugins θέλεις στο wisbar advance desktop πρέπει να μην φορτώνονται στην today screen. Θέλει λίγη δουλειά και ψάξιμο, αλλά η διαδικασία δεν είναι δύσκολη.

ευχαριστώ για την βοήθεια αλλα...............φασκελοκουκουλοστα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βρήκα τελικά το Spb Mobile Shell το οποίο με βόλεψε πολύ με τα μεγάλα κουμπιά που μου δίνει και δεν χρησιμοποιώ άλλο την γραφίδα.

 

http://www.spbsoftwarehouse.com/products/mobileshell/screenshots/1a.gif http://www.spbsoftwarehouse.com/products/mobileshell/screenshots/3a.gif

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

πολυ ομορφη εμφανιση με το vista interface :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

πολυ ομορφη εμφανιση με το vista interface :)

 

Ούτε και σε σένα γράφει την ημέρα, ε; :(

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Ούτε και σε σένα γράφει την ημέρα, ε; :(

 

οχι.μονο μηνα χρονια...ενταξει δεν εχει καμια σχεση με το wisbar advanced αλλα ειναι παναλαφρο και απλα μια μικρη εφαρμογη με ελαχιστες ρυθμισεις.πιο πολυ για εντυπωσιασμο παρα για λειτουργικοτητα ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

elteo ,συνεργάζεται σωστά το mobile shell με το spb weather Γιατι σε εμένα οχι...

και εννοώ να παιρνει μετεορολογικά δεδομένα απο το meteo.gr συμφωνα με τα templates που έχω βάλει ( ενω μονο του ηταν οκ!) ,το άλλο ειναι η οθόνη now που με το on-off δεν μου εμφανίζεται ενω έχω τσεκάρει την αντιστοιχη επιλογή ...

Pipo M9 (RileyROM 2.6.4) - ZTE V967S (1.0.5) - Xiaomi RedMi 1S (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi 2 (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi Note 2 (MIUI V7 6.4.28)
Link to comment
Share on other sites

όχι δεν έχω βάλει άλλα προγράμματα.

 

απλά το ήθελα για να χειρίζομαι το gps με τα δάκτυλα και όχι την σπαστική γραφίδα στο αμάξι.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

elteo ,συνεργάζεται σωστά το mobile shell με το spb weather Γιατι σε εμένα οχι...

και εννοώ να παιρνει μετεορολογικά δεδομένα απο το meteo.gr συμφωνα με τα templates που έχω βάλει ( ενω μονο του ηταν οκ!) ,το άλλο ειναι η οθόνη now που με το on-off δεν μου εμφανίζεται ενω έχω τσεκάρει την αντιστοιχη επιλογή ...

 

Φίλε μου καλησπέρα,

Εάν πας στα settings του SPB Mobile Shell και στο tab του Weather, κάνε αντικατάστασή του με την εφαρμογή του SPB Weather. Αφού το κάνεις, κάνε όλες τις ρυθμίσεις του SPB Weather για ενημέρωση μέσω meteo.gr και είσαι έτοιμος. Λογικά δεν πρέπει να έχεις κανένα πρόβλημα, όπως και εγώ που το χρησιμοποιώ 6 μήνες τώρα.:cool:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καλησπέρα,

Εάν πας στα settings του SPB Mobile Shell και στο tab του Weather, κάνε αντικατάστασή του με την εφαρμογή του SPB Weather. Αφού το κάνεις, κάνε όλες τις ρυθμίσεις του SPB Weather για ενημέρωση μέσω meteo.gr και είσαι έτοιμος. Λογικά δεν πρέπει να έχεις κανένα πρόβλημα, όπως και εγώ που το χρησιμοποιώ 6 μήνες τώρα.:cool:

Ειναι οκ πλέον :),γιατι η οθονη now δεν εμφανίζεται στο wake up της συσκευής αλλά η today και χρειάζεται να πατησω spb menu και μετά now..:happy:,δηλ, ενώ το αφήνω να κοιμηθεί με τη now ,δεν ανοιγει με αυτή...:)

Pipo M9 (RileyROM 2.6.4) - ZTE V967S (1.0.5) - Xiaomi RedMi 1S (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi 2 (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi Note 2 (MIUI V7 6.4.28)
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα τελικά το Spb Mobile Shell το οποίο με βόλεψε πολύ με τα μεγάλα κουμπιά που μου δίνει και δεν χρησιμοποιώ άλλο την γραφίδα.

 

http://www.spbsoftwarehouse.com/products/mobileshell/screenshots/1a.gif http://www.spbsoftwarehouse.com/products/mobileshell/screenshots/3a.gif

 

file to agorases h doulepse me loukoumaki????

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

file to agorases h doulepse me loukoumaki????

 

αγοραζουμε τις συσκευες τους με 600 & 700 ευρω , δεν θα

αγοραζουμε και τα προγ/τα :cool:

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια πειτε και σε μας τους νεους και αδαεις στο χωρο των WM πως γινεται να εχουμε free αυτο το προγραμματακι. φανταζομαι δεν εννοειτε την trial περιοδο?
Link to comment
Share on other sites

παιδια πειτε και σε μας τους νεους και αδαεις στο χωρο των WM πως γινεται να εχουμε free αυτο το προγραμματακι. φανταζομαι δεν εννοειτε την trial περιοδο?

 

pio apo ola ta praogrammata?

http://i248.photobucket.com/albums/gg174/nithin91/The_Joker_Signature.jpg

 

If you’re good at something, never do it for free...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ και λίγες ημέρες είμαι και εγώ (πανευτυχής ..!) κάτοχος του 3600.

 

Το πρώτο μου PDA και ελπίζω να κρατήσει, όχι όπως το 6515 που δεν φορούσε κράνος.....

 

Έχω SPB Mobile Shell / Pocket Plus.

 

Αυτό που δεν μου αρέσει είναι ότι ενώ έχω βάλει μαύρο χρώμα στο Theme όταν μου εμφανίζει επαφές κτλ. μου δείχνει αυτό το πράσινο που έχουν απο default τα wm5.

 

Αλλάζει αυτό ?

 

Το wisbar τρώει παραπάνω μνήμη απο το spb ? Είναι ποιό παραμετροποιήσιμο ?

 

Τι είδους αρχεία δέχονται τα wm5 και άν δέχονται png υποστηρίζουν διαφάνειες.

 

ps εχω βγάλει τα μάτια μου στο myforum. προκειμένου να μάθω συσκευές και προγράμματα . τώρα όμως ήθέλα ξαναζεσταμένο φαϊ.:)

 

και sorry για την ερώτηση αλλά αυτό το μαγαζάκι το γνωστό είναι γαιδουρινό ? για να μαθαίνουν και οι νεότεροι....

LiteStep User

Παύλος :p

Link to comment
Share on other sites

H today screen μου μετά από πρόσφατο update

http://img181.imageshack.us/img181/906/screen007ev3.png

Apple iPhone 3G, Nokia: 3110, 3210, 3330, 8210, 6150, 3410, 6610, 6230, 6670, 6270, N70, 6131, E50, 6500 slide, 1680, E51, 6220c, NEC N400i, Sharp GX17, ETEN: M600+ SE: T610, K800i, W580i(x2), K810i, P990i, W20i(zylo), X10 mini pro, ZTE Blade, LG Optimus Black Now: Apple iPhone 3G, Sony Xperia U
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεία σας.

 

Είμαι καινούργιος χρήστης ενός P3600.

 

Αντιμετωπίζω πρόβλημα με το Background. Δεν μπορώ να βάλω με τπτ.

 

Βασικά του click-αρω στο settings/today την επιλογή γεια αναζήτηση background μπάινει μέσα αλλά δεν βλέπει τπτ σε κανένα φάκελο.

 

Εχω δοκιμάσει τα πάντα. ( μέχρι και το βρακί μου ανάποδα έβαλα....:lol:)

 

Anyway. An έχετε τπτ στο μυαλό σας ( τι λέω τώρα ε ...??) ρίξτε το και στο δικό μου το μυαλό.

 

Να στε καλά.

 

wmb5 / ελληνικά /

LiteStep User

Παύλος :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεία σας.

 

Είμαι καινούργιος χρήστης ενός P3600.

 

Αντιμετωπίζω πρόβλημα με το Background. Δεν μπορώ να βάλω με τπτ.

 

Βασικά του click-αρω στο settings/today την επιλογή γεια αναζήτηση background μπάινει μέσα αλλά δεν βλέπει τπτ σε κανένα φάκελο.

 

Εχω δοκιμάσει τα πάντα. ( μέχρι και το βρακί μου ανάποδα έβαλα....:lol:)

 

Anyway. An έχετε τπτ στο μυαλό σας ( τι λέω τώρα ε ...??) ρίξτε το και στο δικό μου το μυαλό.

 

Να στε καλά.

 

wmb5 / ελληνικά /

 

πηγαινε εναρξη/εικονεσ και βιντεο/καρτα μνημης και βρες ενα φακελο που εχεις εικονες.

απο εκει επελεξε μια και μεσω του μενου επελεξε την για wallpaper ρυθμιζοντας την αντιθεση στο 0:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Thx Zaxarakis !

 

Αυτό ήταν πάμε για theme..!!!!!

Εδώ και μία βδομάδα έψαχνα αυτό το πράγμα.

 

Ευχαριστώ πολύ.

LiteStep User

Παύλος :p

Link to comment
Share on other sites

H today screen μου μετά από πρόσφατο update

http://img181.imageshack.us/img181/906/screen007ev3.png

 

Θέλεις φίλε μου να μας εξηγήσεις τι είναι το theme αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Θέλεις φίλε μου να μας εξηγήσεις τι είναι το theme αυτο?

 

to exei kanei me to wisbar advance kai to wisbar advance desktop kai exei dimiourgisei kapoies syntomeuseis

 

sorry iason pou apantaw gia sena

http://i248.photobucket.com/albums/gg174/nithin91/The_Joker_Signature.jpg

 

If you’re good at something, never do it for free...

Link to comment
Share on other sites

to exei kanei me to wisbar advance kai to wisbar advance desktop kai exei dimiourgisei kapoies syntomeuseis

 

sorry iason pou apantaw gia sena

 

Και εγώ κάτι τέτοιο είχα φανταστεί αλλά λέω μήπως είναι κάτι άλλο

Το Wisbar Advance το βρίσκω πολύ βαρύ για το Glofiish μου

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ κάτι τέτοιο είχα φανταστεί αλλά λέω μήπως είναι κάτι άλλο

Το Wisbar Advance το βρίσκω πολύ βαρύ για το Glofiish μου

 

για ολα βαρυ ειναι φιλε μου μην ανυσηχεις :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να πει πως θα βγαλω την today screen απο το mio μου και θα την ποσταρω στο topic?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...