Jump to content

Ταινίες: Προτάσεις - Κριτική


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανοίξτε κάνα ποπ κορν

;)

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δυνατό το pop corn, ωστόσο σχεδόν όποια ταινία δοκίμασα να δω τελευταία, είχα θέμα με τους υπότιτλους... Επίσης ενώ παλιότερες εκδόσεις έδιναν δυνατότητα για φόρτωμα εξωτερικών, αυτή που είχα κατεβάσει δεν είχε...

 

Δεν ξέρω ίσως φταίει η έκδοση που έχω γιατί έχω χάσει και λίγο τη μπάλα με το pop corn και τις εκδόσεις του...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Eίδα χθες αυτό:

http://www.amarokfilms.com.mx/wp-content/uploads/2017/02/Poster_contratiempo.jpg

 

Άλλο ένα εξαιρετικό Ισπανικό θρίλερ... Δείτε το, αξίζει... ;)

 

Καλή Ανάσταση παιδιά! Χρόνια πολλά!

 

Ξαναεβαλα και ειδα τα 5 τελευταια λεπτα...δεν εχω ξαναδει τετοιο φιναλε σε ταινια.

Μου σηκωθηκε η τριχα....

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε ρε παιδιά από που το κατεβάσατε και το είδατε;

Αν δεν επιτρέπεται να ειπωθεί δημόσια, στείλτε πμ :whistle:

Ακόμα κατεβάζετε;;

Υπάρχει και το KODI.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Στείλτε πμ έχω 2 προσκλήσεις για τρακερ ipt. Μακριά από kodi με το αθλιο bitrate που έχει. Πάντα κατεβαζετε αρχεία με 4.37gb και πάνω για ταινίες που έχουν bitrate 4 5mb και μακριά από kodi που έχει 1 με 2mb. Στα πρώτα 2 pm θα στείλω.

 

Η μία έφυγε. Ακόμα μια έχω.

 

Τέλος οι προσκλήσεις. Όταν ξανά έχω θα σας πω.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

Στείλτε πμ έχω 2 προσκλήσεις για τρακερ ipt. Μακριά από kodi με το αθλιο bitrate που έχει. Πάντα κατεβαζετε αρχεία με 4.37gb και πάνω για ταινίες που έχουν bitrate 4 5mb και μακριά από kodi που έχει 1 με 2mb. Στα πρώτα 2 pm θα στείλω.

 

Η μία έφυγε. Ακόμα μια έχω.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

 

 

 

Τι σημαίνει αυτό γιατι μακριά μπορείς να μου εξηγήσεις; εγω χρησιμοποιώ kodi κανένα πεντάμηνο και είμαι πολύ ευχαριστημένος μεχρι στιγμής. Ουτε κολλήματα εχει και βρίσκω τα πάντα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Τι σημαίνει αυτό γιατι μακριά μπορείς να μου εξηγήσεις; εγω χρησιμοποιώ kodi κανένα πεντάμηνο και είμαι πολύ ευχαριστημένος μεχρι στιγμής. Ουτε κολλήματα εχει και βρίσκω τα πάντα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Σε τι οθόνη βλέπεις? Το kodi είναι καλό μέχρι 32 ίντσες το πολύ. Εγώ που βλέπω σε 55 ακόμα και με τα καλά 720p αρχεία έχω θέμα αν κάτσω πολύ κοντά. Στα 3 μέτρα που βλέπω είναι κομπλέ. Για πιο κοντά θέλω 1080p.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Στείλτε πμ έχω 2 προσκλήσεις για τρακερ ipt. Μακριά από kodi με το αθλιο bitrate που έχει. Πάντα κατεβαζετε αρχεία με 4.37gb και πάνω για ταινίες που έχουν bitrate 4 5mb και μακριά από kodi που έχει 1 με 2mb. Στα πρώτα 2 pm θα στείλω.

 

Η μία έφυγε. Ακόμα μια έχω.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

 

+1. Αλλά το Kodi είναι χρήσιμο για live τηλεόραση και αγώνες.

 

---------

 

Moonlight δεν μου άρεσε καθόλου. Του έβαλα επιεικως 6 επειδή έπαιζε στο πρώτο κομμάτι της ταινίας εκείνος ο εξαιρετικός ηθοποιός που γνωρίσαμε και από Luke Cage, αλλιώς...Κατάλαβα το νόημα που ήθελε να περάσει η ταινία, αλλά με πολύ αργή πλοκή και λάθος τρόπο κατ'εμε.

 

Έχει δει κανείς το Mr. Church? Ακούγεται ότι είναι η καλύτερη ερμηνεία του Eddie Murphy και λέω να το τσεκάρω..

Edited by nikolaos8
Link to comment
Share on other sites

Σε τι οθόνη βλέπεις? Το kodi είναι καλό μέχρι 32 ίντσες το πολύ. Εγώ που βλέπω σε 55 ακόμα και με τα καλά 720p αρχεία έχω θέμα αν κάτσω πολύ κοντά. Στα 3 μέτρα που βλέπω είναι κομπλέ. Για πιο κοντά θέλω 1080p.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Λες αστεία πράγματα.

Σε 50αρα Plasma για χρόνια κανένα πρόβλημα με HD περιεχόμενο από KODI.

 

Επειδή εσύ μπορείς να είχες προβληματική γραμμή/σύνδεση/μηχάνημα/πρόγραμμα κλπ, θαβεις το KODI;

 

Μην γενικευεις αν δεν γνωρίζεις 5 βασικά πράγματα.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Λες αστεία πράγματα.

Σε 50αρα Plasma για χρόνια κανένα πρόβλημα με HD περιεχόμενο από KODI.

 

Επειδή εσύ μπορείς να είχες προβληματική γραμμή/σύνδεση/μηχάνημα/πρόγραμμα κλπ, θαβεις το KODI;

 

Μην γενικευεις αν δεν γνωρίζεις 5 βασικά πράγματα.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

Εσύ είσαι ο άσχετος που βγάζεις τα μάτια σου με το kodi. Έχω χρόνια 50 άρα vdsl και στο kodi παίζω άψογα 1080p πάντα. Αλλά στο κινητό όχι στην 55αρα μου. Στην 55αρα βλέπω μόνο 720p από καλά release με dts dd 5.1 ήχο στο ηχοσυστημα. Το kodi έχει 1080p στα 2mb bitrate με aac ήχο. Πάτε διαβάστε και τίποτα μιλάς με άτομο που τα ξέρει απέξω και ανακατωτά όλα αυτά εδώ και 15 χρόνια.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

Λες αστεία πράγματα.

Σε 50αρα Plasma για χρόνια κανένα πρόβλημα με HD περιεχόμενο από KODI.

 

Επειδή εσύ μπορείς να είχες προβληματική γραμμή/σύνδεση/μηχάνημα/πρόγραμμα κλπ, θαβεις το KODI;

 

Μην γενικευεις αν δεν γνωρίζεις 5 βασικά πράγματα.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

 

Αρκετα καλο το Kodi...to Exodus εχεις για ταινιες?

Link to comment
Share on other sites

Σε τι οθόνη βλέπεις? Το kodi είναι καλό μέχρι 32 ίντσες το πολύ. Εγώ που βλέπω σε 55 ακόμα και με τα καλά 720p αρχεία έχω θέμα αν κάτσω πολύ κοντά. Στα 3 μέτρα που βλέπω είναι κομπλέ. Για πιο κοντά θέλω 1080p.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Δεν βλέπω σε τηλεόραση ή στο πισι ή στο κινητό!

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω σε τηλεόραση ή στο πισι ή στο κινητό!

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Εκεί βλέπεις και 480p δεν υπάρχει θέμα. Αλλά σε άνω των 42 το kodi είναι απαγορευμένο.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Αρκετα καλο το Kodi...to Exodus εχεις για ταινιες?

 

Specto Fork και Exodus δουλεύω

 

 

 

Εκεί βλέπεις και 480p δεν υπάρχει θέμα. Αλλά σε άνω των 42 το kodi είναι απαγορευμένο.

 

 

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

 

Άστο καλύτερα.

 

Γράψτο σε κανένα ξένο φορουμ να γελάσουν και οι του εξωτερικού.

 

Και ασε εμάς να βλέπουμε KODI σε ό,τι οθόνες θέλουμε.

 

Άκου 'εβλεπες εσυ KODI εδώ και 15 χρόνια!! Χαχαχα

 

 

 

Sent from mTalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Specto Fork και Exodus δουλεύω

 

 

 

 

 

Άστο καλύτερα.

 

Γράψτο σε κανένα ξένο φορουμ να γελάσουν και οι του εξωτερικού.

 

Και ασε εμάς να βλέπουμε KODI σε ό,τι οθόνες θέλουμε.

 

Άκου 'εβλεπες εσυ KODI εδώ και 15 χρόνια!! Χαχαχα

 

 

 

Sent from mTalk

Δεν μίλησα για kodi ότι έχω 15 χρόνια αλλά για κατέβασμα αρχείων torrent. Μάθε να κατανοεις τι γράφει ο άλλος.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Διάβασε και τίποτα να μάθεις

 

http://www.rtings.com/tv/reviews/by-size/size-to-distance-relationship

 

Και εδώ το προτεινόμενο bitrate για κάθε ανάλυση

 

 

Το kodi έχει 2mb στα 1080p αρχεία και 1.5mb στα 720p. Τώρα τη εικόνα βλέπετε σε μεγάλες οθόνες δεν γνωρίζω.

 

Ote tv που έχω με 5 6mb bitrate σε 42αρα και είναι ανεκτό όχι 2mb σε 50αρα. Στην 55αρα μόνο καλά 720 η 1080 αρχεία. 1e546787a8c988880713f8eeaa0c723a.jpg

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή προτείνεις torrent καλύτερα; Υπάρχει κάτι άλλο εκτός αυτών των 2; Ευχαριστώ

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή προτείνεις torrent καλύτερα; Υπάρχει κάτι άλλο εκτός αυτών των 2; Ευχαριστώ

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Υπάρχουν πολλά αλλά ναι προτείνω torrent ξεκάθαρα. Προσωπικά έχω και ote tv Nova 5 χρόνια αλλά σειρές ταινίες που δεν υπάρχουν στον ΟΤΕ τις βλέπω σε torrent δεν γίνεται αλλιώς.

 

Υπάρχει το Netflix που σκέφτομαι να βάλω με πολύ χαμηλές τιμές και καλό περιεχόμενο. Αυτά από νόμιμες υπηρεσίες.

Στα υπόλοιπα είναι το kodi ως streaming υπηρεσία αλλά για μικρές οθόνες μέχρι 32" η αν κάθεστε στα 4 5 μέτρα και με 50αρα δεν θα έχετε θέμα. Υπάρχει και το popcorn time αρκετά καλό επίσης. Αλλά πάντα προτείνω torrent τα περνάς σε ένα σκληρό και βλέπεις στην τηλεόραση χωρίς να έχεις κολλήματα με streaming κτλ. Με 50αρα βαράω 18gb την ώρα οπότε δεν υπάρχει θέμα ταχύτητας. Σε 55αρα το καλύτερο είναι 1080p των 10gb αλλά λόγω χώρου κάνω υποχωρήσεις σε καλά 720p x264 η 1080p x265 με χαμηλότερο bitrate αλλά είναι x265.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Έχει δίκιο ο king. Ούτε εγώ έχω βρει ιδανική ποιότητα σε stream.

 

Η διαφορά επίσης φαίνεται και σε μικρότερη οθόνη δεν χρειάζεται 55 άρα για να δεις διαφορά.

 

Επίσης έχει παρέλθει και ο καιρός που χρειαζόσουν private tracker. Πλέον οι ταχύτητες που πιάνεις από τα γνωστά μαγαζιά είναι στην πραγματικότητα πολύ ανώτερες των σπιτικών dsl η vdsl.

me > you
Link to comment
Share on other sites

Έχει δίκιο ο king. Ούτε εγώ έχω βρει ιδανική ποιότητα σε stream.

 

Η διαφορά επίσης φαίνεται και σε μικρότερη οθόνη δεν χρειάζεται 55 άρα για να δεις διαφορά.

 

Επίσης έχει παρέλθει και ο καιρός που χρειαζόσουν private tracker. Πλέον οι ταχύτητες που πιάνεις από τα γνωστά μαγαζιά είναι στην πραγματικότητα πολύ ανώτερες των σπιτικών dsl η vdsl.

 

Απλά σε έναν ιδιωτικό tracker μπορείς να βρεις αρχεία που δεν υπάρχουν σε public όπως και παλιά αρχεία που έχουν ακόμα seeders. Εγώ σε 3 μπαίνω και είναι καλυμμένος εδώ και αρκετά χρόνια βρίσκω τα πάντα.

 

Για τις διαφορές τα έγραψα παραπάνω ποιες είναι οι ιδανικές αποστάσεις και το κατάλληλο bitrate.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Απλά σε έναν ιδιωτικό tracker μπορείς να βρεις αρχεία που δεν υπάρχουν σε public όπως και παλιά αρχεία που έχουν ακόμα seeders. Εγώ σε 3 μπαίνω και είναι καλυμμένος εδώ και αρκετά χρόνια βρίσκω τα πάντα.

 

Για τις διαφορές τα έγραψα παραπάνω ποιες είναι οι ιδανικές αποστάσεις και το κατάλληλο bitrate.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

 

to invisible quest Που εψαξα παντως δεν το βρηκα ουτε σε αυτο που μου εδωσες ουτε στο kodi

Link to comment
Share on other sites

to invisible quest Που εψαξα παντως δεν το βρηκα ουτε σε αυτο που μου εδωσες ουτε στο kodi

Invisible guest όχι quest. Ψάξτο πάλι.

Το βρήκα σε τυχαία μέρη που είδα σε 720 και 1080..

me > you
Link to comment
Share on other sites

to invisible quest Που εψαξα παντως δεν το βρηκα ουτε σε αυτο που μου εδωσες ουτε στο kodi

Contratiempo γράψε το και θα το βρεις. Υπάρχουν τα πάντα σε αυτό που σου έστειλα.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Contratiempo γράψε το και θα το βρεις. Υπάρχουν τα πάντα σε αυτό που σου έστειλα.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

 

το εγραψα δεν βρισκει τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή προτείνεις torrent καλύτερα; Υπάρχει κάτι άλλο εκτός αυτών των 2; Ευχαριστώ

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Καλό είναι να παίρνεις διαφορετικές γνώμες.

Εγώ διαφωνώ γιατί στην 50αρα που είχα, μια χαρά ήταν όλα τα 720 και 1080p που έβλεπα στο Kodi.

 

Γιατί δεν ρωτάς στο ειδικό θέμα να δεις και εκεί τι θα σου πούνε;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=378116

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...