Jump to content

[Επίσημο] Motorola E770


ismini20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Na sas pw ego wxw to kinhto auto kai exo polla problhmata

1)den mou doulevei to connection me to pc

2)den mporo na metafero mso blue tooth enan hxo apo to palio mou kinhto (sharp gx25)

3)to blue tooth mou krataei mono gia dio lepta PWS ALLAZEI?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 493
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Na sas pw ego wxw to kinhto auto kai exo polla problhmata

1)den mou doulevei to connection me to pc

2)den mporo na metafero mso blue tooth enan hxo apo to palio mou kinhto (sharp gx25)

3)to blue tooth mou krataei mono gia dio lepta PWS ALLAZEI?

 

1) Πώς προσπαθείς να κάνεις σύνδεση με ΒΤ ή με καλώδιο USB; Με καλώδιο ίσως χρειάζεται και drivers.

 

2) Ίσως φταίει το GX25 διότι και εγώ προσπάθησα να το κάνω αυτό με ένα GX15 και δεν μου δούλεψε. Κατά τα άλλα όμως στέλνει και λαμβάνει τα πάντα μέσω BT.

 

3) Αυτό δεν αλλάζει. Είναι ενεργό για 3 λεπτά και εάν δεν υπάρχει δραστηριότητα (αποστολή ή λήψη) τότε σταματά μετά το πέρας του διαστήματος αυτού.

...And yet I know the worst is still to come...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξαναπέρασα το ίδιο λογισμικό στη συσκευή και το πρόβλημα με τις επαφές φαίνμεται να έχει λυθεί !!!! (yes)

 

Όσο για τα trial games δεν γίνεται να σβηστούν ούτε καν από τα motorola service. Αυτό πιθανόν μπορεί να γίνει με seem editing αλλά από πολύ ψαγμένους χρήστες.

 

Τα site με τα games τα βρίσκω κυρίως στα παλιά μου λημέρια που δεν είναι άλλο από το thread του myphone για games για το motorola V525. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=21473&page=31 Εκεί γίνεται πολύ κουβέντα για games, themes κλπ.

 

Ρε παιδιά πως γίνεται ο συγχρονισμός με το outlook μπορεί κάποιος να εξηγήσει τη διαδικασία....

Xiaomi mi 9 lite
Link to comment
Share on other sites

Paidia apo simera to kinito mou k episima pleon ta exei paiksei.den mpeni stis iserxomenes kleiseis oute stis ekserxomenes oute ama patiso to prasino til kani tpt oute to idiko koumpaki pou exei.Oute mporw na parw til apo tis epafes.Mono ean thimame apeksw ton arithmo kai ton grafw tote perni til :( :( :( .piga stin vodafon kai mou ipan na to paw tin ali ebdomada pou tha exei bgei kai kainourio logismiko.telika poli problimatiko to kin mas......... kai ekei pou elega oute to diko mou den ebgale oute ena problima mesa se treis meres ta epekse! paidia eseis pou to eixate steilei poso kairo sas ekane na to parete pisw??? elpizw na bgei epitelous kai to kainourio logismiko kai na min me baloune pali to idio!!!!
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Paidia apo simera to kinito mou k episima pleon ta exei paiksei.den mpeni stis iserxomenes kleiseis oute stis ekserxomenes oute ama patiso to prasino til kani tpt oute to idiko koumpaki pou exei.Oute mporw na parw til apo tis epafes.Mono ean thimame apeksw ton arithmo kai ton grafw tote perni til :( :( :( .piga stin vodafon kai mou ipan na to paw tin ali ebdomada pou tha exei bgei kai kainourio logismiko.telika poli problimatiko to kin mas......... kai ekei pou elega oute to diko mou den ebgale oute ena problima mesa se treis meres ta epekse! paidia eseis pou to eixate steilei poso kairo sas ekane na to parete pisw??? elpizw na bgei epitelous kai to kainourio logismiko kai na min me baloune pali to idio!!!!

 

Άλλο πάλι και τούτο... Εγώ το είχα πάει στις 14/12/2005 και το πήρα στις 9/1/2006 αλλά ήταν και οι γιορτές στη μέση (θέλω να πιστεύω!!:blink: ). Άντε να δούμε πότε θα είναι έτοιμο αυτό το νέο λογισμικό!

...And yet I know the worst is still to come...
Link to comment
Share on other sites

Αν πας το τηλέφωνο ο ίδιος σε motorola service το παίρνεις σε μισή ώρα και φέυγεις. Μάλλον είναι προτιμότερο από το να το στείλεις οπουδήποτε. Εγώ πάντως αφού πέρασα το ίδιο (παλιό) λογισμικό δεν είχα άλλα προβλήματα. Βέβαια όταν βγει η αναβάθμιση θα την κάνω επ' ευκαιρίας.
Xiaomi mi 9 lite
Link to comment
Share on other sites

Αν πας το τηλέφωνο ο ίδιος σε motorola service το παίρνεις σε μισή ώρα και φέυγεις.

 

 

Που γίνεται αυτό να πάω κι εγώ αμέσως!!!:confused:

...And yet I know the worst is still to come...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήγα στο motorola service στη Θεσ/νίκη (Αναγεννήσεως) μου ξαναπέρασαν το λογισμικό και σε μισή ώρα πήρα τη συσκευή κι έφυγα.

Παρεπιμπτόντως μέχρι στιγμής όλα ΟΚ. Μοθ κάνει κάτι κολληματα στο φάκελο των φωτογραφιών (κολλάει σε κάποια που τράβηξα και κάνει 1 ώρα να ξεκολλήσει) αλλά το ξεπερνάω. Περμένω κι εγώ την αναβάθμιση.

Xiaomi mi 9 lite
Link to comment
Share on other sites

τι ρυθμισεις κανουμε ωστε να τα εγκαταστησουμε.

Οταν βαζω τη ρυθμιση σε Data συνδεση, τοτε ζηταει drivers.

Που τους βρισκουμε αυτους?

Link to comment
Share on other sites

τι ρυθμισεις κανουμε ωστε να τα εγκαταστησουμε.

Οταν βαζω τη ρυθμιση σε Data συνδεση, τοτε ζηταει drivers.

Που τους βρισκουμε αυτους?

 

Άλλαξε τις ρυθμίσεις USB σε "Κάρτα μνήμης" και τότε τα Windows θα "δουν" το κινητό σαν αφαιρούμενο δίσκο. Στα Folder Options κάνε "Show hidden files" και βγάλε το Tick από το "Hide protected operating system files". Ρίξε τα .jar στον κατάλογο "kjava" και είσαι ΟΚ...

...And yet I know the worst is still to come...
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που είσαστε και εσείς.....

Ήθελα να πάρω το συγκεκριμένο Motorola αλλά μετά απο όσα διάβασα το απέκλεισα χωρίς 2η κουβέντα.

 

Σας ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Simera to pira, kai fainetai poli kalo. De moiazei na exei kana provlima ektos tou oti adinato na to sindeso me to pc me usb kalodio. Me to pou sindethei to vlepei kai to xanei pali, diadikasia pou sinexizete kammia 10aria fores... to xei kanei kaneis? an nai, ti kalodio xrisimopioisate?:worry:

 

Pantos eimai fun tou sinxronismou me outlook, kai elpizo na ginetai opos kai egrafe stin perigrafi tis vodafone dioti tha tous ti fero sto kefali...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Simera to pira, kai fainetai poli kalo. De moiazei na exei kana provlima ektos tou oti adinato na to sindeso me to pc me usb kalodio. Me to pou sindethei to vlepei kai to xanei pali, diadikasia pou sinexizete kammia 10aria fores... to xei kanei kaneis? an nai, ti kalodio xrisimopioisate?:worry:

 

 

To διάβασες όλο το thread;

 

Άλλαξε τις ρυθμίσεις USB σε "Κάρτα μνήμης" και τότε τα Windows θα "δουν" το κινητό σαν αφαιρούμενο δίσκο.

...And yet I know the worst is still to come...
Link to comment
Share on other sites

To διάβασες όλο το thread;

 

Άλλαξε τις ρυθμίσεις USB σε "Κάρτα μνήμης" και τότε τα Windows θα "δουν" το κινητό σαν αφαιρούμενο δίσκο

Το thread το διαβασα με μεγαλη προσοχη και ηταν μεγαλη βοηθεια.

Και ετσι το ειχα δοκιμασει αλλα τιποτα. Ισως το καλωδιο να εφταιγε ειναι ενα ασχετο καλωδιο απο αλλη συσκευη, και θεωρησα οτι θα κανει ενα απλο USB καλωδιο με τις σωστες ακρες. (αληθεια γιατι δεν ειχανε καλωδιο στη συσκευασια???) παω να παρω ενα bluetooth να δουμε... Εξαλλου θα μου μεινει.

 

Ευχαριστω παντως Ισμηνη :)

 

οσο για τα υπολοιπα προβληματα που αναφερατε μεχρι στιγμης δεν τα εχω αντιμετωπισει... αλλα δεν το εχω χρησιμοποιησει και αρκετα ακομα...:worry:

Link to comment
Share on other sites

..apokthsa to E770 edw kai mia vdomada peripou kai mporw na pw oti eimai poli efxaristimenos ektos apo thn eleipsh logismikou sth siskevasia an kai mporei o opiosdipote na katevasei to phone tools ths motorola,opote kanena provlhma...prospathw na vrw free skins,wallpapers kai ringtones....an kapios xerei kati sigekrimeno as eidopihsh...
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ναι! Ενα απλο καλωδιο USB ειναι αρκετο, και επισηςγια Bluetooth το BlueSoleil δουλευει μια χαρα! Αυτο που μου δημιουργουσε τα προβληματα ηταν οι παλιες εκδοσεις του motorola phonetools.

Αντιθετα το Motorola Phonetools 4 ειναι απολυτα συμβατο:happy: Εχει απειρες δυνατοτητες δοκιμαστε το. Ο συγχρονισμος με outlook, αψογος, χωρις προβληματα, ουτε στα ονοματα που ανεφερε καποιος(αρκει να τα βαλεις ονομα, επιθετο, κανονικα).

 

Τελικα εκει που νομιζα οτι την ειχα πατησει, το κινητο ειναι παρα πολυ καλο...

 

Κανα καλο ψαγμενο παιχνιδακι? Κανενα Εορτολογιο?

Link to comment
Share on other sites

φίλε όταν λες ότι ένα α΄πλό καλώδιο USB κάνει μπορείς να το εξηγήσεις λίγο περισσότερο. Που μπορώ να το βρω και πόσο κοστίζει ? Εγώ χρησιμοποιώ bluetooth το οποίο είναι μια χαρά αλλά του λείπουν δυνατότητες. ΠΧ πρόσφατα έλαβα με bluetοoth κάτι videos και εμφανίστηκε ένα αρχείο στους ήχους που δεν μπορώ ούτε να το σβήσω ούτε τίποτα. Αν μπορούσα να "δω" την κάρτα μάλλον θα τα κατάφερνα.

Το motorola phone tools 4 που μπορώ να το κατεβάσω ? έχω το 2,3

 

Επισης ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι το εξής : όταν τραβάω φωτογραφία η οποία αποθηκεύεται στο τηλέφωνο όλα είναι ΟΚ, όταν όμως αποθηκεύεται στην κάρτα τότε όταν πάω να τη δω η συσκευή επιβραδύνεται αφάνταστα μόνο που πάω επάνω στο thumbnail της. Αφού κάνω μισή ώρα για να τη σβήσω. Καμιά ιδέα ???

Xiaomi mi 9 lite
Link to comment
Share on other sites

Που το βρήκες το 4 το phone tools.... στο 3.4 έχω με΄΄ινει και δεν βρίσκω αλλο :(

Leave it be it was meant for me

Soul sacrifice forgot the advice

Lost track of time in a flurry of smoke

Waiting anxiety for a fair judgement deserved

http://www.geocities.com/vagx69/Rockarolla/poster_spam.gif

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια επειδη ειμαι μεταξυ L7 και Ε770 θα ηθελα να ρωτησω μιας και το εχετε,γνωριζετε αν εχουν την ιδια απεικονιση χρωματων στην οθονη.το L7 λεει 262.000 χρωματα και το Ε770 65000 γιαυτο ρωταω
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πήρα κι εγώ πριν 2 ημέρες και μου φαίνεται πολύ καλό, γρήγορο και με πολλές έξυπνες λειτουργίες. Μήπως είδατε τίποτα για καλώδιο ? Όπως επίσης ακούστηκε τίποτα για ξεκλείδωμα της java για να φορτώνουμε παιχνίδια με την ησυχία μας.

Είναι αλήθεια κλειδωμένο στη vodafone ? Θα μπορούσε να γίνει αναβάθμιση με λογισμικό motorola και όχι vodafone live ??

Πολλές ερωτήσεις εε, αν και μάλλον είναι νωρίς για απαντήσεις...

Αν κάποιος γνωρίζει ας απαντήσει ..

file to kalodio einai apo USB2 se mini-USB 5pin kai exei 2euro apo to plaisio

kai leitourgei kanonikotata

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια επειδη ειμαι μεταξυ L7 και Ε770 θα ηθελα να ρωτησω μιας και το εχετε,γνωριζετε αν εχουν την ιδια απεικονιση χρωματων στην οθονη.το L7 λεει 262.000 χρωματα και το Ε770 65000 γιαυτο ρωταω

 

Και τα 2 κινητα εχουν οθονη 262.000 αλλά η οθόνη του L7 μου φαίνεται λίγο καλύτερη... Δες τα μόνος σου και αποφάσισε...

...And yet I know the worst is still to come...
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι έτσι θα πάρω ένα καλώδιο να το δοκιμάσω. Από USB τι γίνεται ; έχω ήδη εγκατεστημένους τους usb drivers συνδέοντας το παλιό μου V525 οπότε πιστεύω θα λειτουργήσουν κανονικά.

 

Για java games από το καλώδιο από ότι ξέρω ανοίγεις την κάρτα (αφαιρούμενος δίσκος) και βάζεις το jar μέσα στο σχετικό φάκελο java και κατόπιν κανεις εγκατάσταση εφαρμογής από τη συσκευή.

Κανένα κλείδωμα στη java όπως ήταν στο V525.

Xiaomi mi 9 lite
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά σας λέω ότι εχθές πέρασα το καινούργιο λογισμικό (αναβάθμιση) σε ένα motorola service σε 15 λεπτά και μέχρι στιγμής όλα είναι ΟΚ. Φορμάρισα και την κάρτα για να λυθούν σίγουρα και τα προβλήματα που είχα με την αποθήκευση των φωτογραφιών.

Αν παρατηρήσω κάτι θα σας ενημερώσω.

Xiaomi mi 9 lite
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά σας λέω ότι εχθές πέρασα το καινούργιο λογισμικό (αναβάθμιση) σε ένα motorola service σε 15 λεπτά και μέχρι στιγμής όλα είναι ΟΚ. Φορμάρισα και την κάρτα για να λυθούν σίγουρα και τα προβλήματα που είχα με την αποθήκευση των φωτογραφιών.

Αν παρατηρήσω κάτι θα σας ενημερώσω.

 

Τί έκδοση λογισμικού έχει τώρα το κινητό σου;

...And yet I know the worst is still to come...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...