Jump to content

Ταινίες: Προτάσεις - Κριτική


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για μένα η κορυφαία ταινία της ζωής μου με κορυφαία εναλλαγή συναισθημάτων (γέλιο,σκέψη,βαθύτερα νοήματα,στιγμιαία θλίψη και στο καπάκι κλάμα στο γέλιο) 3 idiots! Η μοναδική κωμικοπεριπετειώδης ταινία που όλο έβλεπα πόση ώρα έμενε γιατί δεν ήθελα να τελειώσει!!
Link to comment
Share on other sites

Darbareye Elly[About Elly]

f8a24c0c5e736c4543b2a854fa688923.jpg

 

https://www.imdb.com/title/tt1360860/?ref_=nv_sr_1?ref_=nv_sr_1

 

Εξαιρετικη. Ιρανικη ταινια που ξεκιναει χαρουμενα και με πολυ αργο ρυθμο και μετα το πρωτο μισαωρο μεχρι το τελος περνει μια τελειως διαφορετικη τροπη. Αγωνια μυστηριο και δραμα ειναι τα κυρια ατου της. Οι ερμηνειες ολων των ηθοποιων ειναι σαν να το ζουν και πραγματικα δεν νομιζω οτι θα μπορουσαν να αποδωσουν καλυτερα αυτο που ζηταει η πλοκη της ταινιας. Η ταινια ξεκιναει με 3 ζευγαρια που πανε διακοπες στην εξοχη και εχουν μαζι τους και μια φιλη που θελουν να γνωρισουν στον φιλο τους απο τη Γερμανια. Δεν ειναι ολα οπως φαινονται ομως. Δειτε την οπως και να εχει. 8/10

 

Το παρακολουθώ το νήμα αν και δεν συμμετέχω συχνά, δεν βλέπω πλέον Χόλιγουντ που είναι και οι περισσότερες επιλογές, αλλά λατρεύω να ταξιδεύω στον υπόλοιπο κόσμο μέσα από ταινίες. Το Ιράν με χτύπησε από το πουθενά και έγινε μια από τις αγαπημένες μου σχολές κινηματογράφου. Η συγκεκριμένη περιεργως μου ξέφυγε.Θα την τιμήσω.

 

 

Από τις υπόλοιπες εκτός Χόλιγουντ προτάσεις που βλέπω τις έχουμε ήδη συζητήσει από καιρό. Παρολαυτα ξέρετε ότι πιο '' hidden gem''βρείτε από οποιαδήποτε γωνία του κόσμου ξέρετε... Βαράτε

Link to comment
Share on other sites

Το παρακολουθώ το νήμα αν και δεν συμμετέχω συχνά, δεν βλέπω πλέον Χόλιγουντ που είναι και οι περισσότερες επιλογές, αλλά λατρεύω να ταξιδεύω στον υπόλοιπο κόσμο μέσα από ταινίες. Το Ιράν με χτύπησε από το πουθενά και έγινε μια από τις αγαπημένες μου σχολές κινηματογράφου. Η συγκεκριμένη περιεργως μου ξέφυγε.Θα την τιμήσω.

 

 

 

 

 

Από τις υπόλοιπες εκτός Χόλιγουντ προτάσεις που βλέπω τις έχουμε ήδη συζητήσει από καιρό. Παρολαυτα ξέρετε ότι πιο '' hidden gem''βρείτε από οποιαδήποτε γωνία του κόσμου ξέρετε... Βαράτε

Η πιο πάνω που ανέφερα ειναι Bollywood!!!Και μένα Hollywood δε με συγκινούν πολύ..
Link to comment
Share on other sites

Το παρακολουθώ το νήμα αν και δεν συμμετέχω συχνά, δεν βλέπω πλέον Χόλιγουντ που είναι και οι περισσότερες επιλογές, αλλά λατρεύω να ταξιδεύω στον υπόλοιπο κόσμο μέσα από ταινίες. Το Ιράν με χτύπησε από το πουθενά και έγινε μια από τις αγαπημένες μου σχολές κινηματογράφου. Η συγκεκριμένη περιεργως μου ξέφυγε.Θα την τιμήσω.

 

 

Από τις υπόλοιπες εκτός Χόλιγουντ προτάσεις που βλέπω τις έχουμε ήδη συζητήσει από καιρό. Παρολαυτα ξέρετε ότι πιο '' hidden gem''βρείτε από οποιαδήποτε γωνία του κόσμου ξέρετε... Βαράτε

 

Δειτε και τις 2 Μπόλυγουντ ταινιες που προτεινα πιο πισω. Λογικα δεν τις εχουν δει πολυ. Βλεπω και Ιρανικο και Ινδικο και Κινεζικο και Κορεατικο κινηματογραφο. Στα σημεια ο καθενας εχει κατι να δωσει σιγουρα ανωτεροι απο το hollywood που καταντησε τερμα εμπορικο με τις χαζοταινιες που βγαινουν. Υπαρχουν και εκει τιμιες αλλα πρεπει να τις βρεις με το κουταλι.

Link to comment
Share on other sites

Η πιο πάνω που ανέφερα ειναι Bollywood!!!Και μένα Hollywood δε με συγκινούν πολύ..

 

Την έχω δει την συγκεκριμένη και κάνα δυο ακόμη δημοφιλή από μπολγουντ και να σου πω την γνώμη μου δεν μου έκαναν κλικ. Τις θεωρώ λίγο cringe.

 

Όσο για το Χόλιγουντ να πω την αλήθεια μου δεν το έκοψα μαχαίρι το ελλατωσα όμως σε μεγάλο βαθμό, φυσικά θα επιλέξω το νέο avengers αν θέλω να δω μια ταινία δράσης αλλά επί το πλείστον έχω κορεστει με τα ίδια και τα ίδια. Από μια κλασσική περιπέτεια με εκρήξεις των 6 αστεριών, ενα αστυνομικό κλισέ θρίλερ(ακόμα και ένα έχει ένα Plotwist παραμένει κλισέ) , μια ελαφρορομαντικι κομεντί, ως και τις κλασσικές 4-5 που σαρώνουν τα Όσκαρ κάθε χρόνο νιώθω ότι δεν υπάρχει τπτ καινούριο την τελευταία 5ετια τουλάχιστον με πολύ πολύ ελάχιστες περιπτώσεις

Link to comment
Share on other sites

Battle Royale (2000) 7/10

 

Καλή και πρωτότυπη. Το "Hunger Games" πιστεύω ειναι επηρεασμένο από αυτή τη ταινία.

 

Appointment with Death (1988) 6/10

 

Μέτρια. Νουβέλα της Αγκάθα Κρίστι. Ο Πίτερ Ουστίνοφ ως Ηρακλής Πουαρώ γενικά είναι καλός αλλά σε αυτή τη ταινία μου φάνηκε πως βαριότανε. Δεν το σώζουν ούτε οι υπόλοιποι ηθοποιοί.

Link to comment
Share on other sites

Nocturnal Animals

full

 

https://www.imdb.com/title/tt4550098/?ref_=nv_sr_1?ref_=nv_sr_1

 

Δυσκολη ταινια που δεν ξερει τι θελει να πει και το παει δια πλαγειος οδου. Το opening της ταινιας απο τα πιο disturbing που εχω δει. Το μυθιστορημα που μας διηγείται ο πρωην της βασικης πρωταγωνιστριας ειναι τιμιο αλλα απο εκει και περα τα flashbacks με τους 2 πρωταγωνιστες οπως και το παρον δεν μου εδωσαν τη συνδεση που θα ηθελα με το μυθιστορημα. Η φωτογραφια και τα τοπια εξαιρετικα οπως και η υποκριτικη των ηθοποιων. 6.5/10 σιγουρα χρειαζεται ακομα μια θεαση.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι το nocturnal animals με εντυπωσίασε, σίγουρα του βάζω από 7.5 και πάνω. Όπως και να χει, νομίζω ότι αξίζει να το δει κανείς.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι το nocturnal animals με εντυπωσίασε, σίγουρα του βάζω από 7.5 και πάνω. Όπως και να χει, νομίζω ότι αξίζει να το δει κανείς.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

Ειχε εξαιρετικη σκηνοθεσια ιδιαιτερη ατμοσφαιρα αλλα δεν επιασα τον παραλληλισμό real life με το μυθιστορημα που ειδαμε. Αν ηταν λιγο πιο κατατοπιστικο χωρις καποιες σκηνες που δεν μπορεσα να τις συνδεσω καπου θα εβαζα 7.5 ανετα.

Link to comment
Share on other sites

Pokémon Detective Pikachu

D3-Lbt-K7-UEAAOMl1.jpg

 

https://www.imdb.com/title/tt5884052/?ref_=nv_sr_1?ref_=nv_sr_1

 

Μιας και μεγαλωσα με τα pokemon δεν θα μπορουσα παρα να απολαυσω την ταινια. Αρκετα αστεια σε πολλα σημεια χωρις να λειπουν και τα μελο. Τα pokemon εξαιρετικα λεπτομερη δεν θα μπορουσαν να κανουν καλυτερη δουλεια και ο Pikachu/Mewtwo μοιρασαν πονο ο καθενας στον τομεα του. Αρκετα pokemon δεν τα γνωριζα οποτε πηγαινουμε και περα απο τις 2 πρωτες γενιες. Καλο story με τα twist του και τις συγκινήσεις του. Οσοι ειστε φανς και μεγαλωσατε με αυτα μην την χασετε. Για τους υπολοιπους προσπεραστε. 7/10

Link to comment
Share on other sites

Είδα τιμιότατο χοροράκι στο Netflix. Under The Shadows. Είχε τις πολύ δυνατές στιγμές του και ενώ το έχτιζε καλά χωρίς να κουράζει και χωρίς πολλά πολλά, με ψιλοξενερωσε το τέλος

Θα ήθελα κάτι πιο δυνατό.

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είδα τιμιότατο χοροράκι στο Netflix. Under The Shadows. Είχε τις πολύ δυνατές στιγμές του και ενώ το έχτιζε καλά χωρίς να κουράζει και χωρίς πολλά πολλά, με ψιλοξενερωσε το τέλος

Θα ήθελα κάτι πιο δυνατό.

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

 

Το Ιρανικο δεν λες που ειχα προτεινει πριν κατι βδομαδες με τον πυραυλο?

Link to comment
Share on other sites

An American Crime (2007) 7/10

 

Αληθινή ιστορία. Δραματική και αρκετά σκληρή. Πολύ καλές ερμηνείες.

 

Audition (1999) 7/10

 

Πολύ καλή ταινία τρόμου μυστηρίου. Υποβλητική ατμόσφαιρα. Μόνο αρνητικό το φινάλε που ο κεντρικός ήρωας ειναι παθών χωρίς να φταίει σε τίποτα. Δε κατάλαβα τι μήνυμα ήθελε να περάσει.

Link to comment
Share on other sites

Το Ιρανικο δεν λες που ειχα προτεινει πριν κατι βδομαδες με τον πυραυλο?
Ναι αγορίνα. Μάλλον δεν είχα προσέξει το post σου

 

Lenovo Yoga Book & Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

The Prodigy (2019)

 

https://www.imdb.com/title/tt4504044/

 

Καλό θριλεράκι το οποίο βλέπεται ευχάριστα αν δεν έχεις υψηλές απαιτήσεις. Έχει 1,2 jump scares, δεν είναι αυτό το selling point όμως, κυρίως βασίζεται στην πλοκή και τις ανατροπές του σεναρίου.

Το cast τα καταφέρνει αξιοπρεπώς χωρίς να είναι κάτι το ιδιαίτερο.

 

Θα του έβαζα ένα 7/10

Link to comment
Share on other sites

The Prodigy (2019)

 

 

 

https://www.imdb.com/title/tt4504044/

 

 

 

Καλό θριλεράκι το οποίο βλέπεται ευχάριστα αν δεν έχεις υψηλές απαιτήσεις. Έχει 1,2 jump scares, δεν είναι αυτό το selling point όμως, κυρίως βασίζεται στην πλοκή και τις ανατροπές του σεναρίου.

 

Το cast τα καταφέρνει αξιοπρεπώς χωρίς να είναι κάτι το ιδιαίτερο.

 

 

 

Θα του έβαζα ένα 7/10

Και να σημειώσω ότι ο μικρός είναι απίθανος!

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Dragged Across Concrete

MV5-BMj-E1-MTk5-NDQ5-Ml5-BMl5-Ban-Bn-Xk-Ft-ZTgw-ODUx-Nzg0-Nz-M-V1.jpg

 

https://www.imdb.com/title/tt6491178/?ref_=nv_sr_1?ref_=nv_sr_1

 

Χωρις να ειναι κατι ιδιαιτερο καταφερνει να κρατησει τον θεατη καρφωμενο στην οθονη για τα 150 λεπτα που κραταει. Θυμιζει κατι απο τα παλια. Gibson και Vaughn δενουν αρκετα καλα ως το bad *** διδυμο. Η ιστορια μας δειχνει 2 μπατσους οι οποιοι μπαινουν σε διαθεσιμοτητα βλεπουν οτι δεν αμοιβεται η δουλεια τους και πανε για το ευκολο χρημα. Ο σκηνοθετης προσπαθει να μας κανει να νοιαστουμε για τους πρωταγωνιστες(και οχι μονο οπως στην Carpenter) και το καταφερνει. Σε καποια σημεια ειναι σκληρη και ωμη. Θα μπορουσε να ειναι καλυτερη? Αναμφίβολα. Δεν αναιρει οτι βλεπετε πολυ ευχαριστα ομως χωρις να κουραζει παρολη την διαρκεια της. 7.2/10

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

Dragged Across Concrete

 

MV5-BMj-E1-MTk5-NDQ5-Ml5-BMl5-Ban-Bn-Xk-Ft-ZTgw-ODUx-Nzg0-Nz-M-V1.jpg

 

 

 

https://www.imdb.com/title/tt6491178/?ref_=nv_sr_1?ref_=nv_sr_1

 

 

 

Χωρις να ειναι κατι ιδιαιτερο καταφερνει να κρατησει τον θεατη καρφωμενο στην οθονη για τα 150 λεπτα που κραταει. Θυμιζει κατι απο τα παλια. Gibson και Vaughn δενουν αρκετα καλα ως το bad *** διδυμο. Η ιστορια μας δειχνει 2 μπατσους οι οποιοι μπαινουν σε διαθεσιμοτητα βλεπουν οτι δεν αμοιβεται η δουλεια τους και πανε για το ευκολο χρημα. Ο σκηνοθετης προσπαθει να μας κανει να νοιαστουμε για τους πρωταγωνιστες(και οχι μονο οπως στην Carpenter) και το καταφερνει. Σε καποια σημεια ειναι σκληρη και ωμη. Θα μπορουσε να ειναι καλυτερη? Αναμφίβολα. Δεν αναιρει οτι βλεπετε πολυ ευχαριστα ομως χωρις να κουραζει παρολη την διαρκεια της. 7.2/10

Βασικά οι ατάκες και οι διάλογοι την κρατάνε την ταινία. Είναι ο ίδιος σκηνοθέτης που είχε κάνει και το "Brawl in cell block 99" και στις δύο ταινίες υπάρχει το στοιχείο του φυλετισμου.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά οι ατάκες και οι διάλογοι την κρατάνε την ταινία. Είναι ο ίδιος σκηνοθέτης που είχε κάνει και το "Brawl in cell block 99" και στις δύο ταινίες υπάρχει το στοιχείο του φυλετισμου.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι οντως και οι ατακες ειναι πολυ καλες αλλα προσωπικα γουσταρα το ολο κλιμα απο τη μια ειχε μια ηρεμια και απο την αλλη γινοταν σκληρη στα καλα καθουμενα. Δεν τις εχω δει τις υπολοιπες ταινιες του σκηνοθετη θα τις βαλω στο προγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Pokémon Detective Pikachu

 

Κι εγώ τις δύο πρώτες γενιές ήξερα, οριακά είχα προλάβει λίγο και την τρίτη η οποία ήταν αρκετά διαφορετική από τις δύο πρώτες, οι οποίες σχεδιαστικά ήταν πιο απλοϊκές.

 

Η ταινία ποντάρει πολύ στο nostalgia, αλλά καθώς βάζει και νεότερα pokemon, χάνει λίγο το κοινό στο οποίο στοχεύει. Βασικά δεν ξέρω αν στοχεύει τα τωρινά πιτσιρίκια ή τους παλαιότερους. Έχει στοιχεία που αποκλείει θα έλεγα τα παιδιά, αλλά νομίζω προσπαθεί να πιάσει από εφήβους έως και παλαιότερους νοσταλγούς. Κάπου εκεί το χάνει λίγο. Εννοώ τον χαρακτήρα που θέλει να δώσει στην ταινία.

 

Η σκηνογραφία και τα εφέ εξαιρετικά θα έλεγα και αυτά είναι και από τα δυνατά του σημεία. Όπως και το να διαλέξουν δυο από τα πιο πολυσυζητημένα πόκεμον όλων των εποχών, πίκατσου και μιουτου, ως τα πρωταγωνιστικά πόκεμον (βάλε μέσα και άλλα μεγάλα γνωστά πρώτης γενιάς).

 

Η πλοκή. Ενδιαφέρουσα, με μυστήριο, βρίσκεις την άκρη του νήματος και κάθε φορά που οδηγείσαι κάπου, απανωτές ανατροπές. Ίσως παραπάνω από όσο χρειαζόταν, αλλά και πάλι πολύ ενδιαφέρουσα και πρωτότυπη, δεν είναι ριμέικ δηλαδή κάποιας παλιάς ιστορίας πόκεμον.

 

Η διάρκεια. Εδώ χάνει νομίζω, περίμενα περισσότερα. Τα εισαγωγικά μέχρι να αρχίσει να βρεθεί η άκρη του νήματος έφαγαν τη μισή ταινία και βάλε... Αυτό είναι καλό για να μας βάλει στο κλίμα. Το αρνητικό όμως, είναι το κυρίως πιάτο που κράτησε λίγο σε διάρκεια. Όπως και το να κάνουν το μιουτου από badass ελεύθερο και πανίσχυρο πόκεμον, μια απλή μαριονέτα στο τέλος. Θα προτιμούσα να μην υπάρχει αυτό το τουίστ, καθώς οι περισσότεροι φαν του μιουτου νομίζω στη φάση της μαριονέτας θα απογοητευτούν λίγο.

 

Τα συναισθήματα. Εδώ κερδίζει. Ο θεατής ακολουθεί την εναλλαγή κλίματος και από το χιούμορ πάει στην αγωνία και μετά στην συγκίνηση.

 

Γενικά μια καλή πρώτη προσπάθεια, αλλά θα περίμενα περισσότερα στο "κυρίως πιάτο" που κράτησε λίγο και ο μιουτου σε στυλ μαριονέτας πριν το τέλος με ξένισε...

 

8/10 από μένα για τα θετικά του και λόγω του ότι είμαι κι εγώ νοσταλγός :)

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τις δύο πρώτες γενιές ήξερα, οριακά είχα προλάβει λίγο και την τρίτη η οποία ήταν αρκετά διαφορετική από τις δύο πρώτες, οι οποίες σχεδιαστικά ήταν πιο απλοϊκές.

 

Η ταινία ποντάρει πολύ στο nostalgia, αλλά καθώς βάζει και νεότερα pokemon, χάνει λίγο το κοινό στο οποίο στοχεύει. Βασικά δεν ξέρω αν στοχεύει τα τωρινά πιτσιρίκια ή τους παλαιότερους. Έχει στοιχεία που αποκλείει θα έλεγα τα παιδιά, αλλά νομίζω προσπαθεί να πιάσει από εφήβους έως και παλαιότερους νοσταλγούς. Κάπου εκεί το χάνει λίγο. Εννοώ τον χαρακτήρα που θέλει να δώσει στην ταινία.

 

Η σκηνογραφία και τα εφέ εξαιρετικά θα έλεγα και αυτά είναι και από τα δυνατά του σημεία. Όπως και το να διαλέξουν δυο από τα πιο πολυσυζητημένα πόκεμον όλων των εποχών, πίκατσου και μιουτου, ως τα πρωταγωνιστικά πόκεμον (βάλε μέσα και άλλα μεγάλα γνωστά πρώτης γενιάς).

 

Η πλοκή. Ενδιαφέρουσα, με μυστήριο, βρίσκεις την άκρη του νήματος και κάθε φορά που οδηγείσαι κάπου, απανωτές ανατροπές. Ίσως παραπάνω από όσο χρειαζόταν, αλλά και πάλι πολύ ενδιαφέρουσα και πρωτότυπη, δεν είναι ριμέικ δηλαδή κάποιας παλιάς ιστορίας πόκεμον.

 

Η διάρκεια. Εδώ χάνει νομίζω, περίμενα περισσότερα. Τα εισαγωγικά μέχρι να αρχίσει να βρεθεί η άκρη του νήματος έφαγαν τη μισή ταινία και βάλε... Αυτό είναι καλό για να μας βάλει στο κλίμα. Το αρνητικό όμως, είναι το κυρίως πιάτο που κράτησε λίγο σε διάρκεια. Όπως και το να κάνουν το μιουτου από badass ελεύθερο και πανίσχυρο πόκεμον, μια απλή μαριονέτα στο τέλος. Θα προτιμούσα να μην υπάρχει αυτό το τουίστ, καθώς οι περισσότεροι φαν του μιουτου νομίζω στη φάση της μαριονέτας θα απογοητευτούν λίγο.

 

Τα συναισθήματα. Εδώ κερδίζει. Ο θεατής ακολουθεί την εναλλαγή κλίματος και από το χιούμορ πάει στην αγωνία και μετά στην συγκίνηση.

 

Γενικά μια καλή πρώτη προσπάθεια, αλλά θα περίμενα περισσότερα στο "κυρίως πιάτο" που κράτησε λίγο και ο μιουτου σε στυλ μαριονέτας πριν το τέλος με ξένισε...

 

8/10 από μένα για τα θετικά του και λόγω του ότι είμαι κι εγώ νοσταλγός :)

 

Ισχυει οτι δεν ειχαμε πολυ main πιατο και οτι φανηκε να κραταει λιγο νομιζω καπου στο 10λεπτο με 15λεπτο κρατησε το τελος. Η νοσταλγια βαρεσε κοκκινο απο το πρωτο λεπτο(ειχα λιωσει παλια την σειρα και τις κασετες κοκκινη/χρυση/ασημενια) και ελπιζω στις επομενες ταινιες να δουμε lucia/ho-oh και κανα θρυλικο απο τα πρωτα(articuno/zapdos/moltres). Το χιουμορ του pika απαιχτο και τα συναισθηματα εναλλασονται διαρκως. Εχασα λιγο την μπαλα στα νεα pokemon γιατι δεν ηξερα τι ακριβως ειναι(οπως το βουνο η το ασπρο τερας που κοιμοταν). Snorlax απαιχτος κοιμοταν μεσα στο δρομο οπως και ο Machamp που εκανε τον τροχονομο. Squirtle πυροσβεστης charmander και bulbasaur που βοηθησαν να σωθει ο pika. Μακαρι να εχουμε αξιες συνεχειες για εμας τους νοσταλγους που μεγαλωσαμε με αυτα ειναι εξαιρετικες.

Link to comment
Share on other sites

Με ψήσατε να το δω!

Θα ξυπνήσει πολλές μνήμες!!!!!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Hotel Artemis

hotelartemisheader.jpg

 

https://www.imdb.com/title/tt5834262/?ref_=nv_sr_1?ref_=nv_sr_1

 

Δεν ηταν ασχημο αλλα ουτε και κατι τρομερο. Η Foster εξαιρετικη οπως παντα ο Bautista για πρωτη φορα δειχνει μια σωστη υποκριτικη και η Boutella μια οπτασια. Το σεναριο αν και πρωτοτυπο δεν ξεφευγει απο τα αμερικανικα κλισε. Βρισκομαστε στο 2028 στο Los Angeles. Το νερο εχει εκλειψει και γινεται ο κακος χαμος επικρατει αναρχια. Το ξενοδοχειο artemis ειναι ενα μερος/νοσοκομειο για ολους τους εγκληματιες. Βοηθαει αρκετα η μικρη διαρκεια της ταινιας μιας και δεν κανει καθολου κοιλια και το dark κλιμα που επικρατει. Βλεπετε αλλα κρατατε μικρο καλαθι. 6.5/10

Link to comment
Share on other sites

Borg vs McEnroe

Borg-Mc-Enroe-Banner-Poster.jpg

 

 

Αληθινη ιστορια αναμεσα σε 2 απο τους καλυτερους τενιστες παγκοσμιως. Η ταινια μας δειχνει την ζωη των Borg/McEnroe και πως καταφεραν να γινουν οι καλυτεροι στον κοσμο. Αν και δεν ειμαι φαν του τεννις την ταινια την γουσταρα πολυ. Η απιστευτη ενταση που εχει η ταινια καταφερνει να την μεταδωσει στον θεατη και μαζι με το sountrack θα σας κολλησει στην οθονη. Τρομερο αγχος και αγωνια ειδικα προς το τελος. Οι φανς θα την αγαπησετε οι υπολοιποι θα δειτε μια σοβαρη ταινια οχι μονο οσον αφορα το τεννις αλλα και ολη την ψυχολογια που πρεπει να εχει καποιος για να παει στην κορυφη και το βαρος αυτης. 7.5/10

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...