Jump to content

Ταινίες: Προτάσεις - Κριτική


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις είδα το πολύ καλό Ladder 49. Το θέμα της ταινίας είναι ένας πυροσβέστης που έχει παγιδευτεί σε ένα φλεγόμενο κτίριο και ενώ μάχεται για την ζωή του, αυτή περνάει μπροστά από τα μάτια του.

 

Πρωταγωνιστούν Jhoakin (<-spelling) Phoenix, John Travolta

Joaquin :p

 

(10 chars)

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Joaquin Phoenix...συμπάθεια :O

 

Δεν είχα δώσει ιδιαίτερη σημασία στο Ladder 49,θα το δω άμεσα!

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή ταινία το Ladder 49.

Εχθές είδα το Βασίλειο των ουρανών..Ευχάριστα πέρασε η ώρα.

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Same here,είδα το Ladder 49 δύο φόρες σε δίαστημα μικρότερο των 15 ωρών! :)

Πολύ καλή ταινία,αν κι ο Joaquin μου φαίνεται λίγο καθυστερημένος! :p

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Το Σάββατο είδα τα 21 γραμμάρια (21 grams). Καλή ταινία, και μου άρεσε ο τρόπος που κυλούσε η ιστορία, μια μπρος, μία πίσω. Στην αρχή με ξένισε, αλλά εύκολα αντιλαμβάνεται κανείς ποιο είναι το παρελθον και ποιο το παρόν. Περίμενα όμως να φιλοσοφήσουν περισσότερο το «βάρος» της ψυχής.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιος που είδε τον ΕΦΙΑΛΤΗ (Boogeyman), ΟΙ ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΟΙ (Cursed); Αξίζουν να τα δει κάποιος; :confused:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιος που είδε τον ΕΦΙΑΛΤΗ (Boogeyman), ΟΙ ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΟΙ (Cursed); Αξίζουν να τα δει κάποιος; :confused:

 

cursed - μεγαλη βλακεια, θα γελασεις μεν, αλλα απο τον πονο της απωλειας των ευρω

 

boogeyman - οχι τοσο χαλια οσο το περιμενα, βλεπεται τελικα αλλα μεχρι εκει

http://briefcase.pathfinder.gr/download/WilliamBlake/18998/362856/0/d.jpg
Link to comment
Share on other sites

cursed - μεγαλη βλακεια, θα γελασεις μεν, αλλα απο τον πονο της απωλειας των ευρω

 

boogeyman - οχι τοσο χαλια οσο το περιμενα, βλεπεται τελικα αλλα μεχρι εκει

DivX rulezzzz. ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιος που είδε τον ΕΦΙΑΛΤΗ (Boogeyman), ΟΙ ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΟΙ (Cursed); Αξίζουν να τα δει κάποιος; :confused:

Το Cursed ΟΧΙ!Το άλλο δεν ξέρω.

 

 

Eida to birth...an kai poloi to theorisan patata emena mou arese.....tha mou eksigisei kaneis ti ginetai sto telos?

 

 

Δεν ξέρω αν εννοείς αυτό(την είδα πριν καιρό και δε θυμάμαι το τέλος)αλλά το μικρό δεν ήταν τελικά ο άντρας της.

 

http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή ταινία,αν κι ο Joaquin μου φαίνεται λίγο καθυστερημένος! :p

 

 

Και εκεί είναι το άψογο. Ότι στην ταινία δεν παρουσιάζεται σαν κανένας Termintor-Rambo-Πυροσβέστης...Γενικότερα το όλο σκηνικό φαίνεται "πραγματικό"

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Eida to birth...an kai poloi to theorisan patata emena mou arese.....tha mou eksigisei kaneis ti ginetai sto telos?

 

Την είδα εχθές και μου άρεσε.Αργή πλοκή μεν,αλλά καταφέρνει να σε κρατάει awake αν είσαι στο κατάλληλο κλίμα φυσικά..(βραδάκι κτλ)

 

 

Στο τέλος λογικά ο πιτσιρικάς αφού έμαθε οτί ο άντρας της είχε ερωμένη ή α)συνηδητοποίησε πως δεν είναι αυτός, β)δεν ήθελε να την πληγώσει και αποφάσισε να μην συνεχίσει..και να τις πεί οτι δεν είναι αυτός,ενώ είναι!Αλλά πως είναι δυνατόν να ξεχάσει την ερωμένη του ; Αυτές είναι πάντως οι πιθανές εξηγήσεις.

 

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

ALR αν μπορεις βαλε spoiler tags στο παραπανω post σου...Παραλιγο να το διαβασω και μετα δεν θα ειχε και ιδιαιτερo νοημα να δω την ταινια μαλλον... ;)

Thanks!

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα την χειρότερη ταινία για αυτή τη σεζόν! :)

Και το όνομα αυτής "xXx:State Of The Union".

Άθλιες ερμηνείες-α ρε Samuel L.Jackson που πας και μπλέκεις-σου προκαλεί γέλιο,κάποιες στιγμές νομίζεις ότι βλέπεις μία άθλια immitation του James Bond με εξίσου άθλια effects.

Ακόμη κι οι λάτρεις της περιπέτειας καλό θα κάνουν να μείνουν μακριά. :p

Γαμώτο τσάμπα το bandwidth. :p

Θα βάλω τιμωρία στον εαυτό μου να γράψω 100 φορές: 'δεν πρόκειται να ξαναδώ ταινία που παίζει ο Ice Cube'... :)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Θα βάλω τιμωρία στον εαυτό μου να γράψω 100 φορές: 'δεν πρόκειται να ξαναδώ ταινία που παίζει ο Ice Cube'...
Χωρίς copy-paste στο word όμως, ε; :P
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου άρεσαν όσες ταινίες έχω δεί με τον ice cube βρε παιδία!

Έχει δει κανείς το next friday ; ξεσκίζει!

Το παλικάρι μάλλον δεν είναι για περιπέτειες :p

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα το Stepford Wives. Πολύ ευχάριστη ταινία. Περίμενα, με την υπόθεση που έχει, να είναι βαρετή, αλλά αντιθέτως, σου κρατάει αμείωτο το ενδιαφέρον. απο νωρίς σε βάζει στο πνεύμα της ταινίας.

 

Είδα και το Ladder 49. Πολύ καλό. Αυτό που μου έκανε μεγάλη εντύπωση είναι η καταπληκτική σκηνοθεσία και οι πολύ καλές ερμηνίες των πρωταγωνιστών.

Link to comment
Share on other sites

Χθες είδα το The Jacket (Η Πρώτη φορά που πέθανα στα ελληνικά :confused: ).

Καλή ταινιούλα, μου έμοισε αρκετά το Φαινόμενο της Πεταλούδας (The Butterfly Effect) όπου κάποιος κάνει ταξίδι στο χρόνο (στο μέλλον). ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, τι γνωμη εχετε για το ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ του φ.φ.Κοπολα?

 

 

Θεϊκή ταινία. Και να σκεφτείς ότι την είδα πρώτη φορά όταν ξαναβγήκε στην extended version. Τώρα την έχω και στη συλλογή μου...

KCB
Link to comment
Share on other sites

Ειδα το χωρις αναστολες...το προτεινω ανεπιφυλακτα για Dvd ;)

 

Oποιος το εχει δει θα ηθελα να μου λυσει 2 αποριες....

 

1)Κινητο δεν ειχαν για να επικοινωνησουν?

 

2)Η κοκκινομαλλα τι καταφερε?

Link to comment
Share on other sites

Ειδα το χωρις αναστολες...το προτεινω ανεπιφυλακτα για Dvd ;)

 

Oποιος το εχει δει θα ηθελα να μου λυσει 2 αποριες....

 

1)Κινητο δεν ειχαν για να επικοινωνησουν?

 

2)Η κοκκινομαλλα τι καταφερε?

 

Wicker Park...πολύ μου άρεσε !

 

1)

Εφυγε με τη δουλειά και ήθελε να του το πει με το γράμμα που του άφησε...Που να φανταστεί ότι δε θα το πάρει ! Εννοείται μπορούσε να τον πάρει από κει ένα τηλέφωνο αλλά και καλά,νόμισε πως για να μην ανταποκριθεί,δε θέλει. Επίσης της είπε η «φίλη» της ότι είχε βρει άλλη οπότε το άφησε.

 

 

2)

Τίποτα. Αλλά δεν το ξέρε,πίστευε πως θα την ξεχνούσε και θα αγαπούσε αυτήν. Πάλι καλά που στο τέλος συνήλθε λίγο !

 

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα το Stepford Wives. Πολύ ευχάριστη ταινία. Περίμενα, με την υπόθεση που έχει, να είναι βαρετή, αλλά αντιθέτως, σου κρατάει αμείωτο το ενδιαφέρον. απο νωρίς σε βάζει στο πνεύμα της ταινίας.

Εμενα μου φανηκε κλασικη αμερικανια & αρκετα χαζη... :X μονο τα ρομποτ-γυναικες αξιζαν... :p
Link to comment
Share on other sites

μιας που ήρθα με τρένο σήμερα είπα να δω ταινία ( ξαναέβαλαν την υπηρεσία με τις ταινίες )

είδα το "i love hugabees" με τους νταστιν χοφμαν και τον τζουντ λο . υπαρξιακή κωμαδία .. :) καλή είχε γέλιο σε κάποιες φάσεις ( δηλαδή σε έπιανε και νευρικό γέλιο )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...