Jump to content

Series 40 (240x320 pixels) Εφαρμογές, Παιχνίδια, Θέματα


rostropol
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 876
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εφαρμογη για pdf????????HELP!!!!!!!!!!!!!

 

Έχω ψάξει αλλά δεν έχω βρει κάτι, ειδικά για να γίνεται και reflow το pdf ( προσαρμογή δηλ στην οθόνη του 6300 χωρίς να κάνω scroll δεξιά - αριστερά)

 

Η λύση στην οποία έχω καταλήξει εγώ είναι :

 

a) Με το foxitreader Pro σώζω το pdf σε .txt

 

b) Με το Anyview ( τον καλύτερο reader που έχω βρει για txt για series 40) διαβάζω στη συνέχεια κανονικά το κείμενο.

 

Αν έχει κάποιος φίλος έχει βρει κάτι άλλο θα μας σώσει από πολύ κόπο.

// Huawei P6 //
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι αλλο.ξερετε καμια εφαρμογη που να βλεπεις τις εικονες και να πας απο τη μια στην αλλη εχοντας κανει zoom, χωρις να κανεις zoom out?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Ρε παιδια...Συγνωμη για το ακυρο...και μετα απο τοσο καιρο που δεν εχει δημοσιευτει τιποτα εδω αλλα πηρα ενα 6500 slide για δευτερο κινητο και ελεγα αν υπαρχει καποιος ο οποιος να εχει κανει λιστα με παιχνιδια και εφαρμογες πηρως συμβατες να μου προτεινει...οπως επισης και να μου πει που να τις βρω...Ευχαριστω εκ των προτερων...!:):):):):D:D:D:D
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καθε φορα που κανω εγκατασταση μια java εφαρμογη που ειναι Unsigned μου ζηταει να δινω αδεια καθε φορα για προσβαση στην καρτα μνημης επειδη δεν προερχεται απο αξιοπιστο προμηθευτη.εψαξα στο ιντερνετ βρηκα κατι λυσεις. π.χ. xxxxxxxxxxxxxxx

 

αλλα και παλι η πρωτη δε δουλεψε, ενω στη δευτερη που προτεινει δε μπορω να εγκαταστησω το mobimb rus.εβαλα κανα 2 αγγλικές εκδόσεις mobimb αλλά δεν μπόρεσα να έχω πρόσβαση στα Hidden folders του κινητου.

Αν μπορει καποιος και ξερει ας με βοηθησει, εχω απελπιστει!!:(:(:(:(:(:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Μήπως ξέρει κάποιος κάνα πρόγραμμα που να αλλάζει πράγματα στο menu των Nokia όπως το όνομα του δικτύου και διάφορα άλλα??

 

Thank you in advance.. :)

:p
Link to comment
Share on other sites

Nokia S40v3 Theme: Xperia

 

http://dailymobile.se/wp-content/uploads/2008/12/xperia.jpg http://dailymobile.se/wp-content/uploads/2008/12/xperia2.jpg

 

http://dailymobile.se/2008/12/30/nokia-s40v3-theme-xperia/

 

+1 και από μένα το θέμα μου άρεσε πάρα πολύ

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

καλησπερα κι απο μενα.

επειδη ειναι αρκετες οι σελιδες για ψαξιμο και μου βγηκαν τα ματια

μηπως θα μπορουσε καποιος να μου πει αν υπαρχει εφαρμογη για

να δεχομαι κλησεις μονο απο τον τηλεφωνικο μου καταλογο?

εχω ενα 5310 xpress music.

ευχαριστω πολυ...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Γεια σε όλους!! Μπορεί κάποιος να μου πει που μπορώ να βρω ένα παιχνίδι πασιέντζα για Nokia 3600 slide?? plzzz.... ευχαριστώ πολύ!!!!
ΟΧΙ ΣΤΑ ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ. ΔΕΝ ΦΤΑΝΟΥΝ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ.....!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Κατεβάζω από sites θέματα για το ΝΟΚΙΑ Χ3 με επέκταση .nth αλλά στη συνέχεια δεν μπορώ να τα εγκαταστήσω στο κινητό.

 

Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

έκανα τη βλακεία και έβγαλα το αυτοκόλλητο που έχει η μπαταρία.... αποτέλεσμα, να μην λειτουργεί καθόλου το κινητό.... το έβαλα στο φορτιστή αλλά πάλι τίποτα.... τι στο καλό έχουν τα αυτοκόλλητα των μπαταριών και συμβαίνει αυτό....?:X:ninja:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Μήπως γνωρίζει κάποιος πως περνάμε λογότυπα σε S40;

 

Βεβαίως ;)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3296791#post3296791

spacer.png

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χαίρεται παίδες!

 

Επειδή απέχω τα τελευταία έτη από τις τελευταίες εξελίξεις στον χώρο, θα ήθελα τα φώτα σας.

Πριν από λίγες μέρες αγόρασα το Nokia 2710 και το flashara στο τελευταίο firmware για να έχω ελληνικά (καθώς δεν είχε εξαρχής), όλα καλά αλλά διαπίστωσα ότι υπάρχει αυτό το καταραμένο bug-παράλειψη με τα μηνύματα στα Ελληνικά (Unicode νομίζω), που όταν πας να γράψεις αυτομάτως από 160 διαθέσιμους χαρακτήρες πας στους 68, καθώς αλλάζει το formatting.

 

Έψαξα τα πάντα στα μενού μπας και βρω τίποτα (τα παλιά τα χρόνια σου επέτρεπε να ορίσεις την κωδικοποίηση για να άρεις τον περιορισμό) αλλά δεν βρήκα τίποτα στο τωρινό (v6.13 -> v6.22). Υπάρχει καμία μεθοδολογία/εντολή/hack για να μείνει μονίμως ανενεργό και να μην μειώνει τους χαρακτήρες στους 68; (τόσα χρόνια και ακόμα να το επιλύσουν..τί κάνουν εκεί πάνω στην Φιλανδία..)

 

Τέλος, θα ήθελα να ρωτήσω με ποιο πρόγραμμα/διαδικασία θα μπορέσω να εγκαταστήσω S40 παιχνίδια-εφαρμογές στο κινητό μου καθώς δεν βρήκα κάποια έγκυρη απάντηση πουθενά.

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας

The Future Belongs To The Brave
Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται παίδες!

 

Επειδή απέχω τα τελευταία έτη από τις τελευταίες εξελίξεις στον χώρο, θα ήθελα τα φώτα σας.

Πριν από λίγες μέρες αγόρασα το Nokia 2710 και το flashara στο τελευταίο firmware για να έχω ελληνικά (καθώς δεν είχε εξαρχής), όλα καλά αλλά διαπίστωσα ότι υπάρχει αυτό το καταραμένο bug-παράλειψη με τα μηνύματα στα Ελληνικά (Unicode νομίζω), που όταν πας να γράψεις αυτομάτως από 160 διαθέσιμους χαρακτήρες πας στους 68, καθώς αλλάζει το formatting.

 

Έψαξα τα πάντα στα μενού μπας και βρω τίποτα (τα παλιά τα χρόνια σου επέτρεπε να ορίσεις την κωδικοποίηση για να άρεις τον περιορισμό) αλλά δεν βρήκα τίποτα στο τωρινό (v6.13 -> v6.22). Υπάρχει καμία μεθοδολογία/εντολή/hack για να μείνει μονίμως ανενεργό και να μην μειώνει τους χαρακτήρες στους 68; (τόσα χρόνια και ακόμα να το επιλύσουν..τί κάνουν εκεί πάνω στην Φιλανδία..)

 

Τέλος, θα ήθελα να ρωτήσω με ποιο πρόγραμμα/διαδικασία θα μπορέσω να εγκαταστήσω S40 παιχνίδια-εφαρμογές στο κινητό μου καθώς δεν βρήκα κάποια έγκυρη απάντηση πουθενά.

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας

Μηνύματα > Ρυθμίσεις μηνυμάτων > Μηνύματα κειμένου > Υποστήριξη χαρακτήρων > Περιορισμένο

 

Για να περάσεις εφαρμογές και παιχνίδια, μπορείς πολύ απλά μέσω PC Suite να το κάνεις.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Μηνύματα > Ρυθμίσεις μηνυμάτων > Μηνύματα κειμένου > Υποστήριξη χαρακτήρων > Περιορισμένο

 

Για να περάσεις εφαρμογές και παιχνίδια, μπορείς πολύ απλά μέσω PC Suite να το κάνεις.

Θα το κοιτάξω για το Ovi Suite και τις εφαρμογές.

 

Όσο αφορά τα μηνύματα δεν υπάρχει καμία τέτοια επιλογή πουθενά στις ρυθμίσεις μηνυμάτων.

 

Μηνύματα -> Περισσότερα -> Ρυθμίσεις Μηνυμάτων -> Μηνύματα κειμένου -> Κέντρο Μηνυμάτων (δεν έχει καμία άλλη επιλογή)

 

Έχει αναφερθεί πουθενά κάτι τέτοιο για άλλα S40 Νοκια ή είμαι ο μοναδικός; Γενικότερα δεν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να επιτρέπει αλλαγή στις παραμέτρους του λειτουργικού του τηλεφώνου, ακόμα και αυτές που δεν είναι άμεσα εκτεθιμένες στον χρήστη;

Το να κάνω downgrade στο παλιό firmware για να δω αν υπάρχει τέτοια επιλογή (αν και θυμάμαι ότι ούτε εκεί υπήρχε κάτι ανάλογο, μολονότι ήταν στα αγγλικά/γαλλικά/γερμανικά/μεσόγειες γλώσσες) το θεωρώ ανώφελο.

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σου :)

The Future Belongs To The Brave
Link to comment
Share on other sites

Από όσα ξέρω, στα Series 40 κινητά, αν όχι σε όλα, σίγουρα στα περισσότερα υπάρχει η ρύθμιση που ανέφερα στο παραπάνω post.

 

Ίσως η εν λόγω ρύθμιση να βρίσκεται κάπου αλλού, στις ρυθμίσεις ίσως κι όχι μέσα στα Μηνύματα.:rolleyes:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να βάλουμε ολόκληρο το μενού από τα καινούργια ΝΟΚΙΑ (εικονίδια, οθόνες κτλ κτλ..) στα κινητά με παλαιότερο μενού? Με αναβαθμιση ή κατι τέτοιο γίνεται???
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να βάλουμε ολόκληρο το μενού από τα καινούργια ΝΟΚΙΑ (εικονίδια, οθόνες κτλ κτλ..) στα κινητά με παλαιότερο μενού? Με αναβαθμιση ή κατι τέτοιο γίνεται???

Σου απάντησα στο θέμα του [ΕΠΙΣΗΜΟ] Nokia 6300:)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
θα ήθελα να παραγγείλω από το mobile parts, αλλα δυστυχώς έχουν μινιμουμ παραγγελίας 50 ευρώ. Δεν τα φτάνω με την καμία, αφού πρόσοψη και μεσαίο τμήμα βγαίνουν γύρω στα 20. Ενδιαφέρεται κανείς να παραγγείλει κάτι ώστε μαζί να κάνουμε 50 ευρώ. Μετά θα τα βρούμε. Εγω είμαι απο Θεσσαλονίκη. Αλλά ας είναι και από άλλες πόλεις.:)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 months later...
υπάρχει κάποια εφαρμογή που να επιτρέπει στο x2 τη προβολή βίντεο στο youtube?έχει από μόνο του μία αλλά όταν πάει να προβάλει το βίντεο βγάζει κάτι σαν σφάλμα.
Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...