Jump to content

Samsung Galaxy A55 5G


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ μια χαρά σήμα έχω, καλύτερο από το A52s που είχα πριν...

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, koinos123 said:

Γενικά το κινητό δεν έχει καλό σήμα. Με όποια σιμ και να έχεις.

 

Δε χάνεις τίποτα να το στείλεις για έλεγχο στο service.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! 

Κάτοχος του κινητού σχεδόν 2 μήνες και έχω να αναφέρω τα εξής. 

Δακτυλικο αποτύπωμα μαύρα χάλια, 

Face ID λίγο καλύτερα, σε σκοτεινό περιβάλλον  όμως δεν αναγνωρίζει. 

Μπαταρία βράχος σχεδόν 2 μέρες με sot 7 με 8 ώρες. 

Κάμερα αρκετά καλή δεδομένου ότι δεν είναι flagship συσκευή. 

Με το σήμα θα συμφωνήσω και με τα άλλα παιδιά που είπαν ότι δεν έχει πολύ καλό σήμα. 

Ειδικά για μένα επειδή κυκλοφορώ με το μετρό, A52s και Nord 3 είχανε καλύτερο σήμα. 

Ειδικά όταν χάνει το σήμα και βγάζει E μετά δεν επανέρχεται με τίποτα. 

Μετά το σημερινό update μου φαίνεται ότι έφτιαξε και επανέρχεται πολύ γρήγορα. 

Αλλά δεν έφτιαξε το δακτυλικο αποτύπωμα... 

 

 

Edited by Siberian Tiger
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Siberian Tiger said:

Καλησπέρα στην παρέα! 

Κάτοχος του κινητού σχεδόν 2 μήνες και έχω να αναφέρω τα εξής. 

Δακτυλικο αποτύπωμα μαύρα χάλια, 

Face ID λίγο καλύτερα, σε σκοτεινό περιβάλλον  όμως δεν αναγνωρίζει. 

Μπαταρία βράχος σχεδόν 2 μέρες με sot 7 με 8 ώρες. 

Κάμερα αρκετά καλή δεδομένου ότι δεν είναι flagship συσκευή. 

Με το σήμα θα συμφωνήσω και με τα άλλα παιδιά που είπαν ότι δεν έχει πολύ καλό σήμα. 

Ειδικά για μένα επειδή κυκλοφορώ με το μετρό, A52s και Nord 3 είχανε καλύτερο σήμα. 

Ειδικά όταν χάνει το σήμα και βγάζει E μετά δεν επανέρχεται με τίποτα. 

Μετά το σημερινό update μου φαίνεται ότι έφτιαξε και επανέρχεται πολύ γρήγορα. 

Αλλά δεν έφτιαξε το δακτυλικο αποτύπωμα... 

 

 

Καλησπέρα στην παρέα.Τι παίζει επιτέλους με το δακτυλικό;Άλλοι λένε οκ άλλοι ότι είναι χάλια.στα review λένε ότι όταν τα animation βγουν off το δακτυλικό είναι μια χαρά;....

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, monster1971 said:

Καλησπέρα στην παρέα.Τι παίζει επιτέλους με το δακτυλικό;Άλλοι λένε οκ άλλοι ότι είναι χάλια.στα review λένε ότι όταν τα animation βγουν off το δακτυλικό είναι μια χαρά;....

Αυτό με το animation είναι μόνο στο μυαλό ψευδέσθηση.. Επειδή ακριβώς δεν κάνει αυτό το εφέ που διαρκεί 0,2 seconds νομίζεις οτι ξεκλειδώνει ποιο γρήγορα. Εν το μεταξύ εντάξει, αργεί λίγο παραπάνω απο άλλες συσκευές. αλλα είναι τόσο μεγάλο θέμα αυτή η λίγη αργοπορία για να γίνεται θέμα; Δηλαδή και σεισμός να γίνεται και πρέπει να πάρει κάποιος επείγον τηλέφωνο κάποιον άλλο όταν πιάσει την συσκευή στα χέρια του, με αυτά τα λίγα millisecond που αργεί παραπάνω θα καταστραφούν ζωές σε σχέση με άλλη συσκευή που θα ξεκλειδώσει ακαριαία; δηλαδή τόσο εκνευριστικό είναι; Άν δεν αναγνωρίζει γενικώς και θέλει δεύτερη και τρίτη προσπάθεια εκεί πάω πάσο..

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, panoslvd said:

Ήρθε επιτέλους το Patch Μαΐου + Σταθερότητα...

Screenshot_20240625_100457_Software update.jpg

Είστε ένα μήνα πίσω. 

Στις 21 εγώ πήρα του Ιουνίου 

 

 

Screenshot_20240625_191752_Software update.jpg

Screenshot_20240625_191755_Software update.jpg

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, panoslvd said:

Μιλάμε για την ίδια συσκευή?

Για το A52s μιλάει. Ότι οι ενημερώσεις ήρθαν πολύ νωρίτερα από το Α55 που είναι πιο πρόσφατο. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Nikos_96 said:

Αυτό με το animation είναι μόνο στο μυαλό ψευδέσθηση.. Επειδή ακριβώς δεν κάνει αυτό το εφέ που διαρκεί 0,2 seconds νομίζεις οτι ξεκλειδώνει ποιο γρήγορα. Εν το μεταξύ εντάξει, αργεί λίγο παραπάνω απο άλλες συσκευές. αλλα είναι τόσο μεγάλο θέμα αυτή η λίγη αργοπορία για να γίνεται θέμα; Δηλαδή και σεισμός να γίνεται και πρέπει να πάρει κάποιος επείγον τηλέφωνο κάποιον άλλο όταν πιάσει την συσκευή στα χέρια του, με αυτά τα λίγα millisecond που αργεί παραπάνω θα καταστραφούν ζωές σε σχέση με άλλη συσκευή που θα ξεκλειδώσει ακαριαία; δηλαδή τόσο εκνευριστικό είναι; Άν δεν αναγνωρίζει γενικώς και θέλει δεύτερη και τρίτη προσπάθεια εκεί πάω πάσο..

Μιλάμε ότι δεν ξεκλειδώνει, αρκετές φορές, καθόλου σε σημείο που να λέει ότι δοκιμάσατε 5 φορές δοκιμάστε ξανά σε 30 δευτερόλεπτα. 

Και αναγκαστικά βάζω κωδικό. 

Και από ότι φαίνεται ούτε τώρα το φτιάξανε. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, evris2013 said:

Για το A52s μιλάει. Ότι οι ενημερώσεις ήρθαν πολύ νωρίτερα από το Α55 που είναι πιο πρόσφατο. 

Α οκ, το ξέρω για 52s το έχω ακόμα στην κατοχή μου. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, panoslvd said:

Μιλάμε για την ίδια συσκευή?

Παιδιά συγνώμη. 

Τώρα κατάλαβα ότι γράφω στο νήμα για το Α55.

Η συσκευή που έχω είναι το A52s. 

Συγνώμη 

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως μια εβδομάδα στα χέρια μου είμαι ικανοποιημένος. Δεν έχω πουθενά θέμα με το σήμα. Εντός Αττικής μιλάω πάντα σχεδόν σε όλο το λεκανοπέδιο. Σκ θα βγω κ εκτός κ θα δω.πολλες φορές είναι κ θεμα παροχου η κεραίας..σήμερα με την αναβαθμιση δεν ξέρω αν έφτιαξαν κατι η όχι θα δω κ θα επανέλθω. Σε γενικές γραμμές έχω μόνο καλές εντυπώσεις 

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να φταίνε και οι πρώτες παρτίδες που πάντα έχουν κάποιες παιδικές ασθένειες. Στη συγκεκριμένη περίπτωση το σήμα. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, evris2013 said:
14 ώρες πριν, evris2013 said:

Ίσως να φταίνε και οι πρώτες παρτίδες που πάντα έχουν κάποιες παιδικές ασθένειες. Στη συγκεκριμένη περίπτωση το σήμα. 

 

Εγώ την πρώτη μέρα που βγήκε το πείρα,  δεν έχω θέμα, καλύτερα από  το Α52s που είχα πριν...

Link to comment
Share on other sites

Θήκη διάφανη τι προτείνετε?

ttps://www.plaisio.gr/tilefonia-tablet/aksesouar-gia-kinita/categories-thikes/samsung-thiki-back-cover-gia-samsung-galaxy-a55-diafani_4455096 μου φαίνεται καλή και είναι της samsung

Edited by takpanos
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, panoslvd said:

Εγώ την πρώτη μέρα που βγήκε το πείρα,  δεν έχω θέμα, καλύτερα από  το Α52s που είχα πριν...

Εντάξει, κάποιες θα δουλεύουν και σωστά. Δεν είπα όλες. 

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

On 18/6/2024 at 3:57 ΜΜ, nikolaosp said:

Μόλις παρέλαβα το Α55 και πριν ανοίξω το κουτί παρατηρώ πως οι σφραγίδες ασφαλείας στο πάνω και κάτω μέρος του κουτιού είναι διαφορετικές. Ανοίγω το κουτί και παραλαμβάνω ή πακετάρω και το στέλνω πίσω; Τι λέτε;

 

A55_1.jpg

A55_2.jpg

Αγορά σήμερα 17194906157404827352982366960925.thumb.jpg.e610e30c53b7dd628b128bdfac4c190b.jpg

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, takpanos said:

Αγορά σήμερα 17194906157404827352982366960925.thumb.jpg.e610e30c53b7dd628b128bdfac4c190b.jpg

Μια χαρά φαίνεται το δικό σου και οι ταινίες ασφαλείας σωστές, στη θέση τους. Καλοδούλευτο! Μπορείς να μας πεις από που το πήρες;

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, nikolaosp said:

Μια χαρά φαίνεται το δικό σου και οι ταινίες ασφαλείας σωστές, στη θέση τους. Καλοδούλευτο! Μπορείς να μας πεις από που το πήρες;

Drele σε ice blue 

Δουλεύει άψογα ενώ και το δακτυλικο αποτύπωμα είναι άμεσο και όχι προβληματικό όπως διάβαζα σε κάποιους 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...