Jump to content

Harry Potter Movies


DENIOR
 Κοινοποίηση

Ποιά ταινία του Harry Potter σας άρεσε περισσότερο;  

250 members have voted

  1. 1. Ποιά ταινία του Harry Potter σας άρεσε περισσότερο;

    • Harry Potter and the Philosopher's Stone (2001)
      28
    • Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002)
      22
    • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004)
      32
    • Harry Potter and the Goblet of Fire (2005)
      38
    • Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007)
      31
    • Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009)
      32
    • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1 (2010)
      40
    • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (2011)
      1
    • Όλες
      22
    • Καμία
      4


Recommended Posts

3 Νέα poster :)...

 

http://img120.imageshack.us/img120/3513/pic2rc7.jpghttp://img26.imageshack.us/img26/6897/pic3sh4.jpg

 

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . http://img19.imageshack.us/img19/1087/pic1zq4.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 680
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Warner Brothers posts international HBP release dates

Warner Brothers posts international HBP release dates Visitors outside the United States and United Kingdom can finally get an idea as to when the film will be released in their country, thanks to a new list of release dates posted on the official Harry Potter and the Half-Blood Prince website.

 

It looks like fans in Greece will have to wait the longest - August 27th is their HBP release date.

 

Απο το mugglenet... Δειτε εδω (http://harrypotter.warnerbros.co.uk/releasedates/index.html )ολες τις ημερομηνιες και καταραστειτε μαζι μου τη WB που μας αφηνει ενα μηνα μετα απο ολο τον κοσμο για να δουμε την ταινια!!!

 

Ειναι τραγικο ρε ****το καθε φορα να περιμενουμε 1 μηνα μονο εμεις!!! Πολυ μεγαλη μ@λακια....:angry::angry::angry:

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Warner Brothers posts international HBP release dates

Warner Brothers posts international HBP release dates Visitors outside the United States and United Kingdom can finally get an idea as to when the film will be released in their country, thanks to a new list of release dates posted on the official Harry Potter and the Half-Blood Prince website.

 

It looks like fans in Greece will have to wait the longest - August 27th is their HBP release date.

 

Απο το mugglenet... Δειτε εδω (http://harrypotter.warnerbros.co.uk/releasedates/index.html )ολες τις ημερομηνιες και καταραστειτε μαζι μου τη WB που μας αφηνει ενα μηνα μετα απο ολο τον κοσμο για να δουμε την ταινια!!!

 

Ειναι τραγικο ρε ****το καθε φορα να περιμενουμε 1 μηνα μονο εμεις!!! Πολυ μεγαλη μ@λακια....:angry::angry::angry:

 

Τα έχουμε ξαναπεί. Δεν έρχεται μέσα στο καλοκαίρι γιατί - σύμφωνα με τις επίσημες δικαιολογίες - το target group θα βρίσκεται σε διακοπές. Ενώ στα τέλη Αυγούστου θα έχουν επιστρέψει. Βλακεία, αλλά τι να κάνουμε;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Warner Brothers posts international HBP release dates

Warner Brothers posts international HBP release dates Visitors outside the United States and United Kingdom can finally get an idea as to when the film will be released in their country, thanks to a new list of release dates posted on the official Harry Potter and the Half-Blood Prince website.

 

It looks like fans in Greece will have to wait the longest - August 27th is their HBP release date.

 

Απο το mugglenet... Δειτε εδω (http://harrypotter.warnerbros.co.uk/releasedates/index.html )ολες τις ημερομηνιες και καταραστειτε μαζι μου τη WB που μας αφηνει ενα μηνα μετα απο ολο τον κοσμο για να δουμε την ταινια!!!

 

Ειναι τραγικο ρε ****το καθε φορα να περιμενουμε 1 μηνα μονο εμεις!!! Πολυ μεγαλη μ@λακια....:angry::angry::angry:

 

Μετά μην τους κακοφαίνεται που μειώνονται κατακόρυφα τα εισητήρια εξαιτίας του παράνομου downloading!!!! Αν είναι να περιμένουμε μέχρι τις 27 Αυγούστου για να τη δούμε... κλάφ'τα Χαράλαμπε. Έτσι οι περισσότεροι θα την κατεβάσουν και μόνο οι εξαιρετικά φανατικοί και τα πιτσιρίκια θα τρέξουν να τη δουν στο σινεμά. Όπου και στα πιτσιρίκια θα υπάρξει πτώση των πωλήσεων αφού τα περισσότερα ήταν πααααααρα πολύ μικρά όταν βγήκε η πρώτη ταινία, οπότε δεν είναι τόσο κολλημένα με τον Χάρι Πότερ.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Όπου και στα πιτσιρίκια θα υπάρξει πτώση των πωλήσεων αφού τα περισσότερα ήταν πααααααρα πολύ μικρά όταν βγήκε η πρώτη ταινία, οπότε δεν είναι τόσο κολλημένα με τον Χάρι Πότερ.

 

Υπερβάλλεις. Όσο μεγαλώνουμε τόσο πορωνόμαστε. :p

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Υπερβάλλεις. Όσο μεγαλώνουμε τόσο πορωνόμαστε. :p

 

Άλλο εμείς.:p Αλλά η ξαδέρφη μου που ήταν 4 ετών όταν βγήκε η πρώτη ταινία δεν ενδιαφέρεται τόσο πολύ όσο εγώ, ακόμη κι αν το target group είναι τα παιδιά.;)

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Τα έχουμε ξαναπεί. Δεν έρχεται μέσα στο καλοκαίρι γιατί - σύμφωνα με τις επίσημες δικαιολογίες - το target group θα βρίσκεται σε διακοπές. Ενώ στα τέλη Αυγούστου θα έχουν επιστρέψει. Βλακεία, αλλά τι να κάνουμε;

 

Ενω στον υπολοιπο κοσμο 16 Ιουλιου το target group θα ειναι συσσωμο διπλα απο τα σινεμα...:p Ειναι πολυ γελοιοι!!!

 

Μετά μην τους κακοφαίνεται που μειώνονται κατακόρυφα τα εισητήρια εξαιτίας του παράνομου downloading!!!! Αν είναι να περιμένουμε μέχρι τις 27 Αυγούστου για να τη δούμε... κλάφ'τα Χαράλαμπε. Έτσι οι περισσότεροι θα την κατεβάσουν και μόνο οι εξαιρετικά φανατικοί και τα πιτσιρίκια θα τρέξουν να τη δουν στο σινεμά. Όπου και στα πιτσιρίκια θα υπάρξει πτώση των πωλήσεων αφού τα περισσότερα ήταν πααααααρα πολύ μικρά όταν βγήκε η πρώτη ταινία, οπότε δεν είναι τόσο κολλημένα με τον Χάρι Πότερ.

 

Τα κλαιω, τα κλαιω.....:p

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

 

Bγηκαν επισημως απο τη WB και ανακοινωσαν οτι ειναι fake η ειδηση κι οτι ποτε δεν εγιναν τα screenings. :shifty:

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

Άλλο εμείς.:p Αλλά η ξαδέρφη μου που ήταν 4 ετών όταν βγήκε η πρώτη ταινία δεν ενδιαφέρεται τόσο πολύ όσο εγώ, ακόμη κι αν το target group είναι τα παιδιά.;)

 

Πλέον σίγουρα δεν είναι τα παιδιά το target group...

 

Ενω στον υπολοιπο κοσμο 16 Ιουλιου το target group θα ειναι συσσωμο διπλα απο τα σινεμα...:p Ειναι πολυ γελοιοι!!!

 

Κοίταξε, για να κάνουν τον προγραμματισμό τους κατ' αυτόν τον τρόπο σίγουρα θα το έχουν ψάξει και θα θεωρούν ότι θα πετύχουν μεγιστοποίηση των εσόδων τους. Οπότε όσο κι αν θυμώνουμε δεν γίνεται τίποτα...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αν και θα αργήσει εδω η ταινία εμένα δεν με πειράζει γιατί θα πάω στην Σκωτια μέσα στις 17 Ιουλίου!:up:
Link to comment
Share on other sites

6 Νέα poster :)

 

http://img244.imageshack.us/img244/5152/57521422.jpghttp://img244.imageshack.us/img244/443/44623036.jpg

 

http://img244.imageshack.us/img244/2466/35512366.jpghttp://img244.imageshack.us/img244/1918/46566607.jpg

 

http://img244.imageshack.us/img244/8633/74011146.jpghttp://img244.imageshack.us/img244/5595/14030332.jpg

Link to comment
Share on other sites

Draco και Ron οι καλύτεροι. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντα υποκλινομαι στον Snape - Alan Rickman! Δε νομιζω οτι υπηρχε πιο σωστο ατομο να τον υποδηθει.... Ειναι καταπληκτικος!!!

 

Αν και νομιζω οτι του Νταμπλντορ η αφισα ειναι η καλυτερη....... Για ευνοητους λογους....;)

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου αρέσει ο ηθοποιός που παίζει τον Ντάμπλντορ. Προτιμούσα τον - αποθανών - παλιό...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου αρέσει ο ηθοποιός που παίζει τον Ντάμπλντορ. Προτιμούσα τον - αποθανών - παλιό...

 

Ο Πρωτος ηταν πολυ μεγαλος μωρε.... Καλουλης αλλα μεγαλος! Δε λεω και ο χαρακτηρας 150 πατημενα ειναι αλλα φαινεται στα βιβλια οτι αντεχε και αυτος μου ταιριαζει προσωπικα καλυτερα....

 

Της ερμιονης τις αφισες γιατι τις κανουν παντα χαλια???

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Ο Πρωτος ηταν πολυ μεγαλος μωρε.... Καλουλης αλλα μεγαλος! Δε λεω και ο χαρακτηρας 150 πατημενα ειναι αλλα φαινεται στα βιβλια οτι αντεχε και αυτος μου ταιριαζει προσωπικα καλυτερα....

 

Της ερμιονης τις αφισες γιατι τις κανουν παντα χαλια???

 

Ίσως. Αλλά και πάλι, δεν μου αρέσει. Όσο για την Ερμιονή φοβούνται μήπως γίνει κανένα λάθος και περάσει για όμορφη. :p

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου αρέσει ο ηθοποιός που παίζει τον Ντάμπλντορ. Προτιμούσα τον - αποθανών - παλιό...

 

Ναι, απλά τέλειος για το ρόλο... σου περνούσε τη δύναμη του χαρακτήρα...

Επίσης, μου τη δίνει που έκοψαν τους μανδύες. Άντε να έβαζαν κάτι άλλο, αλλά φούτερ; Και ειδικά στις αφίσες;!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, απλά τέλειος για το ρόλο... σου περνούσε τη δύναμη του χαρακτήρα...

Επίσης, μου τη δίνει που έκοψαν τους μανδύες. Άντε να έβαζαν κάτι άλλο, αλλά φούτερ; Και ειδικά στις αφίσες;!

 

Κοίταξε, υπάρχουν πολλές σκηνές εκτός σχολείου, οπότε είναι λογικό να μην είναι συνέχεια με τους μανδύες. Όπως και να 'χει, συμφωνώ, τους προτιμούσα με μανδύες...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Οι μανδυες ειναι must!!! Στα βιβλια υποτιθεται φορανε συνεχεια... κ ειναι και πιο cool το στυλ με μανδυα.... οχι με το τζινακι κοτζαμ χαρι ποτερ....;)

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου αρέσει ο ηθοποιός που παίζει τον Ντάμπλντορ. Προτιμούσα τον - αποθανών - παλιό...

 

+1 :(

 

Εμένα από τους βασικούς μ'αρέσουν πολύ ο Σνέιπ(Alan Rickman) και ο Ρον!:happy:

Αυτή που δε μ'αρέσει κ πιστεύω ότι δεν ανταποκρίνεται στο πώς παρουσιάζεται στο βιβλίο είναι η Τζίνι.Την περίμενα εντελώς αλλιώς κ λιγάκι πιο όμορφη! :O

Link to comment
Share on other sites

+1 :(

 

Εμένα από τους βασικούς μ'αρέσουν πολύ ο Σνέιπ(Alan Rickman) και ο Ρον!:happy:

Αυτή που δε μ'αρέσει κ πιστεύω ότι δεν ανταποκρίνεται στο πώς παρουσιάζεται στο βιβλίο είναι η Τζίνι.Την περίμενα εντελώς αλλιώς κ λιγάκι πιο όμορφη! :O

 

Το σώσαν με την Emma Watson ως Ερμιόνη :p

Link to comment
Share on other sites

+1 :(

 

Εμένα από τους βασικούς μ'αρέσουν πολύ ο Σνέιπ(Alan Rickman) και ο Ρον!:happy:

Αυτή που δε μ'αρέσει κ πιστεύω ότι δεν ανταποκρίνεται στο πώς παρουσιάζεται στο βιβλίο είναι η Τζίνι.Την περίμενα εντελώς αλλιώς κ λιγάκι πιο όμορφη! :O

 

Ο Rickman μοιάζει λες και έχει γραφτεί ο ρόλος πάνω του...

 

Όσο για τη Geenie, είχαν ένα θεματάκι, πρώτα διάλεξαν την ηθοποιό για τον ρόλο και μετά αποφάσισε η Rowling ότι την ερωτεύεται ο Harry. Οπότε ατύχησαν και έμειναν με ότι είχαν. Γι' αυτό και αν δείτε σε σχέση με τις προηγούμενες ταινίες προσπαθούν να την σουλουπώσουν όσο παίρνει...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου αρέσει ο ηθοποιός που παίζει τον Ντάμπλντορ. Προτιμούσα τον - αποθανών - παλιό...
pios apothanon kai apo ti pethane??
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...