Jump to content

Συλλεκτικές/Ειδικές Εκδόσεις DVD - Blu-Ray


Demis_CY
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξύλο ξύλο, ή μοιάζει-με-ξύλο;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

thanx demis!

 

Ξύλο είναι veco, να και κάτι που δεν περίμενα να αποκτήσω :)

 

Πάντως τώρα, το μαγαζί στο Μοναστηράκι που είπε ο john είναι πολύ καλύτερο από το DVD Shop στην Πανεπιστημίου που εκμεταλλεύεται τον κόσμο που δεν έχει πρόσβαση σε internet shops και πιστωτικές και τέτοια.

 

Αυτός στο Μοναστηράκι έχει μαζέψει ξένες εκδόσεις κυρίως (γαλλικές/ισπανικές κ.λπ.) οι οποίες ΕΧΟΥΝ ελληνικούς υπότιτλους (βέβαια υπάρχουν και εξαιρέσεις που δεν έχουν αλλά το αναγράφουν πάνω) σε τιμές καλές θα τις έλεγα με μόνο μειονέκτημα τον αναγραφόμενο τίτλο (όταν είναι σε ισπανικά/γαλλικά).

Link to comment
Share on other sites

Αυτός στο Μοναστηράκι έχει μαζέψει ξένες εκδόσεις κυρίως (γαλλικές/ισπανικές κ.λπ.) οι οποίες ΕΧΟΥΝ ελληνικούς υπότιτλους (βέβαια υπάρχουν και εξαιρέσεις που δεν έχουν αλλά το αναγράφουν πάνω) σε τιμές καλές θα τις έλεγα με μόνο μειονέκτημα τον αναγραφόμενο τίτλο (όταν είναι σε ισπανικά/γαλλικά).

 

Αυτό δεν είναι πρόβλημα, το ίδιο συμβαίνει και όταν αγοράζουμε DVD από τις εισαγωγές της fnac...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Βασικά ούτε και για μένα είναι πρόβλημα, μην πω αντιθέτως κιόλας, απλά έχω δει αναφορές σε forums ότι για κάποιους είναι. Απλά το ανέφερα.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε tonypap , τρομερό το wooden box ... :up::D

Θα περάσω και γω σύντομα μια βόλτα να δω τι καλούδια έφερε!

Και μένα , το πακετάκι με τον dirty Harry είναι στα ισπανικά στο κουτάκι (έχει εννοείτε Ελληνικούς υπότιτλους) ... αλλά NO problem at all !:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! :)

 

Και γω θα ξαναπάω καμιά βόλτα μόλις μπορέσω, έχει και κάποιες ταινίες που θέλω να αγοράσω και δεν τις είχε πάρει το μάτι μου αλλού με ελληνικούς υπότιτλους (πχ. Terminator 1).

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά θυμήστε μου, που ακριβώς είναι το κατάστημα στο Μοναστηράκι;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Όπως κατεβαίνεις την Ηφαίστου, στο τέλος της, κοιτάς δεξιά και το βλέπεις στα 10 μέτρα :)

 

Θενξ, θα το επισκεφτώ μόλις ανέβω Αθήνα. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

http://g-ecx.images-amazon.com/images/G/01/ciu/db/db/6240228348a0b74bffa47110._AA240_.L.jpg http://assets.in.gr/Shop21/covers/super.jpg

 

Μήπως ξέρει κανείς αν είναι διαθέσιμη αυτή η έκδοση και σε ποια τιμή;

 

Θέλω ελληνικούς υπότιτλους.

Link to comment
Share on other sites

απότι ξέρω όχι φίλε...

 

έχει βγεί μόνο σε UK και Holland με 13 δισκάκια και στην US με 14

 

ΟΜΩΣ οι remastered εκδόσεις που έχει το τενεκάκι μέσα, έχουν κυκλοφορήσει με ελληνικούς υπότιτλους. έχω τα Superman 1 & 2 (Donner Cut) με ελληνικούς. πήρα αυτά που ήθελα και όχι όλα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλετε να πείτε ότι αυτό που έχουν τα Public και άλλα μαγαζιά εδώ ΑΘήνα (περιορισμένα όμως) ΔΕΝ έχουν ελληνικούς υπότιτλους;

 

Δεν ξέρω αν είναι ακριβώς τα ίδια, αλλά αυτό το μεταλλικό κουτί με τις ταινίες του Superman το έχει στο Public, και αν θυμάμαι καλά και στο Metropolis (παρόλο που έχει καιρό να φέρει νέα DVD) κάτω από 100Ε.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά, κάπου 80+ ευρουδάκια στο ΜΕΤΡΟΠΟΛΙΣ.. το έχω τσιμπήσει εδώ και κάτι μήνους... Πολύ καλή συλλογή και εντυπωσιακό πακέτο !!!! :)

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

 

Υπάρχει όμως αυτή η έκδοση με ελληνικούς υπότιτλους κάτω από 90 Ευρώ;

 

Απ' ότι βλέπω υπάρχει στο play με 77 Ευρώ αλλά χωρίς υπότιτλους:(

Link to comment
Share on other sites

Eγω παιδια εχω φαει τον κοσμο να βρω την σειρα knight rider με ελληνικους υποτιτλους αλλα δεν την εχουν φερει και μαλλον δεν υπαρχει παρα μονο με αγγλικους και απορω πως ειναι δυνατον αφου βρισκω τελειωμενες σειρες κ ταινιες να εχουν και να μην υπαρχει αυτη η σειρα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Eγω παιδια εχω φαει τον κοσμο να βρω την σειρα knight rider με ελληνικους υποτιτλους αλλα δεν την εχουν φερει και μαλλον δεν υπαρχει παρα μονο με αγγλικους και απορω πως ειναι δυνατον αφου βρισκω τελειωμενες σειρες κ ταινιες να εχουν και να μην υπαρχει αυτη η σειρα.

 

Το αιώνειο ερώτημα.. η απάντηση?

απλά δεν υπάρχει ζήτηση για αυτές και μπένουν σε προτεραιότητα κάποιες άλλες..

 

τόνυ από πού το άρπαξες?? πολύ καλή αγορά και ειδικά από ελληνική εταιρεία..

Link to comment
Share on other sites

Από metropolis νομίζω, έχει μπόλικα και εκεί και στο public, στα 18Ε ή 19Ε, έχει 2-3 βδομάδες που βγήκε και το τσίμπησα τώρα μην την πάθω όπως με το Tranformers που μετά από λίγο καιρό δεν υπήρχε (άλλο αν το βρήκα κατόπιν παραγγελίας) :(
Link to comment
Share on other sites

έεεελα! ωραία!

πήρα το Korean/R3 που θα είναι και το πιο hard to find :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...