Jump to content

[Επίσημο] Nokia N92


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και στην Γερμανια αποσο ξερω (Βερολινο) η ημερομηνια δια8εσης (οχι απο το επισιμο site της nokia) εχει τροποποιη8ει 3 φορες. Στο επισιμο γερμανικο site αναφερεται οτι 8α ειναι συντομα δια8εσιμο. Εχω την εντυπωση διαβαζοντας και απο γερμανικα forum οτι η nokia περιμενει να δει την απηχηση του n93 και μετα να βγαλει στην αγορα το n92..δεν ξερω κατα ποσο μπορει να στεκει αυτη η λογικη και ποσο επιτυχημενη μπορει να βγει
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 552
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το αν αξιζει ειναι πιστευω εντελως αντικειμενικο..σε καλυπτουν αυτα που προσφερει? Σε καλυπτει καποιο αλλο κινητο το οποιο ηδη υπαρχει στην αγορα? Πιστευω τα "ατου" του Ν-92 τα οποια 8α ικανοποιησουν αυτους που το περιμενουν με αγωνια (μεσα σε αυτους και εγω :) ) ειναι η πολυ καλη ο8ονη με τα 16 εκ χρωματα και κατα δευτερο λογο η DVB κεραιουλα του..αν μεναμε Γερμανια που κατα πλειστον τα καναλια εκπεμπονται ψηφιακα 8α ελεγα πως 8α αξιζε την αναμονη του..τωρα για την Ελλαδα που προσφερει τρια ψηφιακα καναλια δεν ξερω κατα ποσο 8α σε ικανοποιησει..κατι παραπλησιο "περιπου" σε χαρακτηριστικα αυτη τη στιγμη ειναι το ν93 αν και προσωπικα 8εωρω το ν92 πιο κομψο
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λυπάμαι αλλά κάπου εδώ αυτό το thread πρέπει να τελειώσει γιατί το n92 δεν θα έρθει στην Ελλάδα.

 

Η συσκευή θα διατεθεί μόνο στις χώρες όπου οι operators υποστηρίζουν την συγκεκριμένη τεχνολογία (dvb-h). Δηλαδή όχι στην Ελλάδα.

 

H Νοkia είπε πως στην Ελλάδα δεν θα διατεθεί αυτή η συσκευή όπως ούτε και το Nokia 6136 (UMA) γιατί κανένας από τους Operators δεν υποστηρίζει αυτές τις τεχνολογίες (απ' ότι κατάλαβα ούτε και έχουν σκοπό να τις υποστηρίξουν-η Cosmote δύο φορές που μίλησα μαζί τους δεν ξέρουν καν τι είναι το DVB-H ή κάνουν πως δεν ξέρουν). Οπότε και κανένα από τα δύο κινητά δεν θα διατεθεί στην ελληνική αγορά. Kρίμα γιατί το περίμενα σαν τη χαζή.

 

sorry for the bad news! :-(

Aπό το περίσσευμα της καρδιάς μιλάει το στόμα...;)
Link to comment
Share on other sites

sorry! Μετά σκέφτηκα να το πάρω από εξωτερικό αλλά πρέπει να μην είναι κλειδωμένο σε δίκτυο, να μην είναι από γερμανία, να του περάσουν εκεί ελληνικά (αν υπάρχει πακέτο γλωσσών με ελληνικά), το πληκτρολόγιο θα είναι αγγλικό μόνο (αυτό είναι το λιγότερο) και τρέχα γύρευε.

 

Εγώ να δεις πως στεναχωρέθηκα.

Aπό το περίσσευμα της καρδιάς μιλάει το στόμα...;)
Link to comment
Share on other sites

Και το οτι στην ελλαδα δεν υποστιριζεται τεχνολογια DVB το 8υμη8ηκαν τωρα? Η vodafone εχει τοσο καιρο που το διαφημιζει στις μελλοντικες συσκευες. Αν ισχυει οντως η ακυρωση της ελλευσης 8α στεναχωρη8ουν αν οχι χειροτερα αρκετα ατομα..να σε ρωτησω κατι melanitty γιατι 8ες να μην ειναι απο Γερμανια το n92? Απλα ρωταω γιατι σκεφτομαι τα χριστουγεννα να το παρω απο Βερολινο
Link to comment
Share on other sites

γιατί όταν τα τηλέφωνα είναι από γερμανία όταν χρειαστούν αναβάθμιση (π.χ το πας σε nokia shop γιατί κολλάει) θα περαστεί υποχρεωτικά από τη nokia γερμανικό μενού. Πρέπει δηλαδή να πληρώσεις 15 € για να σου περάσουν ελληνικά (και υπάρχει περίπτωση να μην περνάνε κιόλας). Και αυτό θα συμβαίνει κάθε φορά που θα θέλει αναβάθμιση.
Aπό το περίσσευμα της καρδιάς μιλάει το στόμα...;)
Link to comment
Share on other sites

γιατί όταν τα τηλέφωνα είναι από γερμανία όταν χρειαστούν αναβάθμιση (π.χ το πας σε nokia shop γιατί κολλάει) θα περαστεί υποχρεωτικά από τη nokia γερμανικό μενού. Πρέπει δηλαδή να πληρώσεις 15 € για να σου περάσουν ελληνικά (και υπάρχει περίπτωση να μην περνάνε κιόλας). Και αυτό θα συμβαίνει κάθε φορά που θα θέλει αναβάθμιση.

 

Αν ειναι μονο αυτος ο λογος τοτε δεν υπαρχει προβλημα γιατι εχω τα γερμανικα μητρικη μου γλωσσα! Αλλα οντως για καποιον που το 8ελει στα ελληνικα ειναι μειονεκτημα

Link to comment
Share on other sites

an kapios eperne to n92 ap toebay giati meta einai h alh lush,tha mporouse pali na dei live tv,mega antenna, h oxi?
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

οπως κ να εχει,που το αποκλειω να μην ερθει θα μπορουμε να το παρουμε απο το expansys
Link to comment
Share on other sites

an kapios eperne to n92 ap toebay giati meta einai h alh lush,tha mporouse pali na dei live tv,mega antenna, h oxi?

 

όχι γιατί θα πρέπει να ενσωματωθεί στην ελλάδα η τεχνολογία DVB-H. Δεν ξέρω που και πως αλλά ξέρω πως χωρίς αυτήν δεν βλέπεις τίποτα δωρεάν.

Aπό το περίσσευμα της καρδιάς μιλάει το στόμα...;)
Link to comment
Share on other sites

melanitty μίλησες με κάποιον απο την nokia οτι δεν θα έρθει το τηλ, είσαι σίγουρη για αυτό?

Αν είναι αλήθεια τι ξενέρωμα είναι αυτό. :(

iPhone 3GS, Xperia Arc, Nokia C5, iPad Wi-Fi + 3G

 

... and counting.

Link to comment
Share on other sites

melanitty μίλησες με κάποιον απο την nokia οτι δεν θα έρθει το τηλ, είσαι σίγουρη για αυτό?

Αν είναι αλήθεια τι ξενέρωμα είναι αυτό. :(

 

ναι παιδιά δυστυχώς. Εγώ και ο δικός μου το περιμέναμε σαν τρελοί για να το πάρουμε. :( Τι να σας πω, μακάρι κάτι να αλλάξει :(

Aπό το περίσσευμα της καρδιάς μιλάει το στόμα...;)
Link to comment
Share on other sites

melanitty στο λέω γιατί στην Ελληνική σελίδα της nokia αναφέρει σύντομα κοντά σας, τι θέλω να πω μόλις βγήκαν στην αγορά το n73 και n93, έβγαλε το σύντομα κοντά σας.

Ακόμα το table nokia 770 δεν το είχε ποτέ στην σελίδα, η λογική λεεί οτι δεν μπορεί να έχει ενα τηλ που δεν πρόκειται να κυκλοφορήσει.

Δεν λέω τελικά να έχεις δίκιο μακάρι να μην βγείς αληθινή.

iPhone 3GS, Xperia Arc, Nokia C5, iPad Wi-Fi + 3G

 

... and counting.

Link to comment
Share on other sites

Τι να σας πω παιδιά! Μακάρι να μη βγω αληθινή γιατί τότε εγώ θα χαρώ πιο πολύ από όλους σας. Αναμένουμε και βλέπουμε. Αν ακούσω κάτι διαφορετικό θα σας πω.
Aπό το περίσσευμα της καρδιάς μιλάει το στόμα...;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απο nokia shop μου είπανε σεπτέμβριο ο χρόνος θα δείξει.

iPhone 3GS, Xperia Arc, Nokia C5, iPad Wi-Fi + 3G

 

... and counting.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

EΠΙΣΗΜΗ ΣΕΛΙΔΑ ΤΗΣ ΝΟΚΙΑ ΕΛΛΑΔΑΣ: ''ΣΥΝΤΟΜΑ ΚΟΝΤΑ ΣΑΣ''

 

http://www.nokia.com.gr/nokia/0,,1072,00.html

 

ΕΠΙΣΗΜΗ ΣΕΛΙΔΑ ΤΗΣ VODAFONE ΕΛΛΑΔΑΣ: ''ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟΤΗΤΑΣ, 18/09/06.''

 

http://www.vodafone-shop.gr/eshop/el/index.jsp?action=FutureMobilePhone

 

P.S. :!: ΜΗΝ ΕΠΗΡΕΑΖΕΣΤΕ ΑΠΟ ΑΤΟΜΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΓΡΑΦΟΥΝ ΚΑΙ ΔΙΝΟΥΝ ΜΗ ΑΛΗΘΕΙΣ ΚΑΙ ΕΓΚΥΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΤΟ FORUM TOY myPhone. ΝΑ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΕΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΠΙΣΗΜΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΤΩΝ ΕΤΑΙΡΙΩΝ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ. :!:

Link to comment
Share on other sites

Εγω ενα ξερω,στο M.I.3

ο Τομ Κρουζ χρησιμοποιουσε ενα Ν92 κανονικοτατα

δειτε την ταινια

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Εγω ενα ξερω,στο M.I.3

ο Τομ Κρουζ χρησιμοποιουσε ενα Ν92 κανονικοτατα

δειτε την ταινια

 

Oh yeah,I Know this .. :cool:

Link to comment
Share on other sites

paidia mexri na kykloforisei to n92 tha exei vgei k to n95..!! k sth germania den tha kykloforisei to n92..http://www.nokia.de/de/mobiltelefone/modelluebersicht/4198.html

den grafei opos se alla montela "bald erhaeltlich" alla "derzeit nicht erhaeltlich"

http://img228.imageshack.us/img228/2820/166708maxao3.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καποιος χρηστης σε σημερινο του μηνυμα στο http://www.gsmarena.com αναφερει οτι το Ν92 κυκλοφορησε στη χωρα του,την Ιορδανια.Για να το λεει,μαλλον θα ειναι αληθεια! :

http://www.gsmarena.com/nokia_n92-reviews-1346.php

 

Παντως για να λεμε και την αληθεια,το κινητο παρα-άργησε για την Ευρώπη. Ισως εδω ισχυει αυτο που λεει ο λαος οτι δηλ.''τα καλα πραγματα αργουν να γινουν''! Stay tune ! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, λύστε μου μια απορία...

 

Τελικά, θα μπορεί κανείς να δει τηλεόραση στο Nokia N92 στην Ελλάδα χωρίς καμία επιβάρυνση;

 

Αν ναι, ποια κανάλια;

Προηγούμενα κινητά:

Ericsson GA628i, Nokia 3210, Nokia 3310, Samsung N100, Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7600, Nokia 6600 (2), Sony Ericsson K700i, Nokia 6600 (3), Sony Ericsson V800, Sony Ericsson K700i (2), Nokia 7710

Το κινητό μου:

Nokia N93

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, λύστε μου μια απορία...

 

Τελικά, θα μπορεί κανείς να δει τηλεόραση στο Nokia N92 στην Ελλάδα χωρίς καμία επιβάρυνση;

 

Αν ναι, ποια κανάλια;

 

bebaiws kai tha mporeis.....ola ta psufiaka eleuthera ths ERT.......:dizzy:

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...