Jump to content

Ταινίες: Προτάσεις - Κριτική


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Είδα το pacific rim και το Olympus has fallen.

Δεν ξέρω ποιο είναι ποιο γελοίο από το άλλο. Αν είχα πληρώσει για να τα δω θα έκανα σίγουρα φασαρία.

Το καλό είναι πως ήξερα τι να περιμένω και το σοκ δεν ήταν πολύ μεγάλο.

Το Pacific Rim μάλιστα, το πάλεψα και τις δύο φορές που το ξεκίνησα και με πήρε ο ύπνος.

 

Φίλε μου εγώ πήγα σινεμά στο Pacific rim και κατα ενθουσιαστηκα από τα εφέ. Εξάλλου γιαυτό φημίζεται η ταινία και όχι για το ποιοτικό της στορυ.

Link to comment
Share on other sites

γνωμες για το prisoners;

 

αν σε αρεσε το ζοντιακ αυτο θα σου αρεσει πιο πολυ.αν και εγω το παρομιαζω με το φαργκο.Ειναι ενα καλοστημενο θριλερ αρκετα δυνατο που εστω και δεν εχει γκορ οι σκηνες ειναι δυνατες που σοκαρουν.

επισης ειπαρχει και η διαρκης αγωνια που σε κανει να θες να δεις τη ταυτοτητα του πραγματικου ενοχου,και η ανατροπη.

φυσικα οι ερμηνειες ειναι τελειες, και τη παρασταση τη κλεβει ο υποτιθεμενος υποπτος της ταινιας.και ο χιου τζακμαν

δεν ξερω αλλα ο τζεικ γκιλεχααλ σαν να υπνοβατει σε αυτο το ρολο καθολι τη διαρκεια του εργου.

το μονο μειον ειναι 2 κατι ωρες και κυλαει αργα στην αρχη.Σιγουρα ομως το απολαμβανεις στο φιναλε αν και βαρυ ταινια

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

chasing mavericks

http://www.imdb.com/title/tt1629757/

 

μολις ειδα αυτην την ταινια και επαθα πλακα...γεματη απο συναισθηματα και σκεψεις.πραγματικα ποιητικη ταινια!

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αλλα ο τζεικ γκιλεχααλ σαν να υπνοβατει σε αυτο το ρολο καθολι τη διαρκεια του εργου.

Νομίζω πως ο Jake Gyllenhaal είναι η αποκάλυψη της συγκεκριμένης ταινίας που σίγουρα αξίζει θέασης!:)

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

chasing mavericks

http://www.imdb.com/title/tt1629757/

 

μολις ειδα αυτην την ταινια και επαθα πλακα...γεματη απο συναισθηματα και σκεψεις.πραγματικα ποιητικη ταινια!

 

Ειναι πολυ ομορφη ταινια και πραγματικη ιστορια. Αξιζει να την δει καποιος.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

jobs μου αρεσε αρκετα.δινει εμφαση στις πρωτες εποχες και στο πως στηθηκε η εταιρια,οπως και στην φημη του.θα ηθελα να υπαρχει και λιγο ακομα για την επιτυχια του μετα την επιστροφη του αλλα γενικα αρκετα καλη ταινια.πρωτη φορα μου αρεσε ο κουτσερ και αυτο γιατι μαλλον του παει ο χαρακτηρας.

Σαν ταινία κ μένα μου άρεσε αρκετά.βέβαια επειδή δεν έχω διαβάσει το βιβλιο του,μου ειπαν αρκετοί πιο διαβασμενοι οτι η ταινία δεν έχει κ μεγάλη σχέση με την πραγματικότητα.απλα παραθετω άποψη αλλων δεν ξέρω.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο είδα το "Ο Αστερίξ και ο Οβελίξ στη Βρετανία" ... Η ταινία για μένα ήταν απαράδεκτη, καθόλου δράση, ενώ τα γαλλικά με το βρετανικό "αξάν" μου έσπασαν τα νεύρα σε σημείο να θέλω πως και πως να τελειώσει η ταινία .. Το μόνο που μου άρεσε ήταν το ρεμίξ από το Wonderful World ...

 

5/10 με πάρα πολύ επιείκεια .. :down:

Link to comment
Share on other sites

Είδα το ESCAPE PLAN και παραδόξως η νέα συνεργασία Σβαρτζενεγκερ και Σταλλονε βλέπεται πολύ ευχάριστα.

Καλή περιπέτεια σε στυλ Prison Break.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καποιος που να ειδε το gravity? λεω τεταρτη να το δω, σε 3d μαλλον

 

Και εγω Τεταρτη μαλλον Faliro 3D.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

καποιος που να ειδε το gravity? λεω τεταρτη να το δω, σε 3d μαλλον

 

Αν σου αρέσει το είδος θα τρελαθείς. Εγώ τη θεωρώ σπάνιο είδος ταινίας αν και έχει έντονο το στοιχείο της αμερικανιας μέσα της.

 

9/10

Link to comment
Share on other sites

μακαρι;;;;;;;;;;

 

Ναι, μακάρι να έχει θέμα περιπέτεια αστροναυτών στο διάστημα και όχι γλυκανάλατες αγαπούλες και φιλάκια και ζήτω η Αμερική και τι καλοί που είμαστε.

Link to comment
Share on other sites

καποιος που να ειδε το gravity? λεω τεταρτη να το δω, σε 3d μαλλον

 

Και εγω Τεταρτη μαλλον Faliro 3D.

 

Περιμένουμε εντυπώσεις .. Εγώ σκέφτομαι για Σάββατο αλλά όχι σε 3D ..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όντως το gravity είναι φτιαγμένο για να το δούμε 3D? Δεν μπορώ να εξηγήσω διαφορετικά τι εννοώ. Δηλαδή είναι τύπου avatar?
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Μολις γυρισα απ το gravity. Τι να πω? αν .μπορουσα να παρω τα ευρω μου πισω, θα το εκανα. Μιαμιση ωρα εβλεπα την σαντρα στο διαστημα. Περα απο λιγες σκηνες δρασης, δεν με εκανε κλικ τιποτε αλλο.

 

Δεν ειδα το αβαταρ σε 3d αλλα πιστευω οτι το gravity δε το αξιζει. Οποιος θελει να το δει, ή σπιτι ή απλη προβολη

Link to comment
Share on other sites

Μολις γυρισα απ το gravity. Τι να πω? αν .μπορουσα να παρω τα ευρω μου πισω, θα το εκανα. Μιαμιση ωρα εβλεπα την σαντρα στο διαστημα. Περα απο λιγες σκηνες δρασης, δεν με εκανε κλικ τιποτε αλλο.

 

Δεν ειδα το αβαταρ σε 3d αλλα πιστευω οτι το gravity δε το αξιζει. Οποιος θελει να το δει, ή σπιτι ή απλη προβολη

 

Οι μισοί λένε τέλειο και οι άλλοι όχι. Ήθελα να πάω κινηματογράφο επειδή έχω πάνω από χρόνο. Με βλέπω σπίτι και για το gravity

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Εμενε δε με ενθουσιασε παντως. Στο σπιτι αν ρην εβλεπα, θα την ειχα σταματησει στα πρωτα λεπτα.

Απο κει και περα, δειτε την για να σχηματησετε αποψη :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...