Jump to content

Ταινίες: Προτάσεις - Κριτική


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φοβερη εκπομπη. Αυτη η Αφρικη τελικα ειναι αλλος κοσμος. Σαν τα ζωα ζουν. Και μη μου πει κανεις οτι φταιει η κακια Δυση και οι Αμερικανοι. Τα μυαλα τους (που δεν εχουν) φταινε.

 

Ξαναβγαίνουμε από το θέμα (τελευταία φορά:O) αλλά νομίζω έχεις δίκιο μόνο εν μέρει. Φταίει και η κουλτούρα τους εννοώ αλλά όχι μόνο αυτή. Η δύση γενικά έχει κάνει εγκλήματα που δεν έχουν γίνει και πολύ γνωστά, οι Αγγλοι για παράδειγμα λίγο μετά τον Β' Παγκόσμιο (με τα γνωστά θύματα του ολοκαυτώματος) έκαναν αντίστοιχα εγκλήματα στην Αφρική.

Ή να αναφέρω Τούτσι-Χούτου όπου οι θηριωδίες ήταν ασύλληπτες και ο ΓΓ του ΟΗΕ ήταν σε διακοπές.

 

Αυτή η σύρραξη άκουσα ότι πρόκειται να γίνει ταινία (για να επανέλθω στα κινηματογραφικά! )

KCB
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ρε παιδια ψαχνω μια ταινια αλλα δεν ειμαι σιγουρος πως την λενε.

Ecstasy groove μου την ειπανε αλλα δεν την βρισκω στο imdb ετσι.

Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Την κυριακή πρόκειται να πραγματοποιήσω την κλασσική επίσκεψη μου σε κάποια

κινηματογραφική αίθουσα και είμαι ανάμεσα στις ταινίες : Ψάχνοντας την χώρα του ποτέ και Επίθεση στο σταθμό 13 .

Το στύλ που μου αρέσει ανιχνεύεται στην δεύτερη ταινία,όμως έχω ακούσει τα καλύτερα για την πρώτη + του ότι παίζει και ο τζόνι :wink:

 

Ποιά είναι η γνώμη σας ;

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Την κυριακή πρόκειται να πραγματοποιήσω την κλασσική επίσκεψη μου σε κάποια

κινηματογραφική αίθουσα και είμαι ανάμεσα στις ταινίες : Ψάχνοντας την χώρα του ποτέ και Επίθεση στο σταθμό 13 .

Το στύλ που μου αρέσει ανιχνεύεται στην δεύτερη ταινία,όμως έχω ακούσει τα καλύτερα για την πρώτη + του ότι παίζει και ο τζόνι :wink:

 

Ποιά είναι η γνώμη σας ;

Μαλλον αργησα,αφου το πιθανοτερο ειναι να εχεις κανει ηδη την επιλογη σου... :O παντως,επειδη εχω δει και τα 2,θα σου προτεινα την Επιθεση στο σταθμο 13,που ειναι παρα πολυ καλη για το ειδος της,σε αντιθεση με το Ψαχνοντας τη χωρα του ποτε,που το βρηκα ανουσιο & λιγακι βαρετο...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ψαχνω μια ταινια αλλα δεν ειμαι σιγουρος πως την λενε.

Ecstasy groove μου την ειπανε αλλα δεν την βρισκω στο imdb ετσι.

 

 

groove σκετο.

 

Δείχνει απλά ένα rave party απο την αρχή ως το τέλος του.

Πλάκα είχε.

Και απίθανο soundtrack.

 

Θα την βρείς σε κάθε ενημερωμένο video club

:)

:X
Link to comment
Share on other sites

 

Ας όψεται που δεν είχε καλές θέσεις για το Closer.

 

μπα, μη νομιζεις οτι λεει και πολλα, βλεπετε μεν αλλα τιποτα παραπανω

πολυ μπερδεμενο χωρις λογο

 

υγ: και για οσους θελουν το κομματι που παιζει στο closer ειναι damien rice - the blower's daughter

http://briefcase.pathfinder.gr/download/WilliamBlake/18998/362856/0/d.jpg
Link to comment
Share on other sites

πηγα χτες και ειδα την καταρα ενταξει καλη ταινια και με πολλες αποτομες σκηνες,το τελος λιγο δε μου αρεσε αλλα οκ

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ψαχνω μια ταινια αλλα δεν ειμαι σιγουρος πως την λενε.

Ecstasy groove μου την ειπανε αλλα δεν την βρισκω στο imdb ετσι.

ecstasy είναι άλλη ταινία και groove άλλη.

και έχουν το ίδιο θέμα απ'ότι θυμάμαι..

προτείνω να δείτε το 'The Brave' με Johnny Depp και Marlon Brando σε σκηνοθεσία του Johnny Depp.εμένα μου άρεσε..

http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

eida to Constantine !!!

katapliktiko anoigma tainias! kai exei ena stillaki i tainia pou mou arese! eixe oraia effe (idika ta effe stin kolasi) stin arxi mou 8imise ligo se moderno eksorkisti , alla eytixws argotera apomakrinete poly , i tainia einai katapliktiki , eixa kairo na dw tainia kali pou na asxoleite me afta ta 8emata , sini8ws einai b-monies !

 

opios tin xasei exase ;)

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Εχω ακουσει καλες κριτικες για το ladder49....το ειδε κανεις?

 

 

to ladder 49 to eida egw,

einai mia apli tainioula gia tin istoria enws pirosbesti o opios exei apokliksei se ena flegomeno spiti prospa8ontas na swsei kapion, kai i istoria ousiastika einai flash backs tis zwis tou , se taksta xronika diastimata diakoptontas tin prospa8ia tou na glitwsei , apla eyxaristo,to kalo einai oti se kanei na de8eis me tous xaraktires me apotelesma na pistepseis kai na apolayseis kalytera to ergo.

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως τα τελευταια χρονια μονο ο ιαπωνικος κινηματογραφος μπορει να στο προσφερει καθως οι αμερικανοι εχουν στερεψει απο ιδεες και επαναλαμβανονται!.

Sakiss Πέραν του Ιαπωνικού τσεκαρε και τον Κορεατικο κινηματογραφο να δείς πραγματικές ταινίες και όχι τις αηδίες που μας πασάρουν οι αμερικανοι. ;)

Link to comment
Share on other sites

Sakiss Πέραν του Ιαπωνικού τσεκαρε και τον Κορεατικο κινηματογραφο να δείς πραγματικές ταινίες και όχι τις αηδίες που μας πασάρουν οι αμερικανοι. ;)
καμια φορα βλεπω και κορεατικες ταινιες στην ert1-3 αλλα ειναι πολυ καταθλιπτικες και δεν αντεχω μεχρι τελους γιατι σε γεμιζουν ενοχες.Παντος οταν λεω ιαπωνικος κινηματογραφος δεν εννοω zak gimou και τσακιρ κεφι....ειμαι μεγαλος φαν του ιαπωνικου anime το οποιο περναει πολυ σοβαροτερα μηνυματα απο τις αμερικανικες junk food ταινιες ;) Δυστυχως το συγχρονο σινεμα ειναι μονο για χαβαλε και πνευματικη αποχαυνωση.
Link to comment
Share on other sites

καμια φορα βλεπω και κορεατικες ταινιες στην ert1-3 αλλα ειναι πολυ καταθλιπτικες και δεν αντεχω μεχρι τελους γιατι σε γεμιζουν ενοχες.Παντος οταν λεω ιαπωνικος κινηματογραφος δεν εννοω zak gimou και τσακιρ κεφι....ειμαι μεγαλος φαν του ιαπωνικου anime το οποιο περναει πολυ σοβαροτερα μηνυματα απο τις αμερικανικες junk food ταινιες ;)

 

Χεχε Δεν εννοω ταινιες που παιζει η ερτ αλλα που υπαρχουν τωρα και παιζουν εκει ταινιες δρασης κομωδιες θριλερ κτλ που αν τις δεις θα τριβεις τα ματια σου ο Γιμου ειναι Κινεζος btw ;) οσον αφορα τα anime ειμαι και εγω φαν οπως καταλαβαινεις....

Link to comment
Share on other sites

Χεχε Δεν εννοω ταινιες που παιζει η ερτ αλλα που υπαρχουν τωρα και παιζουν εκει ταινιες δρασης κομωδιες θριλερ κτλ που αν τις δεις θα τριβεις τα ματια σου ο Γιμου ειναι Κινεζος btw ;) οσον αφορα τα anime ειμαι και εγω φαν οπως καταλαβαινεις....
Mηπως ειδες την πολη των ρομποτ,ματι2,battle royal2...αξιζουν?
Link to comment
Share on other sites

Mηπως ειδες την πολη των ρομποτ,ματι2,battle royal2...αξιζουν?

 

Τα εχω δει και δεν αξιζουν δυστυχως ..... το battle με διασκεδασε απλως το ματι 2 ειναι μετριοτητα αν μη τι αλλο το ρομποτ.......

Θα σου προτεινα αν μπορεις να βρεις τα εξης

 

Old boy-Silmido-Taegukgi (poly kalo)-When the last sword is drown-Ong bak-Sex is Zero-My sassy girl-R-point-Three extremes(poly kalo)-Doppelganger-Cure-3 iron-Shutter (απο Ταυλανδη ωραιο θριλερ)αυτα για τωρα τα αλλα δεν τα εχω δει ακομα για να εκφερω γνωμη :D :p :p ολα αυτα ειναι παρα πολυ καλα εργα ακσιζει ακομα να δεις νομιζω το fighter in the wind που κυκλοφορει στα βιντεοκλαμπ ειναι αληθινη ιστορια.

Link to comment
Share on other sites

Από εδώ και στο εξής οι ταινίες οι οποίες συγκεντρώνουν... αρκετά σχόλια θα μεταφέρονται σε δικό τους ανεξάρτητο θέμα, όπως έγινε ήδη με κάποιες από αυτές. Σημειώνουμε ότι μπορείτε εφόσον θέλετε, να ανοίξετε νέο θέμα για κάποια ταινία ...

 

[thread=61382]Eternal Sunshine of a Spotless Mind[/thread]

[thread=61383]Meet the Fockers[/thread]

[thread=61381]Hide and Seek[/thread]

[thread=61385]Million Dollar Baby[/thread]

[thread=61386]Sideways[/thread]

[thread=60779]Constantine[/thread]

...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προστέθηκε και το The Aviator .

 

Να προσθέσω ότι μπορείτε να ανοίγετε θέμα για οποιαδήποτε ταινία,αν πιστεύετε ότι πρέπει να έχει ένα ξεχωριστό,ενώ για τις υπόλοιπες θα εξακολουθεί να υπάρχει το παρών θέμα :)

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

proteinete mou sas parakalo erotika thriller,oxi aparaithta polu erotika alla me parees neon exo dei ayta

wild things

cruel intentions

the skulls

final destination

xero ti ekanes peristi to kalokairi

 

se tetoi still,thanks

sygnomh gia tous latinikous xarakthres alla exo problem me to pc. :cry:

Link to comment
Share on other sites

@dieselaki2005

Ένωσα το θέμα σου με αυτό,μιας και αναφέρεσαι σε πρόταση ταινιών.

 

Σου προτείνω αυτές που μου ήρθαν πρώτες στο μυαλό :

Gossip

Scream 1&2

Urban Legend

 

Επίσης,από ό,τι θυμάμαι,στα videoclub έχουν συνήθως υποκατηγορίες με νεανικές ταινίες/ερωτικά θρίλερ.Υπάρχουν πάρα πολλές,λιγότερο ή περισσότερο γνωστές ή καλές :)

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

molis eida to WHITE NOISE

poly metrio paidia!

:(

krima

perimena poly kalitero na einai , simfona me to trailer! poly pseftiko kai anamenomeno

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα το White Chicks!Φοβερή κωμωδία ,καιρό είχα να γελάσω έτσι!

Τρελλό γέλιο!

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Πήγα και είδα το "Meet the Fockers" ("Πεθερικά της συμφοράς") είχε πολύ γέλιο αλλά κάποιες σκηνές μου την έδιναν στα νεύρα...Αν πάει κάποιος να την δει,

 

να προσέξει το μωρό και τον σκύλο...Είναι απλά κορυφαίοι

 

ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΙΣ ΚΑΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ...

ΠΙΝΩ...

...ΚΑΠΝΙΖΩ...

ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ...

ΕΧΩ ΜΠΛΕΞΕΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχει δει κανείς το "Υδάτινες Ιστορίες";

ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΙΣ ΚΑΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ...

ΠΙΝΩ...

...ΚΑΠΝΙΖΩ...

ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ...

ΕΧΩ ΜΠΛΕΞΕΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

to moro nai bgazei gelio....eidika me thn proth leksh pou ma8ainei..

oso gia to skulo siga to koutavi:p protimo thn gata mr tziksiiiii

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

to moro nai bgazei gelio....eidika me thn proth leksh pou ma8ainei..

oso gia to skulo siga to koutavi:p protimo thn gata mr tziksiiiii

αυτές οι στιγμές είαμι ωραίες

 

1 η σκηνή με το σκυλί και τον Αινσταίν 2 όταν τραβάει η γάτα το καζανάκι και 3 οι σκηνές με το τεχνητό στήθος

 

το συστήνω ανεπιφύλακτα

ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΙΣ ΚΑΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ...

ΠΙΝΩ...

...ΚΑΠΝΙΖΩ...

ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ...

ΕΧΩ ΜΠΛΕΞΕΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...