Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6233 - 6234 (Vodafone)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το visual radio είναι υπηρεσία online που σου δείχνει τους σταθμούς που ακούς. Αυτό γίνεται αφού συνδεθείς στο internet από το κινητό για να βρει τις πληροφορίες.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχω το εξης προβλημα: η καρτα μνημης που υπαρχει μεσα στο πακετο δεν γεμιζει.. δηλαδη παντα εχει περιθωριο 6-8 mb .. κ αφου βλεπω οτι υπαρχει ελευθερος χωρος και προσπαθω να στειλω κατι μου λεει: "χειρισμος απετυχε".

διορθωνεται ??? εχει συμβει και σε αλλους???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Exei kanes na mou dosei to sudoku.swf? Den boro na to kano apostoli me to 6233 mou leei pos einai prostateumeno.

Χρήστης: Nokia 5140i,PSP 1004k EU

Παλαιότερα: nokia 3510, Ipaq 1915, nokia 3200,Ipaq 1940, nokia 6600, Κ700i,6230i,K750i,W900i,Mitac Mio 168,K800i,N73 Music Edition,N95 8GB, HP 614c,Κ810i,JC777s,Nokia 5800,Nokia n97 mini

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ο Nokia AD-15 Θα τον βρεις σε όλα τα Nοkia Shops. Κοστίζει γύρω στα 15€.

:)

Είναι σίγουρα συμβατό με το 6233;

Γιατί δοκίμασα να το συνδέσω σε jcak ακουστικά με το hands-free που έχει στη συσκευασία του το 3250, και μου έβγαζε μη συμβατό εξάρτημα...:worry:

Link to comment
Share on other sites

Ποιόν τύπο ακριβώς έχεις;

 

Φίλε μου, αυτό:

http://www.fujitsu-siemens.com/products/prof_accessories_mainboards/wireless/bluetooth/connect2air_bluetooth_usb_dongle.html

Please, help! :cry:

 

Το αγόρασα από το Multirama και έπρεπε να καταστραφεί η συσκευασία του,

Οπότε και αλλαγή δεν παίζει και τη δουλειά μου δεν μπορώ να κάνω... :worry:

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Φίλε agwnistikotatos

Ο αντάπτορας δουλεύει μια χαρά. Μπορείς να τον χρησιμοποιήσεις ως κεραία για το ραδιόφωνο ακόμη και χωρίς πρόσθετα ακουστικά :)

 

Φίλε rufous

Φοβάμαι πως το USB dongle που αγόρασες δεν είναι συμβατό με το Nokia PC Suite. Οι drivers που υποστηρίζονται είναι:

  • Native Microsoft bluetooth stack
  • Widcomm stack from Broadcomm corporation
  • BlueSoleil from IVT corporation
  • Toshiba generic bluetooth stack

Δυστυχώς οι drivers του δικού σου dongle δεν υποστηρίζονται :(

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και κάποιος άλλος ανταπτορας ο οποίος έχει και μικροφωνακι και μπορεις και να μιλησεις ταυτοχρονα .

 

Δεν θυμαμε το μοντελο ειχει 19 ΕΥΡΩ

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και κάποιος άλλος ανταπτορας ο οποίος έχει και μικροφωνακι και μπορεις και να μιλησεις ταυτοχρονα .

 

Δεν θυμαμε το μοντελο ειχει 19 ΕΥΡΩ

O AD15, είναι χωρίς μικροφωνάκι; Ξέρουμε πόσο κοστίζει;:worry:

Link to comment
Share on other sites

O AD-15 κοστίζει 15€. Υπάρχει και ο AD-46 με 21€. Είναι πιο πλήρης με μικρόφωνο, κουμπιά κλπ αλλά έχει μακρύ καλώδιο (περίπου 1,5μ).

 

Για τον AD-15 δες εδώ

 

Για τον AD-46 δες εδώ

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε rufous

Φοβάμαι πως το USB dongle που αγόρασες δεν είναι συμβατό με το Nokia PC Suite. Οι drivers που υποστηρίζονται είναι:

  • Native Microsoft bluetooth stack
  • Widcomm stack from Broadcomm corporation
  • BlueSoleil from IVT corporation
  • Toshiba generic bluetooth stack

Δυστυχώς οι drivers του δικού σου dongle δεν υποστηρίζονται :(

 

Φίλε μου, μπορείς να μου πεις από που το κατάλαβες για να μαθαίνω κι εγώ;

Υπάρχει λύση;

Πρέπει να το πουλήσω, μου είναι άχρηστο δηλαδή;

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Κάθε USB Bluetooth dongle, για να δουλέψει με τον Η/Υ σου, πρέπει να συνοδεύεται από συγκεκριμένους οδηγούς (drivers). Σε επίπεδο αναγνώρισης της συσκευής και απλής ανταλλαγής δεδομένων δεν θα έχεις πρόβλημα. Το θέμα είναι ότι η Nokia, έχει "αποφασίσει" να δεχτεί κάποιους συγκεκριμένους drivers που θα υποστηρίζονται από το Nokia PC Suite έτσι ώστε το τελευταίο να συνεργάζεται απρόσκοπτα με το USB dongle.

 

Η λίστα των οδηγών είναι αυτή που σου παρέθεσα πιο πάνω. Δυστυχώς η συσκευή που έχεις, για να αναγνωριστεί από τα Windows, πρέπει να περάσεις τους drivers της Fujitsu-Siemens, οι οποίοι όμως είναι ασύμβατοι με το Nokia PC Suite. Οπότε πρέπει να διαλέξεις έναν αντάπτορα με drivers που να υποστηρίζει το PC Suite. Το ίδιο πρόβλημα είχα κι εγώ όταν είχα αγοράσει έναν BT αντάπτορα της Mobile Action :(

Link to comment
Share on other sites

Guest bazile
Δύο bugs που βρήκα είναι τα εξης: Στα μηνύματα οι αναφορές παράδοσης διαφέρουν κατά μία ώρα απο την πραγματική ώρα που στέλνεις το μήνυμα. Μερικές φορές δεν λειτουργεί το battery saver και χρειάζεται επανεκκίνηση το τηλέφωνο.Τέλος η μπαταρία μου κρατάει δύο μέρες,ικανοποιητικά θα έλεγα
Link to comment
Share on other sites

Δύο bugs που βρήκα είναι τα εξης: Στα μηνύματα οι αναφορές παράδοσης διαφέρουν κατά μία ώρα απο την πραγματική ώρα που στέλνεις το μήνυμα. Μερικές φορές δεν λειτουργεί το battery saver και χρειάζεται επανεκκίνηση το τηλέφωνο.Τέλος η μπαταρία μου κρατάει δύο μέρες,ικανοποιητικά θα έλεγα

Όχι μόνο το battery saver, αλλά και το screen saver...

Επίσης καμιά φορά, πολύ σπάνια βγάζει και λάθος ώρα (εντελώς άσχετη), στα εισερχόμενα...

Link to comment
Share on other sites

Κάθε USB Bluetooth dongle, για να δουλέψει με τον Η/Υ σου, πρέπει να συνοδεύεται από συγκεκριμένους οδηγούς (drivers). Σε επίπεδο αναγνώρισης της συσκευής και απλής ανταλλαγής δεδομένων δεν θα έχεις πρόβλημα. Το θέμα είναι ότι η Nokia, έχει "αποφασίσει" να δεχτεί κάποιους συγκεκριμένους drivers που θα υποστηρίζονται από το Nokia PC Suite έτσι ώστε το τελευταίο να συνεργάζεται απρόσκοπτα με το USB dongle.

 

Η λίστα των οδηγών είναι αυτή που σου παρέθεσα πιο πάνω. Δυστυχώς η συσκευή που έχεις, για να αναγνωριστεί από τα Windows, πρέπει να περάσεις τους drivers της Fujitsu-Siemens, οι οποίοι όμως είναι ασύμβατοι με το Nokia PC Suite. Οπότε πρέπει να διαλέξεις έναν αντάπτορα με drivers που να υποστηρίζει το PC Suite. Το ίδιο πρόβλημα είχα κι εγώ όταν είχα αγοράσει έναν BT αντάπτορα της Mobile Action :(

 

Σ'ευχαριστώ!

Θα δω τι μπορώ να κάνω.

Προφανώς να αγοράσω κάποιο άλλο.

Από που μπορώ να καταλάβω τι drivers έχει το dongle, ώστε να έχει συμβατότητα με το PC Suite;

Αυτά, που επίσης είχα βρει στο MULTIRAMA, ειναι π.χ. συμβατά;

http://www.levelone.eu/products3.php?idu=7015&id=1784

http://www.levelone.eu/products3.php?idu=7015&id=1912

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Guest bazile
Δεν χρησιμοποιώ screen saver agwnistikotatos αλλά για να το λες κάτι θα ξέρεις. Ωστόσο δεν υπάρχει κανένα σοβάρο bug που να επιρεάζει την χρηστικότητα του τηλεφώνου. Αν βελτιωθεί λιγάκι η μπαταρία θα είμαι περισσότερο ευχαριστημένος,σήμερα αναμένεται να κάνω την τρίτη φόρτιση της συσκευής.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν κάνω χρήση των συντομεύσεων αριθμών στο πληκτρολόγιο (πλήκτρα 3-9) πολλές φορές μου δίνει μήνυμα σφάλματος ότι η κλήση βίντεο δεν υποστηρίζεται και αμέσως μετά μου δίνει την επιλογή φωνητικής κλήσης, δηλαδή αυτό που αρχικά ζητούσα. Το αποτέλεσμα είναι να χάνει την ουσία της η λειτουργία "ταχείες κλήσεις" αφού μου σπάει τα νεύρα συνεχώς και με καθυστερεί.

 

Το παράδοξο είναι πως άλλοτε το κάνει και άλλοτε όχι. Επίσης σημειώνω πως δεν έχω SIM με 3G, και στις ρυθμίσεις κλήσεων έχω επιλέξει μόνον GSM και όχι UMTS ή διπλή λειτουργία. Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα;

 

Επίσης κατέβασα την τελευταία έκδοση του PC Suite (6.81.13) αλλά λείπει πλέον η εφαρμογή για δημιουργία ταπετσαρίας!

Ρε τους απαράδεκτους :down:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς πώς μπορώ να εκτυπώσω τις επαφές μέσω του Nokia PC Suite;
Αν κάνεις συγχρονισμό μέσω Outlook, μπορείς να τις τυπώσεις από εκεί.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαι ενα βημα πριν παρω το κινητο,υπαρχει καποιο γνωστο bug(ρωταω κυριως αυτους που παρακολουθουν και ξενα φορουμ),το οποιο αναμενουμε να λυθει με το επομενο firmware?Κοινως,υπαρχει καποιος λογος για να καθυστερησω την αγορα του?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν κάνω χρήση των συντομεύσεων αριθμών στο πληκτρολόγιο (πλήκτρα 3-9) πολλές φορές μου δίνει μήνυμα σφάλματος ότι η κλήση βίντεο δεν υποστηρίζεται και αμέσως μετά μου δίνει την επιλογή φωνητικής κλήσης, δηλαδή αυτό που αρχικά ζητούσα. Το αποτέλεσμα είναι να χάνει την ουσία της η λειτουργία "ταχείες κλήσεις" αφού μου σπάει τα νεύρα συνεχώς και με καθυστερεί.

 

Το παράδοξο είναι πως άλλοτε το κάνει και άλλοτε όχι. Επίσης σημειώνω πως δεν έχω SIM με 3G, και στις ρυθμίσεις κλήσεων έχω επιλέξει μόνον GSM και όχι UMTS ή διπλή λειτουργία. Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα;

 

Επίσης κατέβασα την τελευταία έκδοση του PC Suite (6.81.13) αλλά λείπει πλέον η εφαρμογή για δημιουργία ταπετσαρίας!

Ρε τους απαράδεκτους :down:

 

Και σε μένα ακριβώς το ίδιο κάνει! :mad:

Ποια είναι άραγε η λύση;

 

Το δικο μου notebook που ειναι Fujitsu-Siemens και εχει ενσωματωμενο ΒΤ χρησιμοποιει drivers της Widcomm και συνεργαζεται αψογα με το Nokia Data Suite.

 

Αν μου στείλεις τους drivers υπάρχει περίπτωση να κάνω καμιά "τσακαλιά";

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

kαι μένα μου το κάνει 1 φορά στις τρεις από το 3-9. Μπορεί άραγε να καταργηθεί και για τα πλήκτρα 1 & 2 ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι ειδους εφαμρογες μπορουν να εγκατασταθουν στο κινητο? εννοω καταληξεις.

 

Java εφαρμογες ,δηλ .jar

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...