Jump to content

[Επίσημο] Motorola E770


ismini20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα παιδια.

μια ερωτηση.

μολις αγορασα το e770.

ρυθμισεις mms για qtelecom εχει κανεις?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 493
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

3 ερωτησούλες

 

1) με το Motorola phone tools είναι δυνατό να αντιγράψω τη λίστα επαφών από το e770v στο pc αλλά ΚΑΙ το αντίστροφο?

 

2) το έχω πάρει από τη Vodafone και επειδή μου "κάνει νερά", θέλω να το στείλω για service. Αν δεν έχω κρατήσει backup τη λίστα επαφών θα χαθεί, ή γίνεται να μιλήσω με τους τεχνικούς για να μου αντικαταστήσουν ότι χαθεί?

 

3) έχει επιτέλους καταφέρει κανείς να το συγχρονήσει με οποιαδήποτε διανομή linux?

 

Ευχαριστώ. Απαντάτε σε ότι ξέρετε.

john
Link to comment
Share on other sites

1)Φυσικα και ναι!

 

2)Οπως και να εχει αφου ισχυει το (1) μην ανησυχεις!

Link to comment
Share on other sites

αυτη η εκδοση που εχω στο κινητο μου ειναι καινουρια η παλια?

R25221_U_85.83.E1P

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Λογικα η παλια αφου η R252211_U_85.97.C3P ειναι πιο προσφατη ;)
Link to comment
Share on other sites

μηπως γιαυτο μου εχει κολησει μια λειτουργια του κινητου.

δεν μου δειχνει της εξερχομενες κλησεις.

ειτε μεσα απο το Menu του,ειτε οταν παταω το πρασινο κουμπακι σε κατασταση αναμονης ωστε να δω ποιον αριθμο πηρα τελευταια, π.χ

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να ειναι το γνωστο bug του τηλ.καταλογου. Καποια επαφη που υπαρχει στις εξερχομενες κλησεις θα ειναι corrupted. Δοκιμασε να την βρεις, θα το καταλαβεις οταν πας να την επιλεξεις απο τον καταλογο και θα σε πεταει πισω στο μενου. Σβηστην και ξανα-περνα την ;)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα,

 

θέλω να βγάλω το vodafone live απο το κινητό μου και έχω τις εξής απορίες:

 

1. υπάρχει κάποιο μαγαζί στη Θεσσαλονίκη που να το κάνει αυτό;

 

2. αν βγάλω το live η συσκευή θα λειτουργεί κανονικά;

 

3. θα μπορώ να χρησιμοποιώ ακόμα την κάρτα της vodafone για 3G κτλ αλλά χωρίς να έχω το live;

 

4. αν θελήσω κάποια στιγμή,θα μπορέσω να βάλω το tim plus?Θέλω να έχω non-stop internet,επομένως αν δεν κάνω λάθος χρειάζομαι κ το plus.

 

στείλτε μου πμ αν μπορείτε για να το δω σίγουρα!

 

ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

1. Αγνοω

2. Ναι

3. Ναι

4. Οχι δεν μπαινει το λογισμικο της tim αλλα το non stop internet ειναι τελειως ανεξαρτητο και δουλευει :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έκανα αναβαθμιση στο Μοτο Ε770ν και ολα πήγαν τέλεια.

Το μόνο πρόβλημα όταν με παίρνουν τηλέφωνο δεν βγάζει το όνομα αλλα μόνο τον αρι8μό και όταν στον τηλεφωνικό κατάλογο πατάω να δώ τα περιεχόμενα μιας επαφής δεν με αφήνει και με πετάει στο μενού. Μπορει κάποιος να με βοηθήσει?

 

Σας ευχαριστώ πολύ . . .

Link to comment
Share on other sites

...όταν στον τηλεφωνικό κατάλογο πατάω να δώ τα περιεχόμενα μιας επαφής δεν με αφήνει και με πετάει στο μενού.
Σβησε την επαφη και ξανα περασε την. Ειναι το γνωστο bug του τηλ.καταλογου.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα σε όλους

Έχω εδώ και 14 μήνες το Ε770 και πριν από λίγες μέρες μου έπεσε και χάλασε η οθόνη, Μετα από ερώτηση στη Vodafon το κόστος επισκευής είναι μεγάλο και δε με συμφέρει να το επισκευάσω.

Προσπάθησα να μεταφέρω τα δεδομένα του κυρίως αριθ. τηλ. και Φώτο, αλλά πέρα από την αναγνώριση του με σύνδεση USB από το pc ούτε σαν σκληρό δε το βλέπω.

 

Παρακαλώ εάν γνωρίζει κάποιος να μου πεί τι πρέπει να κάνω

ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

Έχω εδώ και 14 μήνες το Ε770 και πριν από λίγες μέρες μου έπεσε και χάλασε η οθόνη, Μετα από ερώτηση στη Vodafon το κόστος επισκευής είναι μεγάλο και δε με συμφέρει να το επισκευάσω.

Προσπάθησα να μεταφέρω τα δεδομένα του κυρίως αριθ. τηλ. και Φώτο, αλλά πέρα από την αναγνώριση του με σύνδεση USB από το pc ούτε σαν σκληρό δε το βλέπω.

 

Παρακαλώ εάν γνωρίζει κάποιος να μου πεί τι πρέπει να κάνω

ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ

Για να το δεις σαν σκληρο πρεπει να το ορισεις να το βλεπουν τα windows ετσι απο ρυθμισεις>συνδεση>ρυθμισεις usb>καρτα μημης. Ετσι θα μπορεσεις να παρεις τις φωτο κλπ απο την καρτα τουλαχιστον.

 

Τωρα οσο αφορα αντικειμενα αποθηκευμενα στη μνημη του κινητου πρεπει στην παραπανω επιλογη να ορισεις αντι για καρτα μνημης > data mode. Υστερα με το MPT θα παρεις τον τηλ.καταλογο και ισως και εικονες κλπ(πιστευω οτι το προγραμμα κανει αυτη την δουλει,δεν το εχω δουλεψει ποτε ετσι). Ο τροπος που σιγουρα εχω δουλεψει ειναι με καποιον file manager πχ P2K Commander να δεις τον φακελο b:/ του κινητου οπου αποθηκευονται εικονες κλπ στη μνημη του κινητου.

 

Απο οτι λες, φαινετε οτι το κινητο ειναι γυρισμενο σε data mode οποτε μπορεις να πετυχεις να παρεις οτι υπαρχει στο κινητο ακομα και αν η οθονη ειναι τελειως off. Οσο για τα περιεχομενα της καρτας μνημης αυτο ειναι το πιο απλο. Με ενα card reader κανεις ολη τη δουλεια !

Link to comment
Share on other sites

Για να το δεις σαν σκληρο πρεπει να το ορισεις να το βλεπουν τα windows ετσι απο ρυθμισεις>συνδεση>ρυθμισεις usb>καρτα μημης. Ετσι θα μπορεσεις να παρεις τις φωτο κλπ απο την καρτα τουλαχιστον.

 

Τωρα οσο αφορα αντικειμενα αποθηκευμενα στη μνημη του κινητου πρεπει στην παραπανω επιλογη να ορισεις αντι για καρτα μνημης > data mode. Υστερα με το MPT θα παρεις τον τηλ.καταλογο και ισως και εικονες κλπ(πιστευω οτι το προγραμμα κανει αυτη την δουλει,δεν το εχω δουλεψει ποτε ετσι). Ο τροπος που σιγουρα εχω δουλεψει ειναι με καποιον file manager πχ P2K Commander να δεις τον φακελο b:/ του κινητου οπου αποθηκευονται εικονες κλπ στη μνημη του κινητου.

 

Απο οτι λες, φαινετε οτι το κινητο ειναι γυρισμενο σε data mode οποτε μπορεις να πετυχεις να παρεις οτι υπαρχει στο κινητο ακομα και αν η οθονη ειναι τελειως off. Οσο για τα περιεχομενα της καρτας μνημης αυτο ειναι το πιο απλο. Με ενα card reader κανεις ολη τη δουλεια !

 

Ευχαριστώ για την απάντηση

Έψαξα και βρήκα το p2k και σε καμία κατάσταση -κάρτα μνήμης Η data σύνδεση - δε το βλέπει, έχω καταφέρει να δω μόνο την κάρτα μνήμης από την θέση - υπολογιστής μου - επίσης αυτό που μου ζητάει συνέχεια με το που το συνδέω μέσω USB είναι οι drivers του τηλεφώνου. το ΜPT που μου λές δεν μπόρεσα να το βρώ μπορείς να μου δώσεις διευθύνσεις για τα drivers του τηλεφώνου, το ΜPT και το p2k να τα κατεβάσω.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση

Έψαξα και βρήκα το p2k και σε καμία κατάσταση -κάρτα μνήμης Η data σύνδεση - δε το βλέπει, έχω καταφέρει να δω μόνο την κάρτα μνήμης από την θέση - υπολογιστής μου - επίσης αυτό που μου ζητάει συνέχεια με το που το συνδέω μέσω USB είναι οι drivers του τηλεφώνου. το ΜPT που μου λές δεν μπόρεσα να το βρώ μπορείς να μου δώσεις διευθύνσεις για τα drivers του τηλεφώνου, το ΜPT και το p2k να τα κατεβάσω.

Ευχαριστώ

Λοιπον, το MPT που λεω ειναι το Motorola Phone Tools και ερχεται μαζι με το κινητο στη συσκευασια! Τωρα για να το παρεις απο αλλου παιζει μονο μεσω torrent ;)(U have PM ) Αυτο οσο αφορα στο να κανεις backup τον τηλ καταλογο κυριως.

 

Για το p2k mode τωρα. Κατεβασε τους drivers απο εδω και συγκεκριμενα αυτο κανοντας τα εξης:

Unpack and place them in the c:\WINDOWS\system32\drivers\ folder, then connect your phone to your computer via mini USB cable. Windows will popup, point everything to this directory!
και το P2K Commander 4.9.A( Θελει register ). Ανοιγωντας τωρα το προγραμμα λογικα θα εντοπισει τους απαραιτητους drivers. Υστερα απο τον φακελο b:/ του κινητου παρε οτι χρειαζεσαι ;)
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπέρα. Έκανα αναβαθμιση στο Μοτο Ε770ν και ολα πήγαν τέλεια.

Το μόνο πρόβλημα όταν με παίρνουν τηλέφωνο δεν βγάζει το όνομα αλλα μόνο τον αρι8μό και όταν στον τηλεφωνικό κατάλογο πατάω να δώ τα περιεχόμενα μιας επαφής δεν με αφήνει και με πετάει στο μενού. Μπορει κάποιος να με βοηθήσει?

 

Σας ευχαριστώ πολύ . . .

Το ίδιο bug είχα με το L7 από τη στιγμή που αναγκάστηκα να αλλάξω fw γιατί κλάταρε το προηγούμενο. Από κείνη τη μέρα και μετά τίποτα κάθε τρεις και λίγο χρειάζεται είτε επαναφορά ρυθμίσεων, είτε αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα,

Έκανα εγκατάσταση το Motorola Phone Tools 4 στο pc. Συνδέω το κινητό μέσο usb καλωδίου και ξεκινάω το πρόγραμμα. Ψάχνει λιγάκι και το βρίσκει. Όταν πάω, όμως, μετά να πάρω δεδομένα από το κινητό π.χ. contacts, δεν φέρνει τίποτα. Πετάει το μήνυμα:

Reading mobile phone's contacts failed.

 

Έχει κανείς ανάλογη εμπειρία;

 

Στις ρυθμίσεις usb του κινητού έχω επιλέξει 'Κάρτα μνήμης'.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

βαλε απο το κινητο να φαινετε στο pc σε data mode. Μην το συνδεσεις ακομα στο pc, ανοιξε το MPT και φτιαξε νεο profile. Οταν σου ζητησει συνδεσε το κινητο. Ετσι πρεπει να δουλεψει. Αν και παλι κολλαει, συνεχισε να πατας refresh στον τηλ.καταλογο και θα λειτουργησει ;)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ξερει κανεις απο τα παιδια που εχουν ασχοληθει με seem editing ή firmware modding αν μπορει να αλλαχθει το να γινεται autoanswer σε video call και οταν απανταει να μην χρειαζεται να ενεργοποιησεις την καμερα για να σε δουν?τωρα μπορει να κανει autoanswer σε video call οταν εχεις hands free συνδεδεμενο αλλα δεν ενεργοποιειται η καμερα αμεσως, πρεπει να το κανεις με το χερι. μπορει να αλλαχθει κατι στο firmware ετσι ωστε η καμερα να ειναι παντα On?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε το MP που εδινε ενα παιδι μερικες σελιδες πριν και δεν θα εχεις προβλημα ;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...