Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80 (Pre-Release)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:p :p

Ναι λοιπόν,το δοκίμασα κ εάν με παρακαλέσεις ίσως στο δώσω κ σένα για λίγο :w00t: :p :p

Οκ μωρέ τώρα,λίγο πολύ,σε κάθε νέα έκδοση λειτουργικού τα ίδια πράγματα δεν βελτιώνονται?Αφού εάν δεις κ την ανακοίνωση της Νοκια τα ίδια λέει :p

Α ναιιι,υποστηρίζει και landscape mode για κινητά όπως E60 ή για την εφαρμογή της καμ του Ν80,που θα λειτουργεί σε landscape mode (κάτι σαν Κ600 της Sony Ericsson).Θα το κρατάς σαν φωτογραφική μηχανή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά εχω μια απορία: Θα είναι δυνατη η χρήση του Ν80 για WLAN για εφάρμογες τύπου VOIP μέσω του κινητού. Θα μπορώ δηλαδή να μιλάω με προγράμματα τυπου Skype μέσα από το κινητό μου μέσα από το ασύρματο δίκτυο;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εχω μια απορία: Θα είναι δυνατη η χρήση του Ν80 για WLAN για εφάρμογες τύπου VOIP μέσω του κινητού. Θα μπορώ δηλαδή να μιλάω με προγράμματα τυπου Skype μέσα από το κινητό μου μέσα από το ασύρματο δίκτυο;

Γιατί όχι και μέσω HSCSD/3G μετάδοσης πακέτων δεδομένων?

Link to comment
Share on other sites

Καλά θα κάνεις..Η nokia παρά τα όποια μειονεκτήματα της(και ποιά εταιρία δεν έχει?) παραμένει η κορυφαία εταιρία απο την εμπειρία μου.. ;)
:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί αλλά στο gsmarena έχει ένα αρκετά αξιόλογο review για όσους ενδιαφέρονται.

Αμφιβάλλω αν το Ν80 κυκλοφορήσει πριν το Πάσχα όποτε κουράγιο σε όσους θα το περιμένουν!Εγώ επειδή δεν έχω τόσο μεγάλη υπομονή θα πάω τη Δευτέρα για το Ν70 (και ο Θεός βοηθός!!) :) :cool:

 iPhone 3G S⃣
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί αλλά στο gsmarena έχει ένα αρκετά αξιόλογο review για όσους ενδιαφέρονται.

Αμφιβάλλω αν το Ν80 κυκλοφορήσει πριν το Πάσχα όποτε κουράγιο σε όσους θα το περιμένουν!Εγώ επειδή δεν έχω τόσο μεγάλη υπομονή θα πάω τη Δευτέρα για το Ν70 (και ο Θεός βοηθός!!) :) :cool:

 

 

Έχει αναφερθεί...

 

Πάντως, όταν η Nokia λέει 1ο τρίμηνο το εννοεί... Οπότε δεν υπάρχει περίπτωση να είναι μετά το πάσχα...:)

 

Σπάνια έχει ανακοινώσει κάποια καθυστέρηση ενός μήνα το πολύ...

Link to comment
Share on other sites

re paidia epeidei eimai kainourios sta symbian :O , kai sta peri N70(eimai anamesa N70 kai N80 me mono meion tou deyterou oti argei poli) me ftysane :cry: an mporeitai apanteiste.xls kai txt mporei na anixsei to 80;to 70;kai an nai mporeis na ta epexsergasteis;megethos othonis einai stis 2 intses(ipotheto diagonio) omos h anlysi sto 80 einai poly megalyteri apo to 70 epomenos kai o kokos poly mikros.an kapoios exei dei to 70 i kai to 80 as pei an i othoni sto 80 einai toso kali apo apopsi leptomerias(p.x. sto pc exo mia samsung pou bgazei 1600*1200 stis 17 intses kai einai theiki).diladi sto 70 me ayti thn analysi tha exo parapono;enas arithmos kati*kati pou afora to display mias othonis kinitoy den mou leei kati akoma kai an xsero to megethos tis othonis giati einai kati xseno pros emena.den afora othones px apo pc pou exo simia anaforas.kai telos an sympieso mia tainia kai thn kano converte se 3gp(nomizo einai i moni epilogi poy exo gia na ti dei to tilefono sosta;ektos kai an einai se mp4.)tha mporesei na tin pexsei sosta gia na ti do;me tous ypotitlous ti kaneis;ta rotao ola ayta giati einai arketa ta lefta pou tha dothoyn kai thelo na paro kati pou me ikanopoiei kalitera.

an kai edo ayta pou rotao einai off topic :mad: an kapoios exei orexsei na boithisei as stili ena personal

thx :D

Link to comment
Share on other sites

re paidia epeidei eimai kainourios sta symbian :O , kai sta peri N70(eimai anamesa N70 kai N80 me mono meion tou deyterou oti argei poli) me ftysane :cry: an mporeitai apanteiste.xls kai txt mporei na anixsei to 80;to 70;kai an nai mporeis na ta epexsergasteis;megethos othonis einai stis 2 intses(ipotheto diagonio) omos h anlysi sto 80 einai poly megalyteri apo to 70 epomenos kai o kokos poly mikros.an kapoios exei dei to 70 i kai to 80 as pei an i othoni sto 80 einai toso kali apo apopsi leptomerias(p.x. sto pc exo mia samsung pou bgazei 1600*1200 stis 17 intses kai einai theiki).diladi sto 70 me ayti thn analysi tha exo parapono;enas arithmos kati*kati pou afora to display mias othonis kinitoy den mou leei kati akoma kai an xsero to megethos tis othonis giati einai kati xseno pros emena.den afora othones px apo pc pou exo simia anaforas.kai telos an sympieso mia tainia kai thn kano converte se 3gp(nomizo einai i moni epilogi poy exo gia na ti dei to tilefono sosta;ektos kai an einai se mp4.)tha mporesei na tin pexsei sosta gia na ti do;me tous ypotitlous ti kaneis;ta rotao ola ayta giati einai arketa ta lefta pou tha dothoyn kai thelo na paro kati pou me ikanopoiei kalitera.

an kai edo ayta pou rotao einai off topic :mad: an kapoios exei orexsei na boithisei as stili ena personal

thx :D

εγω παντως σου εδωσα μια απαντηση στο Ν70:). οι οθονες εχουν μεγαλη διαφορα, αυτο να λεγεται, αλλα σου ξαναλεω, αφου δεν ειχες symbian θα σου φανει μια χαρα η οθονη προς το παρον, ειναι ηδη εξαιρετικη. η διαγωνιος ειναι 2,1" οπως ειπες και στη οθονη του Ν70 δε θα'χεις παραπονο. στην οθονη του Ν80 απλα δε φαινονται τα pixel(αν κρινω απο το Ν90), στο Ν70 φαινονται αλλα σε καμια περιπτωση δε σε απογοητευουν. ισως σε ενα χρονο πεις "να'χε καλυτερη αναλυση". για txt και xls που ρωτας, φυσικα ανοιγουν και με τις καταλληλες εφαρμογες γινεται και επεξεργασια. τα βιντεο δεν ειναι απαραιτητο να'ναι 3gp, μπορει να ειναι και rm, ram, mp4, avi(με το καταλληλο προγραμμα) και θα τα βλεπεις κανονικα. ολα αυτα ειναι υποκειμενικα βεβαια αλλα σε γενικες γραμμες νομιζω ισχυουν για ολους.:)

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση. το N80 θα τρέχει τα προγράμματα που έχουν τα παλιά S60 οπως το 6630 κ.λ.π.???
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση. το N80 θα τρέχει τα προγράμματα που έχουν τα παλιά S60 οπως το 6630 κ.λ.π.???

 

Στην αρχη θα υπαρχουν πολλες ασυμβατοτητες αφου το Ν80 θα εχει symbian 9.

Αργοτερα τα πραγματα θα καλυτερεψουν . :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχη θα υπαρχουν πολλες ασυμβατοτητες αφου το Ν80 θα εχει symbian 9.

Αργοτερα τα πραγματα θα καλυτερεψουν . :)

επ'αυτου...ειχα διαβασει σε ενα απο εκεινα τα pdf οτι ΔΕΝ θα υπαρχει συμβατοτητα μεταξυ series60 3rd edition και 2nd edition...το τι εννοουσε ακριβως, ποιος ξερει;

Link to comment
Share on other sites

Ν80 1st version: N80 RM-92 1.0540.0.3

Kατι λεγαμε για online update :cool:

http://img507.imageshack.us/img507/3544/nokian8010394pk.th.jpg

 

An Overview of Nokia's KHTML/WebCore-based S60 Browser

 

Συμφωνα με το παραπανω review ,Οι πρωτες πληροφοριες μιλανε για processor: 312mhz ARM CPU

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

επ'αυτου...ειχα διαβασει σε ενα απο εκεινα τα pdf οτι ΔΕΝ θα υπαρχει συμβατοτητα μεταξυ series60 3rd edition και 2nd edition...το τι εννοουσε ακριβως, ποιος ξερει;

 

Απο τα 2-3 pdf που εχω διαβασει απο το forum.nokia πολυ φοβαμαι οτι δεν θα τρεχει σχεδον καμμια απο τις τωρινες εφαρμογες.

Η 3rd Edition υποστηριζει πολλα νεα api's για C++ και Java τα οποια στην τωρινη εκδοση δεν υπαρχουν.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Φεβρουάριο με Μάρτιο να το περιμένεις.

On line update σημαίνει ότι δε θα χρειάζεται να πηγαίνεις στη Nokia για αναβάθμιση λογισμικού, αλλά θα την κάνεις από το σπίτι σου μέσω internet.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Φεβρουάριο με Μάρτιο να το περιμένεις.

 

Ανυπομονω για να δω και την τιμη του!Και στην αρχη αν δεν εχει μεγαλη συμβατοτητα με τισ εφαρμογες δεν πρεπει να μας ανησυχει,γιατι το τηλεφονακι λογικα θα ειναι πληρεις!Σιγουρα θα χρειαζοντε η μισες εφαρμογες απο οτι εχω βαλει τωρα στο 3230!Οσα για τον επεξεργαστη ελπιζς να ειναι 312 Mhz ARM CPU with 32 MBs RAM.Το μονο που με χαλαει προσωπικα στο τηλ.ειναι το sliding πληκτρολογιο!

:)
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...