Jump to content

[S24 series] Αξεσουάρ (θήκες, screen protectors etc.)


OverClocker
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 14/2/2024 at 12:41 ΜΜ, sakis88888 said:

πήρα αυτή τη θήκη που μου άρεσε πολύ και τη μεμβράνη της Samsung 

Ως άσχετος έχει δύο μικρές φουσκάλες πάνω δεξιά και στο πλάι που με ανοιχτή την οθόνη δεν φαίνονται ευτυχώς αλλά το ocd μου με κάνει να με ενοχλεί 

Ελπίζω όταν περάσω τη δεύτερη να γίνει τέλεια 

Όντως είναι αυτό που λέει η μεμβράνη οπότε μια χαρά 

Screenshot_20240214_123754_Skroutz.jpg

πως είναι απο προστασία η θήκη; διαβάζω ότι γλυστράει εύκολα και η οθόνη δεν προστατεύεται επαρκώς οταν έχεις το κινητό ανάποδα. Ισχύουν αυτά; Εγώ στο δικό μου φοράω την Spigen Liquid Air αλλά την συγκεκριμένη Spigen που πήρες την ζαχαρώνω από την εποχή του S23 Ultra.

On 12/2/2024 at 5:12 ΜΜ, lefteriskoy said:

Σημερα μου ηρθε το full cover skin απο Ultra skins. Καλη εφαρμογη, αλλα οχι τελεια. Θελει λιγο δουλιτσα για να κατσει καλα, οπως ολα βεβαια. Την δουλεια του την κανει παντως η οποια ειναι να προστατευει το φινιρισμα μεσα απο την θηκη. Εχει λιγο καλυτερη εφαρμογη απο το αντιστοιχο που εχω στο 23U. 

20240212_141139.jpg

20240212_142552_resized.jpg

20240212_142502.jpg

20240212_141301.jpg

έρχεται μαζί με διάλυμα που ψεκάζεις;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, smyrali said:

 

έρχεται μαζί με διάλυμα που ψεκάζεις;

Οχι αυτοκολλητο ειναι. Το εφαρμοζεις και μετα με ενα πιστολακι το ζεσταινεις και το τραβας να κατσει τελεια και να κολλησει. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, smyrali said:

πως είναι απο προστασία η θήκη; διαβάζω ότι γλυστράει εύκολα και η οθόνη δεν προστατεύεται επαρκώς οταν έχεις το κινητό ανάποδα. Ισχύουν αυτά; Εγώ στο δικό μου φοράω την Spigen Liquid Air αλλά την συγκεκριμένη Spigen που πήρες την ζαχαρώνω από την εποχή του S23 Ultra.

 

είναι πολύ όμορφη όντως 

δεν γλιστράει ιδιαίτερα, πίσω είναι και λίγο ανάγλυφη 

εγώ έχω βάλει και μεμβράνη πάντως αν και είναι λίγο υπερυψωμένη περιμετρικά, τι να σου πω

πριν είχα την grip της Samsung καθ μπορώ να πω ότι γλιστρούσε παραπάνω 

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, sakis88888 said:

είναι πολύ όμορφη όντως 

δεν γλιστράει ιδιαίτερα, πίσω είναι και λίγο ανάγλυφη 

εγώ έχω βάλει και μεμβράνη πάντως αν και είναι λίγο υπερυψωμένη περιμετρικά, τι να σου πω

πριν είχα την grip της Samsung καθ μπορώ να πω ότι γλιστρούσε παραπάνω 

Ψήνομαι ήδη...στο πλάι τι κράτημα έχει; Είναι καθόλου ανάγλυφο στο πλάι δηλαδή;

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, smyrali said:

Ψήνομαι ήδη...στο πλάι τι κράτημα έχει; Είναι καθόλου ανάγλυφο στο πλάι δηλαδή;

Στο πλάι όχι δεν είναι αλλά μια χαρά 

Να| την πάρεις, θα την ευχαριστηθείς θεωρώ 

Link to comment
Share on other sites

Έσκασε πακέτο σήμερα από spaceboy.

20240217_125638.thumb.jpg.9abb1438a4eb81a21efaefa7e6123271.jpg

Μέχρι στιγμής έχω δοκιμάσει την thin fit και liquid crystal.

Από τις liquid είχα εμπειρία από παλαιότερες συσκευές και από το 23, όπου συνεχίζουν το ίδιο μοτίβο, δεν έχει κάποια διαφορά στο 24. Καλύπτει πλήρως το πλαίσιο και αγκαλιάζει ωραία το κινητό. Δίνει λιγότερο όγκο σε σχέση με τη μαμά σιλικόνης που μου αρέσει, πίσω έχει νύχι που εξέχει πάνω απ τις κάμερες αφού είναι πιο λεπτή απ το bump που έχουν αλλά αυτό έχει ως αποτέλεσμα άμα το έχεις με την πλάτη πάνω στο γραφείο το κινητο να "παίζει" αριστερα δεξια, κάτι που με την μαμά σιλικόνης δεν έχεις αφού κάνει όλη την πλάτη φλατ και μπορείς άνετα να χρησιμοποιείς το κινητό πάνω στο γραφείο.

 

Τώρα στην thin fit.

Νομίζω η αγαπημένη μου μέχρι τώρα.

Πολύ ωραία αίσθηση στο χέρι με καλό γκριπ για τέτοιοι είδους θήκη.

Είναι συνδυασμός σιλικόνης στο πλαϊνό γύρω γύρω με κάποιοι ίδιους λεπτού πολυκαρμπονικού φύλλου για το πίσω κομμάτι αλλά με σιλικόνη/λαστιχένια επένδυση που έχει καλό grip και δεν καταλαβαίνεις πλαστικό στη πλάτη.

Είναι ακόμα πιο λεπτή από την liquid crystal/air και δίνει λιγότερο όγκο.

Καλύπτει γύρω γύρω το πλαίσιο πλήρως και το αγκαλιάζει και από πάνω οπότε το προστατεύει και αυτή όπως η liquid. 

Προεξέχει απ το τζάμι κλασικά οπότε και με την οθόνη προς το γραφείο να το ακουμπήσεις το κινητό προστατεύεται.

Πολύ καλή αίσθηση στα πλήκτρα, δυστυχώς αυτή δεν έχει ξεχωριστό texture στο power button όπως οι liquid

Το μόνο μειονέκτημα της σε σχέση με τις liquid είναι ότι δεν έχει το air cushion στις γωνίες για χτυπήματα αφού είναι πιο λεπτή και ότι είναι μόνο σε μαύρο και δεν "δείχνει" το κινητό.

Επίσης όσοι έχετε το μαμά screen protector που είναι πιο στενό, και με τις 2 αυτές θήκες επειδή καλύπτει και το πλαίσιο από πάνω, όταν πας να κάνεις swipe back δεν πιάνεις την ενοχλητική άκρη του που κάνει απολέπιση δέρματος 😉 

Ίσως η απόλυτη θήκη για μένα και σίγουρα την προτείνω σε κάποιον που θέλει την βασική προστασία του κινητού για τσέπες κτλπ αλλά με τον μικρότερο δυνατό έξτρα όγκο.

 

Την ultra hybrid s δεν την έχω δοκιμάσει ακόμα.

Επίσης ο τρόπος που προτιμώ να βάζω και να βγάζω τις θήκες είναι αυτός

https://youtu.be/r7EaXuM5V9U?si=JZP327gvwReSQhi9&t=8

 

Edited by OverClocker

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, OverClocker said:

 

Επίσης ο τρόπος που προτιμώ να βάζω και να βγάζω τις θήκες είναι αυτός

https://youtu.be/r7EaXuM5V9U?si=JZP327gvwReSQhi9&t=8

 

Εννοείται πρώτα βάζεις κουμπιά και κάμερες, μου εχει κάνει εντύπωση πως το 99% των reviewers το κάνουν λάθος.

 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, OverClocker said:

Έσκασε πακέτο σήμερα από spaceboy.

20240217_125638.thumb.jpg.9abb1438a4eb81a21efaefa7e6123271.jpg

Μέχρι στιγμής έχω δοκιμάσει την thin fit και liquid crystal.

Από τις liquid είχα εμπειρία από παλαιότερες συσκευές και από το 23, όπου συνεχίζουν το ίδιο μοτίβο, δεν έχει κάποια διαφορά στο 24. Καλύπτει πλήρως το πλαίσιο και αγκαλιάζει ωραία το κινητό. Δίνει λιγότερο όγκο σε σχέση με τη μαμά σιλικόνης που μου αρέσει, πίσω έχει νύχι που εξέχει πάνω απ τις κάμερες αφού είναι πιο λεπτή απ το bump που έχουν αλλά αυτό έχει ως αποτέλεσμα άμα το έχεις με την πλάτη πάνω στο γραφείο το κινητο να "παίζει" αριστερα δεξια, κάτι που με την μαμά σιλικόνης δεν έχεις αφού κάνει όλη την πλάτη φλατ και μπορείς άνετα να χρησιμοποιείς το κινητό πάνω στο γραφείο.

 

Τώρα στην thin fit.

Νομίζω η αγαπημένη μου μέχρι τώρα.

Πολύ ωραία αίσθηση στο χέρι με καλό γκριπ για τέτοιοι είδους θήκη.

Είναι συνδυασμός σιλικόνης στο πλαϊνό γύρω γύρω με κάποιοι ίδιους λεπτού πολυκαρμπονικού φύλλου για το πίσω κομμάτι αλλά με σιλικόνη/λαστιχένια επένδυση που έχει καλό grip και δεν καταλαβαίνεις πλαστικό στη πλάτη.

Είναι ακόμα πιο λεπτή από την liquid crystal/air και δίνει λιγότερο όγκο.

Καλύπτει γύρω γύρω το πλαίσιο πλήρως και το αγκαλιάζει και από πάνω οπότε το προστατεύει και αυτή όπως η liquid. 

Προεξέχει απ το τζάμι κλασικά οπότε και με την οθόνη προς το γραφείο να το ακουμπήσεις το κινητό προστατεύεται.

Πολύ καλή αίσθηση στα πλήκτρα, δυστυχώς αυτή δεν έχει ξεχωριστό texture στο power button όπως οι liquid

Το μόνο μειονέκτημα της σε σχέση με τις liquid είναι ότι δεν έχει το air cushion στις γωνίες για χτυπήματα αφού είναι πιο λεπτή και ότι είναι μόνο σε μαύρο και δεν "δείχνει" το κινητό.

Επίσης όσοι έχετε το μαμά screen protector που είναι πιο στενό, και με τις 2 αυτές θήκες επειδή καλύπτει και το πλαίσιο από πάνω, όταν πας να κάνεις swipe back δεν πιάνεις την ενοχλητική άκρη του που κάνει απολέπιση δέρματος 😉 

Ίσως η απόλυτη θήκη για μένα και σίγουρα την προτείνω σε κάποιον που θέλει την βασική προστασία του κινητού για τσέπες κτλπ αλλά με τον μικρότερο δυνατό έξτρα όγκο.

 

Την ultra hybrid s δεν την έχω δοκιμάσει ακόμα.

Επίσης ο τρόπος που προτιμώ να βάζω και να βγάζω τις θήκες είναι αυτός

https://youtu.be/r7EaXuM5V9U?si=JZP327gvwReSQhi9&t=8

 

Είμαι ανάμεσα σε Liquid Crystal και Thin Fit.

Την Thin Fit την είχα στο S22U αλλά με εκνευριζε αυτό το "παιξιμο" αριστερά-δεξια στο γραφείο. Επειδή δεν είχα ποτέ διάφανη θήκη, θα επαιρνα την Liquid Crystal, αλλά αν "παιζει" κι αυτή το ίδιο οπως λες, τότε θα ψάξω σιλικόνης που είναι μονοκομματη στο πίσω μέρος.

Edited by Kostas_Ts_86
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Kostas_Ts_86 said:

Είμαι ανάμεσα σε Liquid Crystal και Thin Fit.

Την Thin Fit την είχα στο S22U αλλά με εκνευριζε αυτό το "παιξιμο" αριστερά-δεξια στο γραφείο. Επειδή δεν είχα ποτέ διάφανη θήκη, θα επαιρνα την Liquid Crystal, αλλά αν "παιζει" κι αυτή το ίδιο οπως λες, τότε θα ψάξω σιλικόνης που είναι μονοκομματη στο πίσω μέρος.

H Ringke Fusion X είναι ημιδιάφανη και δεν παίζει.

Link to comment
Share on other sites

Οι Ringke έχουν την καλύτερη εφαρμογή.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Athkatla said:

Εννοείται πρώτα βάζεις κουμπιά και κάμερες, μου εχει κάνει εντύπωση πως το 99% των reviewers το κάνουν λάθος.

 

Για ακριβώς αυτό τον λόγο το ανέφερα. Το έβλεπα και με το 23 που το έκαναν αυτό, αλλά με το 24 επειδή έρχεται το πλαίσιο πάνω λόγο φλατ οθόνης το κάνει ακόμα πιο δύσκολο να βάλεις τις θήκες ειδικά με τον "λάθος"  τρόπο.

 

31 minutes ago, Kostas_Ts_86 said:

Είμαι ανάμεσα σε Liquid Crystal και Thin Fit.

Την Thin Fit την είχα στο S22U αλλά με εκνευριζε αυτό το "παιξιμο" αριστερά-δεξια στο γραφείο. Επειδή δεν είχα ποτέ διάφανη θήκη, θα επαιρνα την Liquid Crystal, αλλά αν "παιζει" κι αυτή το ίδιο οπως λες, τότε θα ψάξω σιλικόνης που είναι μονοκομματη στο πίσω μέρος.

Ναι και οι 2 έχουν το παίξιμο, λιγότερο στη liquid επειδή το υλικό της πλάτης είναι λίγο πιό παχύ οπότε τα εξογκώματα  για τις κάμερες είναι μικρότερα αλλά και στις 2 είναι αισθητό. 

Αν αυτό είναι deal breaker μην κοιτάξεις προς αυτές τις 2. Εμένα αυτή τη περίοδο με ενοχλεί μεν, αλλά σε αυτή τη φάση με ενοχλεί λιγότερο απ τον παραπανίσιο όγκο που δίνουν οι άλλες στο κινητό για να μην παίζει η πλάτη.

Γενικά είναι ωραία η διαφανή θήκη, όσο όμως είναι καθαρή και δεν έχει μαζέψει σκόνες από μέσα, ένα πράγμα σαν το μαύρο αμάξι, μαμάει και το ερωτεύεσαι όταν το πλένεις, αλλά αυτό διαρκεί 30 λεπτά γιατλι μετά απλά ξανά σκονίζεται και θέλει πλύσιμο πάλι 😜

 

 

4 minutes ago, p_k said:

Οι Ringke έχουν την καλύτερη εφαρμογή.

Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω εμπειρία καθόλου από ringke, και εβλεπά πολλά παιδιά πέρσι στο 23 να τις έχουν, ποιες οι διαφορές με spigen ως προς εφαρμογή?

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν ισχύει για όλες τις Ringke το ίδιο...

Ισχύει ότι η Fusion X που είχα στο S22U δεν έπαιζε, αλλά δεν ισχύει για αυτήν που έχω τώρα και γι'αυτο θέλω να πάρω άλλη.

2022742974_Screenshot_20240217_201338_SamsungInternet.thumb.jpg.b5216d1c059cbc688dd9e82b15928544.jpg

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Athkatla said:

Είχα παρόμοια στο S22U απλά είχε τα χρώματα του στρατου από πισω.

Την έχεις φίλε μου αυτή?

Έχει καλό grip?

Link to comment
Share on other sites

Βγαίνει και αυτή σε camo, δες τον σύνδεσμο.

Όχι δεν την εχω, εχω παραγγείλει και περιμενω τη Fusion Bold

image.thumb.png.18f4377148b0e1a6db907f7343a8d473.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Έχω μια απορία σχετικά με την προστασία οθόνης του κινητού μου τηλεφώνου. Σκέφτομαι να βάλω μεμβράνη της Samsung, αλλά ανησυχώ λίγο για την αντοχή της.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν ένα tempered glass οντως προσφέρει μεγαλύτερη αντοχή σε περίπτωση πτώσης και σπασίματος της οθόνης.

Ή μήπως και οι δύο κατηγορίες προστασίας είναι ανεπαρκείς σε πτώση  και προστατεύουν μόνο από γρατζουνιές;(απλά το tempered  πολύ πιο ανθεκτικό)

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, Athkatla said:

Βγαίνει και αυτή σε camo, δες τον σύνδεσμο.

Όχι δεν την εχω, εχω παραγγείλει και περιμενω τη Fusion Bold

image.thumb.png.18f4377148b0e1a6db907f7343a8d473.png

Πολύ ωραία θήκη φαίνεται, αν και φανατικός της spigen σε όλα μου τα κινητά απο το Ρ20 Pro μέχρι τώρα, θα ήθελα να την δοκιμάσω επειδή είναι διάφανη πίσω και έχει ανάγλυφο μοτίβο στο πλάι. 

Πάντως με την Spigen Liqud Air είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος τόσο στο S23U και στο 24αρι. Δεν μου έχει φύγει ποτέ από τα χέρια γιατί έχει σε όλες τις πλευρές εξαιρετικό κράτημα λόγω του ανάγλυφου μοτίβου που έχει παντού. 

image.png.3e84669be5b8f4ed2ee4cc82193c91d8.png

Link to comment
Share on other sites

Την εχω παραγγείλει τη Liquid air σε γκρι, θα κανω μια σύγκριση όταν έρθουν Δευτέρα-Τρίτη.

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Athkatla said:

Την εχω παραγγείλει τη Liquid air σε γκρι, θα κανω μια σύγκριση όταν έρθουν Δευτέρα-Τρίτη.

 

τέλεια, περιμένω την σύγκριση σου για να έχω μια εικόνα. Ψήνομαι για την Ringke Fusion Bold και την Zero One της Spigen.

Edited by smyrali
Link to comment
Share on other sites

παιδες καλημερα, παρελαβα σημερα τη γνησια σιλικονης θεωρωντας οτι μεσα θα εχει βελουδο και ειναι σκετη πλαστικουρα!! νομιζα πως ειναι μαιμου αλλα τελικα ετσι ειναι, τη δειχνει και στη σελιδα της Samsung. Απο οταν βγηκαν με βελουδο μεσα, δεν ξανα πηρα αλλη θηκη καθως οταν μπαινει σκονη, χαρασουν ενω με το βελουδο δεν υπαρχει τετοιο κινδυνος ειδικα καλοκαιρι.

Εχετε να προτεινετε καποια θηκη μαζεμενη, σιλικονης απλη και διακριτικη με βελουδο μεσα? και αν γινεται με υφη σαν τις γνησιες? 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Nikos_Mpl said:

παιδες καλημερα, παρελαβα σημερα τη γνησια σιλικονης θεωρωντας οτι μεσα θα εχει βελουδο και ειναι σκετη πλαστικουρα!! νομιζα πως ειναι μαιμου αλλα τελικα ετσι ειναι, τη δειχνει και στη σελιδα της Samsung. Απο οταν βγηκαν με βελουδο μεσα, δεν ξανα πηρα αλλη θηκη καθως οταν μπαινει σκονη, χαρασουν ενω με το βελουδο δεν υπαρχει τετοιο κινδυνος ειδικα καλοκαιρι.

Εχετε να προτεινετε καποια θηκη μαζεμενη, σιλικονης απλη και διακριτικη με βελουδο μεσα? και αν γινεται με υφη σαν τις γνησιες? 

Η δερμάτινη της Samsung έχει βελούδο μεσα

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, dkon84 said:

Η δερμάτινη της Samsung έχει βελούδο μεσα

ναι ε? ελεος οι λαμακες, δηλαδη 30 ευρω για να παρουμε πλαστικο απεξω και βελουδο μεσα? και θα βρουμε στο ali με 2 ευρω κλασσης καλυτερες τελικα!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Nikos_Mpl said:

ναι ε? ελεος οι λαμακες, δηλαδη 30 ευρω για να παρουμε πλαστικο απεξω και βελουδο μεσα? και θα βρουμε στο ali με 2 ευρω κλασσης καλυτερες τελικα!

κοίτα Spigen θήκες made in S.Korea με τιμές κάτω από 15 ευρώ και φοβερή ποιότητα. Οι φτηνότερες θήκες της Samsung είναι κοροϊδία πιστεύω. 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, smyrali said:

κοίτα Spigen θήκες made in S.Korea με τιμές κάτω από 15 ευρώ και φοβερή ποιότητα. Οι φτηνότερες θήκες της Samsung είναι κοροϊδία πιστεύω. 

στα προηγουμενα μοντελα η σιλικονης ηταν αψογη, και οταν την εβρισκες και 10 ευρω απο ali ηταν κορυφαια επιλογη, τωρα ειναι ξεφτιλα ομως με πλαστικο μεσα.

Οσο για spigen, εκτος οτι δεν εχω βρει καποια με βελουδο μεσα, οι πιο πολλες ειναι χοντροκομενες και το μεγαλωνουν πολυ το κινητο, εγω θελω οσο πιο λεπτη γινεται καθως προσεχω γενικα και θελω προστασια κυριως απο μικρο γδαρσιματα που μπορει να γινουν απο καμια βερα ή οταν το ακουμπαω σε τραπεζι κτλ, οχι να πεφτει απο 2 μετρα.. οποτε σπανια παιρνω τη συγκεκριμενη εταιρεια.

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Nikos_Mpl said:

στα προηγουμενα μοντελα η σιλικονης ηταν αψογη, και οταν την εβρισκες και 10 ευρω απο ali ηταν κορυφαια επιλογη, τωρα ειναι ξεφτιλα ομως με πλαστικο μεσα.

Οσο για spigen, εκτος οτι δεν εχω βρει καποια με βελουδο μεσα, οι πιο πολλες ειναι χοντροκομενες και το μεγαλωνουν πολυ το κινητο, εγω θελω οσο πιο λεπτη γινεται καθως προσεχω γενικα και θελω προστασια κυριως απο μικρο γδαρσιματα που μπορει να γινουν απο καμια βερα ή οταν το ακουμπαω σε τραπεζι κτλ, οχι να πεφτει απο 2 μετρα.. οποτε σπανια παιρνω τη συγκεκριμενη εταιρεια.

Στο S22U είχα μια θήκη από την KWmobile που είχε επένδυση σε πλάτη, δεξια, αριστερά, πάνω και κάτω...αλλά βλέπω ότι δεν έχει βγάλει ακόμη για τη σειρά S24...

Βγάζει 2 τύπου: τη λεπτή και την πιο χοντρή (την ονομάζει rubberized νομίζω).

Δες σε κανένα ebay.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...