Jump to content

Ταινίες: Προτάσεις - Κριτική


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Bayern7 (10 Αύγ. 2004 , 02:42)

 

Το Zatoichi το έχω σε divx Και ακόμα δεν αξιώθηκα να το δω. Κάτι κομμάτια που έιδα μόνο και μου φάνηκε πολυ fake :p

 

Ειδικά εκεί που πεταγόταν το αίμα... :lol:

Ε εντάξει δεν μπορείς να κάνεις κι αλλιώς... ;) :rolleyes:

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Agent M (10 Αύγ. 2004 , 15:06)

 

Ειδικά εκεί που πεταγόταν το αίμα... :lol:

Ε εντάξει δεν μπορείς να κάνεις κι αλλιώς... ;) :rolleyes:

 

Ειδικοί εκτοξευτές αίματος είχαν τοποθετηθεί σε όλους τους ηθοποιούς που θα έκοβε ο τυφλός σαμουράι :lol: :lol: και από ότι φάνηκε έκαναν πολύ καλά την δουλειά τους :alien:

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Τον Σπαρτιάτη δεν τον έχει δει κανένας; Απίστευτο μου φαίνεται. Είναι ίσως η καλύτερη ταινία που κυκλοφορεί στις αίθουσες αυτή την περίοδο. Με την πρώτη ευκαιρία θα πάω να την δω.

 

Με τους Πολεμιστές Ουρανού και Γής έχει ασχοληθεί κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mirrorofsorrow (10 Αύγ. 2004 , 19:52)

 

Με τους Πολεμιστές Ουρανού και Γής έχει ασχοληθεί κανείς;

 

Αυτό τώρα τι είναι; :rolleyes: :confused:

 

Ομάδα Ε, Μυστική Ελλάδα και τέτοια μυστικιστικά; :D :alien: :lol:

 

Μη με παρεξηγήσεις φίλε μου αλλά έχω χάσει κάθε επαφή με cinema και τα συναφή αν εννοείς καμιά ταινία! :rolleyes:

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Το WARRIORS OF HEAVEN AND EARTH είναι μια επική περιπέτεια. Το είχα αναφέρει και παλιότερο στο upcoming moviies σε αυτό το πόστ. Επιτέλους έχει βγεί στις αίθουσες.
Link to comment
Share on other sites

Έχω δει τα δύο από τα έργα που αναφέρεις. Δηλαδή το Stepford Wives και το Whole ten yards. Συνιστώ ανεπιφύλακτα το τελευταίο.

 

ΥΓ. Τα άλλα δύο τί είναι;

Who cares?... It won't work anyway!!!
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα εχει γελιο το Whole ten yards η θα πρεπει να σφιγγομαι?

 

Don t look now-μεταφυσικο θριλερ

Apres vous-ρομαντικη κομεντι

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τουλάχιστον γέλασα... δεν ειναι κάτι το τρομερό, αλλά για μένα τουλάχιστον μάλλον καλύτερο από το Στέπφορντ. Από εκεί και πέρα είναι θέμα προσωπικού γούστου.

 

Καλή διασκέδαση πάντως όπου και να πας.

Who cares?... It won't work anyway!!!
Link to comment
Share on other sites

Pos legetai i kainourgia tainia me ton tom hanks?eida mia diafimisi sta ster centuries alla mou diafeugei to onoma..
iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sakiss (15 Αύγ. 2004 , 10:20)

 

The Terminal

 

Thanks alla den ennoousa auth..

Stin tainia pou anaferomai o tom hanks exei ena diko tou group mousikis os vitrina thelontas stin ousia na pragmatopoihsei mia listia! :)

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,τι εγινε;;;Πηγατε διακοπουλες;;;Εγω πηγα και περασα τελεια μακρια απο την θορυβωδης Αθηνα,στο Πηλιο...Τελοσπαντων,ας παμε κατευθειαν στο ψητο.. :D ..Βασικα οι 2 τελευταιες ταινιες που ειδα,ηταν:

1)DUPLEX-ΣΥΓΚΑΤΟΙΚΟΙ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ :Η ταινια δεν με ενθουσιασε..Ειχε λιγες στιγμες γελιου,και δεν θα τις ελεγα καλες,με φυσικα μερικες εξαιρεσεις..Οι ηθοποιοι επαιζαν παρ'ολα αυτα πολυ καλα,και το κλιμα ηταν αρκετα ευχαριστο...Με λιγα λογια η ταινια ηταν μετρια,για μια βραδια χαλαρωσης..

 

Τωρα..Η 2η ταινια ειναι η:2)ONCE UPON A TIME IN MEXICO-ΚΑΠΟΤΕ ΣΤΟ ΜΕΞΙΚΟ :Αυτη η ταινια,ηταν μια μεγαλη μπουρδα ,χωρις υποθεση.Εστω με μια υποθεση που για να βγαλεις μια ακρη,λαχανιαζες..Π.χ.,Ενας κακοποιος,ηθελε να σκοτωσει τον προεδρο του Μεξικο,με εναν δολοφονο που προσελαβε..Ο δολοφονος συνεργαζοταν με εναν πρωην μπατσο,που ακολουθουσε τον ανδρα του μαφιοζου,που ηθελε να σκοτωσει και αυτοςτον προεδρο.Αυτος ειχε μια κορη,η οποια "επαιζε",με τον κακοποιο,και μετα ηρθε και ο Πολυχρονης,και τους εχε(ρετη)σε...Οι ηθοποιοι ηταν γελιοι με κορυφη τον WILLEM DAFOE,ο οποιος εκανε εναν ισπανο :wacko:...Ενταξει,υπηρχαν και οι εξαιρεσεις,με τους:ANTONIO BNDERAS&JOHNNY DEPP,οι οποιοι επαιξαν αν οχι πολυ καλα,φυσικα καλυτερα απο τους αλλους..H ταινια ηταν για εμενα καθαρη βλακεια,και φυσικα δεν αγγιξε ουτε τοσο δα ,το πολυ καλο DESPERADO.. :p Η ταινια με λιγα λογια ηταν ακρως βαρετη :mad: ,και σας λεω οτι δεν αξιζει με τιποτα ,να πατε στο σινεμα για αυτην την ταινια,η οποια ισως και με δυσκολια αξιζει και να την δειτε σε DVD... :lol: :lol:

Even though sometimes we have to give up the things we want the most..
Link to comment
Share on other sites

 

2)ONCE UPON A TIME IN MEXICO-ΚΑΠΟΤΕ ΣΤΟ ΜΕΞΙΚΟ :Αυτη η ταινια,ηταν μια μεγαλη μπουρδα

 

 

ιεροσυλιαααααα :lol: :D :D

πως μιλας ετσι για μια ταινια στην οποια παιζει η salma hayek :cool:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/WilliamBlake/18998/362856/0/d.jpg
Link to comment
Share on other sites

@gregory_harmanis : Αφού είδες και το Desperado και το Once upon a time in Mexico πρέπει οπως και δήποτε να δεις και το Il Mariachi...

Είναι η πρώτη ταινία από την τριλογία του Rodriguez... ;)

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος william blake (20 Αύγ. 2004 , 22:44)

ιεροσυλιαααααα :lol: :D :D

πως μιλας ετσι για μια ταινια στην οποια παιζει η salma hayek :cool:

Αυτό να λέγεται. Απόλυτη γυναικάρα. Αλλά δεν παίζει και πολύ. Και την έχουν και στα πρώτα ονόματα. Ε ρε τι κάνουν οι άνθρωποι για να πουλήσουν. :D :p

Αφού είδες και το Desperado και το Once upon a time in Mexico πρέπει οπως και δήποτε να δεις και το Il Mariachi...

Είναι η πρώτη ταινία από την τριλογία του Rodriguez...

Δεν έχει τύχει να το δώ και πιστεύω οτι θα είναι τουλάχιστον ισάξιο με το κορυφαίο desperado. Αλλά σίγουρα λέγεται Il Mariachi γιατί έχω την εντ'υπωση οτι λέγεται Εl Mariachi.

 

Και γω το Once Upon A Time In Mexico δεν το πολυκατάλαβα την πρώτη φορά που το είδα σινεμά, δεν ευνοούσε και η αίθουσα βέβαια μιας και ήταν ένα αμφιθέατρο (avant premier). Το έχω γράψει όμως και θα το ξαναδώ με την ησυχία μου να βγάλω τα συμπεράσματά μου. :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mirrorofsorrow (21 Αύγ. 2004 , 06:31)

 

Αυτό να λέγεται. Απόλυτη γυναικάρα. Αλλά δεν παίζει και πολύ. Και την έχουν και στα πρώτα ονόματα. Ε ρε τι κάνουν οι άνθρωποι για να πουλήσουν. :D :p

Δεν έχει τύχει να το δώ και πιστεύω οτι θα είναι τουλάχιστον ισάξιο με το κορυφαίο desperado. Αλλά σίγουρα λέγεται Il Mariachi γιατί έχω την εντ'υπωση οτι λέγεται Εl Mariachi.

 

Και γω το Once Upon A Time In Mexico δεν το πολυκατάλαβα την πρώτη φορά που το είδα σινεμά, δεν ευνοούσε και η αίθουσα βέβαια μιας και ήταν ένα αμφιθέατρο (avant premier). Το έχω γράψει όμως και θα το ξαναδώ με την ησυχία μου να βγάλω τα συμπεράσματά μου. :)

 

i tainia den elege kai polla ontws.ektos apo ton katapliktiko johny dep o opoios kai diasozei tin tainia..tpt parapanw.
iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Κοίταγα το πρόγραμμα του village και είδα οτι ξαναπαίζει το HUMAN STAIN - Aνθρώπινο Στίγμα. Το έχει δει κανένας; Τι λέει; Ενδιαφέρον μου φαίνεται και σκεφτόμουνα να πάω να το δώ. Πολύ ωραίο σεναριο έχει και παίζουν φοβεροί ηθοποιοί. Στα βιντεοκλάμπ έχει βγεί σε DVD;
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mirrorofsorrow (21 Αύγ. 2004 , 08:16)

 

Κοίταγα το πρόγραμμα του village και είδα οτι ξαναπαίζει το HUMAN STAIN - Aνθρώπινο Στίγμα. Το έχει δει κανένας; Τι λέει; Ενδιαφέρον μου φαίνεται και σκεφτόμουνα να πάω να το δώ. Πολύ ωραίο σεναριο έχει και παίζουν φοβεροί ηθοποιοί. Στα βιντεοκλάμπ έχει βγεί σε DVD;

 

Aνθρώπινο Στίγμα-προσωπική άποψη - για το επίπεδο των ηθοποιών που παίζουν_κάτω του μετρίου , υπάρχει kai σε dvd.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sakiss (21 Αύγ. 2004 , 10:09)

 

To αγριες νυχτες να δειτε με τον van kilmer και το buterfly effect

 

Σε αυτό δεν είναι που παίζει τον John Holmes?

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mirrorofsorrow (21 Αύγ. 2004 , 08:16)

 

Κοίταγα το πρόγραμμα του village και είδα οτι ξαναπαίζει το HUMAN STAIN - Aνθρώπινο Στίγμα. Το έχει δει κανένας; Τι λέει; Ενδιαφέρον μου φαίνεται και σκεφτόμουνα να πάω να το δώ. Πολύ ωραίο σεναριο έχει και παίζουν φοβεροί ηθοποιοί. Στα βιντεοκλάμπ έχει βγεί σε DVD;

 

ε κάποιος μπορεί να το πει και χάλια αναλόγως τα γούστα του καθενός

ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΙΣ ΚΑΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ...

ΠΙΝΩ...

...ΚΑΠΝΙΖΩ...

ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ...

ΕΧΩ ΜΠΛΕΞΕΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mirrorofsorrow (21 Αύγ. 2004 , 06:31)

 

Δεν έχει τύχει να το δώ και πιστεύω οτι θα είναι τουλάχιστον ισάξιο με το κορυφαίο desperado. Αλλά σίγουρα λέγεται Il Mariachi γιατί έχω την εντ'υπωση οτι λέγεται Εl Mariachi.

 

Σωστός. El Mariachi λέγεται.

Και είναι τουλάχιστον μια κλάση καλύτερο από το Desperado.

Είναι από τις ταινίες που χαρακτηρίζουν σκηνοθέτες.

Αξίζει μια θέση στη ταινιοθήκη σας, σαν μια από τις καλύτερες ανεξάρτητες παραγωγές που γυρίστηκαν ποτέ. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...