Jump to content

Ταινίες: Προτάσεις - Κριτική


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πιο πολύ μπέρδεψε παρά εξήγησε κάποια πράγματα ο Σκοτ. Λογικά στο επόμενο θα εξηγήσει περισσότερα.

 

(Mate 9 & Tapatalk)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

προσωπικα ειδα κυβο και El Desconocido τις τελευταιες μερες,

νταξει, οχι κατι φοβερο, αλλα καλες για να περναει η ωρα :p :D

 

o κυβος ειναι για να περναει η ωρα...το Ισπανικο ειναι το λιγοτερο εντυπωσιακο!

Link to comment
Share on other sites

Πιο πολύ μπέρδεψε παρά εξήγησε κάποια πράγματα ο Σκοτ. Λογικά στο επόμενο θα εξηγήσει περισσότερα.

 

(Mate 9 & Tapatalk)

Σε τι σε μπέρδεψε ;

Εμένα το πρώτο μου φάνηκε ακαταλαβίστικο.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

re4.jpg

 

They 're watching (US)

Ενα τηλεοπτικο καναλι πηγαινει στη Μολδαβια για να καταγραψει την ανακαινιση ενος πολυ παλαιου σπιτιου.

Εκει μπλεκεται με τους ντοπιους της περιοχης...

Πολυ καλο θριλερ γυρισμενο με καμερα στο χερι αλλα στα τελευταια 10 λεπτα ο σκηνοθετης πρεπει να αρχισε να παιρνει ναρκωτικα...δεν εξηγειται αλλιως.

Τελος παντων, οποιος θελει το βλεπει.

Edited by phgretro
Link to comment
Share on other sites

re4.jpg

 

They 're watching (US)

Ενα τηλεοπτικο καναλι πηγαινει στη Μολδαβια για να καταγραψει την ανακαινιση ενος πολυ παλαιου σπιτιου.

Εκει μπλεκεται με τους ντοπιους της περιοχης...

Πολυ καλο θριλερ γυρισμενο με καμερα στο χερι αλλα στα τελευταια 10 λεπτα ο σκηνοθετης πρεπει να αρχισε να παιρνει ναρκωτικα...δεν εξηγειται αλλιως.

Τελος παντων, οποιος θελει το βλεπει.

 

φρικτη την ειχα δει και το παρατησα. κατι πιο νορμαλ εχετε; τυπου κωμικο;

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Frankestein Junior

Κορυφή με τον αείμνηστο!

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Είδα εχθές από περιέργεια και εγώ το Contratiempo..... Αρκετά υπερτιμημένη ταινία.... Μέτριο....

 

Sent from my Redmi Note 4x using Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρή (καφρο)κωμωδιούλα είναι το Office Christmas Party.

 

(Mate 9 & Tapatalk)

Ταινιαρα για παρτυ!!

Τρελός χαβαλές, στα πρότυπα του HANGOVER.

Βλέπεται πολύ όμορφα.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ταινιαρα για παρτυ!!

Τρελός χαβαλές, στα πρότυπα του HANGOVER.

Βλέπεται πολύ όμορφα.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

 

Αν θυμάμαι καλά στα ίδια πρότυπα είναι και το Project X :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κωμωδια = Πητερ Σελλερς

 

Και οχι μονο. "Οι εντιμοτατοι φιλοι μου" ηταν εξισου φοβερη ιταλικη κωμωδια που αφησε εποχη!

Κωμωδια απο αυτες που απλα εισαι μονιμως δακρυσμενος απο τα γελια!

http://www.imdb.com/title/tt0072637/

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Και οχι μονο. "Οι εντιμοτατοι φιλοι μου" ηταν εξισου φοβερη ιταλικη κωμωδια που αφησε εποχη!

Κωμωδια απο αυτες που απλα εισαι μονιμως δακρυσμενος απο τα γελια!

http://www.imdb.com/title/tt0072637/

 

Ναι ναι το χω δει ...ατελειωτο γελιο.Τετοιες ταινιες δεν βγαινουν πλεον.

Για να δεις καλη κωμωδια πρεπει να γυρισεις πολυ πισω

Link to comment
Share on other sites

Get out. Αρκετα προβλεψιμη. Δε με άρεσε. Ευτυχως την είδα σπιτι.

 

Hunt for the wilder people. Με αρεσε αρκετα. Περασε ευχαριστα η ωρα. Την προτεινω

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Είδα εχθές από περιέργεια και εγώ το Contratiempo..... Αρκετά υπερτιμημένη ταινία.... Μέτριο....

 

Sent from my Redmi Note 4x using Tapatalk

Μάλλον δεν το κατάλαβες.

Για να πάρεις μυρωδιά για τί ταινία μιλάμε, έχουν σχολιάσει ότι λες και την έχουν γράψει η Αγκάθα Κρίστι με τον Χίτσκοκ μαζί...

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν το κατάλαβες.

Για να πάρεις μυρωδιά για τί ταινία μιλάμε, έχουν σχολιάσει ότι λες και την έχουν γράψει η Αγκάθα Κρίστι με τον Χίτσκοκ μαζί...

 

Kαι τι σημαίνει αυτό δηλαδή?

 

Ότι είναι έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Kαι τι σημαίνει αυτό δηλαδή?

 

Ότι είναι έτσι?

Σημαίνει αυτό ακριβώς που έγραψα.

Ο φίλος δεν την κατάλαβε. Ή βαρέθηκε ή είχε το νου του μη του πέσουν τα πατατάκια.

Η ταινία έχει πολύ βαθύ σενάριο. Φόνος μέσα σε φόνο. 2 υποθέσεις που εξελίσσονται χωριστά, μέχρι κάποιος να τις ενώσει και να βγάλει νόημα. Η "δικηγόρος", σαν άλλος Ηρακλής Πουαρό, περιτριγυρίζει τον δολοφόνο πελάτη της με τόση μεθοδικότητά, όπου βάζει στο τραπέζι τουλάχιστον 3 διαφορετικές θεωρίες εξέλιξης του story (όπως έκανε ο Πουαρό στον Φόνο του Οριεντ Εξπρές). Και τον κάνει να ομολογήσει χωρίς ουσιαστικά να καταλάβει την παγίδα που του πλέκει.

Και σαν να μην έφτανε αυτό έχουμε και ανατρεπτικό φινάλε.

 

Τί άλλο θέλεις δηλαδή για να είσαι ευχαριστημένος?

 

Προτείνω να την ξαναδείτε την ταινία. Με μια δεύτερη προβολή θα την καταλάβετε. Όπως και στο Get Out υπάρχει λόγος (που δεν τον καταλαβαίνεις όταν συμβαίνει, αλλά το έχεις ξεχάσει στο τέλος της ταινίας) που η κοπέλα δεν αφήνει τον αστυνομικό να πάρει τα στοιχεία του μαύρου φίλου της δήθεν και καλά ότι θέλει να τον προστατεύσει ηθικά αφού δεν οδηγούσε εκείνος το αυτοκίνητο κατά το τρακάρισμα.

Ο λόγος προφανής νομίζω....

 

Παιδιά μία δεύτερη προβολή των ταινιών δεν είναι κακή. Βλέπεις πράγματα που δεν έχεις δει στην πρώτη.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by MeddlingMageGR
Link to comment
Share on other sites

Eγώ προσωπικά έμεινα ευχαριστημένος από την συγκεκριμένη ταινία.

 

Ο φίλος παραπάνω που την σχολιάζει ως "υπερτιμημημένη" λέει απλά την κριτική του.

 

Δεν χρειάζεται να σχολιάζετε τις απόψεις των άλλων διότι δεν μας αρέσουν σε όλους τα ίδια πράγματα ;)

 

 

Εδιτ...

 

Καλό είναι να μην αναφέρεις στοιχέια της πλοκής των ταινιών διότι υπάρχουν και άνθρωποι που δεν τις έχουν δει και προφανώς θέλουν να τις δουν.

Edited by tsiv
Link to comment
Share on other sites

Eγώ προσωπικά έμεινα ευχαριστημένος από την συγκεκριμένη ταινία.

 

Ο φίλος παραπάνω που την σχολιάζει ως "υπερτιμημημένη" λέει απλά την κριτική του.

 

Δεν χρειάζεται να σχολιάζετε τις απόψεις των άλλων διότι δεν μας αρέσουν σε όλους τα ίδια πράγματα ;)

 

 

Εδιτ...

 

Καλό είναι να μην αναφέρεις στοιχέια της πλοκής των ταινιών διότι υπάρχουν και άνθρωποι που δεν τις έχουν δει και προφανώς θέλουν να τις δουν.

 

Την κριτική να την δεχθώ, όταν ακολουθείτε απο επιχειρήματα. Αν ο φίλος εντόπισε τρύπες στο σενάριο ή ανακολουθίες που δεν τις έχω εντοπίσει εγώ, ή εντόπισε αλλά λάθη, τότε ναι να το δεχτώ.

Για το δεύτερο που έγραψες έχεις δίκιο.

 

 

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γενικά πάντως θα πρέπει να σταματήσουν οι απόψεις του στυλ "Έτσι είναι γιατί έτσι μ' αρέσει". Θέλουμε απόψεις ολοκληρωμένες με επιχειρήματα και ανοιχτές στον διάλογο. Εγώ εκεί τρελαίνομαι.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την κριτική να την δεχθώ, όταν ακολουθείτε απο επιχειρήματα.

 

Δεν χρειάζονται επιχειρήματα, δεν είμαστε το αθηνόραμα εδώ:lol:

 

Αν εμένα π.χ δεν μου αρέσει το ράμπο μπαίνω και το γράφω εδώ (αν θέλω) και δεν σηκώνω και κριτική για την άποψή μου.

 

Αν εσύ είσαι σκηνοθέτης ή βοηθός σκηνοθέτη και σου αρέσει να ασχολείσαι με "σεναριακές τρύπες" κ.λ.π παραφερνάλια να ξέρεις ότι οι περισσότεροι από εμάς βλέπουμε μιά ταινία και στο τέλος μας αφήνει μία αίσθηση... καλή - κακή - μέτρια κ.λ.π

 

Αυτά από μένα και τέλος, αρχίζει εκπομπή auto moto και μετά F1 :up::yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν το κατάλαβες.

Για να πάρεις μυρωδιά για τί ταινία μιλάμε, έχουν σχολιάσει ότι λες και την έχουν γράψει η Αγκάθα Κρίστι με τον Χίτσκοκ μαζί...

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μάλλον δεν έχεις μάθει τρόπους από το σπίτι σου, όπως το να μην υποτιμάς και να μην προσβάλλεις τους συνομιλητές σου!

 

Ποιος είσαι εσύ που θα κρίνεις την ικανότητα μου να κατανοήσω μια ταινία ή όχι; Γιατί από τη φράση σου "Για να πάρεις μυρωδιά..." καταλαβαίνω ήδη πάρα πολλά....

 

Ελπίζω να επιληφθεί κάποιος admin για την προσβολή εδώ.....

 

Δεν το συνεχίζω διότι αρνούμαι να κατέβω επίπεδα.... Πολλά...

 

Sent from my Redmi Note 4x using Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν έχεις μάθει τρόπους από το σπίτι σου, όπως το να μην υποτιμάς και να μην προσβάλλεις τους συνομιλητές σου!

 

Ποιος είσαι εσύ που θα κρίνεις την ικανότητα μου να κατανοήσω μια ταινία ή όχι; Γιατί από τη φράση σου "Για να πάρεις μυρωδιά..." καταλαβαίνω ήδη πάρα πολλά....

 

Ελπίζω να επιληφθεί κάποιος admin για την προσβολή εδώ.....

 

Δεν το συνεχίζω διότι αρνούμαι να κατέβω επίπεδα.... Πολλά...

 

Sent from my Redmi Note 4x using Tapatalk

 

Όοοοοοοχι αδερφέ! Θα τ' ακούσεις αφού τόλμησες να μην σ' αρέσει ταινία για την οποία κάποιος σχολίασε ότι

"λες και την έχουν γράψει η Αγκάθα Κρίστι με τον Χίτσκοκ μαζί".

 

Γιατί προφανώς μόνο χαζός μπορείς να χαρακτηριστείς αν δεν λάτρεψες αυτό το μοντέρνο αριστούργημα που ονομάζεται "Contratiempo"! Για τιμωρία θα κάτσεις να την δεις άλλες 3 φορές μέχρι επιτέλους να την "πιάσεις" και μετά θα 'ρθεις εδώ να ζητήσεις επισήμως συγγνώμη.

 

Ήμαρτον, τι διαβάζουμε εδώ μέσα, χαχαχαχαχαχαχα!! :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...