Jump to content

χρονικο διαστημα ενεργοποιησης


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εκανα χτες βραδυ αιτηση για την γραμμη!σημερα με πηραν τηλ και μου ειπαν πως θα ενεργοποιησουν την γραμμη κυριολεκτικα του χρονου!!!μουπαν πως θελει 10εργασιμες μερες οποτε λογικα θα ειναι ετοιμη στις 3/1/2006!υπαρχει περιπτωση να ενεργοποιηθει πριν απο αυτην την ημερομηνια;το μοντεμ(μεσω κουεριερ λογικα ποτ θα ερθει;Ευχαριστω εκ των προτερων!
Link to comment
Share on other sites

Man.Εγω τι να πώ που χρειάστηκαν 20 μέρες για να πάρω γραμμή dsl.Ναι υπάρχει περίπτωση να έρθει(τουλάχιστον στον οτε λένε 5 εργάσιμες και σε παιρνουν τηλέφωνο)Καλά θα ήταν να έλεγες ποιον ISP -θα- έχεις.

Modem δεν ξέρω.(λογικά θα έχεις πάρει Tellas)μόλις τελειώσει η συνδρομή και δεν κάνεις ανανέωση θα τους δώσεις πίσω το Modem. ;)

Ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Κανε υπομονη. Καταρχην δεν μας ειπες με ποια εταιρεια εκανες συνδεση. Βασικα απο οτι ξερω δεν υπαρχει στανταρ διαστημα αλλα εξαρταται απο πολλους παραγοντες και ο κυριοτερος ειναι ο ΠΟΤΕ που θα πρεπει να ενεργοποιησει την γραμμη σου
SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά δεν θα έπρεπε να εξαρτάται απο κανέναν παράγοντα.Ούτε απο περιοχή ούτε απο ποιον Isp έχεις διαλέξει,ούτε φόρτο εργασίας..Αλλά είπαμε ΟΤΕ είναι αυτός..

Link to comment
Share on other sites

Kala kala,ekana aitisi gia sindesi adsl 512 stin vivodi stis 19/10/2005 gia full llu grammi.Hrthan ta xristougenna kai akoma na erthoun apo ton ote oi texnikoi na perasoun tin grammi.Apistefti antimetopisi apo ote kai vivodi.Kammia enimerosi,grapsimo teleios pragmatika eimaste poli piso sto adsl telika.Sto spiti mou den exo grammi ote kai perimeno pote telika tha ginei i episkepsi kai i energopiisi tis grammis.2006 erxete alla o ote,pote.....An kapoios allos eixe paromoia empeiria as ti moirastei...Filika...kalisperes:wacko:

 

Alitheia yparxei kanenas tropos na vro to dikio mou se tetoia periptosi????

smoke 2 joints...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Στη δικη μου περιπτωση, ο ΟΤΕ εκανε την "ζημια", καθως αργησε να ενεργοποιησει το DSL. H HOL το ενεργοποιησε σε 3 μερες.

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Στην δικη μου περιπτωση παιδια 1/12 εκανα την αιτηση στην hol και στις 12/12 ενεργοποιησε ο ΟΤΕ,δηλαδη 10 εργασιμες περιπου...
[sIGPIC][/sIGPIC] ........Ο Χρόνος είναι Χρήμα ! ! ! ! !
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έστειλα με fax την αίτηση στις 16/12 στην Forthnet, που σημαίνει ότι την παραλάβανε αμέσως. Περίμενα λοιπόν και περίμενα και περίμενα, πέρασαν Χριστούγεννα, πέρασε Πρωτοχρονιά, μέχρι που βρήκα ένα μέσο στον ΟΤΕ και μου ενεργοποίησε τη γραμμή στις 2/1. Ο ίδιος μου είπε επίσης ότι η αίτηση έφτασε από την Forthnet στον ΟΤΕ στις 27/12, που σημαίνει ότι δεν έφταιγε ο ΟΤΕ για την καθυστέρηση (ήταν δηλαδή στον κανονικό χρόνο του ΟΤΕ) αλλά η Forthnet. Απλά για να μην τα ρίχνουμε συνέχεια στον ΟΤΕ το αναφέρω. (Βέβαια η διαδικασία ενεργοποίησης της γραμμής ήταν 10' όλη κι όλη απ'όταν έβαλα το μέσο οπότε...)

 

Η ενεργοποίηση της γραμμής έγινε το πρωί, πήρα στη Forthnet και μου είπαν ότι εντός της ημέρας θα λάβω username/pass, κάτι που δεν έγινε ως το βράδυ οπότε μου έδωσαν demo. Τελικά την επόμενη το μεσημέρι έλαβα και τους κωδικούς της Forthnet.

Link to comment
Share on other sites

23/12 κάνω την αίτηση κ ταυτόχρονα κ αποστολή

29/12 την παραλαμβάνουν στην otenet από τα κεντρικά του Γερμανού

30/12 επιβεβαίωση από ΟΤΕ->otenet για την παραλαβή του αιτήματος για ενεργοποίηση

.........

5/12 ακόμη περιμένω.....(4-5 εργασιμες):(

 

(otenet on dsl kit από Γερμανό)

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

19/12 εστειλα αιτησεις στην vivodi

27/12 τις παρέλαβαν απο ΕΛΤΑ !!! ημαρτον !!!

28/12 τις εστειλαν στον ΟΤΕ

06/01 και περιμενω......

________________________________________

Η ζωή είναι στιγμές ας έρχονται μόνο καλές !

Link to comment
Share on other sites

19/12 εστειλα αιτησεις στην vivodi

27/12 τις παρέλαβαν απο ΕΛΤΑ !!! ημαρτον !!!

28/12 τις εστειλαν στον ΟΤΕ

06/01 και περιμενω......

Το ίδιο πρόβλημα πάλι..γιατί τις στέλνετε ταχυδρομικά τις αιτήσεις;Αργεί που αργεί η διαδικασία,άμα μπλέκουμε και τα ΕΛΤΑ μέσα..Δεν μπορούσες με άλλο τρόπο να τα στείλεις;Fax ή e-mail;

Link to comment
Share on other sites

χεχε, εγώ μέσα σε 2 μέρες τα είχα όλα. τηλέφωνο και adsl 384. τα έκανα όλα μαζί αιτήσεις για adsl και τηλ και ήταν έτοιμα σε 2μέρες!! :lol: :lol:
Link to comment
Share on other sites

2 ημέρες; Μόνο; Από τις λίγες περιπτώσεις που έχω ακούσει. Είχες κανένα γνωστό;

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα πάλι..γιατί τις στέλνετε ταχυδρομικά τις αιτήσεις;Αργεί που αργεί η διαδικασία,άμα μπλέκουμε και τα ΕΛΤΑ μέσα..Δεν μπορούσες με άλλο τρόπο να τα στείλεις;Fax ή e-mail;

 

Δεν το σκεφτηκα πανω στην "βιασυνη" μου, ειχε και απαντητικο φακελο μεσα και....!!!

υπομονη...

________________________________________

Η ζωή είναι στιγμές ας έρχονται μόνο καλές !

Link to comment
Share on other sites

2 ημέρες; Μόνο; Από τις λίγες περιπτώσεις που έχω ακούσει. Είχες κανένα γνωστό;

κανέναν.. αλλα δεν τόνισα ενα βασικό... δεν είμαι αθήνα.. :O αλλα Μυτιλήνη.. έχει μεγάλη διαφορα νομίζω έτσι? εδώ αιτήσεις για adsl γίνονται μια στις 20μέρες...

Link to comment
Share on other sites

Ε, πες το ετσι. Λεω και εγω. Ουτε εγω ειμαι Αθηνα βασικα, αλλα τελος παντων.

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν το σκεφτηκα πανω στην "βιασυνη" μου, ειχε και απαντητικο φακελο μεσα και....!!!

υπομονη...

 

Αν έχεις το DSLcube ο μόνος τρόπος είναι να στείλεις το φάκελο. Είχα τηλεφωνήσει και εγώ για να ρωτήσω για την διαδικασία και τους ρώτησα αν μπορώ να τους το στείλω με fax (για πιο γρήγορα) και μου είπαν ότι γίνεται μόνο μέσω ΕΛΤΑ για να έχουν το γνήσιο της υπογραφής!

Link to comment
Share on other sites

Συνολικά μου πήρε για να ενεργοποιηθεί η σύνδεση απο 19/12 --> 12/01

________________________________________

Η ζωή είναι στιγμές ας έρχονται μόνο καλές !

Link to comment
Share on other sites

Συνολικά μου πήρε για να ενεργοποιηθεί η σύνδεση απο 19/12 --> 12/01

Oh my god! Τι διαβάζω!?!? Έχω απελπιστεί τελείως.

Έκανα αίτηση στη Forthnet για adsl in a box plus στις 2 Ιανουαρίου. Η αίτηση στον ΟΤΕ έφτασε στις 6 Ιανουαρίου. Είναι 12 Ιανουαρίου και ακόμα τίποτα. Δε πιστεύω να πάρει κάνα μήνα

Link to comment
Share on other sites

23/12 στέλνει την αίτηση ο τοπικός γερμανός

29/12 την παίρνει η οτενετ

30/12 ενημερώνεται ο οτε

12/1 (σήμερα)ανάβει το λαμπάκι στο Modem

φυσικά δεν μου έδωσαν κωδικούς από την otenet...αλλά τουλάχιστον έβαλα demo της forthnet:p

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

εκανα την αιτηση 27/12 και σημερα τρεχωωωω.οταν λενε 10 περιπου μερες εννοουν 10+/- και φυσικα εργασιμες οχι weekends και αργιες που ο τελευταιος μηνας ηταν full.:)
To Know the Cause Of Things!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...