Jump to content

Αγορά μηχανής 50cc: Προτάσεις


iliasp
 Κοινοποίηση

poio apo ola ta scooter 50 cc einai to kalitero???  

403 members have voted

  1. 1. poio apo ola ta scooter 50 cc einai to kalitero???

    • GILERA RUNNER
      176
    • SUZUKI AY KATANA R
      12
    • YAMAHA AEROX R
      35
    • PEUGEOT SPEEDFIGHT
      25
    • PEUGEOT JETFORCE
      20
    • GILERA ICE
      15
    • KYMCO SUPER 9
      14
    • PIAGGIO NRG
      39
    • APRILIA SR
      43
    • YAMAHA JOG R
      24


Recommended Posts

ego soy leo na pareis to kainoyrgio crypton r gamato einai!

paidia mipos kserete os posa kibika mporis na to piraksis to crypton r .posa alogakia tha exei peripoy an to piraksis(pistoni,ekkentroforo,sebring.......);;;;;;;;;;,

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 937
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

kati san ayto einai diskolo.me ayta ta lefta boreis na pareis ena astrea i glx(kalitera astrea) giro sta 1000 kai me ta 600 to kaneis kayla.makria apo lifan kai genika tis kainoyrgies moyfies
είναι με ταχύτητες; καμια photo υπάρχει για να δούμε.

 

παιδια μίλησα με τους φίλους μου και μου είπαν πως δεν αξίζει να πάρω αυτό το μηχανάκι γιατι ειναι φτιαγμένο και καθε 3 μήνες πρεπει να το πηγένω στον μάστορα. σκέφτομαι να πάρω ενα μεταχιρισμένο 50ρι και να το αλλαξω εξωτερικά. καμια ιδέα;

only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Αναλογα τα λεφτά που διαθέτεις θα σου ελεγα να πάρεις ενα scooter 50cc καινούργιο με τα χαρτια του και τα χαρτια σου.

 

Προτεινω το energy το καινουργιο που ειδα και ειναι πολύ ομορφο ή για ποιο οικονομικό το typhoon βγαινει σε μια συλεκτική καπως εκδοση με φως αλογονου εμπρος νεο χρωμα και αυτοκόλλητα που το κανουν να ξεχωρίζει απο τα παλαιοτερα.

 

Απο μένα μια συμβουλή αν μπορεις βαλε στοιχημα με τον εαυτό σου οτι πάρεις να το κρατήσεις οπως ακριβώς το πήρες με τα αυτοκολλητα και τους καθρέπτες, ξερω μπορεί να ακουγομαι γραφικός αλλα και μενα καποτε οταν ημουν στη ηλικία σου ενα παλικάρι μου ειπε ακριβως το ιδιο και πολυ αργοτερα στο δευτερο πλέον scooteraki μου καταλαβα σε ποσα πραγματα αποσκοπουσε αυτο που μου ειπε και ποσο δικιο ειχε. Τους προβληματισμούς σου και τις ανησυχιες σου αν εισαι ξυπνιος θα βρείς να τις βγαλεις προς τα εξω με 1002 αλλους τροπους :)

Link to comment
Share on other sites

φιλε το αστρεα ειναι οντως και γαμο.honda=αντοχη,4 ταχυτητες ημιαυτοματο,αντοχη σε οτιδηποτε φτιαξιμο,φοβερος κινητηρας.honda και παλι honda.ααα 100κε ειναι θα σου βρω και φωτο που εχω συντομα.υπομονη..

"Λυπάμαι γιατί δεν μπορώ, να αντέξω στο χωρισμό και καθε απόγευμα θλιμμένο σε θυμάμαι.Με πέρνουνε τα δάκρυα, οι καημοί και τα παράπονα και νοίωθω τη ζωή μου να τελειώνει.." /// Julia ,te voglio bene!

-του Μάρκου

Link to comment
Share on other sites

μολις ειδα και τη φωτο του crypton.το NOS δεν ειναι νιτρομπουκαλα,αλλα προσθετικο οκτανιων για τη βενζινη(octane booster)

"Λυπάμαι γιατί δεν μπορώ, να αντέξω στο χωρισμό και καθε απόγευμα θλιμμένο σε θυμάμαι.Με πέρνουνε τα δάκρυα, οι καημοί και τα παράπονα και νοίωθω τη ζωή μου να τελειώνει.." /// Julia ,te voglio bene!

-του Μάρκου

Link to comment
Share on other sites

μπορείτε να μου πείτε τιμές για το αστρεα energy και typhoon; γιατι δεν μπορεσα να βρω καμια πληροφορορία και καμια photo
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

egw lew na pareis kanena skouteraki(uparxei megalh poikilia kai kales times) kai otan gineis 18 pare ena 125cc h kalutera ena autokinito...de sumfairei na pareis 50ari papi kai na to ftiakseis...to make up kai ta xrusafika de kanoun ti gomena( :wacko: ) kai an thes papi oposdhpote twra pare to dynamic(alla prosexe!) h kana crypton..kai na se grapsoune mexri na vgei to dikasthrio tha exeis vgalei diplwma so einai ok
I don't live in Greece, Greece lives in me...
Link to comment
Share on other sites

Ο πατέρας μου σίγουρα θα με βοηθήσει γιατί δουλεύει και στο ΚΤΕΟ αλλά είναι και εξεταστείς, όμως θα ήθελα να έχω μια πρώτη γνώμη ;) στο σιτε που μου λες τα μηχανάκια είναι αυτόματα; γιατι δεν μπορω να βρω κανενα με ταχύτητες.
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

paidia mporeite na me voithisete sto eksis osoi exete runner??

 

to poma kato apo to timoni sta deksia ti einai??prepei na to prosexo???(an k to paidi pou mou edose to runner mou eipe oti den xreiazete na to koitazo).

ti pernei ekei??nero??ti??merikes fores otan eimai ora sto dromo,anevazei thermokrasia k stazei ekso igro...

prepei na anisixo??

 

mono venzina k ladia frontizo na eimai ok.

Link to comment
Share on other sites

To DY50-R ενταξει δε λεω καλουτσικο ειναι αλλα βγαζει 4.2 ιππους που αντιστοιχα 50αρια σκουτερ 6-8 ιππους.Για το DY αρχιζω να πιστευω οτι δεν θα με βγαζει στις ανηφορες... :worry: :shifty:

to dy50-rden einai poly apogoiteytiko alla einai ligo vary.pare kanena metraheirismeno 2t opws tdr i kanenan mpompo an den eisai leleki

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις να σας ρωτησω επειδη θελει ενας γνωστος μου να παρει scooter.Το Yamaha AEROX 50cc ειναι καλο?Του αρεσει και σαν το δικο μου το Speedfight2 WRC(ή το απλο υγροψυκτο Speedfight2) αλλα δεν το εχω πολυ καιρο για να μπορω να πω με σιγουρια..Πειτε μου τη γνωμη σας για το Aerox και για το Speedfight2 για αρχη please :)

 

υ.γ:Θελει ντε και καλα σκουτερ :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Επειδή του χρόνου κλείνω τα 16 και επιτέλους θα πάρω μηχανάκι :D :D :D,

θα ήθελα απόψεις για 50άρια.

Επειδή είμαι τύπος του Moto Cross έχω δεί καπου μία μηχανή Enduro 50cc!!

Οποιος γνωρίζει κατι για αυτήν (έστω και την μάρκα και το μονέλο) ας μου απαντήσει στο θέμα. :rolleyes:

ΑΝ ΕΙΧΕ Ο ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ ΣΤΡΟΦΕΣ, Ο ΘΕΟΣ ΘΑ ΕΜΠΑΙΝΕ ΤΑΠΑ ΜΕ VT's
Link to comment
Share on other sites

50cc εχει πολα σε στυλ cross. Εχει το Hack και το Gsm της Piaggio, εχει κατι yamaha,honda,suzuki,kawasaki κτλ Αλλα οι τελευτες που αναφερα δεν ξερω αμα μπορουν να βγαλουν αδεια κυκλοφοριας και ειναι και σε μεγεθος μπομπου που ειναι φτιαγμενα για μικρα παιδια που αρχιζουν το cross σε πιστα. Μπορει ομως να εχουν και αλλα, πιο μεγαλα ιδια αυτες οι ετεριες, εγω για αυτα που εχω δει μιλαω παντα.

 

Α, τωρα που το σκευτιακα εψαξα λιγο στα site των γνωστοτερων εταιριων (αργησα αλλα το σκευτικα) δεν βρικα τπτ εκτος απο αυτα τα παιδικα

Link to comment
Share on other sites

Derbi Senda :) Αυτη θα επαιρνα...Μου εχει κατσει..Βεβαια ειναι λιγο ακριβη αλλα πιστευω οτι αν θες 50αρι τετοιο αξιζει :) Βεβαια περισσοτερα θα σου πει ο Stephen με το θηριο motard του! :p
Link to comment
Share on other sites

http://www.gasgasmotos.es/web/rcs/sm/any2004/sm50/zoom/04sm50.jpg Κάτι σε τέτοιο θέλω!!! Είναι Supermotald!
ΑΝ ΕΙΧΕ Ο ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ ΣΤΡΟΦΕΣ, Ο ΘΕΟΣ ΘΑ ΕΜΠΑΙΝΕ ΤΑΠΑ ΜΕ VT's
Link to comment
Share on other sites

Και Βρήκα και κάτι καινούργιο!!!που μαρέσει!!!

http://www.bikez.com/bike/21846/index.jpg

ΑΝ ΕΙΧΕ Ο ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ ΣΤΡΟΦΕΣ, Ο ΘΕΟΣ ΘΑ ΕΜΠΑΙΝΕ ΤΑΠΑ ΜΕ VT's
Link to comment
Share on other sites

Κατι σαν αυτο ειανι αυτα της Piaggio που σου ειπα. Εχω την εντυποσει απο οτι απο τιμη τσουζουν αλλα δεν ξερω
Link to comment
Share on other sites

Και Βρήκα και κάτι καινούργιο!!!που μαρέσει!!!

http://www.bikez.com/bike/21846/index.jpg

Αυτη ειναι η Derbi που σου ειπα :)

Link to comment
Share on other sites

re aderfe ti super motard κ μαλακιεσ 50αρη ειναι...δεν τραβαει παρε κανα scooter αμα θες ταχυτητα ή κανα τετοιο για μοστρα...το μονο καλο ειναι αν εχουν ταχυτητεσ να ανεβαινεις καμμια ανηφορα
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα...Το Senda συγκεκριμενα βγαζει 12 αλογα.Για 50αρι μια χαρα τα βρισκω..Βεβαια τα motard χρειαζονται την υποδυναμη για τις off road διαδρομες (οπως και τα αγροτικα-τζιπ :) )...Εκτος αν το θελει για τρεξιμο το παιδι οπου σε αυτη την περιπτωση ειναι απλη σπαταλη χρηματων :O
Link to comment
Share on other sites

Kαι πάλι, με καμία μετατροπή αργότερα(άμα υπάρχει χρήμα :lol:) θα το φτιάξω.

Δέν γίνεται;

ΑΝ ΕΙΧΕ Ο ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ ΣΤΡΟΦΕΣ, Ο ΘΕΟΣ ΘΑ ΕΜΠΑΙΝΕ ΤΑΠΑ ΜΕ VT's
Link to comment
Share on other sites

Moυ φαίνεται οτί βρήκα κάπως μία ακρη.

Derbi Senda SM Χ-Τreme(Extreme) :D :D :D

ΑΝ ΕΙΧΕ Ο ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ ΣΤΡΟΦΕΣ, Ο ΘΕΟΣ ΘΑ ΕΜΠΑΙΝΕ ΤΑΠΑ ΜΕ VT's
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...