Jump to content

XIAOMI 14 ULTRA - 16/512 Το ΑΠΟΛΥΤΟ camera phone


Tips2022
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περιγραφή

Συμπληρωμένο με το Xiaomi 14 Ultra Photography Kit.

Κάμερα Leica

Η τετραπλή κάμερα επιπέδου flagship με επωνυμία Leica, συναρπάζει με τις εξαιρετικές δυνατότητές της.

  • Ευρυγώνιος φακός 50MP μεταβλητού διαφράγματος f/1.6 - f/4.0 στα 23mm
  • Υπερευρυγώνιος φακός 50MP διαφράγματος f/1.8 στα 12mm
  • Τηλεφακός 50MP διαφράγματος f/1.8 στα 75mm και οπτικό zoom 3.2x
  • Περισκοπικός τηλεφακός 50MP διαφράγματος f/2.5 στα 120mm και οπτικό zoom 5x
20240411113456_screenshot_from_2024_02_2

Αισθητήρας εικόνας 1 ίντσας

Ο ολοκαίνουργιος αισθητήρας LYT-900 της Sony διαθέτει μέγεθος αισθητήρα 1 ιντσών και 3.2 μm 4-σε-1 Super Pixel, προσφέροντας εξαιρετική απόδοση σε χαμηλό φωτισμό. Σε συνδυασμό με την τεχνολογία Dual Native ISO Fusion Max, επιτυγχάνει εξαιρετικά υψηλό δυναμικό εύρος, αποτυπώνοντας πρωτόγνωρες αποχρώσεις σε λεπτομέρειες φωτός και σκιάς. Η βελτιωμένη πρόσληψη φωτός επιτρέπει στην κάμερα να καταγράφει πιο περίπλοκες λεπτομέρειες και να μειώνει το θόρυβο της εικόνας σε ρυθμίσεις χαμηλού φωτισμού για εξαιρετικά οπτικά τη νύχτα.

20240411113456_screenshot_from_2024_02_2

Τέσσερις φακοί, έξι εστιακές αποστάσεις

Το σύστημα τετραπλής κάμερας Leica καλύπτει εστιακά μήκη από 12 mm έως 240 mm σε έξι εστιακά εύρη. Είτε καταγράφουν μακρινές είτε κοντινές λεπτομέρειες, και οι τέσσερις φακοί προσφέρουν ποιότητα συγκρίσιμη με τις λήψεις επαγγελματικής κάμερας.

20240411113456_screenshot_from_2024_02_2

Street Photography

Το Street Photography στο Xiaomi 14 Ultra αναβαθμίστηκε πρόσφατα, καλύπτοντας τις 6 εστιακές αποστάσεις από 23 mm σε 135 mm. Περιλαμβάνει ένα πρόσθετο σκόπευτρο αποστασιόμετρου και υποστηρίζει προσαρμόσιμες παραμέτρους φωτογραφίας δρόμου. Βολικό για την καταγραφή στιγμών εν κινήσει, επιτρέπει την εύκολη καταγραφή κάθε όμορφης στιγμής που συναντάτε.

20240411113456_screenshot_from_2024_02_2

Eπαγγελματικά Video

Το MasterCinema του Xiaomi 14 Ultra καταγράφει βίντεο υψηλής δυναμικής εμβέλειας στο Rec.2020 10-bit. Αιχμαλωτίζει περισσότερες λεπτομέρειες, παρουσιάζοντάς τις σε οθόνες HDR με δυναμικό εύρος που μοιάζει πολύ με την ανθρώπινη όραση. Με ένα μόνο κλικ, μπορείτε να δημιουργήσετε αριστουργηματικά βίντεο με κινηματογραφικούς τόνους και εκλεπτυσμένη κλίμακα του γκρι, ανεβάζοντας τη δημιουργία περιεχομένου σε επαγγελματικό επίπεδο. Διαθέτει συστοιχία 4 μικροφώνων - η τρισδιάστατη ρύθμιση μικροφώνου με ήχο surround ενισχύει τις δυνατότητες λήψης ήχου, για καθηλωτική ακουστική εμπειρία επιτόπου. Υποστηρίζει κατευθυντική εγγραφή ήχου και ζουμ ήχου, επιτυγχάνοντας εφέ εγγραφής ποιότητας στούντιο απευθείας στο smartphone σας.

20240411113456_screenshot_from_2024_02_2

Οθόνη LTPO AMOLED

Το Xiaomi 14 Ultra διαθέτει μια προσαρμοσμένη οθόνη οθόνης Xiaomi C8 με ανάλυση WQHD+ και τεχνολογία LTPO 1-120 Hz, προσφέροντας υψηλότερη απόδοση φωτός και χαμηλότερη κατανάλωση ενέργειας. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα μια πιο εκλεπτυσμένη και εξαιρετική εμπειρία θέασης για καθημερινή χρήση.

20240411113457_screenshot_from_2024_02_2

Στιβαρή κατασκευή

Το Xiaomi 14 Ultra υιοθετεί ένα ολοκαίνουργιο ενσωματωμένο υλικό πλαισίου αλουμινίου υψηλής αντοχής 6M42, με το μεταλλικό πλαίσιο να εκτείνεται στο πίσω μέρος του πλαισίου, διπλασιάζοντας τη στιβαρότητα σε σύγκριση με το Xiaomi 13 Pro. Το αξιόπιστο σώμα εξασφαλίζει χρήση χωρίς προβλήματα. Διαθέτει την τελευταίας γενιάς vegan δέρμα νανοτεχνολογίας, με χαρακτηριστικά όπως αντοχή στους λεκέδες, αντιβακτηριακές ιδιότητες και φιλικότητα προς το περιβάλλον. Το αποτέλεσμα είναι μια πιο σφιχτή, πιο στιβαρή συνολική κατασκευή και βελτιωμένη αντοχή στη φθορά.

20240411113457_screenshot_from_2024_02_2

Επεξεργαστής Snapdragon 8 Gen 3 Mobile Platform

Η νέα αρχιτεκτονική 1+5+2 με βελτιωμένη απόδοση της CPU και της GPU εξασφαλίζει ότι είτε χρησιμοποιείτε το Xiaomi 14 για καθημερινές εργασίες, έντονο gaming ή επαγγελματική δημιουργικότητα, θα έχετε μια εκπληκτική εμπειρία με μειωμένη κατανάλωση μπαταρίας.

20240411113457_screenshot_from_2024_02_2

Μπαταρία 5000mAh

Η μεγάλη μπαταρία 5000 mAh και η υπερ-γρήγορη φόρτιση σας εξασφαλίζουν ισχύ που διαρκεί ως και 14.5 ώρες.

Το chipset φόρτισης Xiaomi Surge P2 ενισχύει την απόδοση φόρτισης και μειώνει την απώλεια ενέργειας.

Το chipset διαχείρισης μπαταρίας Xiaomi Surge G1 παρέχει ολοκληρωμένη φροντίδα για τις κυψέλες της μπαταρίας, με έξυπνη λειτουργία επισκευής για παράταση της διάρκειας ζωής της μπαταρίας.

Με τη λειτουργία 90W Hypercharge έχετε 100% μπαταρία σε 33 λεπτά.

 

20240411113458_screenshot_from_2024_02_2

Κατασκευαστής

Xiaomi
 

Χαρακτηριστικά

Βασικά Χαρακτηριστικά

Τύπος Κινητού
SmartPhone
Λειτουργικό Σύστημα
Android
SIM
Dual
Έτος Κυκλοφορίας
2023
Χρώμα
Μαύρο
Βάρος
219,8 gr
Περιεχόμενα Συσκευασίας
-
Μοντέλο
-

Επεξεργαστής & Μνήμη

Μοντέλο Επεξεργαστή
Snapdragon 8 Gen 3
Ισχύς Βασικού Επεξεργαστή
3,3 GHz
Πυρήνες Επεξεργαστή
1+3+2+2
RAM
16 GB
Χωρητικότητα
512 GB
Card Slot
Όχι

Οθόνη

Μέγεθος
6,73 "
Ανάλυση
3200 x 1440 pixels
Ρυθμός Ανανέωσης
120 Hz
Τύπος
LTPO AMOLED
Χειρισμός
Οθόνη αφής (Touch screen)
Definition
QHD

Κάμερα

Πίσω Κάμερα
Τετραπλή
Φακοί Πίσω Κάμερας
Κανονικός 50MP, Τηλεφακός 50MP 3.2x Οπτικό Zoom, Τηλεφακός 50MP 5x Οπτικό Zoom, Υπερευρυγώνιος 50MP
Βίντεο Πίσω Κάμερας
1080P 480fps Slow Motion, 1080p 120fps Slow Motion, 1080p 1920fps Slow Motion, 1080p 240fps Slow Motion, 1080p 30fps, 1080p 60fps, 1080p 960fps Slow Motion, 4K 120fps, 4K 24fps, 4K 30fps, 4K 60fps, 720P 240fps Slow Motion, 720P 480fps Slow Motion, 720P 960fps Slow Motion, 720p 30fps, 8K 30fps
Flash Πίσω Κάμερας
Ναι
Φακοί Selfie Κάμερας
Ευρυγώνιος 32MP
Δυνατότητες
HDR, Night Mode, Optical Zoom, Slow Motion

Δίκτυο & Συνδεσιμότητα

Δίκτυο Σύνδεσης
5G
Συνδεσιμότητα
Bluetooth, NFC, USB-C, Wi-Fi

Μπαταρία

Χωρητικότητα
5000 mAh
Αποσπώμενη
Όχι
Γρήγορη Φόρτιση
Ναι
Ισχύς Φόρτισης
90 W
Ασύρματη Φόρτιση
Ναι
Ισχύς Ασύρματης Φόρτισης
80 W
Τεχνολογία Γρήγορης Φόρτισης
Hyper Charge

Ειδικά Χαρακτηριστικά

Προστασία
Dust Resistant, Water Resistant
Πιστοποίηση Προστασίας
IP68
Αισθητήρες
Accelerometer, Light Sensor, Proximity, Βαρόμετρο, Γυροσκόπιο, Πυξίδα
Δακτυλικό Αποτύπωμα
Κάτω από την Οθόνη

Διαστάσεις

Μήκος
161,4 mm
Πλάτος
75,3 mm
Πάχος
9,2 mm
 
 
 
 
 
 
 

Έγινε η παραγγελία στον Κωτσόβολο με την κάρτα της Alpha για τους πόντους Bonus που δίνει + τα 150 του Κωτσό για επόμενη αγορά + τα 2 δώρα της Xiaomi + Trade το 11 pro στα 221 + 48 άτοκες δόσεις σε χρώμα μαύρο! Υπομονή μέχρι Παρασκευή.

Τα 150 ευρώ του Kωτσό θα αξιοποιηθούν στην αγορά του Avata 2 combo και οι πόντοι στην πληρωμή της συνδρομής του κινητού στη voda!

Χρειάζομαι να βάλω esim? και εάν ΝΑΙ, γιατί?

 

Edited by Tips2022
Link to comment
Share on other sites

Στα + της αγοράς είναι και: O σούπερ φορτιστής + φιλμ στην οθόνη περασμένο εργοστασιακά + σκληρή θήκη + θήκη κάμερας που υπάρχουν στη συσκευασία!

Μετά τα 16/512 και ο Snap 8 gen 3 κλπ....που τα βάζεις?

Γνωρίζει κανείς πόσα χρόνια αναβάθμιση λογισμικού θα κάνει η Xiaomi στο κινητό αυτό?

Έχει play store?

Edited by Tips2022
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν τόσο ακριβά κινητά όπως και το Galaxy S24 ultra και το 15 pro max δικαιολογούν αυτή τη διαφορά της τιμής. 

Δε θα έλεγα ότι η διαφορά σε επιδόσεις και κάμερα δικαιολογούν τα εκατοντάδες παραπάνω ευρώ. 

Link to comment
Share on other sites

Φοβερη προταση για να μην πω οτι καλυτερο αυτη την στιγμη,με νορμαλ μεγεθος και τουμπανο γενικα.

Αν επαιζε nova launcher σωστα,σιγουρα θα ηταν το επομενο μου,αφου πρωτα θα επεφτε η τιμη,κατι που θα συμβει συντομα.

Αν και με τιμολογιο αξιζει και τωρα ειδικα αν καποιος πουλησει το ρολοι π.χ,αν δε το θελει.

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

On 18/4/2024 at 1:24 ΜΜ, THUKIS said:

Στο net ηδη επεσε στα 1238€ . γυρω στα 980€ με τιμολογιο

Χωρίς το camera kit υποθέτω και το ρολόι.. 

Έχει κανείς να δώσει μια σύγκριση σχετικά με s24 ultra εφ όλης της ύλης?! 

Link to comment
Share on other sites

On 19/4/2024 at 2:05 ΜΜ, ChrisNikol said:

Χωρίς το camera kit υποθέτω και το ρολόι.. 

Έχει κανείς να δώσει μια σύγκριση σχετικά με s24 ultra εφ όλης της ύλης?! 

Έχω και το 24 και σήμερα μου ήρθε το 14ultra  έχω ενθουσιαστή . Εντάξει από ταχύτητα και τα 2 είναι ικανά. Αλλά το 14 μου δίνει μια ποιο ευχάριστη εικόνα , στο κράτημα στην λειτουργία έχει αρκετά πολλές ρυθμίσεις και πράγματα χρήσιμα. Η κάμερες του καλύτερες από το 24 ακόμα και σε απόλυτο σκοτάδι. Μια ερώτηση έχω μόνο ανά κάποια δευτερόλεπτα βλέπω ανάβει η ένδειξη δίπλα στην μπαταρία ότι άνοιξε το μικρόφωνο για μισό δευτερόλεπτο και σβήνει ξανά , κοίταξα τα δικαιώματα από εφαρμογές και δεν είναι κάποια που χρησιμοποιείται. Και γενικά τα έχω ανενεργά.  Ξέρετε τι παίζει ? 

Link to comment
Share on other sites

Έχει πολλά καλά, ωραία αίσθηση και ωραίο το πακέτο που δίνει μαζί, ειδικά το δαχτυλίδι που μπορείς να βάλεις πάνω φακούς.. αλλά συγκριτικά με τις ευκολίες που έχει το software της Samsung (έχω και το S23ultra) θέλει λίγο βελτίωση.

Πιστεύω με τα update θα προσθέτει δυνατότητες 

Πχ δεν έχω βρει ρύθμιση να αλλάξεις τις ειδοποιήσεις των εφαρμογών από bubble με νούμερο, σε απλό bubble (μέτριας σημασίας, αλλά δεν θέλω να βλέπω πόσα αδιαβαστα έχω..)

Δεν έχεις δυνατότητα να ακούς ταυτόχρονα σε 2 συσκευές Bluetooth με ξεχωριστή ρύθμιση ήχου για τον καθένα. (Σημαντικό)

Δεν παίρνει e-sim (που ίσως είναι θέμα hardware)

Δεν μπορείς να ανοίξει μερικώς τις ειδοποιήσεις για να διαβάσεις τίτλους από X, insta, news κλπ

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, qosmio said:

Έχει πολλά καλά, ωραία αίσθηση και ωραίο το πακέτο που δίνει μαζί, ειδικά το δαχτυλίδι που μπορείς να βάλεις πάνω φακούς.. αλλά συγκριτικά με τις ευκολίες που έχει το software της Samsung (έχω και το S23ultra) θέλει λίγο βελτίωση.

Πιστεύω με τα update θα προσθέτει δυνατότητες 

Πχ δεν έχω βρει ρύθμιση να αλλάξεις τις ειδοποιήσεις των εφαρμογών από bubble με νούμερο, σε απλό bubble (μέτριας σημασίας, αλλά δεν θέλω να βλέπω πόσα αδιαβαστα έχω..)

Δεν έχεις δυνατότητα να ακούς ταυτόχρονα σε 2 συσκευές Bluetooth με ξεχωριστή ρύθμιση ήχου για τον καθένα. (Σημαντικό)

Δεν παίρνει e-sim (που ίσως είναι θέμα hardware)

Δεν μπορείς να ανοίξει μερικώς τις ειδοποιήσεις για να διαβάσεις τίτλους από X, insta, news κλπ

Πράγματα που μου αρέσουν πάρα πολύ είναι μπορείς να γράφεις βίντεο στην κάμερα με σβηστεί οθόνη για να μην ανεβαίνει η θερμοκρασία πάρα πολύ σημαντικό επίσης η φωνητική πληκτρολόγηση είναι πολύ καλύτερη από την στο samsung κάτι πολύ σημαντικό για μένα 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Dimitris_w said:

Πράγματα που μου αρέσουν πάρα πολύ είναι μπορείς να γράφεις βίντεο στην κάμερα με σβηστεί οθόνη για να μην ανεβαίνει η θερμοκρασία πάρα πολύ σημαντικό επίσης η φωνητική πληκτρολόγηση είναι πολύ καλύτερη από την στο samsung κάτι πολύ σημαντικό για μένα 

Δεν το έχω ψάξει ακόμα τόσο.

Παίζω ακόμα με το s23u για κύριο τηλ, γιατί δυστυχώς έχω quadlock σε αυτοκίνητο και μηχανή με ασύρματη φόρτιση και η quadlock δεν βγάζει θήκη για αυτό το τηλέφωνο.. για μένα είναι θέμα (έπρεπε να το έχω ψάξει 😬)

Γνωρίζετε σχετικά με τη δορυφορική δυνατότητα επικοινωνίας, έχει κάποιο μενου? ή ανοίγει η δυνατότητα όταν δεν βρίσκει σήμα?

Edited by qosmio
Link to comment
Share on other sites

On 22/4/2024 at 9:46 ΜΜ, qosmio said:

Δεν το έχω ψάξει ακόμα τόσο.

Παίζω ακόμα με το s23u για κύριο τηλ, γιατί δυστυχώς έχω quadlock σε αυτοκίνητο και μηχανή με ασύρματη φόρτιση και η quadlock δεν βγάζει θήκη για αυτό το τηλέφωνο.. για μένα είναι θέμα (έπρεπε να το έχω ψάξει 😬)

Γνωρίζετε σχετικά με τη δορυφορική δυνατότητα επικοινωνίας, έχει κάποιο μενου? ή ανοίγει η δυνατότητα όταν δεν βρίσκει σήμα?

Δεν ξέρω να σου πω την αλήθεια για αυτό, και εγώ για δεύτερη την έχω προς το παρόν αλλά η αλήθεια είναι ότι προτιμώ να την κρατάω περισσότερο στο χέρι μου και να ασχολούμαι με αυτό και κάτι ακόμα το οποίο παρατήρησα που από την πρώτη μέρα στο samsung με ξενέρωσε,  είναι ότι μπορώ να γράφω μηνύματα με τη φωνή μου ακόμα και σε εφαρμογές όπως tiktok instagram κάτι που στο Samsung απλά δεν δουλεύει , γενικά έχω μείνει πάρα πολύ ικανοποιημένος φυσικά με τη γρήγορη φόρτιση δεν το συζητάω σε 20 λεπτά φορτίζει το τηλέφωνο απλά τρομερό και η οθόνη του να πω την αλήθεια μου αρέσει πάρα πολύ και  απογοητεύτηκα πάρα πολύ από το samsung 

Edited by Dimitris_w
Link to comment
Share on other sites

Τι κινητάρα είναι αυτή, μια εβδομάδα μετά την αγορά του....Από που ν' αρχίσω και που να τελειώσω...

Link to comment
Share on other sites

 

23 minutes ago, Tips2022 said:

Τι κινητάρα είναι αυτή, μια εβδομάδα μετά την αγορά του....Από που ν' αρχίσω και που να τελειώσω...

Για δώσε καμία λεπτομέρεια.. Με έχει κουράσει λίγο το σχήμα του S24 ultra στο κράτημα και σκέφτομαι ή να γυρίσω σε oneplus 12 ή να πάω σε 14 ultra .. 

Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο ειναι πραγματικα τουμπανο.

Η xiaomi εχει κανει πολυ καλη δουλεια μπορω να πω.

Καταρχην...πληρες πακετο και με φορτιστη οταν οι τσιφρηδες του ανταγωνισμου,δινουν μονο καλωδιο.

Η θηκη ειναι σκληρη και του αφηνει ακαλυπτα σημεια,ομως υπαρχει στο πακετο.

Ποιοτητα κατασκευης αριστη.βγαζει μια πολυτελεια που σιγουρα δεν περναει απαρατηρητη.αν δεν εγραφε xiaomi,θα εκανε καλες πωλησεις.θα δουμε ομως πως θα παει,γιατι αυτη την στιγμη κανω απλες εικασιες.

Το υλικο της πλατης πολυ ωραιο επισης.

Η οθονη χαρμα οφθαλμων.

Σαφως γρηγορο και χωρις κανενα ιχνος κομπιασματος.

Το software θελει λιγο να το ψαξεις ομως νομιζω οτι ειναι καλυτερο και πιο απλοποιημενο σε σχεση με πριν.κι εννοω το miui.

Ηχεια φοβερα.πολυ ποιοτικα και με βαθος.

Στο χερι το νιωθεις λιγο βαρυ και η πισω καμερα ενοχλει καπως κατα την χρηση.

Θελει λιγο χρονο ωστε να το συνηθισεις.

Μπρος στα καλλη ομως τι να πουν τα καρουμπαλα...

Καρουμπαλα που ομως ζωγραφιζουν πραγματικα.

Παιδια οι καμερες ειναι φοβερες.

Τραβαει βεβαια με λιγο παραπανω κορεσμο,ομως αυτο διορθωνεται.

Πληθωρα ρυθμισεων ωστε να παρει ο χρηστης το αποτελεσμα που θελει.

Ωραιο το zoom αν και προσωπικα δεν με απασχολει και τοσο__

Στις νυχτερινες δινει ρεστα παντως.

Βιντεο δεν εχω δοκιμασει.

Παντως η καμερα θα βελτιωθει κι αλλο.με μελλοντικα updates.

Αυτα τα λιγα λοιπον.

 

IMG20240424233734.jpg

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, ChrisNikol said:

 

Για δώσε καμία λεπτομέρεια.. Με έχει κουράσει λίγο το σχήμα του S24 ultra στο κράτημα και σκέφτομαι ή να γυρίσω σε oneplus 12 ή να πάω σε 14 ultra .. 

Και εγώ κρατάω στο χέρι μου περισσότερο το 14 παρά το 24 γιατί πραγματικά και το μέγεθος και το σχήμα είναι πάρα πολύ βολικό και εκτός από αυτό μου αρέσει πάρα πολύ οθόνη του

12 ώρες πριν, ταξιδιωτης22 said:

Το τηλεφωνο ειναι πραγματικα τουμπανο.

Η xiaomi εχει κανει πολυ καλη δουλεια μπορω να πω.

Καταρχην...πληρες πακετο και με φορτιστη οταν οι τσιφρηδες του ανταγωνισμου,δινουν μονο καλωδιο.

Η θηκη ειναι σκληρη και του αφηνει ακαλυπτα σημεια,ομως υπαρχει στο πακετο.

Ποιοτητα κατασκευης αριστη.βγαζει μια πολυτελεια που σιγουρα δεν περναει απαρατηρητη.αν δεν εγραφε xiaomi,θα εκανε καλες πωλησεις.θα δουμε ομως πως θα παει,γιατι αυτη την στιγμη κανω απλες εικασιες.

Το υλικο της πλατης πολυ ωραιο επισης.

Η οθονη χαρμα οφθαλμων.

Σαφως γρηγορο και χωρις κανενα ιχνος κομπιασματος.

Το software θελει λιγο να το ψαξεις ομως νομιζω οτι ειναι καλυτερο και πιο απλοποιημενο σε σχεση με πριν.κι εννοω το miui.

Ηχεια φοβερα.πολυ ποιοτικα και με βαθος.

Στο χερι το νιωθεις λιγο βαρυ και η πισω καμερα ενοχλει καπως κατα την χρηση.

Θελει λιγο χρονο ωστε να το συνηθισεις.

Μπρος στα καλλη ομως τι να πουν τα καρουμπαλα...

Καρουμπαλα που ομως ζωγραφιζουν πραγματικα.

Παιδια οι καμερες ειναι φοβερες.

Τραβαει βεβαια με λιγο παραπανω κορεσμο,ομως αυτο διορθωνεται.

Πληθωρα ρυθμισεων ωστε να παρει ο χρηστης το αποτελεσμα που θελει.

Ωραιο το zoom αν και προσωπικα δεν με απασχολει και τοσο__

Στις νυχτερινες δινει ρεστα παντως.

Βιντεο ε

Και θα βελτιωθει κι αλλο.με μελλοντικα updates.

Αυτα τα λιγα λοιπον.

 

IMG20240424233734.jpg

Το μόνο που έχω παρατηρήσει προς το παρόν και έχω να πω δεν ξέρω γενικά πως λειτουργεί φυσικά αλλά μου εμφανίζει αρκετές φορές το πράσινο μικρόφωνο δίπλα από την μπαταρία μισό χιλιοστό του δευτερολέπτου και σβήνει ξανά χωρίς να κάνω τίποτα έτσι απλά με το να βλέπω κάποια ιστοσελίδα ή να είμαι μέσα σε κάποια εφαρμογή άσχετη όμως με το μικρόφωνο. Η  συγκεκριμένη θήκη που έχεις στη φωτογραφία σου είναι αυτή από το φωτογραφικό πακέτο σωστά? Μπορείς να μου πεις σε παρακαλώ μέσα είναι η επένδυση της μαλακή ή σκληρή όπως την παρεχόμενη θήκη που έχει ήδη

Link to comment
Share on other sites

Σκληρη κι αυτη.

Ειναι του φωτογραφικού kit.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Just now, ταξιδιωτης22 said:

Σκληρη κι αυτη.

Ειναι του φωτογραφικού kit.

Εγώ το λυπάμαι να το βάζω στην σκληρή θήκη που είχε το κουτί . Του έβαλα  ασφάλεια κ δεν με νοιάζει πλέον.  Τ Κιτ σκέφτομαι να το πάρω . Είμαι εξωτερικό και δεν πρόλαβα την προσφορά αυτή 

Link to comment
Share on other sites

Το kit δεν το βλεπω και ως απαραιτητο.

Ok,εχει λιγο το εφε του 

Κουμπωνοντας τον μηχανισμο μετατροπης,που ειναι και power bank και σου δινει και την αισθηση φωτογραφικης μηχανης,ομως ποσο να το χρησιμοποιησεις...μια χαρα τραβαει και χωρις αυτο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν με βόλεψε.

Λέω να το δώσω (τηλέφωνο, photo kit και ρολόι).. αν ενδιαφέρεται κανείς μου λέει.

Link to comment
Share on other sites

Οι αγγελίες έχουν γεμίσει ήδη με το συγκεκριμένο τηλέφωνο. Πρώτη φορά βλέπω τόσο γρήγορη πώληση. Το βρίσκεις ήδη στα 1000 ευρώ μαζί με το φωτογραφικό κιτ καλημέρα και με εγγύηση infoquest. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μια φορά είμαι πολύ ευχαριστημένος με τη συσκευή στα πάντα όλα πολύ πιο ευχαριστημένος από τα 2 S24 ultra που άλλαξα και είχαν μπιμπικιασμένη οθόνη στα γκρι σε μεσαία προς χαμηλή φωτεινότητα και 2-3 κάθετες γραμμές στο πάνελ της (το έβλεπα και στο playstore κάθε φορά που έκανα update τις εφαρμογές σε σημείο να μη θέλω να μπαίνω). Εδώ η οθόνη είναι άψογη από όλες τις απόψεις  με άψογο uniformity στα γκρι υπό οποιαδήποτε φωτεινότητα, είναι χάρμα οφθαλμών με όλα τα format hdr+, dolby vision κλπ πολλές ρυθμίσεις χρωματικές και υψηλό ρυθμό pwm δε κουράζει τα μάτια. Η συσκευή στο χέρι πολύ πιο βολική στο κράτημα λόγω μη τετραγώνου σχήματος δεν κουράζει. Η κάμερα δεν συγκρίνεται καν κλάσεις ανώτερη. Η ταχύτητα είναι επίσης άψογη και όλα βούτυρο, δεν υπάρχει κόλλημα και stuttering πουθενά. Για τη μπαταρία ακόμα δεν έχω εικόνα 2 μέρες το έχω, δείχνει πολύ καλή αλλά και λίγο λιγότερο να κρατάει (αν αυτό είναι το σενάριο) όταν σε μισή ώρα πάω από 15-100% δε με νοιάζει κιόλας αυτή η μικρή διαφορά. Το One ui μου άρεσε λίγο περισσότερο μόνο ως προς την ατελείωτη παραμετροποίηση σε συνδιασμό με το goodlock που σου δίνει αλλά αν έχει ησυχάσει το κεφάλι μου από όλα τα υπόλοιπα το προσπερνάω εύκολα έχει αρκετή παραμετροποίηση και το hyperOS. Και το πενάκι του Galaxy αλλά ζω και χωρίς αυτό. Σήμα 5g άψογο, ποιότητα κλήσεων άψογη, ηχεία πολύ ανώτερα του S24u ένα τσακ κατώτερα του oneplus 12, haptics καλύτερα του S24u ένα τσακ πάλι κατώτερα του oneplus 12. 

Ναι κάνει σαν κουδουνίστρα αλλά έχεις 4 φακούς μουλάρια από πίσω με OIS σε όλους οπότε λογικό είναι και όσο έψαξα (xda, reddit κλπ) όλων έτσι είναι οπότε δε με νοιάζει. 

Το φωτογραφικό κιτ δε το έχω δοκιμάσει ακόμα. Και εύχομαι να μην υπάρξει θέμα με θαμπάδα στους φακούς γιατί έχω κουμπώσει άψογα μέχρι στιγμής και το γουστάρω με 1000.. Αλλά και πάλι εγγύηση υπάρχει. 

Αυτά τα μπόλικα από εμένα. 

Edited by ChrisNikol
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, ChrisNikol said:

Εγώ μια φορά είμαι πολύ ευχαριστημένος με τη συσκευή στα πάντα όλα πολύ πιο ευχαριστημένος από τα 2 S24 ultra που άλλαξα και είχαν μπιμπικιασμένη οθόνη στα γκρι σε μεσαία προς χαμηλή φωτεινότητα και 2-3 κάθετες γραμμές στο πάνελ της (το έβλεπα και στο playstore κάθε φορά που έκανα update τις εφαρμογές σε σημείο να μη θέλω να μπαίνω). Εδώ η οθόνη είναι άψογη από όλες τις απόψεις  με άψογο uniformity στα γκρι υπό οποιαδήποτε φωτεινότητα, είναι χάρμα οφθαλμών με όλα τα format hdr+, dolby vision κλπ πολλές ρυθμίσεις χρωματικές και υψηλό ρυθμό pwm δε κουράζει τα μάτια. Η συσκευή στο χέρι πολύ πιο βολική στο κράτημα λόγω μη τετραγώνου σχήματος δεν κουράζει. Η κάμερα δεν συγκρίνεται καν κλάσεις ανώτερη. Η ταχύτητα είναι επίσης άψογη και όλα βούτυρο, δεν υπάρχει κόλλημα και stuttering πουθενά. Για τη μπαταρία ακόμα δεν έχω εικόνα 2 μέρες το έχω, δείχνει πολύ καλή αλλά και λίγο λιγότερο να κρατάει (αν αυτό είναι το σενάριο) όταν σε μισή ώρα πάω από 15-100% δε με νοιάζει κιόλας αυτή η μικρή διαφορά. Το One ui μου άρεσε λίγο περισσότερο μόνο ως προς την ατελείωτη παραμετροποίηση σε συνδιασμό με το goodlock που σου δίνει αλλά αν έχει ησυχάσει το κεφάλι μου από όλα τα υπόλοιπα το προσπερνάω εύκολα έχει αρκετή παραμετροποίηση και το hyperOS. Και το πενάκι του Galaxy αλλά ζω και χωρίς αυτό. Σήμα 5g άψογο, ποιότητα κλήσεων άψογη, ηχεία πολύ ανώτερα του S24u ένα τσακ κατώτερα του oneplus 12, haptics καλύτερα του S24u ένα τσακ πάλι κατώτερα του oneplus 12. 

Ναι κάνει σαν κουδουνίστρα αλλά έχεις 4 φακούς μουλάρια από πίσω με OIS σε όλους οπότε λογικό είναι και όσο έψαξα (xda, reddit κλπ) όλων έτσι είναι οπότε δε με νοιάζει. 

Το φωτογραφικό κιτ δε το έχω δοκιμάσει ακόμα. Και εύχομαι να μην υπάρξει θέμα με θαμπάδα στους φακούς γιατί έχω κουμπώσει άψογα μέχρι στιγμής και το γουστάρω με 1000.. Αλλά και πάλι εγγύηση υπάρχει. 

Αυτά τα μπόλικα από εμένα. 

Θα συμφωνήσω σε όλα . Μαζί τα έχω και το 24 και προτιμώ τ 14 στα χέρια Μ όλη μέρα να κρατάω 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και καλό μήνα! 

Κάτοχος s24 ultra εδώ και 3 μήνες.

Πριν είχα s23 ultra.

Απόλυτα ευχαριστημένος από όλα κάνει ειδικά από τo oneui  που το υπερλατρευω. 

Αξίζει λέτε η μετάβαση σε 14 ultra?

Έχω να δοκιμάσω xiaomi από εποχές mi note 3 εάν θυμάμαι καλά.

 

Edited by johnnyman25

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, ChrisNikol said:

Εγώ μια φορά είμαι πολύ ευχαριστημένος με τη συσκευή στα πάντα όλα πολύ πιο ευχαριστημένος από τα 2 S24 ultra που άλλαξα και είχαν μπιμπικιασμένη οθόνη στα γκρι σε μεσαία προς χαμηλή φωτεινότητα και 2-3 κάθετες γραμμές στο πάνελ της (το έβλεπα και στο playstore κάθε φορά που έκανα update τις εφαρμογές σε σημείο να μη θέλω να μπαίνω). Εδώ η οθόνη είναι άψογη από όλες τις απόψεις  με άψογο uniformity στα γκρι υπό οποιαδήποτε φωτεινότητα, είναι χάρμα οφθαλμών με όλα τα format hdr+, dolby vision κλπ πολλές ρυθμίσεις χρωματικές και υψηλό ρυθμό pwm δε κουράζει τα μάτια. Η συσκευή στο χέρι πολύ πιο βολική στο κράτημα λόγω μη τετραγώνου σχήματος δεν κουράζει. Η κάμερα δεν συγκρίνεται καν κλάσεις ανώτερη. Η ταχύτητα είναι επίσης άψογη και όλα βούτυρο, δεν υπάρχει κόλλημα και stuttering πουθενά. Για τη μπαταρία ακόμα δεν έχω εικόνα 2 μέρες το έχω, δείχνει πολύ καλή αλλά και λίγο λιγότερο να κρατάει (αν αυτό είναι το σενάριο) όταν σε μισή ώρα πάω από 15-100% δε με νοιάζει κιόλας αυτή η μικρή διαφορά. Το One ui μου άρεσε λίγο περισσότερο μόνο ως προς την ατελείωτη παραμετροποίηση σε συνδιασμό με το goodlock που σου δίνει αλλά αν έχει ησυχάσει το κεφάλι μου από όλα τα υπόλοιπα το προσπερνάω εύκολα έχει αρκετή παραμετροποίηση και το hyperOS. Και το πενάκι του Galaxy αλλά ζω και χωρίς αυτό. Σήμα 5g άψογο, ποιότητα κλήσεων άψογη, ηχεία πολύ ανώτερα του S24u ένα τσακ κατώτερα του oneplus 12, haptics καλύτερα του S24u ένα τσακ πάλι κατώτερα του oneplus 12. 

Ναι κάνει σαν κουδουνίστρα αλλά έχεις 4 φακούς μουλάρια από πίσω με OIS σε όλους οπότε λογικό είναι και όσο έψαξα (xda, reddit κλπ) όλων έτσι είναι οπότε δε με νοιάζει. 

Το φωτογραφικό κιτ δε το έχω δοκιμάσει ακόμα. Και εύχομαι να μην υπάρξει θέμα με θαμπάδα στους φακούς γιατί έχω κουμπώσει άψογα μέχρι στιγμής και το γουστάρω με 1000.. Αλλά και πάλι εγγύηση υπάρχει. 

Αυτά τα μπόλικα από εμένα. 

Βλέπω είχες και το oneplus 12 που το γλυκοκοιτάζω είναι η αλήθεια. 

Αξίζει; 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...