Jump to content

[Επίσημο] Qtek S200 (Prophet)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά γειά σας.Δεν έχω ασχοληθεί ξανά με windows mobile κινητά και μόλις αγόρασα το S200.Μπορεί κάποιος να μου πεί από πού κατεβάζουμε software ''πλήρως'' λειτουργικό να μην είναι trial δηλαδή?Ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • Administrators
ρε παιδια ξερετε καποιο μαγαζι που να το εχει και σε λογικη τιμη?πηγα γερμανο και μου ειπε οτι δεν υπαρχει

 

Υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος που θέλεις να αγοράσεις ένα τόσο παλιό PPC;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μου αρεσει το συγκεκριμενο αλλα μου αρεσει και το s100 αλλα ο βασικοτερος λογος ειναι η τιμη...

 

Μπορείς να βρεις πιο καινούργια μοντέλα (Ρ3600, Ρ3300 κ.α), μεταχειρισμένα σε άριστη κατάσταση και σε πολύ καλές τιμές. Ψάξε για τέτοιο καλύτερα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δεν εχω καλη εμπειρεια απο μεταχειρισμενα :(:(:(

 

Σεβαστό... αλλά εάν το ψάξεις αρκετά δεν θα χάσεις. ;)

 

Πόσα χρήματα διαθέτεις;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλως σας βρισκω phone-maniacs!:Dμολις χτες μου κανανε δωρο ενα πανεμορφο s200!:p ομολογω πως δεν εχω ιδεα απο ppc(εμαθα την ορολογια μετα απο καποιες ωρες διαβασματος του συγκεκριμενου topic) και θα σας θερμοπαρακαλουσα να μου πειτε τις δυνατοτητες αυτου του κινητου με ωραια και κατανοητα λογια,προκειμενου να εχω μια καλη επαφη μαζι του.:ninja:

αποσα διαβασα μεχρι τωρα δεν εχω καταλαβει και πολλα:wacko:γιατι ειναι πολλες οι σελιδες και πολλα τα προβληματα που τεκμηριονται και παρεμβαλονται συνεχως.θα επιθυμουσα πολυ,καποιος που γνωριζει καλα το συγκεκριμενο ppc να μου προτεινει και αντιπροτεινει καποια προγραμματα,καθως και tips.και κατι αλλο απο εναν ασχετο:blink:...τι ειναι ακριβως το prophet και το wm6?καποιο ειδος λογισμικου σαν τα windows στο pc?:O..πωπω..θελω πολυ πολυ να μαθω και να κανω :cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα και καλως σας βρισκω phone-maniacs!:Dμολις χτες μου κανανε δωρο ενα πανεμορφο s200!:p ομολογω πως δεν εχω ιδεα απο ppc(εμαθα την ορολογια μετα απο καποιες ωρες διαβασματος του συγκεκριμενου topic) και θα σας θερμοπαρακαλουσα να μου πειτε τις δυνατοτητες αυτου του κινητου με ωραια και κατανοητα λογια,προκειμενου να εχω μια καλη επαφη μαζι του.:ninja:

αποσα διαβασα μεχρι τωρα δεν εχω καταλαβει και πολλα:wacko:γιατι ειναι πολλες οι σελιδες και πολλα τα προβληματα που τεκμηριονται και παρεμβαλονται συνεχως.θα επιθυμουσα πολυ,καποιος που γνωριζει καλα το συγκεκριμενο ppc να μου προτεινει και αντιπροτεινει καποια προγραμματα,καθως και tips.και κατι αλλο απο εναν ασχετο:blink:...τι ειναι ακριβως το prophet και το wm6?καποιο ειδος λογισμικου σαν τα windows στο pc?:O..πωπω..θελω πολυ πολυ να μαθω και να κανω :cry::cry:

 

Prwta diabazoume, enimerwnomaste kai meta rwtame ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Prwta diabazoume, enimerwnomaste kai meta rwtame ;)

 

αφου μπηκες στον κοπο να μου απαντησεις,δεν μπορουσες να πεις κατι χρησιμο πανω σε αυτα που ρωτησα :O :(..αναρωτιεμαι αν μπηκα στο καταλληλο forum..:(

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις όρεξη για διάβασμα και ψάξιμο, με λύπη μου σου λέω ότι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ κατάληλο forum για σένα.

 

Το κακό είναι ότι δεν ξεκίνησες σωστά. Στην κατηγορία Windows Mobile Pocket PCs υπάρχουν επισημασμένα δύο θέματα που σε ενδιαφέρουν: ---ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΑ--- και F.A.Q. it!.

 

Διάβασε εκεί μέσα τις απαντήσεις στα ερωτήματα που έθεσες και εδώ είμαστε να σου απαντήσουμε σε πιο συγκεκριμένες απορίες σου.

 

 

Φιλικά,

Αντρέας

Keep foruming...
Link to comment
Share on other sites

Το κακό είναι ότι δεν ξεκίνησες σωστά. Στην κατηγορία Windows Mobile Pocket PCs υπάρχουν επισημασμένα δύο θέματα που σε ενδιαφέρουν: ---ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΑ--- και F.A.Q. it!.

 

 

 

Φιλικά,

Αντρέας

 

ευχαριστω Αντρεα για την επισημανση.:DΤην χρειαζομουν.:OΕπεσα πραγματικα με τα μουτρα στο συγκεκριμενο topic(στο οποιο τα περισσοτερα reply ηταν off) και δεν βρηκα το κουραγιο να κοιταξω αλλου.

Δεν γινεται να κατατοπιστει καποιος καινουριος χρηστης ppc s200 μεσα απο 97 και κατι σελιδες ιστορια 2χρονων περιπου,απο την οποια οι περισσοτερες ειναι εντελως ακυρες.:XΧανεις τον συνειρμο σου πραγματικα...:ninja:

Θα προετοιμαστω καλα παντως με βαση τα links σου και θα επιστρεψω με αποριες :shifty: :lol:

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να κανω αναβαθμιση του wm5 απο το αρχειο της qtek.gr αλλα μου βγαζει error και δεν ολοκληρωνει.τι παει στραβα?ενημερωτικα..κανω synchronize με bluetooth
Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να κανω αναβαθμιση του wm5 απο το αρχειο της qtek.gr αλλα μου βγαζει error και δεν ολοκληρωνει.τι παει στραβα?ενημερωτικα..κανω synchronize με bluetooth

 

Λογικά θέλει μόνο usb καλώδιο, διότι στην αναβάθμιση κλείνει το κινητό και σύνδεση με BT κόβεται.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
προσπαθω να κανω αναβαθμιση του wm5 απο το αρχειο της qtek.gr αλλα μου βγαζει error και δεν ολοκληρωνει.τι παει στραβα?ενημερωτικα..κανω synchronize με bluetooth

 

Έτσι είναι... μόνο με σύνδεση με USB και το ActiveSync να δείχνει ότι υπάρχει σύνδεση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

αν βαλω τα wm6 θα υπαρξει διαφορα?και αν σε περιπτωση που θελω να τα γυρισω πισω στα wm5 που εχει,πως μπορω να το κανω?σε καποιο site ισως?καποιες συμβουλες με βαση την εμπειρια σας παρακαλω.
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα με το S200... Δεν εχει ηχο! ουτε στις εισερχομενες κλησεις ουτε μουσικη δεν μπορω να ακουσω τπτ. Πριν λιγες μερες εκανε το εξης οταν επεζα πχ εναν ηχο καποιες φορες κοβοτανε και συνεχιζε, αλλες φορες δεν ειχε καθολου ηχο κτλ. Εκανα μεχρι hard-reset αλλα τπτ... τι λετε παει το S200? :(

 

Ποσα χρονια εγγυηση εχει το S200? 2?

Currently Using: Apple iPhone 6s 64GB, HTC One Silver

Πέρασαν...: Nokia 3120, Siemens C55, Siemens SX1, Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson W800i, Qtek S200, HTC TyTN II, Nokia 2680, Nokia 6500 Slide (Silver), Nokia E72, Apple iPad 2 32GB WiFi, Apple iPhone 4S White 16GB, HTC Desire (R.I.P.), Samsung Galaxy S4 Black, Apple iPad 3 32GB Cellular, HTC Desire 310

Link to comment
Share on other sites

:Oδεν νομιζω να επαθε κατι,συμφωνα με καποιες αναφορες που διαβασα σε αυτο το forum.δοκιμασε να ανεβοκατεβασεις το πληκτρο εντασης(το 2ο απο αριστερα)και αν χρησιμοποιεις handsfree να κουνησεις ελαφρα το βυσμα(:(το βυσμα μπορει να μπλοκαρε την υποδοχη και να περναει ο ηχος μονο στα handsfree).δοκιμασε το.νομιζω ενα απο τα 2ειναι.αν δεν ειναι,αποσο γνωριζω η εγγυηση ειναι 2χρονια,οποτε και την χρησιμοποιεις-αν δεν εχει ληξει.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αν βαλω τα wm6 θα υπαρξει διαφορα?και αν σε περιπτωση που θελω να τα γυρισω πισω στα wm5 που εχει,πως μπορω να το κανω?σε καποιο site ισως?καποιες συμβουλες με βαση την εμπειρια σας παρακαλω.

Edw tha breis ta panta. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

:lol:σε ευχαριστω πολυ φιλε μου!ελπιζω να λυσω τις αποριες μου,χωρις να αναγκαστω να καψω το s200 μου:D

:happy::pαν εχω καποια απορια,ελπιζω να μου επιτρεψετε να τη διατυπωσω ;)

Link to comment
Share on other sites

:Oδεν νομιζω να επαθε κατι,συμφωνα με καποιες αναφορες που διαβασα σε αυτο το forum.δοκιμασε να ανεβοκατεβασεις το πληκτρο εντασης(το 2ο απο αριστερα)και αν χρησιμοποιεις handsfree να κουνησεις ελαφρα το βυσμα(:(το βυσμα μπορει να μπλοκαρε την υποδοχη και να περναει ο ηχος μονο στα handsfree).δοκιμασε το.νομιζω ενα απο τα 2ειναι.αν δεν ειναι,αποσο γνωριζω η εγγυηση ειναι 2χρονια,οποτε και την χρησιμοποιεις-αν δεν εχει ληξει.

 

Με το Handsfree εχει ηχο κανονικα, αλλα οταν το βγαλω παλι τα ιδια. Εκανα κ αυτο π ειπες να ανεβοκατεβασω τον ηχο αλλα παλι τπτ δεν γινετε. Καποια αλλη ιδεα?

Currently Using: Apple iPhone 6s 64GB, HTC One Silver

Πέρασαν...: Nokia 3120, Siemens C55, Siemens SX1, Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson W800i, Qtek S200, HTC TyTN II, Nokia 2680, Nokia 6500 Slide (Silver), Nokia E72, Apple iPad 2 32GB WiFi, Apple iPhone 4S White 16GB, HTC Desire (R.I.P.), Samsung Galaxy S4 Black, Apple iPad 3 32GB Cellular, HTC Desire 310

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Με το Handsfree εχει ηχο κανονικα, αλλα οταν το βγαλω παλι τα ιδια. Εκανα κ αυτο π ειπες να ανεβοκατεβασω τον ηχο αλλα παλι τπτ δεν γινετε. Καποια αλλη ιδεα?

 

Ενδεχομένως να έχει πρόβλημα το βίσμα του hands-free και να έχει κολλήσει ότι το hands-free είναι συνέχεια μέσα ακόμα και αν δεν είναι. Δοκίμασε με διάφορους τρόπους να το βάλεις/βγάλεις μπας και ξεκολλήσει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...