Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6233 - 6234 (Vodafone)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Tο 6233i τι διαφορές έχει;

 

Γιατι υπαρχει 6233ι ? :confused: Sorry ,αλλα δεν γνωριζω κατι τετοιο...

6234

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

pragmatika to visma exei provlima, sas to eixa pei k egw. k lysi den einai na kanoume kanoniki xrisi, apo tin stigmi pou an theloume mporoume na akoume k oli tin mera... megalo lathos apo nokia pou prepei na diorthithei ston tomea ayto

 

το ιδιο προβλημα ειχα και εχω με το παλιο 6230 μου αλλα και το νεο 6230i μου!

σιγουρα η nokia πρεπει να βελτιωσει αυτο το προβλημα!:blink:

Link to comment
Share on other sites

Ολες οι συσκευες παιδια πιστευω οτι εξαρταται απο την χρηση που τους κανεις και κατα ποσο συμβιωνεις μαζι τους καθημερινα. Ομολογω οτι ειναι το μοναδικο κινητο που εχει σχδον τα παντα απο 3G, radio,camera και μονο το wi-fi του λειπει αν και εχει ΒΤ. Αληθεια υπερυθρες εχει?
Link to comment
Share on other sites

Ολες οι συσκευες παιδια πιστευω οτι εξαρταται απο την χρηση που τους κανεις και κατα ποσο συμβιωνεις μαζι τους καθημερινα. Ομολογω οτι ειναι το μοναδικο κινητο που εχει σχδον τα παντα απο 3G, radio,camera και μονο το wi-fi του λειπει αν και εχει ΒΤ. Αληθεια υπερυθρες εχει?

 

Εχει.....

Τα παντα εχει και ειναι καταπληκτικο..

Link to comment
Share on other sites

Γιατι υπαρχει 6233ι ? :confused: Sorry ,αλλα δεν γνωριζω κατι τετοιο...

6234

 

ΕΔΩ το βρήκα τυχαία, ψάχνοντας καλύτερη τιμή στον skroutz για το 6233... :O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΕΔΩ το βρήκα τυχαία, ψάχνοντας καλύτερη τιμή στον skroutz για το 6233... :O

 

Α μαλιστα ,προφανως προκειται για τυπογραφικο λαθος .

Αν ειχε κυκλοφορησει ι ,θα το ειχαμε μαθει :O

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν έψαξα και δε το βρήκα πουθενά... στο outlook εχω φτιάξει δικές μου ομάδες καλούντων (κατηγορίες).. οταν κάνω συγχρονισμό με το nokia suite δεν τις περνάει στο κινητό... μόνο με το oxygen 2.11 γίνεται αλλά δυστηχώς δεν το έχω.

 

ξέρει κανείς κανένα άλλο πρόγραμμα? μόνο ο συγχρονισμός με ενδιαφέρει.

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για κόκκινους και πράσινους φακούς αλλά τα 6233 και 6234 που έχω έχουν ΣΙΓΟΥΡΑ διαφορετικούς φακούς και μάλιστα διαφορετική απόδοση στις φωτό.

Από τη ΝΟΚΙΑ μου είπαν ότι είναι θέμα οθόνης αλλά αν ίσχυε κάτι τέτοιο θα ήταν ίδιες φαντάζομαι και μετά τη μεταφορά των φωτογραφιών σε υπολογιστή....

 

Μπορεις να γινεις λιγο ποιο αναλυτικος? δηλ σε τι διαφερουνε?? ποιο ειναι καλυτερο?

ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω πάλι ένα πρόβλημα με το 6234 και ειλικρινά στεναχωριέμαι γιατί εδώ και μια εβδομάδα που το έχω βλέπω οτι αξίζει σαν κινητό.Λοιπόν πριν απο αυτό είχα για το άλλο κινητό (πάλι nokia βέβαια) το καλώδιο της nokia το CA-42 για να το συνδέω στο pc.Όταν έβαλα το 6234 να το συνδέσω στο pc και να του περάσω τις επαφές που είχα σώσει στο pc suite μου έβγαζε μήνυμα οτι δεν είναι συμβατό.Πήγα λοιπόν σε ένα μαγαζι της vodafon για να αγοράσω κάποιο άλλο καλώδιο.Μου δώσανε το MA-8630C.Το πρόβλημα που έχω είναι οτι δεν ολοκληρώνει την εγκατάσταση του λογισμικού του.Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει? Έχω πάρα πολλά τηλέφωνα στο pc και δεν μπορώ να τα περάσω στο 6234 και το θέμα είναι οτι τα χρειάζομαι οπωσδήποτε για την δουλειά μου....
I LOVE MY BABIES
Link to comment
Share on other sites

Μηπως επειδη εχει VL θελει αναβαθμιση το κινητο σου και γι αυτο δεν αναγνωριζει τα καλωδια δεδομενων?

 

Τι εννοείς ακριβώς γιατί δεν το κατάλαβα αυτό που μου είπες:(

I LOVE MY BABIES
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ειστε ικανοποιημενοι με τον mp3 player?!και η αποδοση των 2 ηχειων στα τραγουδια ειναι ικανοποιητικη?!Σε σχεση με το 6270?Γιατι θελω να τσιμπησω και εγω ενα που θα το χρησιμοποιω κυριως σαν mp3 player "ανοιχτης ακροασης!!" :wacko:

http://www.myspace.com/deadbydawngr

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους ρε πcensoredTIMου....! Το πηρα και εγώ το κινητάκι μου, ΤΙΜάνα τους, ΤΙΜας βρήκε με δαύτους;

 

Έκανα μεταφορά απο βόνταφον σε τιμ, ο πωλητής είπε 10 μέρες, μετά δέκα εργάσιμες μέρες, και στο τέλος είπε γύρω στις 14-15 αυτού του μήνα, και πάλι παράταση μέχρι παρασκευή 20, οπου με πήραν τηλέφωνο στις 4 (η ώρα), οτι πρέπει να πάω μέχρι τις 9 (το βράδυ) αλλιώς τον άλλο μήνα!!!!(??!!)) - Κάτι που δεν μπορούσα γιατί δεν είμουνα εδώ. Μετά απο ένα γερό ξέχεσμα. τελικά το πήρα σήμερα 23, και κάποιος έκανε ΤΙΜcensoredα να με βάλει στο flexy 40, ενώ είχα ζητήσει 20... Και περιμένω άλλες 10 μέρες τώρα να με συνδέσουν, παραπάνω απο 40 μέρες σύνολο αναμονής!

 

Πέρα απο αυτά το κινητάκι πετάει, δεν έχω βρεί κανένα πρόβλημα ως τώρα. Ίσως μόνο την microSD καρτα η οποία είναι πραγματικά micro... Και δημιουργεί προβλήματα... Ας πούμε πως οι λέξεις "κάρτα κινητού" και ρουθούνι δεν πρέπει να συναντηθούν ποτέ ξανά. :X

 

Edit: νομίζω ήταν πολύ subtle οι βρισιές :P

Link to comment
Share on other sites

Για το καλωδιο δεδομενων που ειπα παραπανω στο φιλαρακι. Διορθωνω και λεω παλι μηπως το κινητο θελει αναβαθμιση και δεν αναγνωριζει το καλωδιο δεδομενων σου? Αυτο μπορει να συμβει σε Vodafone live συσκευες που πολλες φορες δεν αναγνωριζουν καλωδια data και μαλιστα δεν μπορεις να μεταφερεις μουσικη και παιχνιδια. Ποτε δεν τα χωνεψα αφου η Βοντα κελιδωνει κατα καποιο τροπο τις συσκευες της.
Link to comment
Share on other sites

Για το καλωδιο δεδομενων που ειπα παραπανω στο φιλαρακι. Διορθωνω και λεω παλι μηπως το κινητο θελει αναβαθμιση και δεν αναγνωριζει το καλωδιο δεδομενων σου? Αυτο μπορει να συμβει σε Vodafone live συσκευες που πολλες φορες δεν αναγνωριζουν καλωδια data και μαλιστα δεν μπορεις να μεταφερεις μουσικη και παιχνιδια. Ποτε δεν τα χωνεψα αφου η Βοντα κελιδωνει κατα καποιο τροπο τις συσκευες της.

 

Κατάλαβα τι εννοείς...Μάλλον μπορεί να παίζει αυτό.Πάντως ενώ έχω κόλλημα με τα Nokia και δεν αλλάζω με τίποτα πιστεύω πως όλοι αυτοί στη Vodafone αλλά και οι υπάλληλοι της Nokia δεν ξέρουν τι τους γίνεται.Δεν το συνεχίζω εδώ αυτό το θέμα γιατί θα βγω off topic αλλά έτσι είναι.Και εννοείτε οτι θα πάω για αναβάθμιση, θα πρέπει να κρατήσω back up όσα τηλέφωνα βρήκα μετα κόποις και βασάνοις (αφού δεν μπορώ να τα πάρω από το pc suite) και θα δώσω και καμοιά 20αρια euro...Α ρε αθάνατη Ελλαδάρα...Thanks πάντως.

I LOVE MY BABIES
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι και με δεύτερη ερώτηση ως νέος κάτοχος του 6234.Όταν το αγόρασα και το ρύθμιζα του έβαλα όταν είναι σε κατάσταση αναμονής να έχει εξοικονόμηση ενέργειας.Αυτό είχε ως αποτέλεσμα όταν κλείδωνε το τηλέφωνο να έσβηνε από την οθόνη το wallpaper.Ξαφνικά αυτό δεν συμβαίνει.Μπορεί κάποιος να βοηθήσει και να μου πει τι να κάνω??
I LOVE MY BABIES
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις απλα να απενργοποιησεις την δυνατοτητα εξοικονομηση ενεργειας αφου ουσιαστικα δεν βοηθα αρκετα για την μπαταρια. Προτιμησε να χρησιμοποιεις το κινητο οποτε το χρειαζεσαι αν θελεςι οικονμια της μπαταριας.
Link to comment
Share on other sites

Το καπάκι της μπαταρίας παίζει καθόλου ή είναι στιβαρό σαν όλα τα άλλα πλαστικά του κινητού;

 

Το δικό μου παίζει, είναι το μόνο κομμάτι της συσκευής που δεν είναι σταθερό.

Link to comment
Share on other sites

Το καπάκι απλώς τρίζει λίγο αν το βγάζεις συχνά. Γενικότερα το κινητό δεν έχει τριξίματα. Πάντως το Ν73 που έχει σχεδόν διπλάσια τιμή δεν έχει τόσο καλή ποιότητα κατασκευής όσο το 6233 :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου κάθε φορά που αλλάζω το θέμα μπαίνει ο default ήχος κλήσης και μηνυμάτων. Δεν ξέρω αν είναι bug της συσκευής ή έτσι πρέπει να είναι.

και στο δικο μου ετσι κανει ,βρηκε κανεις λυση ?

επισης οταν εχω ενα ηχο κλησης σε πληρη ενταση οταν ξεκιναει στον πρωτο ηχο ειναι χαμηλωμενη ενταση μετα επανερχεται .

αυτο ειναι σωστο σε ολα?

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις τα ακουστικα HS-20?

Στην λιστα συμβατοτητας των ακουστικων,δεν υπαρχει το 6233,αλλα εχουν την ιδια θυρα υποδοχης με τα ακουστικα που εχουμε και εμεις.

Link to comment
Share on other sites

Εχτές είδα σε ένα φίλο που έχει το 3250 να αναπαραγάγει το τηλέφωνο, φωνητικά, το όνομα που τον καλεί.Δεδομένου οτι το 6234 που έχω κάθε φορά που του περνάω ένα καινούργιο όνομα στις επαφές, δίπλα του βγάζει το σηματάκι της φωνητικής κλήσης, θέλω να ρωτήσω, αυτό υπάρχει περίπτωση να το κάνει και το 6234??
I LOVE MY BABIES
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...