Jump to content

[Επίσημο] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)


Boss82
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπαρχει καποιο original Nokia handsfree που να εχει 3.5" βυσμα και ενα ακουστικο μονο;

Μου πηραν σημερα ενα, αλλα ηταν 2.5" και ειχε εναν ανταπτορα μεσα... δε θελω κατι τετοιο!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 609
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά , είμαι και έγω πλέον (κάλιο αργά παρά ποτέ) ένας ευτυχής κάτοχος n82, και ψάχνω για μια καλή θήκη που να μην χρειάζεται να βγάζω και να βάζω το κινητό για να το χρησιμοποιήσω, όπως επίσης και ζελατίνες αν υπάρχουν για προστασία οθόνης. Μένω θεσσαλονίκη, γνωρίζει κανείς κανένα κατάστημα με τα παραπάνω? Πλαίσιο, Multirama, cosmote , vodafone δεν είχε τίποτα... ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Αν ενδιαφέρεσαι και για online καταστήματα, screen protector θα βρεις εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μπα θα προτιμούσα κάτι χειροπιαστό ή τουλάχιστον online κατάστημα αλλά ελληνικό , δεν θέλω να μπλέκω με εκτελωνισμούς, ευχαριστώ πάντως
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
γεια....εχω ενα προβλημα με την καρτα (μια lexar 4 gb) εχω περασει 2 φορες τραγουδια και μου βγαζει σφαλμα οταν παω να τα ακουσω και ξαφνικα σβηνονται.τι πρεπει να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Με τα υπόλοιπα δεδομένα της κάρτας, δηλαδή εικόνες, βίντεο κλπ δεν έχεις παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα;

Πολύ πιθανό να ευθύνεται η κάρτα μνήμης.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

την καρτα την ειχα σε ενα αλλο κινητο.την εκανα μια διαμορφωση και την εβαλα στο n95 μου.στο αλλο κινητο δεν ειχε προβλημα.μπορω να κανω τωρα κατι?
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από μορφοποίηση, δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο.

Πολύ πιθανό να παρουσιάζει κάποια ασυμβατότητα η κάρτα με το κινητό. Δεν συμβαίνει πρώτη φορά αυτό.

Αν δεις πως συνεχίζει να παρουσιάζει το ίδιο ή άλλα ανεξήγητα προβλήματα, άλλαξε κάρτα μνήμης και κατά προτίμηση πάρε SanDisk.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

τα ακουστικα του μπορει κανεισ να τα αλλαξει και να βαλει απ το cd player του η μονο νοκια παιρνει?
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά.

Μπορείς να βάλεις οποιαδήποτε ακουστικά θέλεις!

Αρκεί το μέγεθος του βύσματος να είναι 3,5 jack.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

τα ακουστικα του μπορει κανεισ να τα αλλαξει και να βαλει απ το cd player του η μονο νοκια παιρνει?

ναι φυσικα μπορεις αλλα χςρις μικροφωνο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους,

 

Μόλις 2 εβδομάδες άντεξε η MicroSD της Nokia στο E66 και μάλιστα με αρκετά ήπια χρήση. Οπότε ερχόμαστε στο θέμα μας...

Επειδή έχω χαθεί λίγο στα διάφορα forums σχετικά με το τι μπορεί να υποστηρίξει αυτή η συσκευή, έχετε να μου προτείνετε κάτι από προσωπική εμπειρία;

 

Ξέρω ότι οι Sandisk είναι οι καλύτερες για τα Nokia, όπως επίσης οτι -επίσημα τουλάχιστον- το Ε66 υποστηρίζει μέχρι 8GB.

Απο εκεί και περα, μπορώ να πάρω SDHC; Μέχρι τι χωρητικότητα; Τι class;

 

Το ιδανικό θα ήταν ενα link για το eshop αν δεν σας ειναι κοπος :)

 

Ευχαριστω εκ των προτέρων.

 

ΥΓ. Οπως καταλάβατε, με ενδιαφέρει πιο πολυ η αξιοπιστία παρά η ταχύτητα.

There's no place like 127.0.0.1
Link to comment
Share on other sites

To eshop έχει την παρακάτω Sandisk microSD 8GB. Εγώ έχω μια τέτοια κ είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, έχει περάσει από 3 κινητά κ το ένα ήταν Ε66, δεν έχει δημιουργηθεί ποτέ πρόβλημα. Αν θες μπορείς να κοιτάξεις κ προς 16GB, αλλά δεν γνωρίζω αν έχει βγει σε class4. Ξέρω σίγουρα ότι υπάρχει σε class2.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Και εγω την ιδια εχω! Μεχρι τωρα κανενα προβλημα..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται να έχει πολυ δυνατη έξοδο ο music player, ακούω μουσική με το HBH-IS800 bluetooth και εχω την ένταση στο 10%, ειναι normal αυτο?

Κατα ενα περιεργο λογο δεν ξερω αλλα και γω εχω καποια ασυρματα ακουστικα της σonyericsson και ακουγονται παρα πολυ δυνατα σε σημειο να μην το αντεχεις,,,σε σχεση με καποια ακουστικα νοκια ασυρματα που δεν παιζουν τοσο δυνατα..:wacko:

Παντως εμενα τα ακουστικα της σονυ ερικσσον εχουν ενα κουμπακι που αν το κρατησεις πατημενο αυξομειωνει την ενταση και μπορεις να την χαμηλωσεις απο το handsfree ωστε και τερμα να το βαλεις απο το κινητο να μην σε κουφαινει:)

ειναι το κουμπι pause/play.. δοκιμασε μηπως εχει και το δικο σου αυτη τη δυνατοτητα

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Κατα ενα περιεργο λογο δεν ξερω αλλα και γω εχω καποια ασυρματα ακουστικα της σonyericsson και ακουγονται παρα πολυ δυνατα σε σημειο να μην το αντεχεις,,,σε σχεση με καποια ακουστικα νοκια ασυρματα που δεν παιζουν τοσο δυνατα..:wacko:

Παντως εμενα τα ακουστικα της σονυ ερικσσον εχουν ενα κουμπακι που αν το κρατησεις πατημενο αυξομειωνει την ενταση και μπορεις να την χαμηλωσεις απο το handsfree ωστε και τερμα να το βαλεις απο το κινητο να μην σε κουφαινει:)

ειναι το κουμπι pause/play.. δοκιμασε μηπως εχει και το δικο σου αυτη τη δυνατοτητα

 

Το δοκίμασα το pause/play αλλα δεν δουλεύει στο IS800, το γράφει και στο manual, μονο απο το τηλ. μπορεις να ρυθμίσεις την ένταση.

... είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.

Όταν τα ανοίγω, βλέπω εμπρός μου ότι κι αν τύχει

όταν τα κλείνω, βλέπω εμπρός μου ότι ποθώ - (Ανδρέας Εμπειρίκος)

Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί ξανά στο παρελθόν (νομίζω ο mirrorofsorrow το είχε αναφέρει) ότι παρόλη την σχετικά μικρή ένταση του Ν82 από την έξοδο 3,5mm, εντούτοις μέσω stereo bluetooth η μουσική ακούγεται σαφέστατα πιο δυνατά. Είναι μία λύση για την αντιμετώπιση της χαμηλής έντασης από τα ακουστικά. Μία άλλη λύση είναι να χρησιμοποιείς ακουστικά in-ear, όχι απλές "ψείρες". Και τότε η ένταση της μουσικής είναι σαφώς υψηλότερη.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

To eshop έχει την παρακάτω Sandisk microSD 8GB. Εγώ έχω μια τέτοια κ είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, έχει περάσει από 3 κινητά κ το ένα ήταν Ε66, δεν έχει δημιουργηθεί ποτέ πρόβλημα. Αν θες μπορείς να κοιτάξεις κ προς 16GB, αλλά δεν γνωρίζω αν έχει βγει σε class4. Ξέρω σίγουρα ότι υπάρχει σε class2.

 

Αυτή έχω κι εγώ (και πολλοί άλλοι φίλοι εδώ μέσα αν δεν απατώμαι) και ούτε εγώ έχω κανένα πρόβλημα, αλλά ούτε από κάποιον άλλο έχω ακούσει κανένα αρνητικό σχόλιο. Είναι απόλυτα αξιόπιστη, και πολύ γρήγορη όταν την βάλεις σε card reader στον υπολογιστή (ένεκα του class 4), οπότε μπορείς να έχεις εύκολα και σχετικά φθηνά μία πολύ καλή κάρτα μνήμης, χωρίς δυσάρεστες εκπλήξεις, απώλειες δεδομένων κλπ. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς είναι. :) Όποιος ενδιαφέρεται να ακούει μουσική απο το κινητό του σε όσο το δυνατόν καλύτερη ποιότητα, θα πρέπει να αγοράσει κάποια καλά ακουστικά in-ear. Το πλεονέκτημά τους είναι οτι απομονώνουν τους εξωτερικούς ήχους, ανισχύουν το μπάσο και, κατά κάποιον τρόπο, μειώνουν τις αδυναμίες της συσκευής.
Link to comment
Share on other sites

To IS800 εχει in-ear ακουστικα, το πρόβλημα ειναι οτι ακόμη και στο 10% σε ξεκουφαίνουν! :)

Τα κουμπιά του ΗS-43 που εχει μέσα στο κουτι, τι κάνουν?

... είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.

Όταν τα ανοίγω, βλέπω εμπρός μου ότι κι αν τύχει

όταν τα κλείνω, βλέπω εμπρός μου ότι ποθώ - (Ανδρέας Εμπειρίκος)

Link to comment
Share on other sites

τα BT ακουστικα εχουν δικη τους ενισχυση, δεν την παιρνουν απο το τηλ, αρα οσο χαλια και να ειναι το κινητο, αν το ΒΤ παιζει δυνατα απο τη φυση του μπορει να ειναι εκκωφαντικο.
Link to comment
Share on other sites

σημερα παρελαβα ενα φορτιστη αυτοκινητου για το n80 απο ebay. θα ηθελα αν ρωτησο αν γνωριζει καποιος πως καταλαβαινω αν ειναι αυθεντικος εχει ενα κωδικο με 14 ψηφια.μπορω να τον γραψω στο σαιτ της νοκια? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...