Jump to content

Ταινίες: Προτάσεις - Κριτική


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ταινίας ρώτησε

 

 

...δεν τις ειδα ακομα ολες

 

Επομένως SLP. Συγγνώμη που αναφέρθηκε η Lawrence. Δε θα ξαναγίνει.

Edited by one_tree_hill
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Οι ταινίες που έιναι υποψήφιες για Όσκαρ καλύτερης ταινίας είναι οι εξής:

1) Αγάπη (Amour)

2)Επιχείρηση: Argo (Argo)

3)Τα Μυθικά Πλάσματα του Νότου (Beasts of the Southern Wild)

4)Django: Ο Τιμωρός (Django Unchained)

5)Οι Άθλιοι (Les Misérables)

6)Η Ζωή του Πι (Life of Pi)

7)Λίνκολν (Lincoln)

8)Οδηγός Αισιοδοξίας (Silver Linings Playbook)

9)Zero Dark Thirty (Zero Dark Thirty)

 

Για μένα καλύτερη ταινία το Lincoln (από τις κριτικές το συμπέρασμα γιατί ακόμα δεν έχει προβληθεί) και σε απόσταση αναπνοής η ζωή του Πι. Στην Τρίτη θέση η επιχείριση αργκό.

Link to comment
Share on other sites

Είδα το DJango προχτές,το κατέβασα σε σούπερ ποιότητα και πέρασα 2,5 ωρες ευχάριστα στο home cinema μου,πολυ καλη ταινια και δεν το περίμενα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Είδα το DJango προχτές,το κατέβασα σε σούπερ ποιότητα και πέρασα 2,5 ωρες ευχάριστα στο home cinema μου,πολυ καλη ταινια και δεν το περίμενα.

ενα λινκ και για μενα σε Pm βεβαιως-βεβαιως thanks

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω η Lawrence για Silver Linings Playbook! Πραγματικά αυτό το κορίτσι είναι απίστευτο

Την είδα χτες την ταινία.

Σορρυ αλλά για ποιο λόγο να βραβευτεί αυτή η κοπελιά;

Που φορούσε όλο ντεκολτέ και κολλαν για να τουρλωνει το πίσω μέρος;

Γιατί από ηθοποιία δεν πρόσφερε τίποτα. Μόνο μάτι.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Την είδα χτες την ταινία.

Σορρυ αλλά για ποιο λόγο να βραβευτεί αυτή η κοπελιά;

Που φορούσε όλο ντεκολτέ και κολλαν για να τουρλωνει το πίσω μέρος;

Γιατί από ηθοποιία δεν πρόσφερε τίποτα. Μόνο μάτι.

 

Δεν έχω δει την ταινία οπότε μπορεί και να έχεις δίκιο, αλλά γενικά η Lawrence είναι εξαιρετική ηθοποιός.

Δες το Winter's Bone και θα καταλάβεις.

Και εκείνο δεν έχει καν να πάρεις μάτι. Όχι ότι δεν λέει και για οφθαλμόλουτρο η κοπέλα βέβαια...:rolleyes::p

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Είδα χθες το "Abraham Lincoln: Κυνηγός Βρυκολάκων" :mad:

Μιλάμε για μεγάλη πατάτα όχι αστεία..

ενταξει μονο και μονο απ τον τιτλο τι αλλο περιμενες απ τη συγκεκριμενη ταινια.που να βλεπες και το αλλο αβρααμ λικολν κυνηγος ζομπι..:X στο τελος θα τον βγαλουν και αβρααμ λικολν the ghostbuster:lol:

το jack reacher το χει δει κανεις με τον τομ κρουζ;ποτε θα ρθει ελλαδα;

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Είδα χθες το "Abraham Lincoln: Κυνηγός Βρυκολάκων" :mad:

Μιλάμε για μεγάλη πατάτα όχι αστεία..

 

χαχαχαχα πραγματικα χανεις ωρες απο την ζωη σου ομως.

 

το Hobbit ειδα καλη ταινια αλλα οχι για τον σαλο που εγινε. ωραια σκηνικα παντως.

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

μολις παρακολουθησα την ταινια 120 μερες στα Σοδομα του Πιερ Παολο Παζολινι.Εχω δει και αλλες ακραιες ταινιες οπως το Κουρδιστο Πορτοκαλι του Κιουμπρικ και η Δασκαλα του Πιανου του Χανεκε,τις οποιες τις βρηκα εξαιρετικες.Ομως σε αυτην την ταινια ενιωσα πραγματικα μια απιστευτη ενοχληση ,αηδια και ασεβεια προς τον θεατη.Καποιες σκηνες ηταν πραγματικα εμετικες.Θεωρητε γενικα αμφιλεγομενη αντιφασιστικη ταινια.
Link to comment
Share on other sites

μολις παρακολουθησα την ταινια 120 μερες στα Σοδομα του Πιερ Παολο Παζολινι.Εχω δει και αλλες ακραιες ταινιες οπως το Κουρδιστο Πορτοκαλι του Κιουμπρικ και η Δασκαλα του Πιανου του Χανεκε,τις οποιες τις βρηκα εξαιρετικες.Ομως σε αυτην την ταινια ενιωσα πραγματικα μια απιστευτη ενοχληση ,αηδια και ασεβεια προς τον θεατη.Καποιες σκηνες ηταν πραγματικα εμετικες.Θεωρητε γενικα αμφιλεγομενη αντιφασιστικη ταινια.

 

Περισσότερο είναι κριτική της μπουρζουαζίας.

 

Αν θες ενοχλητικές ταινίες, προσπάθησε να δεις τa taxidermia, visitor q και serbian film.

Link to comment
Share on other sites

Οι ταινίες που έιναι υποψήφιες για Όσκαρ καλύτερης ταινίας είναι οι εξής:

1) Αγάπη (Amour)

2)Επιχείρηση: Argo (Argo)

3)Τα Μυθικά Πλάσματα του Νότου (Beasts of the Southern Wild)

4)Django: Ο Τιμωρός (Django Unchained)

5)Οι Άθλιοι (Les Misérables)

6)Η Ζωή του Πι (Life of Pi)

7)Λίνκολν (Lincoln)

8)Οδηγός Αισιοδοξίας (Silver Linings Playbook)

9)Zero Dark Thirty (Zero Dark Thirty)

 

 

Για μένα καλύτερη ταινία το Lincoln (από τις κριτικές το συμπέρασμα γιατί ακόμα δεν έχει προβληθεί) και σε απόσταση αναπνοής η ζωή του Πι. Στην Τρίτη θέση η επιχείριση αργκό.

κατα την γνωμη μου το Amour και η Ζωη του Πι ειναι πολυ καλυτερα απο το Argo.:)

Link to comment
Share on other sites

Το Django φοβερη ταινια , την ειδα σημερα και πραγματικα δε το περιμενα να μου αρεσει τοσο , ενω μου ειχαν πει ηδη και τα καλυτερα . Μπορει και η καλυτερη ταινια του Tarantino που εχω δει . Οι ερμηνειες ειδικα του Waltz και του Samuel Jackson ολα τα λεφτα .

Λεω να δω και το Lincoln μιας και ακουγονται και για αυτο καλα λογια και ο Daniel Day Lewis ειναι λιγο εγγυηση .

Link to comment
Share on other sites

Την είδα χτες την ταινία.

Σορρυ αλλά για ποιο λόγο να βραβευτεί αυτή η κοπελιά;

Που φορούσε όλο ντεκολτέ και κολλαν για να τουρλωνει το πίσω μέρος;

Γιατί από ηθοποιία δεν πρόσφερε τίποτα. Μόνο μάτι.

 

Δεν ανέφερα ότι πρέπει να βραβευθεί για τον Οδηγό Αισιοδοξίας. Είναι εξαιρετική ηθοποιός και ενσωματώνεται πάντα στο ρόλο.

Δεν θεωρώ ότι είναι καλό να κρίνεις τον ηθοποιό βάσει μιας και μόνο δουλειάς του - αν και έχω ακούσει μόνο τα καλύτερα για το SLP. Αν και προφανώς κατανοείς ότι ο χαρακτήρας που υποδυόταν η Λώρενς ήταν αυτός του "ντεκολτέ και κολλάν για να τουρλώνει το πίσω μέρος". Η Τζένιφερ είναι πολύ σοβαρή απ' όσο βλέπεις στις εμφανίσεις της.

Edited by one_tree_hill
Link to comment
Share on other sites

Είδα το Inception. Δεν ενθουσιάστηκα καθόλου. Είχε φυσικά εντυπωσιακές σκηνές και μια πολύ καλή αρχική ιδέα. Από εκεί και πέρα το σενάριο ούτε με εντυπωσίασε, ούτε μου κέρδισε ιδιαίτερα το ενδιαφέρον. Φυσικά για μένα ούτε που πλησίασε το επίπεδο του Memento και του Prestige.
Link to comment
Share on other sites

HOLY MOTORS

Τρελό χάσιμο, δεν καταλαβαίνεις τι είναι αλήθεια και τι σημαίνει αυτό που συμβαίνει σε όλη την ταινία.

Ξεχωρίζει μόνο για την θεα Eva Mendes και την πανέμορφη γυναίκα-λάστιχο Zlata που κάνει απίστευτα πράγματα με το σώμα της.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν ανέφερα ότι πρέπει να βραβευθεί για τον Οδηγό Αισιοδοξίας. Είναι εξαιρετική ηθοποιός και ενσωματώνεται πάντα στο ρόλο.

Δεν θεωρώ ότι είναι καλό να κρίνεις τον ηθοποιό βάσει μιας και μόνο δουλειάς του - αν και έχω ακούσει μόνο τα καλύτερα για το SLP. Αν και προφανώς κατανοείς ότι ο χαρακτήρας που υποδυόταν η Λώρενς ήταν αυτός του "ντεκολτέ και κολλάν για να τουρλώνει το πίσω μέρος". Η Τζένιφερ είναι πολύ σοβαρή απ' όσο βλέπεις στις εμφανίσεις της.

Ξεκάθαρο πώς ανεβαίνει η καριέρα της συγκεκριμένης ηθοποιού.

 

Oups..Αποκαλυπτήρια για πασίγνωστη ηθοποιό!

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ξεκάθαρο πώς ανεβαίνει η καριέρα της συγκεκριμένης ηθοποιού.

 

Oups..Αποκαλυπτήρια για πασίγνωστη ηθοποιό!

 

Αυτά ειναι,διαθέσιμη για όλα για χάρη της καριέρας της.το χουμε ξαναδεί το έργο και απο άλλες.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκάθαρο πώς ανεβαίνει η καριέρα της συγκεκριμένης ηθοποιού.

 

Oups..Αποκαλυπτήρια για πασίγνωστη ηθοποιό!

 

Αυτά ειναι,διαθέσιμη για όλα για χάρη της καριέρας της.το χουμε ξαναδεί το έργο και απο άλλες.

 

Νομίζω είστε λίγο βιαστικοί και άδικοι.

 

Δεν ξέρω αν αυτό ήταν διαφημιστικό τρικ για να ανέβουν ακόμα περισσότερο οι μετοχές της (αν και στην παρούσα φάση δεν το χρειάζεται καθόλου), αλλά αυτό δεν αλλάζει το γεγονός πως είναι μια πολύ καλή ηθοποιός.

 

Υπάρχουν και άλλες πανέμορφες γυναίκες - κάποιες και ΠΟΛΥ ωραιότερες της Lawrence - οι οποίες έκαναν καριέρα και πήραν βραβεία για το ταλέντο τους και όχι γιατι έπαιξαν τα ξεκwλα. Χαρακτηριστικά παραδείγματα η Kidman που πήρε Oscar πρώτου γυναικείου ρόλου παίζοντας ίσως τον πιο άσχημο εμφσνισιακά χαρακτήρα της καριέρας της, τη Virginia Woolf στις Ώρες και ακόμα περισσότερο η απίστευτη Charlize Theron πήρε το ίδιο βραβείο για το ρόλο της στο Monster όπου επίσης έπαιζε μια κακάσχημη γυναίκα.

 

Ξαναλέω πως δεν ξέρω αν το αξίζει για τη συγκεκριμένη ταινία η Lawrence, αλλά σίγουρα είναι μια πολύ καλή ηθοποιός που έχει παίξει και χαρακτήρες που δε βασίζονταν στο πόσο προκλητικά είναι ντυμένη (όπως το Winter's Bone) και ήταν εξίσου εξαιρετική.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Το Django φοβερη ταινια , την ειδα σημερα και πραγματικα δε το περιμενα να μου αρεσει τοσο , ενω μου ειχαν πει ηδη και τα καλυτερα . Μπορει και η καλυτερη ταινια του Tarantino που εχω δει . Οι ερμηνειες ειδικα του Waltz και του Samuel Jackson ολα τα λεφτα .

Λεω να δω και το Lincoln μιας και ακουγονται και για αυτο καλα λογια και ο Daniel Day Lewis ειναι λιγο εγγυηση .

 

δεν με τρέλανε εμένα. κούρασε σε κάποια σημεία. θα μπορούσε να είχε εξειχθεί πιο γρήγορα ή να είχε μεγαλύτερο story.

βέβαια είχε καλές σκηνές Tarantino, αλλά όχι σαν τα παλιά...

Link to comment
Share on other sites

Ξεκάθαρο πώς ανεβαίνει η καριέρα της συγκεκριμένης ηθοποιού.

 

Oups..Αποκαλυπτήρια για πασίγνωστη ηθοποιό!

 

Άποψή σου. Δες το Winter's Bone και το SLP κι ελπίζω να αλλάξεις άποψη. Η κοπέλα σάρωσε στα βραβεία φέτος.

Link to comment
Share on other sites

Άποψή σου. Δες το Winter's Bone και το SLP κι ελπίζω να αλλάξεις άποψη. Η κοπέλα σάρωσε στα βραβεία φέτος.

 

Δεν την είπα ατάλαντη,Καλη ειναι...και παει να το προωθήσει και καλύτερα το όλο θέμα...

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ειδα ΄΄Η Θυσία΄΄΄του Αντρει Ταρκοβσκι.Μιλαμε για μια ταινια με τους γνωστους αργους ρυθμους του σκηνοθετη και ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ φωτογραφια και φυσικα θρησκευτικους προβληματισμους .

Γενικα μια πολυ καλη ταινια που θα την θυμαμαι για καιρο παροτι ισως σε καποια σημεια κουραζει .

Αντε να δω και το Stalker το οποιο εχω ακουσει οτι ειναι η καλυτερη του Ταρκοβσκι και γενικα απο τις καλυτερες ταινιες.:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...