Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80 (Pre-Release)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ε ναι θα.. γιατι εχω ακουσει οτι κατι τετοιο θα γινει σε λιγο καιρο.. και νομιζω οτι θα βγαλουν και το N80 σε i-tunes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είμαι πολύ περίεργος πάντως να δω ποιο από τα δύο θα έχει καλύτερη λήψη video (6280 ή N80). Μου φαίνεται λίγο χαζό από τη ΝΟΚΙΑ να μην δώσουν στο Ν80 εφάμιλες δυνατότητες στον τομέα video με το 6280.
Είναι πολλά τα releases Άρη
Link to comment
Share on other sites

Είμαι πολύ περίεργος πάντως να δω ποιο από τα δύο θα έχει καλύτερη λήψη video (6280 ή N80). Μου φαίνεται λίγο χαζό από τη ΝΟΚΙΑ να μην δώσουν στο Ν80 εφάμιλες δυνατότητες στον τομέα video με το 6280.

Κι όμως.... Κατά πάσα πιθανότητα το 6280 θα έχει το καλύτερο video. Το n80 θα έχει ίδιο ίδιο με το n90.

Να ελπίζεις να φτιάξει το θέμα με τις φωτογραφίες....

...........Που δεν το κόβω..!!!

<-@Storman@->:superman:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό διάβασα κι εγώ σε ένα site και δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα. Με βλέπω να παίρνω το 6280 που θα μου βγει και ποιο οικονομικά. :p
Είναι πολλά τα releases Άρη
Link to comment
Share on other sites

30fps αν δεν κανω λαθος εχει το ν70

ε όχι ρε παιδιά και 30frames!!!!!!!!!το μέγιστο αυτή την στιγμή το έχει το n90 που έχει 15....θα αργήσει να βγει ακόμη κινητό με 30...

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη το βιντεο του Ν90 μας χαλαει;

Φυσικά και όχι φίλε μου. Το έχω δει και είναι ότι καλύτερο υπάρχει αυτή τη στιγμή στην αγορά. Απλά συζητάμε γιατί να μην βγάλουν το N80 ίδιων δυνατοτήτων (στον τομέα λήψης βίντεο και φωτογραφιών πάντα μιλάμε) με το 6280 που θα είναι υποδεέστερο στους υπόλοιπους τομείς. Διάβασα σε ξένο site ότι οφείλεται στον διαφορετικό τύπο κάμερας που θα έχουν τα δύο κινητά. Το 6280 θα έχει 2MP ccd αισθητήρα ενώ το Ν80 3MP cmos. Τέλος πάντων το 6280 έχει βγει στην Ευρώπη και λογικά εντός των ημερών και σε Ελλάδα. Θα το πάρω κατά 99% αντί να περιμένω το Ν80 που ήθελα στην αρχή οπότε και θα ενημερώσω. Μέχρι στιγμής μόνο θετικά διαβάζω από όσους το έχουν αποκτήσει στο εξωτερικό. Και τα δύο κινητά θα είναι καταπληκτικά πάντως αυτό είναι το μόνο σίγουρο.:)

Είναι πολλά τα releases Άρη
Link to comment
Share on other sites

Από nokia.com

 

352x288 (CIF) 176x144 (QCIF) or 128x96 pixels (SubQCIF), 15 frames per second

 

To ίδιο λέει και για το Ν70.

 

Με την διαφορά ότι το n80 τα έχει σταθεροποιητή στο video και πιο καλή ποιότητα....

<-@Storman@->:superman:
Link to comment
Share on other sites

8elo na pisteuo pos 8a exei stereo fm radio kai mp3 meso ton akoustikon!Etsi?:worry:

Σαν θα πεθάνω βάλτε μου,το κινητό στ'αυτάκι,για να μιλάω στα βαθιά με κανα πιπινάκι!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

τι 300 τι 200 MHz. δεν υπαρχει ουσιαστικη διαφορα. το μπαμ θα γινει στους επεξεργαστες 450 MHz και ανω, ωστε να μπορουν να εξωμοιωθουν τα roms απο GBA και SNES ( μαζι με ηχο ).
Link to comment
Share on other sites

τι 300 τι 200 MHz. δεν υπαρχει ουσιαστικη διαφορα. το μπαμ θα γινει στους επεξεργαστες 450 MHz και ανω, ωστε να μπορουν να εξωμοιωθουν τα roms απο GBA και SNES ( μαζι με ηχο ).

ενταξει, δε θα δωσεις 600 ευρω για να παιζεις game-boy ή οποιοδηποτε emulator τελος παντων. για μενα τη διαφορα στα series60 την κανει η ram :O

Παιδια ξεφευγουμε,ας μεινουμε στα του Ν80 .Thanks! :)
:O
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξεφευγουμε,ας μεινουμε στα του Ν80 .Thanks! :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

8elo na pisteuo pos 8a exei stereo fm radio kai mp3 meso ton akoustikon!Etsi?:worry:

 

Μέσω των ακουστικών θα είναι στερεοφωνικός ο ήχος, μέσω του ηχείου, ΟΧΙ. Για να υποστηρίζει μια συσκευή στερεοφωνικό ήχο απο το ηχείο της, προυποθέτει την ύπαρξη 2 ηχείων, κάτι που δεν ισχύει. Μπορεί ο ήχος του να είναι πάρα πού καλός (υποθέτουμε πάντα), αλλά στερεοφωνικός δεν θα είναι.

 

Για μένα αυτό δεν είναι μειονέκτημα. Δεν πρόκειται να κάτσω ποτέ να ακούσω μουσική απο το κινητό μου χωρίς ακουστικά.

 

Αυτο που με απασχολεί εμένα είναι να μπορει να παίξει ράδιο μέσω stereo bluetooth ακουστικών!!:)

 

Ναι, το Ν80 υπσστηρίζει στερεοφωνικό ήχο μέσω bluetooth. Όμως δεν είναι και ότι καλύτερο να ακούμε μουσική με χρήση bluetooth ακουστικών καθώς η κατανάλωση είναι τεράστια. Και στην περίπτωση του Ν80, το οποίο δεν φημίζεται για την δυνατή μπαταρία του, θα υπάρχει πρόβλημα αυτονομίας αν κάνουμε εντατική χρήση της συγκεκριμένης λειτουργίας. :) ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι μέσω των ακουστικών που ρωτάει το παιδί, θα είναι stereo.

Το ηχείο δεν παίζει ρόλο σε αυτό που θα είναι ένα!

<-@Storman@->:superman:
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...