Jump to content

Ταινίες: Προτάσεις - Κριτική


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλά το Grudge τρελό γέλιο!! ομολογώ ότι τρόμαζα ώρες ώρες με τα απότομα που έκανε γιατί είμαι και φοβιτσιάρα,αλλά μετά με έπιαναν τα γέλια...ειδικά με το συνεχόμενο ρέψιμο που ακουγόταν πριν βγεί το 'τέρας' χαχαα τι γέλιο!!! :lol:

μόλις τελείωσε η ταινία το άκουγες να το κάνουν σε κάθε παρέα-είναι μπορώ να πω το σήμα κατατεθεν της ταινίας.

σαν ταινία είναι αντιγραφή από the ring και the eye που ήταν από τα πρώτα σε τέτοιο στυλ,δεν είναι τπτ διαφορετικό.μέχρι και τα τερατάκια είναι τα ίδια.

εγώ πάντως θα σας πω να πάτε να το δείτε γιατί έχει γέλιο.

http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είδα το "Ατελειώτοι Αρραβώνες"

Πραγματικά υπέροχο...μοιάζει με την Αμελί στην αφήγηση και στον τροπο που παρουσιαζει τις "συγκινητικες στιγμες" χωρις πολυ μελο.Για μενα δεν την ξεπερναει,αλλα σιγουρα αξιζει...σε κανει να ερθεις στην θεση των ανθρωπων που βιωνουν την φρικη ενος πολεμου,ενω παραλληλα εκτυλισεται μια ομορφη ιστορια,με στοιχεια ενος "παζλ" να συγκεντρώνονται.Πραγματικα το ευχαριστηθηκα... :)

Αα και το Παρισι του 1920 πραγματικη απολαυση,αν και σε λιγες σκηνες...

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω πως "οι ατελειωτοι αρραβωνες" ηταν μια καλη ταινια...μου αρεσε πολυ περισσοτερο απ'το Αμελι,που για μενα ηταν ακατανοητο & βαρετο... :o
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω πως "οι ατελειωτοι αρραβωνες" ηταν μια καλη ταινια...μου αρεσε πολυ περισσοτερο απ'το Αμελι,που για μενα ηταν ακατανοητο & βαρετο... :o
Επιτελους βρηκα καποιον που να μην του αρεσει το Ameli.....βαρετο μεχρι αηδιαςςςςςςςςςςςςςς.

 

Btw ειδα σε dvd το cold mountain και μετανιωσα που δεν πηγα να το δω στο σινεμα.ΑΨΟΓΟ!

Link to comment
Share on other sites

Oκ αυτό το weekend το αφιέρωσα με τον άντρα μου στο cinema και dvd και έχω να κάνω τις αξιολογήσεις μου. (υπόψιν πως είναι όλες προσωπικές μου απόψεις καθώς έχω και περίεργο έως άρρωστο γούστο)

1. Elektra => Sorry αλλά πορώθηκααααα...είμαι φαν της Garner με το ALIAS και η ταινία μάρεσε πάρα πάρα πολύ...άσχετα αν κριτικοί λένε πως είναι η χειρότερη μεταφορά comic σε ταινία.

2. Τhe Grudge => Σαν fan του The Ring (0,1 και το 2 αλλά και του Αμερικάνικου), έχοντας δει το Dark Water και το Ju On και τα έχω λατρέψει όλα ένα έχω να πω...και στο αμερικάνικο ο τρόμος (τουλάχιστον για μένα) παραμένει..χεσμεντέν που λέμε

3. A Very Long Engagement => Ύπνε που παίρνεις τα παιδιά....με πήρε ο ύπνος στο cinema...ευτυχώς που δεν ροχάλισα...κατάφερα να φύγω πριν το διάλλειμα.

 

Το Aviator είναι στην λίστα μου με τα MUST see....

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Oκ αυτό το weekend το αφιέρωσα με τον άντρα μου στο cinema και dvd και έχω να κάνω τις αξιολογήσεις μου. (υπόψιν πως είναι όλες προσωπικές μου απόψεις καθώς έχω και περίεργο έως άρρωστο γούστο)

1. Elektra => Sorry αλλά πορώθηκααααα...είμαι φαν της Garner με το ALIAS και η ταινία μάρεσε πάρα πάρα πολύ...άσχετα αν κριτικοί λένε πως είναι η χειρότερη μεταφορά comic σε ταινία.

2. Τhe Grudge => Σαν fan του The Ring (0,1 και το 2 αλλά και του Αμερικάνικου), έχοντας δει το Dark Water και το Ju On και τα έχω λατρέψει όλα ένα έχω να πω...και στο αμερικάνικο ο τρόμος (τουλάχιστον για μένα) παραμένει..χεσμεντέν που λέμε

3. A Very Long Engagement => Ύπνε που παίρνεις τα παιδιά....με πήρε ο ύπνος στο cinema...ευτυχώς που δεν ροχάλισα...κατάφερα να φύγω πριν το διάλλειμα.

 

Το Aviator είναι στην λίστα μου με τα MUST see....

Το ειπες μονη σου... ;) :p εχοντας δει το ju on,δεν ξανακανω το ιδιο λαθος...οσο για την Ηλεκτρα και μονο που στη διαφημιση της ταινιας τα σαινια της εταιρειας διανομης λενε "η μονη ηρωιδα με ελληνικο ονομα",σορυ,αλλα μου φαινεται γελοιο... :rolleyes:

 

Κακως εφυγες πριν το διαλειμμα στους Αρραβωνες...οντως το πρωτο μισο ειναι λιγακι κουραστικο,επειδη επαναλαμβανονται πραγματα,αλλα μετα αποζημιωνεσαι & με το παραπανω...γενικα ειναι μια ταινια που πρεπει να πας 100% συγκεντρωμενος,αλλιως χανεις το νοημα & την ιδια την υποθεση...δεν ενδεικνυται για χαβαλε :!:

 

Τελος,αν βαρεθηκες σ'αυτην,ετοιμασου να κανεις το ιδιο και στο Aviator... ;)

 

Τεσπα,γουστα ειναι αυτα... :X

Link to comment
Share on other sites

Το ειπες μονη σου... ;) :p εχοντας δει το ju on,δεν ξανακανω το ιδιο λαθος...οσο για την Ηλεκτρα και μονο που στη διαφημιση της ταινιας τα σαινια της εταιρειας διανομης λενε "η μονη ηρωιδα με ελληνικο ονομα",σορυ,αλλα μου φαινεται γελοιο... :rolleyes:

 

Κακως εφυγες πριν το διαλειμμα στους Αρραβωνες...οντως το πρωτο μισο ειναι λιγακι κουραστικο,επειδη επαναλαμβανονται πραγματα,αλλα μετα αποζημιωνεσαι & με το παραπανω...γενικα ειναι μια ταινια που πρεπει να πας 100% συγκεντρωμενος,αλλιως χανεις το νοημα & την ιδια την υποθεση...δεν ενδεικνυται για χαβαλε :!:

 

Τελος,αν βαρεθηκες σ'αυτην,ετοιμασου να κανεις το ιδιο και στο Aviator... ;)

 

Τεσπα,γουστα ειναι αυτα... :X

 

Γιατι, η Ζήνα δεν ηταν ηρωιδα με ελληνικο ονομα? :lol:

 

Oσο για τους Αρραβωνες,θα συμφωνησω στο γεγονος οτι ειναι ταινια στην οποια πρεπει να εισαι συγκεντρωμενος...

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τελος,αν βαρεθηκες σ'αυτην,ετοιμασου να κανεις το ιδιο και στο Aviator... ;)

 

Τεσπα,γουστα ειναι αυτα... :X

 

Γενικά ΛΑΤΡΕΥΩ τις ταινίες που αφορούν αληθινές ιστορίες οπότε δεν πρόκειται να την βαρεθώ με τπτ.

Όσο για τους Αρραβώνες συγκεντρωμένη ξεσυγκεντρωμένη εγώ δεν την ξαναπατάω....δεν είναι για μένα τέτοιες ταινίες

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Γενικά ΛΑΤΡΕΥΩ τις ταινίες που αφορούν αληθινές ιστορίες οπότε δεν πρόκειται να την βαρεθώ με τπτ.

 

παντως να ξερεις η ταινια δεν λεει και πολλα

http://briefcase.pathfinder.gr/download/WilliamBlake/18998/362856/0/d.jpg
Link to comment
Share on other sites

η Ηλέκτρα ήταν ΘΕΑ!

 

Καιρό είχα να δώ ΤΟΣΟ στυλιζαρισμένη γκόμενα , μετά απο τους Αγγελους του Τσάρλι...

 

Μια χαρά δίωρο αν ξέρεις τι πας να δεις...

:X
Link to comment
Share on other sites

Ειδατε χτες την ΠΑΡΑΛΙΑ.Τι ΤΑΙΝΙΑΡΑ ρε παιδες....συγκινηθηκα :cry:Ο leonardo di caprio εχει ολα τα φοντα για να γινει μεγαλος ηθοποιος!
Link to comment
Share on other sites

η τελευταία ταινία που είδα το "taxi" me την queen latifa πολυ γέλιο :p

 

αν και κουρασμένη από ταξίδι άντεξα και την είδα και γέλασα πολύ :D :)

Link to comment
Share on other sites

Είδα (πάλι) το Black Hawk Down σε DVD (αγοράσα την συλλεκτική έκδοση με 3 dvd από amazon). H ταινία είναι εκπληκτική και αρκετά συγκινητική σε κάποια σημεία (παρόλο που πρόκειται για war movie). Όσοι την δείτε, διαβάστε και το βιβλίο από το οποίο εμπεύστηκε η ταινία.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Είδα (πάλι) το Black Hawk Down σε DVD (αγοράσα την συλλεκτική έκδοση με 3 dvd από amazon). H ταινία είναι εκπληκτική και αρκετά συγκινητική σε κάποια σημεία (παρόλο που πρόκειται για war movie). Όσοι την δείτε, διαβάστε και το βιβλίο από το οποίο εμπεύστηκε η ταινία.

 

Είναι αυτό για την αμερικανική "επέμβαση" στη Σερβία ή τη Σομαλία; Όποιο από τα δύο (ή και άλλο) να είναι, για μένα ανήκει στην κατηγορία "κάνουμε τα εγκληματάκια μας και μετά φτιάχνουμε μια ταινία για να τα δικαιολογήσουμε και να βγούμε και ήρωες από πάνω". Γι' αυτό και το θεωρώ απαράδεκτο. Δεν ήξερα ότι έγραψαν ΚΑΙ βιβλίο πάντως γι'αυτό!

KCB
Link to comment
Share on other sites

"κάνουμε τα εγκληματάκια μας και μετά φτιάχνουμε μια ταινία για να τα δικαιολογήσουμε και να βγούμε και ήρωες από πάνω". Γι' αυτό και το θεωρώ απαράδεκτο.

 

τοτε πρεπει να θεωρεις απαραδεκτες ολες τις πολεμικες ταινιες, και πολλες ακομα (χολιγουντ παντα) :)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/WilliamBlake/18998/362856/0/d.jpg
Link to comment
Share on other sites

Eιδα το σπιτι της τρελης!Φοβερη κωμωδια.. :D :D :D :D :D

Επισης ειδα τον Kaligoula.θεωρειται η πιο αμφιλεγομενη ταινια του 21ου αιωνα!Αν ειστε κατω απο 18 μην τη δειτε. :p Εμενα μου αρεσε....με την καλη εννοια για οσους γνωριζουν! ;)

Link to comment
Share on other sites

τοτε πρεπει να θεωρεις απαραδεκτες ολες τις πολεμικες ταινιες, και πολλες ακομα (χολιγουντ παντα) :)

 

Κάθε άλλο! Το Platoon για παράδειγμα είναι από τις αγαπημένες μου ταινίες και την θεωρώ ΑΝΤΙπολεμική. Να μην αναφερθώ στο Αποκάλυψη τώρα....

 

Άλλωστε δεν μίλησα για τις "πολεμικές" εν γένει, ούτε βάζω στο ίδιο τσουβάλι όλες τις "πολεμικές" που γυρίζονται στο χολιγουντ. Μιλάω για τις ταινίες που έχουν εμφανιστεί από παλιά (βλ. Βιετνάμ) αλλά κυρίως τα τελευταία χρόνια και αναφέρονται ευθέως σε πραγματικά γεγονότα όπως οι "επεμβάσεις" που ανέφερα πριν σε Σομαλία και Σερβία και έχουν καθαρά πολιτικό σκοπό, ενώ διακρίνονται συνήθως μόνο και μόνο για τη δράση και τα εφέ τους. Η συγκεκριμένη ταινία που σχολίασα έχει διακριθεί ιδιαίτερα σ'αυτά αλλά κατά τη γνώμη μου σε τίποτε άλλο. Είναι μερικές ταινίες που βγάζουν μάτι, πως να το κάνουμε. ;)

KCB
Link to comment
Share on other sites

Eιδα το σπιτι της τρελης!Φοβερη κωμωδια.. :D :D :D :D :D

Επισης ειδα τον Kaligoula.θεωρειται η πιο αμφιλεγομενη ταινια του 21ου αιωνα!Αν ειστε κατω απο 18 μην τη δειτε. :p Εμενα μου αρεσε....με την καλη εννοια για οσους γνωριζουν! ;)

Καλιγούλα; 21ου αιώνα. Ποιος είναι ο ακριβής τίτλος;

Link to comment
Share on other sites

.θεωρειται η πιο αμφιλεγομενη ταινια του 21ου αιωνα!Αν ειστε κατω απο 18 μην τη δειτε. :p

 

μπροστα στο Salo ολα ειναι καρτουν ;)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/WilliamBlake/18998/362856/0/d.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...