Jump to content

Samsung Galaxy Watch7/Ultra


doganos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παραλαβή προχθές το μεσημέρι, όπου και είχε ένα 80% φόρτιση. Φυσικά το φόρεσα αμέσως και άρχισα να το σετάρω και να το εξερευνώ. 

Το βράδυ προχθές του έκανα την πρώτη του φόρτιση και το φόρεσα πλήρως φορτισμένο το πρωί χθές. 

Από τότε το φοράω συνεχώς με όλα ανοιχτά με συγχρονισμούς, mail, λήψη κλήσεων (..οπου τις απάντησα όλες από αυτό και με εντυπωσίασε η ποιότητα του ήχου και απότις δύο πλευρές), έλεγχο καρδιακών παλμών ανά 10λεπτο, ύπνο ..και γενικά όλα ενεργά. 

Απο τις πρώτες εντυπώσεις, πιστεύω ότι θα το ευχαριστηθώ. 

Screenshot_20240721_175535_Galaxy Watch7 Manager.jpg

Screenshot_20240721_175502_Galaxy Watch7 Manager.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, doganos said:

Γιατι αν 10λεπτο η καρδιακοι παλμοι;

Τόσο το είχε, τόσο το άφησα. Άλλωστε δεν έχω κάποιο πρόβλημα για να χρειάζεται να μετράω συνέχεια τους σφυγμούς μου. 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, varaderum said:

Παραλαβή προχθές το μεσημέρι, όπου και είχε ένα 80% φόρτιση. Φυσικά το φόρεσα αμέσως και άρχισα να το σετάρω και να το εξερευνώ. 

Το βράδυ προχθές του έκανα την πρώτη του φόρτιση και το φόρεσα πλήρως φορτισμένο το πρωί χθές. 

Από τότε το φοράω συνεχώς με όλα ανοιχτά με συγχρονισμούς, mail, λήψη κλήσεων (..οπου τις απάντησα όλες από αυτό και με εντυπωσίασε η ποιότητα του ήχου και απότις δύο πλευρές), έλεγχο καρδιακών παλμών ανά 10λεπτο, ύπνο ..και γενικά όλα ενεργά. 

Απο τις πρώτες εντυπώσεις, πιστεύω ότι θα το ευχαριστηθώ. 

Screenshot_20240721_175535_Galaxy Watch7 Manager.jpg

Screenshot_20240721_175502_Galaxy Watch7 Manager.jpg

φιλε μου ανατριχιασα με την μπαταρια σου...με εβαλες σε σκεψεις οτι το δικο μου ειναι ελλατωματικο...το φορτισα εχθες το βραδυ,τωρα εχω 77 τοις 100 ,δεν εχω aod, εχω το αναλογικο watch για προσοψη,κλειστες τοποθεσιες και ολα τα αλλα οπως εσυ και μου λεει 1 ημερα ακομα χρησης....με 77 μπαταρια!!λες να αλλαξω την προσοψη;;

manaros
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, manaros19 said:

φιλε μου ανατριχιασα με την μπαταρια σου...με εβαλες σε σκεψεις οτι το δικο μου ειναι ελλατωματικο...το φορτισα εχθες το βραδυ,τωρα εχω 77 τοις 100 ,δεν εχω aod, εχω το αναλογικο watch για προσοψη,κλειστες τοποθεσιες και ολα τα αλλα οπως εσυ και μου λεει 1 ημερα ακομα χρησης....με 77 μπαταρια!!λες να αλλαξω την προσοψη;;

Κλειστά τοποθεσία aod και δόνηση συστηματος.. Με 71% υπόλοιπο πως το βλέπεις 

Screenshot_20240722_095157_Galaxy Watch7 Manager.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου με κλειστό το AOD τις υπηρεσίες τοποθεσίας και το raise to wake αλλά ανοικτή την συνεχή καταγραφή παλμών εμένα με 70% ενέργεια υπολογίζει ακόμα 2 ημέρες και 2 ώρες χρήσης.

Edited by HexDec
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, manaros19 said:

νομιζω εχω προβλημα....

viber_image_2024-07-22_10-25-08-471.jpg

viber_image_2024-07-22_10-24-32-789.jpg

Ναι κατι δεν πάει καλά.. Αστο να τελειώσει η μπαταρία σχεδόν κανε μια πλήρη φόρτιση, και format το ρολοι.. Εαν δεν στρώσει εγγύηση υπάρχει το πας εκεί που το πηρες... 

Link to comment
Share on other sites

Έχει ανοίξει σε κάποιον ή διαδικασία να κάνει αίτημα για το λουράκι που δίνει δώρο η samsung?

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, houla said:

Έχει ανοίξει σε κάποιον ή διαδικασία να κάνει αίτημα για το λουράκι που δίνει δώρο η samsung?

Την Τετάρτη 24 του μηνα οπου ειναι η επίσημη κυκλοφορία θα ανοίξει 

Link to comment
Share on other sites

σε ποση ωρα φορτιζεται το watch;εμενα θελει περιπου 3,5 ωρες..καιει ο ασυμρατος ο μαμα μετα απο 10 λεπτα φορτισης και κοβει ρυθμο..εχθες φορτισα με ανεμιστηρακι απο πανω και εκανα 1,5 ωρα...και αυτο παραλογο η λογω tου καλοκαιριου; (θερμοκρασια δωματιου 27 περιπου)

manaros
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, manaros19 said:

σε ποση ωρα φορτιζεται το watch;εμενα θελει περιπου 3,5 ωρες..καιει ο ασυμρατος ο μαμα μετα απο 10 λεπτα φορτισης και κοβει ρυθμο..εχθες φορτισα με ανεμιστηρακι απο πανω και εκανα 1,5 ωρα...και αυτο παραλογο η λογω tου καλοκαιριου; (θερμοκρασια δωματιου 27 περιπου)

Ολα τα περίεργα σου συμβαίνουν χαχαχ... Απο 15% μου κανει 1 ωρα και 35....

Link to comment
Share on other sites

Με μία μόνο αρχική φόρτιση, το ρολόι έφτασε στο 15% (με ειδοποίησε για το εάν θέλω να το βάλω σε εξοικονόμηση ενέργειας) και με όλα ανοιχτά (μέτρηση ύπνου και οξυγόνο κανονικά) μου έβγαλε πάνω από δύο μέρες. 

Την aod την έχω αρκετά ποιό έντονη σε ένταση από την αρχική, καθώς θέλω να βλέπω άνετα και όλη την ώρα ..την ώρα. 

Πιστεύω δε, ότι με τις επόμενες φορτίσεις θα στρώσει ακόμα περισσότερο σε διάρκεια χρήσης. 

Τελικό δικό μου συμπέρασμα ..πολύ καλύτερο σε όλα από όλα τα προηγούμενα [τα είχα όλα (..και σε ταχύτητα και σε διάρκεια χρήσης ..καθώς ο νέος επεξεργαστής δίνει περισσότερο χρόνο από ότι στο 5 ultra που είχαν την ίδια μπαταρία.. και ιδίως στο πόσο καλύτερα κάθεται στο δικό μου τουλάχιστον χέρι, όπου δεν με "κόβει" ούτε κουράζει η ολοήμερη (όσο και η βραδινή χρήση του)].

Ο φίλος που παραπονιέται για την δικιά του διάρκεια μπαταρίας  καλό θα ήταν να το ελέγξει άμεσα. 

Screenshot_20240722_122007_Galaxy Watch7 Manager.jpg

Screenshot_20240722_121952_Galaxy Watch7 Manager.jpg

Screenshot_20240722_122054_Samsung Health.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που έχω παρατηρήσει είναι ότι οι ανεπαφες συναλλαγές πραγματοποιούνται πολύ πιο εύκολα και γρήγορα ειδικά σε σχέση με το GW4, είναι θέμα κεραίας NFC, ταχύτητας επεξεργαστή ή κάτι άλλο δεν ξέρω αλλά παεί σφαίρα!

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε σε κανέναν από Γερμανό; 

Αύριο βγαίνει επίσημα και αυτοί στον κόσμο τους. Ακόμα δεν τιμολογηθηκε 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, doganos said:

Ήρθε σε κανέναν από Γερμανό; 

Αύριο βγαίνει επίσημα και αυτοί στον κόσμο τους. Ακόμα δεν τιμολογηθηκε 

Φιλε εγω το πηρα απο you την προηγούμενη εβδομάδα σε 1 ημέρα ήρθε.. Τωρα απο οτι βλέπω δεν υπάρχει σε άμεση διαθεσιμότητα 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Spirospe40 said:

Φιλε εγω το πηρα απο you την προηγούμενη εβδομάδα σε 1 ημέρα ήρθε.. Τωρα απο οτι βλέπω δεν υπάρχει σε άμεση διαθεσιμότητα 

Καλά δεν θα έπαιρνα από Γερμανό αλλά είχε επιστροφή 20%. 

Αλλιώς ούτε από έξω

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

On 22/7/2024 at 10:31 ΠΜ, Spirospe40 said:

Ναι κατι δεν πάει καλά.. Αστο να τελειώσει η μπαταρία σχεδόν κανε μια πλήρη φόρτιση, και format το ρολοι.. Εαν δεν στρώσει εγγύηση υπάρχει το πας εκεί που το πηρες... 

Φιλε μου προχθες που το ειπες αυτο αποφασισα να του κανω φορματ,μπαταρια στο 60.τελειωσε πολυ πιο αργα απ οτι τις πρωτες μερες,το φορτισα και τωρα ειμαι ετσι.και με μια ωρα ασκηση,τρεξιμο.

νομιζω πλεον ειμαι φυσιολογικος αρα κατι φαινεται να μην ειχε παει καλα στο αρχικο στησιμο.στην μια ωρα ασκηση μου ετρωγε 10 τοις 100 μπαταρια....σημερα 3.....

καλημερα και ευχαριστω την ομαδα για τις συμβουλες!

viber_image_2024-07-24_08-31-54-943.jpg

manaros
Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι ποια διάνοια αποφάσισε το δώρο λουράκι να απαιτεί τέτοια διαδικασία για να το πάρεις μέσω members και σε στέλνει πίσω στο site το οποίο κρασαρει συνέχεια και δεν ολοκληρωνετε τίποτα η διαδικασια.

Πραγματικά ρεσιτάλ βλακειών από samsung Hellas.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, houla said:

Αναρωτιέμαι ποια διάνοια αποφάσισε το δώρο λουράκι να απαιτεί τέτοια διαδικασία για να το πάρεις μέσω members και σε στέλνει πίσω στο site το οποίο κρασαρει συνέχεια και δεν ολοκληρωνετε τίποτα η διαδικασια.

Πραγματικά ρεσιτάλ βλακειών από samsung Hellas.

Ρε φιλε το ίδιο θα έγγραφα προσπαθώ απο το πρωί τίποτα.. Δεκα σταδια θελουν για ενα λουρακι

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τα gesture είναι όλα τα λεφτά.  Κάτοχος watch ultra titanium από χθες 24/07 . Πληροφοριακά σήμερα μπήκα στο members και ολοκλήρωσα την αίτηση με τα στοιχεία  μου .

London for ever
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, chrismasgr said:

Πάντως τα gesture είναι όλα τα λεφτά.  Κάτοχος watch ultra titanium από χθες 24/07 . Πληροφοριακά σήμερα μπήκα στο members και ολοκλήρωσα την αίτηση με τα στοιχεία  μου .

Πώς το έκανες; Δεν μπορώ να προχωρήσω. Βάζω σειριακό και λέει θέλει ΙΜΕΙ. Αλλά δεν έχει ΙΜΕΙ μόνο σειριακό

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, doganos said:

Πώς το έκανες; Δεν μπορώ να προχωρήσω. Βάζω σειριακό και λέει θέλει ΙΜΕΙ. Αλλά δεν έχει ΙΜΕΙ μόνο σειριακό

Στην συσκευασία στα πλαγια λεει το ιμει της συσκευής αυτό θελει... Και το τραβάς και μια φωτογραφία το θέλει αργότερα να το στείλεις φώτο 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Spirospe40 said:

Στην συσκευασία στα πλαγια λεει το ιμει της συσκευής αυτό θελει... Και το τραβάς και μια φωτογραφία το θέλει αργότερα να το στείλεις φώτο 

Καμια σχεση. ΙΜΕΙ εχουν οι συσκευες που ειναι LTE. Το ρολοι το δικο μου ειναι bluetooth μονο και εχει σειριακο μονο ... 

Επίσης όταν πάω να πάρω τηλέφωνο από το ρολόι ή όταν απαντήσω από το ρολόι, η κλήση συνέχεια μεταφέρεται στο τηλέφωνο. 

Δεν μπορώ να βρω ρύθμιση για αυτό 

Edited by doganos
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, doganos said:

Καμια σχεση. ΙΜΕΙ εχουν οι συσκευες που ειναι LTE. Το ρολοι το δικο μου ειναι bluetooth μονο και εχει σειριακο μονο ... 

Καλημέρα εγω μιλαω για το galaxy watch ultra... Δεν διευκρίνησες ότι θες το απλό το 7..στείλε στην υποστήριξη της samsung ενα μήνυμα θα σου πουν.. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...