Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80 (Pre-Release)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποτε αναμενεται να κυκλοφορησει??

οχι τιποτα αλλο αλλα να ξερουμε...να παρουμε καταλαλωτικο ή οχι?? :lol:

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σόρρυ nervous αλλά εδώ τι εννοούμε?? Αναβάθμιση από το σπίτι με καλώδιο? :O

 

Αναβαθμιση απο το σπιτι με οποιο συμβατο τροπο υπαρχει(καλωδιο,ΒΤ,Υπερυθρες...) ;)

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Σόρρυ nervous αλλά εδώ τι εννοούμε?? Αναβάθμιση από το σπίτι με καλώδιο? :O

Καμία σχέση. Απλά θα μπορείς να κάνεις αναβάθμιση λογισμικού, μέσω gprs ή 3G. Και για να κάνω και το συνήγορο του διαβόλου, δεν είναι κάτι καινούριο-κάτι τέτοιο ανακοινώθηκε από τη Siemens πριν 1,5 χρόνο, και το εφαρμόζει κάνα 4μηνο τώρα με τα 75άρια...

Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση. Απλά θα μπορείς να κάνεις αναβάθμιση λογισμικού, μέσω gprs ή 3G. Και για να κάνω και το συνήγορο του διαβόλου, δεν είναι κάτι καινούριο-κάτι τέτοιο ανακοινώθηκε από τη Siemens πριν 1,5 χρόνο, και το εφαρμόζει κάνα 4μηνο τώρα με τα 75άρια...

 

over the air εννοεί ασύρματα (μαλλον)..

αυτό το θυμάμαι πολύ χαρακτηριστικά από εποχές 6310i όπου είχα μεταφορά δεδομένων μέσω bt ή cable.

εκτος κι αν το pc μου τότε χωρίς να έχει καν internet έδινε ως διά μαγείας εντολή στην cosmote για κάτι τέτοιο... :lol:

 

όντως κύριοι ήρθε επιτέλους η εποχή για σπιτική αναβάθμιση και στην nokia .

πολύ θετικό αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Μμμ αρκετα ενδιαφερουσα προταση απο την Nokia.Ωραιο design καλα χαρακτηριστικα και μπορω να πω σε καλη τιμη.

Βεβαια τα 2 αρνητικα που βλεπω ειναι η μικρη εσωτερικη μνημη και η μικρης χωρητικοτητας μπαταρια.Ειδικα για την μπαταρια αμα εχεις ανοικτο το wi-fi τοτε ουτε 1 ωρα δεν το κοβω να κραταει. :worry:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

φανταστικο,αχ θα με κανουν να αλλαζω κινητο οταν θα ερθει αυτο κι ακομα δεν το πηρα κιολας (d-600).

τελειο φαινεται και δεν ειναι και μεγαλο.

Link to comment
Share on other sites

Over-the-air firmware upgrade ? :w00t:
Κάτι δε μου "κάθεται" σε αυτό...δε θα είναι υπερβολικά πολλα τα δεδομένα για Over-the-air download; :confused:
Link to comment
Share on other sites

συντομα θα μαθουμε φιλε μου γενικες πληροφοριες επι του θεμματος,οποτε θα μας φυγουν καποιες αποριες.υπομονη ομως,αχ και ποιος μπορει να περιμενει τοσο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι δε μου "κάθεται" σε αυτό...δε θα είναι υπερβολικά πολλα τα δεδομένα για Over-the-air download; :confused:

Κατεβαίνουν μόνο τα updates και τα bug fixes. Σε καμία περίπτωση όλο το λειτουργικό. Στα siemens τουλάχιστον, αυτό συμβαίνει:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να θελεις απαντηση για αυτο ,μπορεις να τσεκαρεις τα χαρκτηριστικα

των 2 τηλεφωνων. :rolleyes:

ειχα διαβασει και των δυο κινητων τα χαρακτηριστικα.αλλα το ν80 δεν ελεγε κατι για τηλεοραση οπως στο ν92.

αλλα μετα ανεβασες κατι φωτογραφιες στης προηγουμενη σελιδα που ηταν σχετικο με τηλεοραση.και ετσι μπερδευτικα για αυτο ρωτησω.

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

ειχα διαβασει και των δυο κινητων τα χαρακτηριστικα.αλλα το ν80 δεν ελεγε κατι για τηλεοραση οπως στο ν92.

αλλα μετα ανεβασες κατι φωτογραφιες στης προηγουμενη σελιδα που ηταν σχετικο με τηλεοραση.και ετσι μπερδευτικα για αυτο ρωτησω.

οχι πρεπει να εχει νομιζω οτι το ειδα και στα χαρακτηριστικα του

Link to comment
Share on other sites

Έεεεεελεος. Έχει σκάσει η επιδότηση κι ενώ έχω πει να μην δίνω πάνω από 100-150€ για κινητό είχα μπει άσχημα στην μπρίζα για το Ν70 που μου έβγαινε στα 381€. Ευτυχώς που ήμουν από τους τυχερούς και διάβασα για το Ν80 πριν αγοράσω το Ν70 γιατί μετά θα τραβούσα κι εγώ τα μαλιά μου :). Εντάξει μετά τα 3MP υπάρχουν και τα 5MP αλλά νομίζω ότι σε τέτοιες αναλύσεις που τραβάνε τα κινητά τα 3MP είναι υπέραρκετα.
Είναι πολλά τα releases Άρη
Link to comment
Share on other sites

Ας ελπίσουμε να ανταποκρίνεται στα specs του άψογα και να μη μας ρίξει η νόκια όπως έχει κάνει πολλές φορές στο παρελθόν...

 

Ενδιαφέρομαι!

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς μη μας ρίξει; Απο άποψη καθυστέρησης ή ύπαρξης σημαντικών bug;

 

Όσοι πάντως πήραμε το Ν70, το βλέπω να το αλλάζουμε πριν προλάβει να βγεί η πρώτη του αναβάθμιση. :)

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς μη μας ρίξει; Απο άποψη καθυστέρησης ή ύπαρξης σημαντικών bug;

 

Όσοι πάντως πήραμε το Ν70, το βλέπω να το αλλάζουμε πριν προλάβει να βγεί η πρώτη του αναβάθμιση. :)

Εννοώ αυτό που λέω. Για παράδειγμα θυμάμαι πόσοι περιμένανε stereo mp3 στο 6260 και τους ήρθε μονοφωνικό.

 

Όχι ότι υπάρχει περίπτωση να κάνουν κάτι τέτοιο στο Ν80 βέβαια.. Εδώ με ανησυχεί πιο πολύ η κάμερα. Να είναι εκτός από 3mp και καλής ποιότητας :)

Link to comment
Share on other sites

Ας ελπίσουμε να ανταποκρίνεται στα specs του άψογα και να μη μας ρίξει η νόκια όπως έχει κάνει πολλές φορές στο παρελθόν...

 

Ενδιαφέρομαι!

ειμαι σιγουρος οτι θα ανταποκρινεται αψογα,ενταξει 1-2 bugs μπορει να τα χει με την πρωτη αναβαθμιση που θα εχει,αλλα δεν νομιζω να ειναι και κατι σημαντικο.

η nokia δειχνει να ειναι σε καλο δρομο και καλυτερη απο ποτε,για να δουμε :)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ότι bugs και να έχει απο τη στιγμή που θα μπορείς να το πειράξεις εσύ και να βάλεις όποια αναβάθμιση αυτό θα λυθεί σίγουρα. Καμιά χοντράδα δεν θα κάνουν από τη στιγμή που έχουν και την εμπειρία του Ν70 και όλων των άλλων της 60άρας. Όσοι πόνεσαν, πόνεσαν (αν φυσικά πόνεσε κανείς :) ) με το 6600. Η μη δυνατότητα αναβάθμισης του firmware από τον ιδιώτη ήταν αυτό που με κράτησε μακριά από τη Nokia την τελευταία φορά που αγόρασα κινητό και με ώθησε στην Siemens. Μετά την απόκτηση του Ν80 δεν νομίζω ότι θα ξαναλλάξω μάρκα.
Είναι πολλά τα releases Άρη
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει bugάκια στην αρχή μπορεί να έχει (όπως όλα άλλωστε) και αυτό είναι το τίμημα που πληρώνεις όταν θες να είσαι πάντα στην κορυφή της τεχνολογίας και να παίρνεις οτιδήποτε καινούργιο βγαίνει... Όσο για τη "σπιτική" αναβάθμιση, μακάρι να παίζει αν και είμαι λίγο επιφυλακτικός... ;)

 

Πάντως πολύ χρήσιμη, συμφωνώ, αλλά δεν νομίζω πως αποτελεί λόγο να αποφεύγεις μία εταιρία και να υποστηρίζεις κάποια άλλη... Εξάλλου η Siemens μετά το SX1 (που ήταν όντως πολύ μπροστά σαν features - είχα και εγώ) έμεινε πολύ πίσω στα 60άρια, αλλά ας μην το κάνουμε vs και βγούμε offtopic τελείως!! Φιλικά πάντα! :)

Mobiles: Samsung Galaxy Nexus

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σημαντική θεωρώ επίσης και την ενσωμάτωση στο Ν80 του καινούριου browser. Όπως λέει και στο press release:

 

the Nokia N80 supports the new Nokia Web Browser with Mini Map, featuring a semi-transparent zoomed-out overall view of the web page, enabling users to intuitively navigate to all corners as well as see the web site as it was originally designed.

 

Ο browser αυτός στηρίζεται στο Linux και τα κυριότερα πλεονεκτήματά του είναι τα ακόλουθα:

 

- Preservation of the original page layout, presented just as the Web site designers intended;

- Easy navigation of Web pages through page miniatures, reducing the amount of scrolling;

- Pop-up blocking, enhanced start page, and simplified menus;

- Visual History, an easy-to-use back function, showing miniature views of previous pages;

- Text Search, which works as you type, taking you directly to the interesting part of the page;

- Web Feeds, providing easy access to RSS (Really Simple Syndication) feeds from Web sites, blogs, and news stories;

- Dynamic HTML, supporting dynamic menus, rollovers, and scripted behavior such as AJAX applications;

- Extensive support of industry standards including W3C's HTML, XHTML 1.0, DOM, CSS and SVG-Tiny; other Web standards such as SSL and ECMAScript; and Netscape style plug-ins including Flash Lite and audio.

Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Το Ν80 είναι απείρως πιο όμορφο απο το 6280. Παρά την προσθήκη πλήθους χαρακτηριστικών, κατάφεραν να κρατήσουν το μέγεθος στα ίδια πλαίσια.
Link to comment
Share on other sites

Το Ν80 είναι απείρως πιο όμορφο απο το 6280. Παρά την προσθήκη πλήθους χαρακτηριστικών, κατάφεραν να κρατήσουν το μέγεθος στα ίδια πλαίσια.

 

Συμφωνω ,μου αρεσει που εχουν κρατησει το φινιρισμα της προσοψης του Ν70 :O

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...