Jump to content

Office XP deactivate για εγκατάσταση σε άλλο PC


ariadgr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω μια νόμιμη έκδοση του Office XP Pro ENG, εγκατεστημένη στο PC A, και ενεργοποιημένη (activation completed).

 

Μπορώ να αφαιρέσω το office από το PC A και να κάνω de-activate, ώστε να φαίνεται μη-ενεργοποιημένο στη database της Microsoft, και μετά να πάω σε ένα PC B,να το εγκαταστήσω, και να το ενεργοποιήσω εκεί;

 

Αυτό που λέω δεν είναι παράνομο (είναι αυτό που επιτρέπουν οι περισσότερες εταιρείες που χρησιμοποιούν activation, όταν κάποιος αλλάζει PC.)

Link to comment
Share on other sites

και βεβαιως μπορεις να κανεις αυτο που λες, οταν πας να το κανεις activate στον νεο Η/Υ θα σου βγαλει ενα δωρεαν τηλεφωνο της M$ στο οποιο μπορεις να κανεις activate
Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια νόμιμη έκδοση του Office XP Pro ENG, εγκατεστημένη στο PC A, και ενεργοποιημένη (activation completed).

 

Μπορώ να αφαιρέσω το office από το PC A και να κάνω de-activate, ώστε να φαίνεται μη-ενεργοποιημένο στη database της Microsoft, και μετά να πάω σε ένα PC B,να το εγκαταστήσω, και να το ενεργοποιήσω εκεί;

 

Αυτό που λέω δεν είναι παράνομο (είναι αυτό που επιτρέπουν οι περισσότερες εταιρείες που χρησιμοποιούν activation, όταν κάποιος αλλάζει PC.)

Kαλή ερώτηση! Αυτό ψαχνω και εγώ και το μόνο που κατάφερα είναι να βρώ τα αρχεία που κρατάει το activation code και λέει ότι είναι οκ να συνεχίσει. Δεν ξέρω ακόμη εάν το κάνεις copy στο νέο υπολογιστή, σίγουρα θα σου ζητήσει activation πάλι λόγω αλλαγής βασικών χαρακτηριστικών αλλά θα σου δόσουν κωδικό ή οχι. Το ψάχνω και εγώ και μ' ενδιαφέρει...θέλω να το μεταφέρω στο καινούργιο φορητό!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ρώτησα πως να κάνω de-activate το παλιό PC, όχι πως να κάνω activate το καινούργιο. :)

 

εχω την εντυπωση οτι δεν μπορεις

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως το office σου επιτρέπει να εγκατασταθεί σε 3 PC αρκεί να χρησιμοποιούνται απο το ίδιο άτομο. Για ψάξε λίγο την licence :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...