Jump to content

[Επίσημο] Motorola V360


ibiza6
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν γίνεται τίποτα.Μιλάμε για πολύ μικρές βίδες.Δεν έχω τόσο λεπτό κατσαβίδι.Μέχρι και κάτι κούτσικα κλειδιά Allen δοκίμασα αλλά τζίφος.Μέχρι και μύτη μαχαιριου,συνδετήρα,στυλού και άλλες μπακαλιές.

Allen δεν κανουν σε καμια περιπτωση, ειναι λες πιο μικρες και απο τις βιδες του v3x?(αν ετυχε να δεις το service manual). Υπαρχουν τοσο μικρα κατσαβιδακια (σε ισια μιαλω παντα) αλλα λιγο δυσκολο να ελυχθεις. Το μονο που θα σου κανει δουλεια ειναι μαχαιρακι με περιπου ιδιο ανοιγμα να το δουλεψεις υπο γωνια. Στην τελικη μπορεις με μυτοτσιμπιδο να ποιασεις ολο το ακρο της βιδας και να το γυρισεις!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Rey με κατσαβιδακια torx θα κανεις δουλεια.δοκιμασα να ξεβιδωσω μια βιδα στο δικο μου (εχω εχω torx :p) και λυνει με πολυ ζορι!Με οτι αλλο δοκιμασεις μπορει να τις λυσεις αλλα θα τις χαλασεις!Τετοια κατσαβιδακια θα βρεις σε καταστηματα με ηλεκτρονικα εξαρτηματα.
Link to comment
Share on other sites

Για να το ξεσκονίσω :p

Και για να δω τι σκατά μπορώ να κάνω με το πορτάκι που τα 'χει φτύσει

 

Αλλά ο αληθινός λόγος είναι ότι θέλω να ανοίξω το παλιό v180 μου!Η οθόνη ανάβει αλλά μένει μαύρη.Από λογισμικό δεν παίζει πρόβλημα άρα θέλω να δω μήπως κάτι δεν κάνει καλή επαφή.

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Ηθελα και γω να ανοιξω το v3x αλλα ειδα οτι παιζει καποια πολυπλοκοτητα.. Πανε οι παλιες καλες εποχες που ανοιγαμε τα 3210/3310 για την πλακα και επισκευαζαμε μεχρι και την δονηση..
Link to comment
Share on other sites

Paidia mipos 3erei kaneis ean uparxei tropos na kanoume to v360 na trexei pio grigora ta paixnidia, epeidi ta paizei polu arga?

 

Eyxaristo!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ.
Link to comment
Share on other sites

Paidia mipos 3erei kaneis ean uparxei tropos na kanoume to v360 na trexei pio grigora ta paixnidia, epeidi ta paizei polu arga?

 

Eyxaristo!!!

Όχι.Είναι θέμα hardware.Αν είχε καλύτερο επεξεργαστή το v360 θα ήταν απλά top.Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να έχεις κάνει unload τον MediaViewer και να έχεις ελεύθερο χώρο στο /c/

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Paidia dokimasa na sundeso to v360 mou se ena pc windows 98 gia na metafero kapoia tragoudia pou exo sti micro sd mou alla mou zitaei drivers. Sto diko mou to pc pou einai windows xp den mou zitaei drivers alla to kanei mono tou egkatastasi molis to sundeo. Pou 8a bro tous drivers 3erei kaneis?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Rey συγχαρητήρια για το Mp σου. Το έβαλα χθες μέσω PST και ενώ μου έβγαλε ένα error κατά το φλασάρισμα και λέω τη βάψαμε, εν τούτοις δουλεύει κανονικά. Μια ερώτηση μόνο. Πως απενεργοποιώ τον ήχο στο πορτάκι (όταν ανοίγει και κλείνει)??? Δοκίμασα να τον σβήσω μέσω P2k, Mobile phone tools και μέσω του κινητού και δεν με αφήνει. Κάτι άλλο. Το λινκ που έδωσες για το wolf Mp 1.2 δεν δουλεύει (γενικά το inbrite.com). Έχεις κάποιο άλλο link?? Έχει και ελληνικό μενού το wolf mp? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Rey συγχαρητήρια για το Mp σου. Το έβαλα χθες μέσω PST και ενώ μου έβγαλε ένα error κατά το φλασάρισμα και λέω τη βάψαμε, εν τούτοις δουλεύει κανονικά. Μια ερώτηση μόνο. Πως απενεργοποιώ τον ήχο στο πορτάκι (όταν ανοίγει και κλείνει)??? Δοκίμασα να τον σβήσω μέσω P2k, Mobile phone tools και μέσω του κινητού και δεν με αφήνει. Κάτι άλλο. Το λινκ που έδωσες για το wolf Mp 1.2 δεν δουλεύει (γενικά το inbrite.com). Έχεις κάποιο άλλο link?? Έχει και ελληνικό μενού το wolf mp? Ευχαριστώ.

 

File mou ton ixo apo to portaki mporeis na ton aponenergopoiiseis kleinontas ton mediaViewer (unload). Oso gia to allo pou rotises den 3ero!

Elpizo na boi8isa

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ.
Link to comment
Share on other sites

Ρε σείς μια ερώτηση ...

Έχωσα το Opera mini και έβαλα το Wind Plus με 3.49€ αλλά όταν το τρέχω και προσπαθεί να κάνει τις ρυθμίσεις μου βγάζει failed...

Η έκδοση του Opera mini είναι η τελευταία αλλά τώρα δοκίμασα και μια νωρίτερη με το ίδιο πρόβλημα...

Με τον κανονικό browser μπαίνει μια χαρά...

Με την Wind δεν υπάρχει θέμα αφού αναφέρει το Opera και στο Website της και το έχω δεί στην πράξη στο K800i ενός φίλου μου῎..

Ηελπ!

http:// v 3 6 0 . p i c z o . c o m

 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Rey συγχαρητήρια για το Mp σου. Το έβαλα χθες μέσω PST και ενώ μου έβγαλε ένα error κατά το φλασάρισμα και λέω τη βάψαμε, εν τούτοις δουλεύει κανονικά. Μια ερώτηση μόνο. Πως απενεργοποιώ τον ήχο στο πορτάκι (όταν ανοίγει και κλείνει)??? Δοκίμασα να τον σβήσω μέσω P2k, Mobile phone tools και μέσω του κινητού και δεν με αφήνει. Κάτι άλλο. Το λινκ που έδωσες για το wolf Mp 1.2 δεν δουλεύει (γενικά το inbrite.com). Έχεις κάποιο άλλο link?? Έχει και ελληνικό μενού το wolf mp? Ευχαριστώ.

Πρώτα από όλα μην χρησιμοποιείς PST.Το RSD Lite να χρησιμοποιείς από εδώ και πέρα.Links στο γνωστό μέρος http://perisdr.googlepages.com/downloads

 

Για διαγράψεις τους ήχους δοκίμασε πρώτα να κάνεις Unload τον MediaViewer (μενού+1 για ανοίξεις τον MV.Μενού>MediaViwer>Unload MV).Αν τρέχει το MV μάλλον δεν θα σε αφήσει να τους διαγράψεις.

 

Όσο για το inbrite είναι γνωστό ότι έχει προβλήματα ο server αλλά αν κάνεις αυτό

If you can't access http://www.inbrite.com, try to add this line into the file c:\windows\system32\drivers\etc\hosts:

70.47.108.245 http://www.inbrite.com

θα δουλέψει.Αν εξακολουθείς να έχεις προβλήματα δοκίμασε τα 4shared links που έχω στην σελίδα μου.ΚΑι το αν έχει ελληνικό μενού εξαρτάται από το langpack.Αν κατεβάσεις το wold mp no langkpack (δηλαδή δεν αλλάζει το langpack σου) τότε έχεις κανονικά ελληνικά.

 

 

Ρε σείς μια ερώτηση ...

Έχωσα το Opera mini και έβαλα το Wind Plus με 3.49€ αλλά όταν το τρέχω και προσπαθεί να κάνει τις ρυθμίσεις μου βγάζει failed...

Η έκδοση του Opera mini είναι η τελευταία αλλά τώρα δοκίμασα και μια νωρίτερη με το ίδιο πρόβλημα...

Με τον κανονικό browser μπαίνει μια χαρά...

Με την Wind δεν υπάρχει θέμα αφού αναφέρει το Opera και στο Website της και το έχω δεί στην πράξη στο K800i ενός φίλου μου῎..

Ηελπ!

Βάζεις σωστά τις ρυθμίσεις?

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Βάζεις σωστά τις ρυθμίσεις?

Ναί μου τις έστειλε η Wind με SMS και ο κανονικός browser είναι μια χαρά...Παρόλαυτα στα websessions το δείχνει κλειδωμένο και δε μπορώ να κάνω edit στα settings του...

http:// v 3 6 0 . p i c z o . c o m

 

Link to comment
Share on other sites

Ναί μου τις έστειλε η Wind με SMS και ο κανονικός browser είναι μια χαρά...Παρόλαυτα στα websessions το δείχνει κλειδωμένο και δε μπορώ να κάνω edit στα settings του...

Εννοώ αν βάζεις τις σωστές ρυθμίσεις στο Opera.

Σύνδεσε το κινητό στο P2Ktoos 3 και πήγαινε στο tab "WebSessions" βρες της Wind και κλίκαρε το "Allow to Edit" και σώστο πίσω στο κινητό.Αλλά μην αλλάξεις τίποτα από την websession, απλά δες τι ρυθμίσεις έχει ώστε να τις αντιγράψεις και στο opera.

Κάτι άκυρο υπάρχει τίποτα αντίστοιχο με cosmote?Κάτι που είδα έλεγε πάγιο 30 ευρώ.Δεν υπάρχει κανά πακέτο φτηνό για gprs από την εκνευριστική cosmote?

Και κάτι ακόμα: Yahoo Go! Φαίνεται γαμάτο.Το έχεις δοκιμάσει?

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Paidia akousa oti me to programma leadergl mporeis na peira3eis teleios ta moto opos p.x na alla3eis tin analisi tis kameras. ALI8EUEI? An nai as dosei opoios gnorizei kati, epipleon plirofories!

 

Eyxaristo ek' ton proteron!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ.
Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται.Ότι και να πειράξεις στο λογισμικό εφόσον δεν το υποστηρίζει το hardware δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει τίποτα.
http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται.Ότι και να πειράξεις στο λογισμικό εφόσον δεν το υποστηρίζει το hardware δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει τίποτα.

 

Ki ego auto eipa stin arxi alla meta leo pote den 3ereis mporei na einai san to overclocking.

Oraio 8a einai pantos an ginetai kati tetoio!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ.
Link to comment
Share on other sites

Ναι λογικά free είναι.Δεν το έχω χρησιμοποιήσει αλλά φαίνεται πολύ μουράτο
http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά , πήρα καινούριο κινητό , το v360 . Δεν ξέρω και πολλά απο αυτά στο μεταξύ πάντα ήθελα το κινητό μου να παίζει mp3 κτλ κτλ .

 

επίσης ήθελα έναν τρόπο να επεξεργάζομαι την καρτα του κινητού μου. Χρησιμοποιησα την καρτα SD που είχε στο κουτί , έβαλα δηλαδή την μίνι μέσα στην κανονική SD και την τοποθέτησα στην ανάλογη θύρα στο pavilion HP που έχω. Το πρόβλημα είναι οτι δεν μπορώ να παρέμβω στην κάρτα , και μου βγάζει το μύνημα οτι ο "δισκος εχει προστασία εγγραφής" .Μπορώ ομως να αντιγράψω αρχεία απο την κάρτα προς τον υπολογιστή μου. Πως μπορώ να παρέμβω στην κάρτα μου χωρίς να χρησιμοποιώ το τηλέφωνο;

 

Στο μεταξύ πήγα σήμερα σε ένα κατάστημα vodafone και μου είπε η πωλητρια να πάρω ένα bluetooth για να κάνω διαχείρηση αρχείων του τηλεφώνου μου. Δεν είχε καλώδιο να μου δώσει και για αυτο μου το πρότεινε . Το Bluetooth είναι της mobile action MA-730. Κατέβασα και το softeware και ένα driver απο το site γιατί ο δίσκος μέσα του πακέτου δεν είχε για το v360. Ολα καλά και όλα ωραία αν και ταλαιπωρήθηκα ρε γάμώτο λίγο γιατί είμαι ασχετος.

 

Το προβλημά μου τώρα είναι οτι με το πρόγραμμα handset manager που είναι μέσα στο πακέτο που κατέβασα δεν μπορώ να αναιβάσω αρχεία mp3 μεγαλύτερα απο 3000 kb :( :cry:

 

Ανέβασα κανα δυό κομμάτια αλλά αυτα είναι μικρότερα απο 3000 kbΗ κάρτα μου είναι βέβαιο οτι είναι άδεια , όπως επίσης είναι βέβαιο οτι την μεταφορά πάω να την κάνω μεσα στην καρτα και όχι στην μνημη του τηλεφώνου η οποία είναι πλήρης.

 

Ρε γμτ το όλα μου τα mp3 είναι μεγαλύτερα απο 3 mb ! Τι μπορώ να κάνω για να δέχεται mp3 μεγαλύτερης χωριτικότητας; Μήπως επειδη είναι bluetooth δεν γίνεται και πρέπει να το κάνω με καλώδιο;

 

Please help , βέβαια θα πάω να ρωτήσω και στο κατάστημα αλλά δεν νομίζω να βρω άκρη ρε σεις .. :wacko:

 

Στο μεταξύ δοκιμασα την SD κάρτα του κινητού σε άλλο υπολογιστή , και μπορώ άνετα να την διαχειριστώ , τα αρχεία δηλαδή ήχου εικονας. Μπορώ δηλαδή να αντιγράψω να μεταφέρω κτλ

 

Στον δικό μου υπολογιστή μου βγάζει , "ο δίσκος έχει προστασία εγγραφής" ...ρε παιδειά τι ειναι αυτο; Εχω ψάξει όλο τον πινακα ελέγχου για αυτο το πράγμα , έχω ψάξει στο google τίποτα , στην διαχείρησ συσκευών παντού . Δεν μπορώ να βγάλω άκρη ...

 

Επίσης , μια χαρα παίζει το v360 mp3 μεγαλύτερα απο 3 mb , δεν ξέρω γιατί με το bluetooth δεν μπορώ να μεταφέρω τέτοιας χωριτκότητας αρχεία παρά μόνο κάτω απο 3 mb!

 

Ρε γμτ δεν γίνεται καλή εξυπηρέτηση εξω , απο κει που πήρα το bluetooth μου έλεγε αλλα ντάλων .... οτι φταίει η καρτα μνήμης , οτι με το bluetooth θα μπορείς να κάνεις την δουλειά σου να κάνεις αναβάθμηση και όλα αυτά επειδη δεν είχε καλώδιο να μου δώσει USB , που στο κάτω κάτω αρχικά δεν το χρειαζόμουνα όυτε αυτό γιατί η SD όπως αποδείκτικε μια χαρά δουλέυει σε άλλον υπολογιστή ..κτλ κτλ , τίποτα απο όλα αυτα δεν λειτουργεί κανονικά ....

 

πως θα μπορέσω τουλάχιστον , να διορθώσω "την προστασία εγγραφής"

να κάνω το bluetooth να κεταφέρει αρχεία mp3 μεγαλύτερα απο 3000kb (το bitrate είναι τσεκαρισμένο στα 128) ?

 

anyone help?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ευχαριστώ για την απάντηση , θα το κάνω αλλά ρε γμτ τι μου το έδωσε ο πωλητής το bluetooth ? :cry: Τι να πω;

 

Βασικά θα ήθελα και με την SD του κινητού να δω αν μπορώ να κάνω δουλειά΄. Γενικά δεν μπορώ δυστυχως , έχω κάτι SD καρτες τις οποιες ο λαπ τοπ μου που έχει την ανάλογη θυρα για κάρτες SD κτλ ,ναι μεν τις διαβάζει κανονικά και μου επιτρέπει να σείρω αρχεία προς τον υπολογιστή ωστόσο δεν με αφήνει να κάνω το αντίθετο.

 

Μου βγάζει το μύνημα οτι η καρτα έχει προστασία εγγραφής. Το διακοπτάκη στα πλάγια της SD κάρτας είναι ανοιχτό και επίσης η ίδια καρτα σε άλλο υπολογιστή ενός φίλου και σε είδια θύρα δεν παρουσιάζει αυτο το πρόβλημα, δεν φταίει η καρτα δηλαδη.

 

Κάτι είναι στον υπολοιστή αλλά δεν ξέρω πως να το διορθώσω , να το αλλάξω !:wacko:

 

Εχεις κάποια ιδέα για αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...