Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6233 - 6234 (Vodafone)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:blink: :blink: μα ακόμα και στο site αναβάθμισης της Nokia, έχουν την 4,91 ως την πιο πρόσφατη.

 

οχι φιλε μου στα nokia club υπαρχει η 5.10 η οποια δεν υπαρχει στο online update

 

αυτο ακριβως ειπα πριν

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τις τελευταίες 2-3 εβδομάδες το κινητό μου (6233) χάνει την επαφή με το δίκτυο (COSMOTE) για μερικές ώρες.

Το έχω κλείσει, έχω αφαιρέσει μπαταρία, έχω δοκιμάσει άλλη SIM χωρίς αποτέλεσμα.

Την διάρκεια που είναι εκτός δικτύου εξαντλεί την μπαταρία (μισή φόρτιση περίπου για 3-4 ώρες εκτός) και βγαίνει στην κύρια σελίδα του menu μερικές φορές (πχ. έγραφα μύνημα και βγήκε στην αρχική σελίδα σαν να έκανε reset χωρίς όμως να κλέισει και να ξανανοιξεί).

 

Υπάρχει καμια πρόταση πριν απευθυνθώ στο service?

 

PS. theka_2003 -> Σχετικά με το ερώτημα που μου έθεσες εάν είναι σε gsm ή σε διπλή λειτουργία το τηλεφωνο ήταν σε διπλή λειτουργία. Το έβαλα σε GSM βρήκε το δίκτυο για 2-3 λεπτά και μετά πάλι νέκρα!!!!!

 

Μάλιστα την τελευταία φορά είναι η διακοπή (εκτός δικτύου) διαρκεί περίπου 24 ώρες!!!!!!!

 

Πρόβλημα με 6233 (συνέχεια....)

 

Η εκδοση του λογισμικού είναι η 3.70!

Υπαρχει περιπτωση να φταιει αυτό και να στρώσει με αναβάθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες 2-3 εβδομάδες το κινητό μου (6233) χάνει την επαφή με το δίκτυο (COSMOTE) για μερικές ώρες.

Το έχω κλείσει, έχω αφαιρέσει μπαταρία, έχω δοκιμάσει άλλη SIM χωρίς αποτέλεσμα.

Την διάρκεια που είναι εκτός δικτύου εξαντλεί την μπαταρία (μισή φόρτιση περίπου για 3-4 ώρες εκτός) και βγαίνει στην κύρια σελίδα του menu μερικές φορές (πχ. έγραφα μύνημα και βγήκε στην αρχική σελίδα σαν να έκανε reset χωρίς όμως να κλέισει και να ξανανοιξεί).

 

Υπάρχει καμια πρόταση πριν απευθυνθώ στο service?

 

PS. theka_2003 -> Σχετικά με το ερώτημα που μου έθεσες εάν είναι σε gsm ή σε διπλή λειτουργία το τηλεφωνο ήταν σε διπλή λειτουργία. Το έβαλα σε GSM βρήκε το δίκτυο για 2-3 λεπτά και μετά πάλι νέκρα!!!!!

 

Μάλιστα την τελευταία φορά είναι η διακοπή (εκτός δικτύου) διαρκεί περίπου 24 ώρες!!!!!!!

 

Πρόβλημα με 6233 (συνέχεια....)

 

Η εκδοση του λογισμικού είναι η 3.70!

Υπαρχει περιπτωση να φταιει αυτό και να στρώσει με αναβάθμιση?

Είναι πολύ πιθανό να διορθωθεί, μιας και δεν μοιάζει με πρόβλημα στο hardware.

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες 2-3 εβδομάδες το κινητό μου (6233) χάνει την επαφή με το δίκτυο (COSMOTE) για μερικές ώρες.

Το έχω κλείσει, έχω αφαιρέσει μπαταρία, έχω δοκιμάσει άλλη SIM χωρίς αποτέλεσμα.

Την διάρκεια που είναι εκτός δικτύου εξαντλεί την μπαταρία (μισή φόρτιση περίπου για 3-4 ώρες εκτός) και βγαίνει στην κύρια σελίδα του menu μερικές φορές (πχ. έγραφα μύνημα και βγήκε στην αρχική σελίδα σαν να έκανε reset χωρίς όμως να κλέισει και να ξανανοιξεί).

 

Υπάρχει καμια πρόταση πριν απευθυνθώ στο service?

 

PS. theka_2003 -> Σχετικά με το ερώτημα που μου έθεσες εάν είναι σε gsm ή σε διπλή λειτουργία το τηλεφωνο ήταν σε διπλή λειτουργία. Το έβαλα σε GSM βρήκε το δίκτυο για 2-3 λεπτά και μετά πάλι νέκρα!!!!!

 

Μάλιστα την τελευταία φορά είναι η διακοπή (εκτός δικτύου) διαρκεί περίπου 24 ώρες!!!!!!!

 

Πρόβλημα με 6233 (συνέχεια....)

 

Η εκδοση του λογισμικού είναι η 3.70!

Υπαρχει περιπτωση να φταιει αυτό και να στρώσει με αναβάθμιση?

 

 

για το πρωτο προβλημα μηπως φταιει το οτι η default ρυθμιση ειναι για 3G οταν ψαχνει για δικτυο;;; εμενα μου εβγαζε κατι προβληματακια, εφοσον δεν ειναι 3g η σιμ μου και πηγα στις ρυθμισεις τηλεφωνου -> λειτουργια δικτυου -> GSM και εκανα αυτο και δεν κολλαει οταν αναβω το τηλ (οχι πως κολλαγε ιδιαιτερα, απλα εψαχνε κ δεν εβρισκε τπτ)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μερικες ερωτησεις για το τηλεφωνο. Εφσοον υπαρχει η εκδοση 5.1 ειναι καλυτερη απο την 4.70 η να την αφησουμε εκει που ειναι με τον ξαδερφο μου? Επισης εχει ενα προβληματακι. Θελει να βλαει ενα τραγουδακι mp3 αλλα δεν χωραει, το τραγουδι δεν παει αυτοματα στη καρτα μνημης. Πως θα γινει αυτο? Ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ένα πρόβλημα...

 

όταν πηγαίνω στην κατάσταση μνήμης για να δω πόση είναι ελεύθερη του τηλεφώνου, μου γράφει ότι η "έκθεση" πιάνει 1,3ΜΒ. Τι περιλαμβάνει η έκθεση ωστε να τα σβήσω ή μετακινήσω;;; διότι εικόνες κ άλλα αρχεία τα έχω στην κάρτα μνήμης!!! που στο καλό είναι τα 1,3ΜΒ;; οι επαφές;; οι φωτό στις επαφες;;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα χθες πηγα στο νοκια κλαμπ π.φαληρου εβαλα την 5.10 και λυθηκε απ οτι φαινεται το προβλημα του μικροφωνου με τις εισερχομενες κλησεις τοποθετηση 15 λεπτα ασχετα αν μου ειπαν 40.
Link to comment
Share on other sites

Την καλημέρα μου σε όλους...

 

Θα ήθελα να κάνω μερικές ερωτησούλες...

 

Έχω το 6233 με Cosmote και έχω δυο προβληματάκια...

 

Δεν μπορώ να λειτουργήσω το mail client του κινητού καθώς και το gmail mobile...

 

Το gmail mobile με το που το ανοίγω και το αφήνω να συνδεθεί μόλις βγεί το εικονίδιο G οτι και καλά έγινε σύνδεση μου λέει this program requires a data connection, please contact your carrier...

 

Και στο Mail client του κινητού γίνεται κάτι παρόμοιο... Ανοίγει με τις cosmote_wap setting και μου λέει οτι δεν μπορεί να συνδεθεί...

 

Έχει κάποιος καμια ιδέα τι έχω κάνει λάθος στις ρυθμίσεις και τι πρέπει να κάνω?

 

Thanks :)

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα.

 

Κάθομαι και διαβάζω εδώ και 1 ώρα τις 80+ σελίδες και πραγματικά έχω ζαλιστεί...:wacko: :wacko:

 

Πρόκειται να πάρω αυτό το κινητό για τη σύζυγό μου και θα ήθελα να μάθω εάν έχει κάποιες λειτουργίες που δεν βρήκα γραμμένες πουθενά, ή τουλάχιστον δεν τις πρόσεξα.:worry:

 

α) Έχει ξυπνητήρι(ια) και εάν ναι, δουλεύει με κλειστό το κινητό?

β) Έχει υπενθυμίσεις οι οποίες να δουλεύουν και με κλειστό κινητό?

γ) Έχει ακουστικά hands free στη συσκευασία? Εάν ναί, δουλεύουν και ώς ακουστικά για το ράδιο?

 

Έχω επιδότηση από Cosmote και είναι η επικρατέστερη επιλογή μου.:cool:

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα.

 

Κάθομαι και διαβάζω εδώ και 1 ώρα τις 80+ σελίδες και πραγματικά έχω ζαλιστεί...:wacko: :wacko:

 

Πρόκειται να πάρω αυτό το κινητό για τη σύζυγό μου και θα ήθελα να μάθω εάν έχει κάποιες λειτουργίες που δεν βρήκα γραμμένες πουθενά, ή τουλάχιστον δεν τις πρόσεξα.:worry:

 

α) Έχει ξυπνητήρι(ια) και εάν ναι, δουλεύει με κλειστό το κινητό?

β) Έχει υπενθυμίσεις οι οποίες να δουλεύουν και με κλειστό κινητό?

γ) Έχει ακουστικά hands free στη συσκευασία? Εάν ναί, δουλεύουν και ώς ακουστικά για το ράδιο?

 

Έχω επιδότηση από Cosmote και είναι η επικρατέστερη επιλογή μου.:cool:

α) και γ) Ναι β) Υπενθυμίσεις έχει, αλλά δεν γνωρίζω αν δουλεύουν με κλειστό κινητό....:)

 

Το κινητό είναι από τα καλύτερα, αν όχι το καλύτερο της κατηγορίας του, σε σχέση με το μέγεθος και την τιμή του....;)

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

α) και γ) Ναι β) Υπενθυμίσεις έχει, αλλά δεν γνωρίζω αν δουλεύουν με κλειστό κινητό....:)

 

Το κινητό είναι από τα καλύτερα, αν όχι το καλύτερο της κατηγορίας του, σε σχέση με το μέγεθος και την τιμή του....;)

 

Μα καλά με παρακολουθούσες και απάντησες τόσο γρήγορα??:lol: :lol:

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου.

 

ΥΓ: Εγώ έχω ένα SE K610i εδώ στη Γερμανία, ποιο είναι καλύτερο άραγε?:p

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα.

 

Κάθομαι και διαβάζω εδώ και 1 ώρα τις 80+ σελίδες και πραγματικά έχω ζαλιστεί...:wacko: :wacko:

 

Πρόκειται να πάρω αυτό το κινητό για τη σύζυγό μου και θα ήθελα να μάθω εάν έχει κάποιες λειτουργίες που δεν βρήκα γραμμένες πουθενά, ή τουλάχιστον δεν τις πρόσεξα.:worry:

 

α) Έχει ξυπνητήρι(ια) και εάν ναι, δουλεύει με κλειστό το κινητό?

β) Έχει υπενθυμίσεις οι οποίες να δουλεύουν και με κλειστό κινητό?

γ) Έχει ακουστικά hands free στη συσκευασία? Εάν ναί, δουλεύουν και ώς ακουστικά για το ράδιο?

 

Έχω επιδότηση από Cosmote και είναι η επικρατέστερη επιλογή μου.:cool:

 

α) Έχει 1 ξυπνητήρι όπου μπορείς να επιλέξεις τον ήχο και το ποιές μέρες θα επαναλαμβάνεται

 

β) Έχει την πληρέστερη υλοποίηση υπενθυμίσεων αλλά δεν λειτουργούν όταν το κινητό είναι κλειστό. Όμως αν έχεις ορίσει υπενθύμιση πχ στις 4 και ανοίξεις το κινητό στις 4:15, μόλις το ανοίξεις, η υπενθύμιση θα χτυπήσει και θα σου δείξει πως στις 4 είχες σημειώσει κάτι.

 

γ) Έχει στερεοφωνικό handsfree και λειτουργεί και για το ραδιόφωνο.

Link to comment
Share on other sites

α) Έχει 1 ξυπνητήρι όπου μπορείς να επιλέξεις τον ήχο και το ποιές μέρες θα επαναλαμβάνεται

 

β) Έχει την πληρέστερη υλοποίηση υπενθυμίσεων αλλά δεν λειτουργούν όταν το κινητό είναι κλειστό. Όμως αν έχεις ορίσει υπενθύμιση πχ στις 4 και ανοίξεις το κινητό στις 4:15, μόλις το ανοίξεις, η υπενθύμιση θα χτυπήσει και θα σου δείξει πως στις 4 είχες σημειώσει κάτι.

 

γ) Έχει στερεοφωνικό handsfree και λειτουργεί και για το ραδιόφωνο.

 

Thank's a lot mate.....:cool:

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

στο δικο μου 6233 εχει το εξης παραδοξο... η οθονη του ειναι λιγο στραβη! το εχει και σε σας αυτο;...

Έτυχε σε φίλο μου. Το είχε αγοράσει από Γερμανό και του το άλλαξαν άμεσα. Όμως το πίγε πίσω την επόμενη κιόλας μέρα ;)

 

Πάντως ο τεχνικός είπε πως δεν έχει βιδωθεί στραβά η οθόνη καθώς μπαίνει σε ειδικό πλαίσιο μέσα στην κάσα. Το πιο πιθανό είναι να τυπώθηκε στραβά το μαύρο πλαίσιο γύρω από την οθόνη :ninja:

 

Αν το πήρες πριν λίγες μέρες πήγαινέ το πίσω για αντικατάσταση μαζί με την απόδειξη αγοράς. Ελπίζω να σου το αλλάξουν :worry:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα χθες πηγα στο νοκια κλαμπ π.φαληρου εβαλα την 5.10 και λυθηκε απ οτι φαινεται το προβλημα του μικροφωνου με τις εισερχομενες κλησεις τοποθετηση 15 λεπτα ασχετα αν μου ειπαν 40.

 

Γειά σας. Είχα κι εγώ το 6233 (είχα γιατί εδώ και 4 μέρες βρίσκεται πλέον στη ΝΟΚΙΑ Ηρακλείου Κρήτης) αφού είχα το ίδιο πρόβλημα με τον gvg (όταν με καλούσαν δεν χτυπούσε και δεν με άκουγαν). Μου είπαν λοιπόν ότι θα το στείλουν στην Γερμανία :wacko: και θα κάνει 10-15 μέρες για να γυρίσει. Ρε παιδιά νομίζω με δουλεύουν αφού με την 5.10 λύνεται το πρόβλημα απ'ότι λέει ο gvg. Τι να κάνω λέτε ?

Life is a game
Link to comment
Share on other sites

Μα καλά με παρακολουθούσες και απάντησες τόσο γρήγορα??:lol: :lol:

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου.

 

ΥΓ: Εγώ έχω ένα SE K610i εδώ στη Γερμανία, ποιο είναι καλύτερο άραγε?:p

 

Φίλε μου έχω και τα 2. Το 6233 είναι καλύτερο, πίστεψε με.

Life is a game
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έχω και τα 2. Το 6233 είναι καλύτερο, πίστεψε με.

 

Σοβαρά?? Κοίτα λάθος που έκανα δηλ, πήρα το SE με το συμβόλαιό μου & κόστος 20€ ενώ το ΝΟΚΙΑ μου το έδιναν 1€!:confused:

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

πηρα το υπεροχο (πραγματικα) κινητο 6233 απο τις πρωτες ημερες κυκλοφοριας του στις 13/7/2006 κ μου εμφανισε το πρωτο κ μοναδικο προβλήμα μεχρι τωρα.. Κ εμφανιστηκε απο την πολυ χρηση..

 

τα κουμπακια της εντασης απο την χρηση δεν πατιουνται πολυ κ ισως χρειαστει service... Θα φτιαχτει ??? Να το παω??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πηρα το υπεροχο (πραγματικα) κινητο 6233 απο τις πρωτες ημερες κυκλοφοριας του στις 13/7/2006 κ μου εμφανισε το πρωτο κ μοναδικο προβλήμα μεχρι τωρα.. Κ εμφανιστηκε απο την πολυ χρηση..

 

τα κουμπακια της εντασης απο την χρηση δεν πατιουνται πολυ κ ισως χρειαστει service... Θα φτιαχτει ??? Να το παω??

Καλό θα ήταν να τους κάνεις μια επίσκεψη αν νομίζεις πως υπάρχει διαφορά σε σχέση με την αρχή.

 

ΥΓ μήπως τα πλήκτρα χάλασαν επειδή μιλάς πολύ με την Έλλη; :lol: :lol: :p

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Είχα κι εγώ το 6233 (είχα γιατί εδώ και 4 μέρες βρίσκεται πλέον στη ΝΟΚΙΑ Ηρακλείου Κρήτης) αφού είχα το ίδιο πρόβλημα με τον gvg (όταν με καλούσαν δεν χτυπούσε και δεν με άκουγαν). Μου είπαν λοιπόν ότι θα το στείλουν στην Γερμανία :wacko: και θα κάνει 10-15 μέρες για να γυρίσει. Ρε παιδιά νομίζω με δουλεύουν αφού με την 5.10 λύνεται το πρόβλημα απ'ότι λέει ο gvg. Τι να κάνω λέτε ?

 

Εγω φιλε μου χτυπουσε κανονικα το τηλεφωνο απλα οταν παταγα το yes δεν μ ακουγανε,δεν ξερω δηλαδη αν εχουμε το ιδιο ακριβως προβλημα και επισης δεν συνεβαινε παντοτε,υπηρχαν φορεσ που το τηλ επαιζε κανονικα.τωρα με την 5.10 ολα κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν να τους κάνεις μια επίσκεψη αν νομίζεις πως υπάρχει διαφορά σε σχέση με την αρχή.

 

ΥΓ μήπως τα πλήκτρα χάλασαν επειδή μιλάς πολύ με την Έλλη; :lol: :lol: :p

που το 'ξερες ??? εισαι μαντης ??? ΑΛΗΘΕΙΑ ειναι... χαχα... σοβαρα τωρα, θα το παω για service αλλα φοβαμαι μηπως το κρατησουν για κανενα μηνα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω φιλε μου χτυπουσε κανονικα το τηλεφωνο απλα οταν παταγα το yes δεν μ ακουγανε,δεν ξερω δηλαδη αν εχουμε το ιδιο ακριβως προβλημα και επισης δεν συνεβαινε παντοτε,υπηρχαν φορεσ που το τηλ επαιζε κανονικα.τωρα με την 5.10 ολα κανονικα

Ειπαμε οτι αυτο ειναι Bug. AN εχεισ βιντεο-ηχο κλησης απενεργοποιησε τον.:!:

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το ξερω και οπως γραφω αν διαβασες το εχω λυσει με αναβαθμιση στον φιλο απανταγα δεν ρωταγα κατι,και οχι δεν εχω βιντεο ηχο κλησης
Link to comment
Share on other sites

Ένα άλλο bug της 4.71 (διαπιστωμένο σε δύο 6233) είναι πως αν ανοίξεις το ράδιο και το βάλεις σε ένα από τους σταθμούς τους καταχωρημένους στη μνήμη (με τίτλο σταθμού) και πατήσεις το πλήκτρο για την οθόνη αναμονής τότε γράφεται σωστά το όνομα του σταθμού που ακούς. Αν όμως ξαναπάς στο ραδιοφωνικό μενού και επιλέξεις έναν άλλο σταθμό και επιστρέψεις πάλι στην οθόνη αναμονής παραμένει το όνομα του προηγούμενου σταθμού. Οποιοδήποτε δε σταθμό (από τις μνήμες) ακούσεις, στην οθόνη αναμονής παραμένει το όνομα του αρχικού σταθμού....:wacko:

 

Ας το επιβεβαιώσετε και ας μας πουν όσοι έχουν βάλει την 5.1 αν αυτό παραμένει και στη νέα βέρσιον ή έχει διορθωθεί....:O

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...