Jump to content

Ποιό theme χρησιμοποιείτε στον υπολογιστή σας;


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατέβασα κάποια..Φαντάζομαι ότι κάπου πρέπει να γίνουν extract για να δουλέψουν.. :X

Που?

http://digitalviews.smugmug.com/photos/471912194_RABQF-Th.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 285
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κατέβασα κάποια..Φαντάζομαι ότι κάπου πρέπει να γίνουν extract για να δουλέψουν.. :X

Που?

 

Εγώ τα βρήκα όλα μαζεμένα σε ένα σιντί περιοδικού. Τα έκανα extract σε ένα φάκελο στο my documents, και αμέσως μετά χωρίς να κάνω κάτι άλλο ήταν διαθέσιμα στην λίστα με τα θέματα στις ιδιότητες οθόνης. (Eπομένως μάλλον δεν έχει σημασία το που.)

 

Μιλάω για θέματα των windowblinds, τα οποία εννοείται είχα εγκαταστήσει πιο πριν. :)

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα κάποια..Φαντάζομαι ότι κάπου πρέπει να γίνουν extract για να δουλέψουν.. :X

Που?

 

Στο φάκελο Windows\Resources\Themes του partition όπου έχεις εγκαταστήσει τα XP. Το theme θα περιέχει ένα αρχείο με επέκταση *.theme ή *.msstyles. Αυτό το τρέχεις, οπότε ανοίγουν τα display properties για να ενεργοποιήσεις το συγκεκριμένο theme. :)

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Στο φάκελο Windows\Resources\Themes του partition όπου έχεις εγκαταστήσει τα XP. Το theme θα περιέχει ένα αρχείο με επέκταση *.theme ή *.msstyles. Αυτό το τρέχεις, οπότε ανοίγουν τα display properties για να ενεργοποιήσεις το συγκεκριμένο theme. :)

Οριστε και ενας πληρης οδηγος που λυνει και ενδεχομενα προβληματα αναγνωσης των αρχειων τυπου .msstyles, λογω περιορισμου απο τα windows :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ρε παιδια μεσα σε ενα απο τα προαναφερομενα sites κατεβασα κ καποια αρχεια με καταληξη .wba. Αυτα πως τα εγκαθιστω?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως τα αρχεία .wba είναι themes του WindowBlinds.

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra > S23 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > S3 Classic > Samsung Galaxy Watch4 Classic

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή όποιος έχει Ελληνικά Windows , να μην κάνει καν τον κόπο να εγκαταστήσει κάποιο theme γιατί 100% θα έχει πρόβλημα με την γραμματοσειρά;
iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή όποιος έχει Ελληνικά Windows , να μην κάνει καν τον κόπο να εγκαταστήσει κάποιο theme γιατί 100% θα έχει πρόβλημα με την γραμματοσειρά;

 

Και αγγλικά παράθυρα να έχεις, πάλι εμφανίζονται προβλήματα με τις γραμματοσειρές.

 

Έγω π.χ. έχω αγγλικά win και το theme "NeOS". Ε, πάνω στην μπάρα εργασίας όπου γίνεται minimize το παράθυρο, τα ελληνικά γράμματα εμφανίζονται με τετραγωνάκια...

Link to comment
Share on other sites

Mάλον είναι ανάλογα το theme εγώ έχω ελληνικά windows xp και χρησιμοποιώ χωρίς κανένα πρόβλημα το Velvet Waves.
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Mάλον είναι ανάλογα το theme εγώ έχω ελληνικά windows xp και χρησιμοποιώ χωρίς κανένα πρόβλημα το Velvet Waves.

Ακριβώς. Μερικά themes χρησιμοποιούν γραμματοσείρες που δεν υποστηρίζουν ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Μερικά themes χρησιμοποιούν γραμματοσείρες που δεν υποστηρίζουν ελληνικά.

 

Υπάρχει τρόπος να μαθαίνουμε ποια themes χρησιμοποιούν γραμματοσειρές που υποστηρίζουν Ελληνικά, ωστέ να μην πειραματιζόμαστε;

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να μαθαίνουμε ποια themes χρησιμοποιούν γραμματοσειρές που υποστηρίζουν Ελληνικά, ωστέ να μην πειραματιζόμαστε;

Don't think so. Εντάξει, τι κόπος είναι να δοκιμάσεις ένα theme; Εξάλλου μπορείς πάντα να τα αλλάξεις ta fonts (properties οθόνης->καρτέλα appearence->κουμπί advanced) :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, κάτι πρέπει να κάνω λάθος..Εγκαθιστώ το theme κανονικά, πάω να δώ τι βγάζει στην προεπισκόπηση και βλέπω μαύρο..

Όταν πατάω εφαρμογή, αντί να δώ τα όμορφα πράγματα του luna element , βλέπω ένα μουντό μπλέ σκέτο.

 

Μήπως ξεχνάω κάποιο step?

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Εχω βγάλει όλα τα εφέ που υποστηρίζουν τα xp για να τρέχει πιο γρήγορα το PC. Μπορώ να το χαραξτηρίσω The Fastest Theme ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

webz.gr

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, κάτι πρέπει να κάνω λάθος..Εγκαθιστώ το theme κανονικά, πάω να δώ τι βγάζει στην προεπισκόπηση και βλέπω μαύρο..

Όταν πατάω εφαρμογή, αντί να δώ τα όμορφα πράγματα του luna element , βλέπω ένα μουντό μπλέ σκέτο.

 

Μήπως ξεχνάω κάποιο step?

To patch το έβαλες;

 

Εχω βγάλει όλα τα εφέ που υποστηρίζουν τα xp για να τρέχει πιο γρήγορα το PC. Μπορώ να το χαραξτηρίσω The Fastest Theme ;)

Μήπως είσαι υπερβολικός; Πόσο κερδίζεις πια σε ταχύτητα χωρις theme;

Link to comment
Share on other sites

'Εχω κατεβάσει το θέμα VISTA INSPIRAT 1.1 από το www.crystalxp.net . Το εγκατέστησα στο laptop μου το οποίο έχει Windows XP Home ελληνικά. Εννοείται ότι επέλεξα τα ελληνικά στην εγκατάσταση. Όμως έχω πρόβλημα: σε κάποια μενού όλα φαίνονται με τετραγωνάκια όπως στο screenshot www.dimangelid.com/desktopforito.jpg . Μπορεί κανείς να βοηθήσει;
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

'Εχω κατεβάσει το θέμα VISTA INSPIRAT 1.1 από το www.crystalxp.net . Το εγκατέστησα στο laptop μου το οποίο έχει Windows XP Home ελληνικά. Εννοείται ότι επέλεξα τα ελληνικά στην εγκατάσταση. Όμως έχω πρόβλημα: σε κάποια μενού όλα φαίνονται με τετραγωνάκια όπως στο screenshot www.dimangelid.com/desktopforito.jpg . Μπορεί κανείς να βοηθήσει;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1139894#post1139894

Link to comment
Share on other sites

'Εχω κατεβάσει το θέμα VISTA INSPIRAT 1.1 από το www.crystalxp.net . Το εγκατέστησα στο laptop μου το οποίο έχει Windows XP Home ελληνικά. Εννοείται ότι επέλεξα τα ελληνικά στην εγκατάσταση. Όμως έχω πρόβλημα: σε κάποια μενού όλα φαίνονται με τετραγωνάκια όπως στο screenshot www.dimangelid.com/desktopforito.jpg . Μπορεί κανείς να βοηθήσει;

 

Καπου εχει επιλογη για αλλαγη της γραμματοσειρας αλλαξε αυτην που εχει με καποια αλλη και το προβλημα λυνεται στο λεπτο...... το ιδιο ειχα αντιμετωπισει και εγω με το VISTA INSPIRAT.

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Windows XP Media Center Edition Default Theme [το Screenshot είναι από το παλιό μου σύστημα 800x600].

 

Όποιος το θέλει, ας μου στείλει PM να του το στείλω. ;)

https://www.e-steki.gr - Forum γενικών συζητήσεων!

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζοντας το rar με το σκιν βλεπω μεσα ενα αρχειο msstyles.To τοποθετω στο Windows/resources/themes και το ανοιγω αλλα τπτ.Με πηγαινει στη καρτελα appearance αλλα δε μου δειχνει τπτ καινουριο.Τι ακριβως πρεπει να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το απο την Microsoft

Royale Theme (Windows XP Media Center Edition)

Το κάνεις εγκατάσταση και μετά δεξί-κλικ στο desktop, Ιδιότητες>Εμφάνιση και επιλέγεις Media Center Style.

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra > S23 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > S3 Classic > Samsung Galaxy Watch4 Classic

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...