Jump to content

Vodafone Shops - Ειστε ευχαριστημενοι;


DJ_TEO
 Κοινοποίηση

Vodafone Shops - Ειστε ευχαριστημενοι ?  

336 members have voted

  1. 1. Vodafone Shops - Ειστε ευχαριστημενοι ?

    • ΝΑΙ
      162
    • ΟΧΙ
      174


Recommended Posts

Προχθές που πήγα να πληρώσω τον μηνιαίο μου λογαριασμό vodafone, στην είσοδο ήταν μια κοπέλα και με ρώτησε αν θέλω να κάνω εξόφληση λογαριασμού. Της λέω ναι, και μου έδειξε ένα μηχάνημα από αυτά που βάζουμε κέρματα και χαρτονομίσματα .. ξέρετε... Και μου έδειξε πώς λειτουργεί. Έχει οθόνη αφής.. επιλέγεις τι θέλεις να κάνεις .. εξόφληση λογαριασμού , νομίζω έχει και αγορά κάρτα ανανέωσης κτλ κτλ.. συμπληρώνω το ΑΦΜ μου και μου βγάζει το ποσό που χρωστάω.. Πληκτρολογώ τα λεφτά που θέλω να πληρώσω (μπορώ και ένα μέρος μόνο από το ποσό και όχι όλο) .. βάζω τα λεφτά , και βγαίνει η απόδειξη και τα ρέστα.. Μου λένε ότι σιγά σιγά θα μπει σε όλα τα καταστήματα vodafone για αποφυγή ουράς στα ταμεία..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 181
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγω θα ελεγα για αποφυγη των υπαλληλων... μη με παρεξηγειτε, δεν εχω προβλημα με τα παιδια, απλως πιστευω οτι σιγα σιγα δε θα υπαρχει λογος να υπαρχουν καταστηματα, αφου γινονται ηδη νεες συνδεσεις μεσω τηλεφωνου (και στα φερνει courier), εξυπ.πελατων και τεχνικη υποστηριξη μεσω τηλεφωνου, αλλαγή προγραμματων μεσω ιντερνετ (myaccount), και τωρα αυτοματες πληρωμες μεσω μηχανηματων.

 

εννοειται πως συμφερει τη vodafone να υπαρχουν οσο λιγοτεροι μεσαζοντες γινεται..

Link to comment
Share on other sites

Προχθές που πήγα να πληρώσω τον μηνιαίο μου λογαριασμό vodafone, στην είσοδο ήταν μια κοπέλα και με ρώτησε αν θέλω να κάνω εξόφληση λογαριασμού. Της λέω ναι, και μου έδειξε ένα μηχάνημα από αυτά που βάζουμε κέρματα και χαρτονομίσματα .. ξέρετε... Και μου έδειξε πώς λειτουργεί. Έχει οθόνη αφής.. επιλέγεις τι θέλεις να κάνεις .. εξόφληση λογαριασμού , νομίζω έχει και αγορά κάρτα ανανέωσης κτλ κτλ.. συμπληρώνω το ΑΦΜ μου και μου βγάζει το ποσό που χρωστάω.. Πληκτρολογώ τα λεφτά που θέλω να πληρώσω (μπορώ και ένα μέρος μόνο από το ποσό και όχι όλο) .. βάζω τα λεφτά , και βγαίνει η απόδειξη και τα ρέστα.. Μου λένε ότι σιγά σιγά θα μπει σε όλα τα καταστήματα vodafone για αποφυγή ουράς στα ταμεία..

 

Ναι και ειναι βολικοτατο ... αυτο το easypay μηχανημα.Οτι θες κανεις πραγματικα πολυ ευκολα και παιρνεις και κολαριστο χρημα ρεστα :p. Δεν Γινεται να περιμενεις 20-30 λεπτα ουρα για τα ταμεια η εστω για μια καρτα ανανεωσης.

Και καλυτερα να εχω να κανω με μηχανηματα γιατι με τους υπαλληλους αστα βραστα ... (τουλαχιστον στις Σερρες )

Link to comment
Share on other sites

Καλή η ιδέα αυτόματης εξόφλησης σε μηχάνημα.

Δεν είμαι βέβαια ο τύπος που θα πάει σε κατάστημα για πληρωμή από τη στιγμή που υπάρχει η ηλεκτρονική πληρωμή ή πάγια εξόφληση μέσω πιστωτικής.

Γενικά σπάνια πάω σε κατάστημα και είναι καλό που δίνει η Vodafone εναλλακτικούς τρόπους εξυπηρέτησης...

lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Ναι, έβαλαν και Καλαμάτα σε ένα συγκεκριμένο που πάω, δεν ξέρω αν έβαλαν και στα υπόλοιπα..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω θα ελεγα για αποφυγη των υπαλληλων... μη με παρεξηγειτε, δεν εχω προβλημα με τα παιδια, απλως πιστευω οτι σιγα σιγα δε θα υπαρχει λογος να υπαρχουν καταστηματα, αφου γινονται ηδη νεες συνδεσεις μεσω τηλεφωνου (και στα φερνει courier), εξυπ.πελατων και τεχνικη υποστηριξη μεσω τηλεφωνου, αλλαγή προγραμματων μεσω ιντερνετ (myaccount), και τωρα αυτοματες πληρωμες μεσω μηχανηματων.

 

εννοειται πως συμφερει τη vodafone να υπαρχουν οσο λιγοτεροι μεσαζοντες γινεται..

 

Τίποτα δεν θα καταφέρει να αντικαταστήσει την προσωπική επαφή όταν μιλάς πρόσωπο με πρόσωπο με τον άλλον! Δεν διαφωνώ πως μεγάλο μέρος συνδέσεων γίνονται από τηλέφωνο ούτε το κρίνω αν είναι σωστό ή οχι!

 

Μόνο στην περίπτωση εταιρικών πελατών που δεν έχουν διαθέσιμο χρόνο και πάνε αντιπρόσωποι στο χώρο τους πιστεύω πως έχει μεγάλη διαφορά.

 

Και μην ξεχνάς πως είναι πολλά άτομα ακόμα που έχουν σύνδεση κινητού αλλά δεν ξέρουν να χρησιμοποιούν το internet...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Με τίποτα δεν συγκρίνεται η προσωπική επαφή.Αν κάτι δεν καταλάβεις εσύ σωστά από το τηλέφωνο ή κάτι δεν σου πει ο υπάλληλος ποίον θα ψάξεις να συζητήσεις μαζί του?άρα θα πας πάλι στο κατάστημα για να καθίσεις να συζητήσεις και να βρεις τη λύση και αυτό που σου ταιριάζει.εγώ είμαι της γνώμης μόνο της προσωπικής επαφής.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...