Jump to content

Ταινίες: Προτάσεις - Κριτική


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το "Έτερος Εγώ" το έχει δει κανείς;

Ανέβηκε πρόσφατα νομίζω στο youtube και ψήνομαι να το δω... Η αλήθεια είναι, ότι ειδικά για Ελληνική παραγωγή, έχω ακούσει πολύ καλά λόγια...

Ήταν ανέλπιστα πολύ καλή ταινία! Αρκετά αργοκίνητο αστυνομικό δράμα μυστηρίου. Εξαιρετική για τα ελληνικά δεδομένα, ισάξια ξένων χολιγουντιανών παραγωγών :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Όντως διαφημίστηκε πάρα πολύ και γι' αυτό ακριβώς περίμενα κάτι τρομερό. Ήταν καλό, αλλά υπερεκτιμημένο και προβλέψιμο. Εμένα δεν μου άρεσαν συγκεκριμένα οι πρωταγωνιστές και το ρομάντζο τους, που -εμφανισιακά και σεναριακά- που θα ταίριαζαν για διαφήμιση τσιχλόφουσκας, και όχι σε ταινία τρόμου με κλόουν που τρώει παιδάκια.. Η εισαγωγή της ταινίας πάντως ήταν πολύ καλή, και η σκηνή με το χέρι ήταν σίχαμα (έτσι θα έπρεπε να είναι και όλη η ταινία για μένα).

Ακριβώς αυτό!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάς και το Rush Hour!

Πολύ γέλιο!

"Who are you? I am U. " LOL

 

Ε ειπαμε κινεζικες ρε, αλλα κλαμα το Rush Hour, τις λατρευω και τις 3 :lol:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλετε καλό ελληνικό, δείτε και το "κοινός παρονομαστής"

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

 

Πολύ καλή ταινία.

Link to comment
Share on other sites

Ήταν ανέλπιστα πολύ καλή ταινία! Αρκετά αργοκίνητο αστυνομικό δράμα μυστηρίου. Εξαιρετική για τα ελληνικά δεδομένα, ισάξια ξένων χολιγουντιανών παραγωγών :)

 

Mόλις το είδα παιδιά. Συμφωνώ απόλυτα! Εξαιρετική ταινία από κάθε άποψη... Με εξέπληξε και εμένα ευχάριστα, για Ελληνική παραγωγή. :)

 

Αν θέλετε καλό ελληνικό, δείτε και το "κοινός παρονομαστής"

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

 

Το βάζω στα υπόψιν... Απ' όσο είδα είναι από τον ίδιο σκηνοθέτη με το 'Ετερος Εγώ'.

Link to comment
Share on other sites

και τις δύο τις έχω δει (οκ, το έτερος σήμερα μετά τις προτάσεις σας) και συμφωνώ, πολύ καλές
Link to comment
Share on other sites

Το "Έτερος Εγώ" το έχει δει κανείς;

Ανέβηκε πρόσφατα νομίζω στο youtube και ψήνομαι να το δω... Η αλήθεια είναι, ότι ειδικά για Ελληνική παραγωγή, έχω ακούσει πολύ καλά λόγια...

 

Για όσους θέλουν να το δουν είναι στο "εσυσωληνας" ανεβασμένο από τον ίδιο το σκηνοθέτη :cool:

Link to comment
Share on other sites

Είδα πολύ καλή ταινία. Καιρό είχα να ενθουσιαστώ τόσο με μία απλή φαινομενικά δραματική ταινία με στοιχεία θρίλερ.

Super dark times.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Spider-man Homecoming : 7/10

 

Ο Spider-man λοιπον σε νεα εκδοχη, ξεχαστε τα παλια.

Ευχαριστο κι αστειο σε πολλα σημεια . Δραση μπολικη και σε κραταει με το διασκεδαστικο του υφος. Προσωπικα μου αρεσε (δε τη συγκρινω με τα παλια).

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Είδα πολύ καλή ταινία. Καιρό είχα να ενθουσιαστώ τόσο με μία απλή φαινομενικά δραματική ταινία με στοιχεία θρίλερ.

Super dark times.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Eνδιαφέρον φαίνεται από Imdb που τσέκαρα λίγο... Θα το δω σύντομα... ;)

Link to comment
Share on other sites

Eνδιαφέρον φαίνεται από Imdb που τσέκαρα λίγο... Θα το δω σύντομα... ;)
Πες εντυπώσεις. :)

 

Στάλθηκε από το Mate 10 Pro μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ετερος Εγω 9/10

 

Το είδα μετά τις προτάσεις σας παιδιά.

 

Εξαιρετικό.

 

Εξαιρετικός ο Πυγμαλίων επίσης, πολύ ωραία σκηνοθεσία και ροή που σε κρατάει.

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Ετερος Εγω 9/10

 

Το είδα μετά τις προτάσεις σας παιδιά.

 

Εξαιρετικό.

 

Εξαιρετικός ο Πυγμαλίων επίσης, πολύ ωραία σκηνοθεσία και ροή που σε κρατάει.

Πολύ καλή ηθοποιία όντως αλλά και τα εφέ επίσης : )

Link to comment
Share on other sites

"Κοινός Παρονομαστής"

 

Τα πρώτα 5-10 λεπτά είχαν πλάκα. Αλλά η ταινία γρήγορα έγινε μία από τις μεγαλύτερες μούφες που είδα τελευταία, ίσως και η μεγαλύτερη. Στιχάκια και """ρητά""" του fakebook, που ενσωματώνονται σε 3-4 τρομερά στερεοτυπικούς χαρακτήρες, που ο καθένας "αντικατοπτρίζει" και ένα είδος άντρα: ο βλαχόμαγκας, ο αισιόδοξος, ο φαντασιόπληκτος και ο καλοκάγαθος.. Το ΑΠΟΚΟΡΥΦΩΜΑ, οι δύο μοναδικές γυναίκες που μπαίνουν στο μαγαζί: το τσ00λάκι και η τρελαμένη. Η τρελαμένη τελικώς έχει σημαντικό ρόλο και επηρεάζει τις ζωές όλων των πρωταγωνιστών με το χειρότερο τρόπο, για εντελώς ανύπαρκτο λόγο, αποδεικνύοντας ότι όταν μία γυναίκα θέλει να έχει την απόλυτη αγάπη από κάποιον, θα κάνει την κάθε ηλιθιότητα που της έρχεται στο μυαλό, ουσιαστικά για να τσεκάρει πόσο θα την ανεχτούν.. Η παράνοια σε όλο της το μεγαλείο.. Καμία λογική, καμία συνοχή στο σενάριο.

 

4/10. Και πολύ της είναι. Ταινία-απογοήτευση από τον ίδιο άνθρωπο που έγραψε το τέλειο "Έτερος Εγώ"

Edited by Pitsikoulina
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εχθές είδα το Bad Santa 2....μέτριο προς καλό, του βάζω 6,5/10

 

Έχει πολλές βωμολοχίες, υπερβολικά πολλές, βγάζει γέλιο μεν αλλά σοκάρουν μερικοί διάλογοι.

4d5f3cbfd53f178dee0ba7693751275c.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εχθές είδα το Bad Santa 2....μέτριο προς καλό, του βάζω 6,5/10

 

Έχει πολλές βωμολοχίες, υπερβολικά πολλές, βγάζει γέλιο μεν αλλά σοκάρουν μερικοί διάλογοι.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

H Kathy Bates ειναι αυτη;;

Πω πω κατάντια...

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να αποφασίσω αν μου άρεσε ή όχι το Killing Of A Sacred Deer.

 

2 ώρες συνεχόμενα πάντως νιώθεις άβολα, από την πρώτη μέχρι την τελευταία στιγμή.

Ο "κακός" εντελώς creepy bastard, που τον βρήκανε, ανατριχιάζεις με κάθε του κίνηση, ατάκα και βλέμμα σε όλες τις σκηνές που είναι.

 

Μάλλον προς το "καλή" κλίνω, αλλά θα μπορούσε να ήταν και καλύτερη. Θα ήθελα μια εξήγηση για την αρρώστεια αλλά προφανώς λόγω της φύσης της κάτι τέτοιο θα ήταν αδύνατο, όπως επίσης έστω και 5 λεπτά χαλάρωσης από το όλο άρρωστο, εφιαλτικό σκηνικό που δεν σε αφήνει να χαλαρώσεις ούτε στο ελάχιστο σε όλη την ταινία.

 

Κλασικός Λάνθιμος πάντως, weirdness και αρρώστεια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να αποφασίσω αν μου άρεσε ή όχι το Killing Of A Sacred Deer.

 

2 ώρες συνεχόμενα πάντως νιώθεις άβολα, από την πρώτη μέχρι την τελευταία στιγμή.

Ο "κακός" εντελώς creepy bastard, που τον βρήκανε, ανατριχιάζεις με κάθε του κίνηση, ατάκα και βλέμμα σε όλες τις σκηνές που είναι.

 

Μάλλον προς το "καλή" κλίνω, αλλά θα μπορούσε να ήταν και καλύτερη. Θα ήθελα μια εξήγηση για την αρρώστεια αλλά προφανώς λόγω της φύσης της κάτι τέτοιο θα ήταν αδύνατο, όπως επίσης έστω και 5 λεπτά χαλάρωσης από το όλο άρρωστο, εφιαλτικό σκηνικό που δεν σε αφήνει να χαλαρώσεις ούτε στο ελάχιστο σε όλη την ταινία.

 

Κλασικός Λάνθιμος πάντως, weirdness και αρρώστεια.

Ακριβώς αυτό το συναίσθημα περιέγραψα πριν βδομάδες που το είδα.

Σε χαλάει μόνο που την βλέπεις

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό το συναίσθημα περιέγραψα πριν βδομάδες που το είδα.

Σε χαλάει μόνο που την βλέπεις

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ναι παιδιά χωρίς καμία ουσία

δεν παίρνεις τίποτα απο αυτήν ταινία πραγματικά πολυ χάλια απορώ τι αρέσει σε μερικούς αυτη η καφρίλα

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Έχετε γράψει τόσα πολλά γι'αυτήν την ταινία, που μου ήρθε ειδοποίηση από το terrarium ότι είναι διαθέσιμη και πραγματικά τρόμαξα.

 

Δεν θα την δω ούτε από περιέργεια.

 

Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω, τι αρέσει σε πολλούς στα horror. Το αίμα, τα ανοιγμένα κεφάλια, όλα τα αηδιαστικά που δείχνει με παιδάκια νεκροζώντανα;

 

 

Κάποτε είδα το νεκρός την αυγή και το hellraiser και πραγματικά απορώ.

 

Γούστα είναι θα μου πείτε, αλλά...τι γούστο είναι αυτό; Πραγματικά.

 

Κάθε εβδομάδα βλέπω καμιά δεκαριά νέες ταινίες και οι 8 από αυτές είναι σπλατερ χορορ τερρορ κλπ.

Άρα... Είναι προφανές πως εγώ κάτι δεν καταλαβαίνω και δεν διασκεδάζω με νεκροζώντανα παιδιά που κόβουν χέρια και τύπους με τσεκούρια και αλυσοπρίονα.

 

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...