Jump to content

[Επίσημο] Motorola V360


ibiza6
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί οταν βάζω ως φόντο μια φωτογραφία που δεν τράβαξα με τη φωτογραφική αλλά που την πέρασα με usb, την αλλοιώνει?Τη μεγενθύνει στο έπακρο και φαίνονται τα Pixel της...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω ενα καλώδιο usb της φωτογραφικής μου μηχανής (Sony).

Τι λέτε; να το χρησιμοποιήσω για σύνδεση του τηλεφώνου με τον υπολογιστή;

Πιστεύω πως οποιοδήποτε καλώδιο usb κι αν χρησιμοπιήσω, θα κάνω τη δουλειά μου.

Πείτε μου κι εσείς... :)

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω ενα καλώδιο usb της φωτογραφικής μου μηχανής (Sony).

Τι λέτε; να το χρησιμοποιήσω για σύνδεση του τηλεφώνου με τον υπολογιστή;

Πιστεύω πως οποιοδήποτε καλώδιο usb κι αν χρησιμοπιήσω, θα κάνω τη δουλειά μου.

Πείτε μου κι εσείς... :)

Πρέπει να έχουν τα ίδια pin και την ίδια υποδοχή, αλλά δεν χάνεις τπτ να δοκιμάσεις και μόνος σου. ;)

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχουν τα ίδια pin και την ίδια υποδοχή, αλλά δεν χάνεις τπτ να δοκιμάσεις και μόνος σου. ;)

Ακριβως τα ιδια εχουν.

Προχωρω στη δοκιμη

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Όλα ενταξει! Η σύνδεση με το καλώδιο έγινε χωρίς κανενα προβλημα. Μετεφερα ανετα φωτογραφιες και λοιπο περιεχομενο της καρτας μνημης στον υπολογιστη.

Υπαρχει ομως τροπος ενω εχεις συνδεδεμενο το κινητο με τον υπολογιστη μεσω usb να μην φορτιζει;

Οση ωρα το ειχα συνδεδεμενο, το εικονιδιο της μπαταριας αναβοσβηνε και εγραφε "Φορτιση".

Εγω ομως, θελω οι φορτισεις μου να γινονται σωστα, ειδικα οι πρωτες, για να στρωσει η μπαταρια και να μη φορτιζει οταν ειναι συνδεμενο με τον υπολογιστη με usb.

Γινεται κατι τετοιο; ή ειναι αναποφευκτο να φορτιζει;

(Υπόψη οτι ειναι η πρωτη μου επαφη με κινητο Motorola, γι' αυτο και εχω αρκετες αποριες... :) )

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την επιλογή έχω προσαρμογή σε οθόνη...

Ρυθμίσεις>Διαμόρφωση>Φόντο>Διαταξη: Προσαρμογή σε οθόνη.

 

Για δοκίμασε αυτό μήπως και φτιάξει.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Σχετικά με τι μπαταρία νομίζω ότι είναι 810μα.

 

Στο 360v μου κατάφερα να αλλάξω skin και icons (θα προσπαθήσω να κάνω upload fotos).

 

Δεν έχω βρεί

α) Menu editor για v360 το P2KMenuEditor δεν παίζει.

β) Μετατροπέα 2,5μμ pin σε 3,5μμ στερεο.Κάπου εδώ διάβασα ότι μπορείς να βρείς σε ηλεκτρονικάδικο αλλα δεν έχω ψάξει, ενώ σε ξένα forums λένε ότι έχει και δικά τις η motorola για την σειρά των itunes ????

γ) 512 Transflash με 40Ε :O :O

 

Άν κάποιος ξέρει κάτι ...please help !

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύουν όλα σωστά; Γιατί εμένα με phone tools 3.11 μου δείχνει μονο σήμα και μπαταρία στον υπολογιστή και με αφήνει να πειράξω μόνο το ημερολόγιο. Δεν έχω μνήμη πάνω, μήπως φταίει αυτό; Στο αναγνώρισε με το όνομά του κανόνικα σαν v360 ή σαν motorola generic. Εμένα δεν το είχε στην λίστα να το επιλέξω.
Time is never enough...
Link to comment
Share on other sites

Για να σας εμφανιζεται μονο το ονομα και να εχει κ τα τρια νουμερα πρεπει ενω ειστε στον τηλ καταλογο>>>>κλικ στο μεσαιο ΜΕΝU KEY>>>Ρυθμισεις>>>Εμφανιση=Πρωτ/σες επαφες!!!!Τοτε σας εμφανιζεται μονο μια φορα το ονομα και πηγαινετε στο νουμερο που θελετε με δεξι βελακι ενω ειστε πανω στο ονομα!!! :)

Λοιπόν, συμφορουμίτες διαβάστε τα παρακατω και πειτε μου αν καταλαβαινετε τι φταιει και δεν γινεται η δουλεια σωστα:

Μεχρι χθες, το συστημα που αναφερει ο AGNOSTOS δουλευε κανονικα. Επιλέγοντας τις πρωτεύουσες επαφές, οι καταχωρήσεις του ευρετηριου στις οποιες ειχα πχ 3 τηλεφωνα σε ενα ονομα δεν εμφανιζονταν 3 φορες, αλλα μια φορα το ονομα και με τα βελακια πηγαινα στο νουμερο που ηθελα.

Σημερα ομως, το συστημα δεν φαινεται να δουλευει ή εγω κανω καποιο λαθος...

Συγκεκριμενα, η προκαθορισμενη ρυθμιση που εχω στο τηλεφωνο ειναι οι "πρωτευουσες επαφες". Παρόλα αυτα, οταν καταχωρω περισσσοτερα απο 1 τηλεφωνα στο ιδιο ονομα, τα εμφανιζει σαν ξεχωριστες επαφες. Αν δλδ βαλω 4 νουμερα στον "Γιώργο", θα εμφανίζεται 4 φορες στο ευρετηριο το ονομα του, μια για καθε νουμερο. Προσέξτε: η default ρυθμιση ειναι "πρωτευουσες επαφες".

Τωρα, μπαινουμε στα βαθια νερα:

Για να λυθει το προβλημα αυτο, πηγαινω στην επαφη που ειναι πολλαπλη, κλικ στο μεσαιο μενου, "Ρύθμιση Πρωτεύοντος" και μου εμφανιζει τα 4 νουμερα. Επιλεγω καθε φορα κι απο ενα ως πρωτευων και αφου επιλεξω και τα τεσσερα, τοτε αποκαθισταται η επαφη και μου εμφανιζει μια φορα το ονοματεπωνυμο (και οχι 4), οποτε με το βελακι πηγαινω σε ολους τους αποθηκευμενους αριθμους. Μονο κανοντας ετσι γινεται η δουλεια!

Το θεμα ειναι οτι εως χθες το "κλασικο" συστημα πετυχαινε. Τι συνεβη σημερα;

Περιπτωση να φταιει το λογισμικο αποκλειεται, διοτι εως χθες δεν υπηρχε προβλημα, μαλλον ομως σαν νεος στη σχεση μου με τη Motorola καποιο λαθος θα κανω, δεν εξηγειται αλλιως. :)

Κατα τα αλλα, δηλωνω κατενθουσιασμενος με το κινητο και τις δυνατοτητες του. :) Πολυ καλη επιλογη!

Αν γνωριζει καποιος ας βοηθησει!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση: μπορεσε κανείς να αλλάξει τη γραμματοσειρά? Να κανει μεγαλύτερα τα ρημάδια τα γράμματα?:p

Δε βλέπω γιατρέ μου με τπτ!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, απιστευτο και ομως αληθινό!

Το συστημα τελικα δουλευει, αλλα αφου περασει καποια ωρα απο τοτε που κανεις τις απαραιτητες ενεργειες!

Περασα αλλες 2 καταχωρήσεις στο ευρετηριο και συνεχιζε να μου τις εμφανιζει ως πολλαπλες. Διεκοψα για λιγο και επεστρεψα μετα απο 20 λεπτα. Χωρις να κανω κατι, το "προβλημα" αποκατασταθηκε! Οι καταχωρήσεις με πανω απο ενα νουμερα για μια επαφη διορθωθηκαν και εμφανιζεται μια φορα το ονοματεπωνυμο, οποτε πας με τα βελακια σε ολους τους αριθμους.

Δοκιμαστε το κι εσεις! :)

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύουν όλα σωστά; Γιατί εμένα με phone tools 3.11 μου δείχνει μονο σήμα και μπαταρία στον υπολογιστή και με αφήνει να πειράξω μόνο το ημερολόγιο. Δεν έχω μνήμη πάνω, μήπως φταίει αυτό; Στο αναγνώρισε με το όνομά του κανόνικα σαν v360 ή σαν motorola generic. Εμένα δεν το είχε στην λίστα να το επιλέξω.

 

Με 3.11 και USB (σε εμένα τουλάχιστο) δεν έπαιζε, με 3.11 και bluethooth έπαιζε αν απο την λίστα επέλεγα v330.

Το 360 εμφανίζεται στη λιστα απο 3.28 (νομιζω) και πάνω, και για να παίξει σωστά σε εμένα με USB έπρεπε να πάει σε 4.04β με συνεχώμενα live update έως 3.28 και μετά http://howardforums.com/showthread.php?t=801158 .

Η μνήμη δεν παίζει ρολο για τα MPT (απο ότι έχω δεί..)

 

Υ.Γ με dialup αδύνατο (όλα αυτα τα εκανα απο την δουλεια)

Υ.Γ2 αν δεν μπορείς να κάνεις live update, χωρίς να το εχω δοκιμασει θα πρότεινα τους latest P2KTools drivers

Link to comment
Share on other sites

Emena mou doulepse kai me usb kanontas to exhs:

Sto wizard : Installing mobile phone tools pathsa cancel

Meta No

Kai mou vgazei to thlefwnaki me status initializing...

Menu->setup->General Setup -> Communication-> change modem kai epilegw to motorola usb modem .Dialegw enan driver sxetika kainouriou kinitou (px V3) kai paizei

Link to comment
Share on other sites

Oύτε τι είναι το motorola phone tools ξέρω!

 

Ειναι το SW της Motorola για σύνδεση του κινητού με Η/Υ για μεταφορα τηλ , ημερολόγιο , εικονες/ύχους κ.τ.λ

Link to comment
Share on other sites

Ποια η διαφορά από το usb?

 

Οταν συνδεσεις το κινιτό με USB καλώδιο και το κινητο είναι σε λειτουργεία memory card το βλέπει σαν εξωτερικο USB δίσκο.

Αν βάλεις το SW και το κινητό σε λειτουργία data/fax τότε μπορείς να δείς phonebook/contacts/calendar ktl

Link to comment
Share on other sites

Xtες μου κόλλησε για πρώτη φορά, κι ελπιζω τελευταία.

Για να ξεκολλήσει αναγκάστηκα να βγαλω τη μπαταρία.:wacko:

Απο οσο ξερω το συγκεκριμενο τηλεφωνο ειναι απο τα ποιο καλα της motorola καθως δεν παρουσιαζουν ιδιαιτερα προβληματα παρακολουθησε το και αν στο ξανακανει πηγαινε το για αναβαθμιση νωρις νωρις πριν σου βγαλει και αλλα προβληματα:)

http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...