Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6233 - 6234 (Vodafone)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κριση μεσω της χρησης....

Αν καποιος χρησιμοποιει την συγκεκριμενη καρτα παρακαλω ας ριξει τα φωτα του...

Καλα πιστευεις οτι μονο μια καρτα που κανει 32 ευρω υπαρχει στο κοσμο ?

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε αν υπάρχει αντάπτορας για microSD που να τη μετατρέπει σε MiniSD για χρήση όχι σε PC αλλά σε κινητά που υποστηρίζουν MiniSD;
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα.

 

Σήμερα παρέλαβα το νέο μου κινητό 6233, για τη σύζυγό μου φυσικά.:rolleyes:

 

Εντυπώσεις θετικές από την ανάλυση οθόνης και την κάμερα, αλλά και απο την ευκολία του μενού!!

 

Νεότερα εις το εγγύς μέλλον......

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε αν υπάρχει αντάπτορας για microSD που να τη μετατρέπει σε MiniSD για χρήση όχι σε PC αλλά σε κινητά που υποστηρίζουν MiniSD;

Kάτι τέτοιο νομίζω πως δεν υφίσταται...Και οι δύο αντάπτορες τις μετατρέπουν σε SD για προφανή χρήση σε pc ή card reader...:O

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδια στη συσκευασια του 6233 που ειχαμε σπιτι υπαρχει και ανταπτορας που μετατρπει την καρτα σε μινι sd. Οποτε μπορω να περασω οτι υλικο χρειαζομαι. Μια ερωτηση ομως μοναχα. Πως θα μεταφερω το υλικο της παλιας στη ενα καρτα? ΕΠισης αν ο ανταποτορας κανει για το φορητο....
Link to comment
Share on other sites

Mia ligo asxeti erwtisi alla poia i diafora twn newn sim 3G me tis palies ? exw sim voda dyo xronwn kai o kyrios apo tin alpha copy moy eipe oti einai fronimotero na parw mia sim 3G kainourgia,vevaia me zalise me to giati kai den ta sigkratisa.An kserei kapoios na me diafwtisei

eyxaristw ek twn proterwn

:love:
Link to comment
Share on other sites

Mia ligo asxeti erwtisi alla poia i diafora twn newn sim 3G me tis palies ? exw sim voda dyo xronwn kai o kyrios apo tin alpha copy moy eipe oti einai fronimotero na parw mia sim 3G kainourgia,vevaia me zalise me to giati kai den ta sigkratisa.An kserei kapoios na me diafwtisei

eyxaristw ek twn proterwn

 

 

Εφοσων η sim που εχεις ειναι 2 χρονων ,δεν χρειαζεται αλλαγη.

H USIMS υποστηριζουν UMTS->3g authentication and encription (stronger) και

ειναι μεγαλυτερης χωρητικοτητας (phone book storage on USIM is much more advanced )

http://en.wikipedia.org/wiki/USIM

http://en.wikipedia.org/wiki/SIM_card

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά!

 

Έχω να σας ρωτήσω κάτι: είχα κάνει ένα backup πριν 2 μέρες στον Η/Υ μου για να κάνω ένα update στο κινητό μου. Όλα καλά μέχρι εδώ. Όταν ξαναπροσπάθησα να κάνω επαναφορά των δεδομένων στο κινητό μου, η διαδικασία "κόλλαγε" στο 18% (τη στιγμή που πέρναγε τις επαφές) και έμενε εκεί. Σύνδεση μέσω καλωδίου (του παλιού που είχα και στο 6630). Έκδοση PC Suite 8.22. Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω ενα φθηνο σχετικα bluetooth για το nokia 6233. Καταρχην οποιοδηποτε bluetooth κι αν παρω θα κανει; Ή πρεπει να διαλεξω αναμεσα σε αυτα που προτεινει η nokia για το συγκεκριμενο μοντελο; Με ενδιαφερει να εχει αγκιστρο και οχι ακουστικα και φυσικα να ειναι απολυτα συμβατο με το κινητο. Αν καποιος εχει αγορασει, ας μου πει την γνωμη του...
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω ενα φθηνο σχετικα bluetooth για το nokia 6233. Καταρχην οποιοδηποτε bluetooth κι αν παρω θα κανει; Ή πρεπει να διαλεξω αναμεσα σε αυτα που προτεινει η nokia για το συγκεκριμενο μοντελο; Με ενδιαφερει να εχει αγκιστρο και οχι ακουστικα και φυσικα να ειναι απολυτα συμβατο με το κινητο. Αν καποιος εχει αγορασει, ας μου πει την γνωμη του...

 

Το καλύτερο (για μένα) bluetooth ακουστικό είναι το Samsung WEP 200, 47€ και απόλυτα συμβατό. Μικρό, διακριτικό, ελαφρύ με πολύ καλή ακουστική. Όλα όσα δοκίμασα είναι συμβατά εξάλλου. Τώρα δεν ξέρω αν σου φαίνεται ακριβό. http://www.omnistore.gr/product_info.php?products_id=202

Link to comment
Share on other sites

xmm ειπα ομως πως θελω να ειναι με αγκιστρο που μπαινει δηλ πανω στο αυτι και οχι με ακουστικο. Δηλ. οποιο bluetooth και να παρω ειναι συμματο; Τοτε γιατι γραφουνε σε μερικα με ποια κινητα ταιριαζουν;
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω ενα φθηνο σχετικα bluetooth για το nokia 6233. Καταρχην οποιοδηποτε bluetooth κι αν παρω θα κανει; Ή πρεπει να διαλεξω αναμεσα σε αυτα που προτεινει η nokia για το συγκεκριμενο μοντελο; Με ενδιαφερει να εχει αγκιστρο και οχι ακουστικα και φυσικα να ειναι απολυτα συμβατο με το κινητο. Αν καποιος εχει αγορασει, ας μου πει την γνωμη του...

 

Σχετικα με bluetooth υπαρχει σχετικο θεμα εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=75258&page=19

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..

Μπορώ να στείλω με Bluetooth κάποιο java game από το κινητό μου (6233) σε κάποιο άλλο κινητό και αν ναι πως?

Mp3s και εικόνες στέλνω κανονικά αλλά στα παιχνίδια δε μου βγάζει επιλογή να τα στείλω..

 

Ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

Παιχνιδι δεν μπορεις να στειλεις γιατι απαιτειται το αρχειο εγκαταστασης...
Link to comment
Share on other sites

Παιχνιδι δεν μπορεις να στειλεις γιατι απαιτειται το αρχειο εγκαταστασης...

 

 

Δηλαδή? Χρειάζεται και το .jad?

Υπάρχει κάποιος τρόπος να στείλω η απλά δε γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους!

Ρε παιδιά,γνωρίζει κάποιος να πει για ένα προβληματάκι που αντιμετωπίζω τώρα τελευταία με το κινητό μου 6233 (....στις τελευταίες 2 φορίσεις της μπαταρίας) και συγκεκριμένα αφού λιώσω στην κυριολεξία την μπαταρία με μουσική ή με κλιπάκια για να αποφορτιστεί τελείως πριν την επαναφόρισή της,αφού βάλω το βύσμα του φορτιστή - με κλειστό το κινητό,εννοείται..- αντί να ξεκινήσει η γνωστή ένδειξη (πάνω αριστερά της οθόνης),που δείχνει τη φόρτιση της μπαταρίας ανεξήγητα μου βγαίνουν στο κέντρο της οθόνης οι λέξεις "Test mode" σε κενό φόντο (άσπρο).

Μετά από αυτό δεν μπορώ να κάνω τίποτα, ούτε καν να το σβήσω ξανά από το κουμπί της κορυφής On-Off και αναγκάζομαι να βγάλω την μπαταρία για να εξαλειφθεί αυτή η ένδειξη....Μετά με τη δεύτερη φορά ίσως δεν εμφανιστεί ή αν ξαναεμφανιστεί ξανακάνω το ίδιο - δηλαδή βγάζω και βάζω την μπαταρία ξανά........

Ξέρει κανείς τίποτα πάνω σ'αυτό το πρόβλημα???

Το έχω από τον περασμένο Σεπτέμβρη και ουδέποτε μέχρι τώρα δεν μου το έχει ξανακάνει......!!

:confused: :confused: :confused:

Link to comment
Share on other sites

kalispera paidia!!skeftomai na apoktiso to kinhtaki ayto i to 7390..kai epeidi mia fili mou einai ameriki kai tha erthei se ligo kai kathos ekei bgainoun arketa fthinotera thello na rotiso ta exis..mipos tyxon xerei kaneis an tha mporeso na valo ellinika menu,grammatoseires sta minimata ktl kai genikotera an tha yparxei kanena provlima na doulepsoun ta amerikanikon prodiagrafon kinhtakia stin ellada?an xerei kaneis tipota tha me voithisei poly!thanks!
Link to comment
Share on other sites

kalispera paidia!!skeftomai na apoktiso to kinhtaki ayto i to 7390..kai epeidi mia fili mou einai ameriki kai tha erthei se ligo kai kathos ekei bgainoun arketa fthinotera thello na rotiso ta exis..mipos tyxon xerei kaneis an tha mporeso na valo ellinika menu,grammatoseires sta minimata ktl kai genikotera an tha yparxei kanena provlima na doulepsoun ta amerikanikon prodiagrafon kinhtakia stin ellada?an xerei kaneis tipota tha me voithisei poly!thanks!

 

Καταρχην γραφε με Ελληνικους μικρους χαρακτηρες για να μπορουμε

να σε διαβαζουμε :rolleyes:

Ετσι θα εχεις πιθανοτητες να παρεις καποια απαντηση...

Με αλλαγη γλωσσας σε νοκια shop,15€ το κοστος .

Αυτο που πρεπει να γνωριζεις ομως οτι αναλογα με το μοντελο,

καποιες ευρωπαικες συσκευες δεν κυκλοφορουν στην αμερικη.

Για το τι κυκλοφορει τσεκαρεις το http://www.nokiausa.com/phones

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..

Μπορώ να στείλω με Bluetooth κάποιο java game από το κινητό μου (6233) σε κάποιο άλλο κινητό και αν ναι πως?

Mp3s και εικόνες στέλνω κανονικά αλλά στα παιχνίδια δε μου βγάζει επιλογή να τα στείλω..

 

Ευχαριστώ..

Μπορείς να στείλεις παιχνίδια κι εφαρμογές γενικότερα μέσω ΒΤ αν δεν έχουν ήδη εγκατασταθεί στο κινητό σου αλλά υπάρχουν ως απλά αρχεία. Τότε το άλλο κινητό θα τα δεχτεί ως αρχεία και με απλό κλικ επάνω στο όνομα του αρχείου μπορείς να κάνεις εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με την μπαταρια να προσθεσω οτι δεν χρειαζεται να αποφορτιζεται τελειως παρα μονο μια φορα το διμηνο για ομαλη λειτουργια. Ωστοσο καλο ειναι να φορτιζει οταν κοντευει να τελειωσει τον κυκλο της...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, γνωρίζεται κανα καλό προγραμματάκι για pc που να κάνει ένα ωραίο blog για τα sms που υπάρχουν στην συσκευή μας αποθηκευμένα? Ευχαριστώ και καλή ανάσταση σε όλους!
Link to comment
Share on other sites

Σε έναν φίλο μου έχει κολλήσει το εικονίδιο της αποστολής μηνύματος στην οθόνη και δεν φεύγει ούτε με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (εκείνο με το βελάκι πάνω από το ανάποδο π). Τι μπορεί να κάνει για να φύγει;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...