Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, challenge143 said:

Θυμήσου αν έχεις κατεβάσει καμία εφαρμογή τελευταία κ διέγραψε την μήπως στην κάνει από εκεί.  Δοκίμασε της Samsung κ τέλος αυτό που σκέφτομαι είναι επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων. 

Εμένα δεν με ενοχλεί καθώς ανώνυμη μπαίνω σπάνια, απλά ήθελα να βοηθήσω το φίλο που ρώτησε παραπάνω. 

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει csc iLO και έκτοτε δεν μου έχει έρθει κανένα update είμαι με του Μαΐου.. Έχει κανείς άλλο θέμα; αν αλλάξω σε ευρωπαϊκό csc θα έρθουν αμέσως τα updates? Χρειάζομαι λόγο δουλειάς την ηχογράφηση κλήσης, αλλά έχω αρχίσει και ανησυχώ που δε παίρνει updates 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, p.stafoj said:

Έχω βάλει csc iLO και έκτοτε δεν μου έχει έρθει κανένα update είμαι με του Μαΐου.. Έχει κανείς άλλο θέμα; αν αλλάξω σε ευρωπαϊκό csc θα έρθουν αμέσως τα updates? Χρειάζομαι λόγο δουλειάς την ηχογράφηση κλήσης, αλλά έχω αρχίσει και ανησυχώ που δε παίρνει updates 

γυρνα σε eux παρε τα update και ξανα πανε σε ilo... δεν φταιει το κινητο ουτε εσυ...φταιει οτι οταν εβαλες το ilo ειχες διαφορετικο πακετο ενημερωσεων απο το eux και γι αυτο δεν παιρνει update...αν ησουν στο ιδιο πακετο θα επαιρνες κανονικα update και με ilo...

Edited by arxontas2323

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, arxontas2323 said:

γυρνα σε eux παρε τα update και ξανα πανε σε ilo... δεν φταιει το κινητο ουτε εσυ...φταιει οτι οταν εβαλες το ilo ειχες διαφορετικο πακετο ενημερωσεων απο το eux και γι αυτο δεν παιρνει update...αν ησουν στο ιδιο πακετο θα επαιρνες κανονικα update και με ilo...

Όταν λες διαφορετικό πακέτο ενημερώσεων τι εννοείς φίλε; έπρεπε δηλαδή να κάνω κάποια άλλη ενέργεια για να παίρνω τα updates? 

 

Οι ηχογραφήσεις μου δε θα πειραχτουν άμα γυρίσω σε EU έτσι; 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Ενδιαφέρομαι για το εν λόγω κινητό και έχω κάποιες ερωτήσεις αν μπορείτε να βοηθήσετε ευχαριστώ εκ των προτέρων.

1. Έχει λειτουργία κλωνοποίησης συστήματος όπως έχουν τα xiaomi,oneolus etc;

2. Είδα κάπου ότι υπάρχει δυνατότητα ηχογραφήσης των κλήσεων αλλάζοντας κατι στην χώρα λειτουργίας, ισχύει;

3. Αν έχει τα παραπάνω είναι καλή εποχή για αγορά ή να περιμένω την εμφάνιση του αντίστοιχου s25 πρώτα;

Και πάλι ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Edited by kontz

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

On 4/7/2024 at 10:59 ΠΜ, p.stafoj said:

Όταν λες διαφορετικό πακέτο ενημερώσεων τι εννοείς φίλε; έπρεπε δηλαδή να κάνω κάποια άλλη ενέργεια για να παίρνω τα updates? 

 

Οι ηχογραφήσεις μου δε θα πειραχτουν άμα γυρίσω σε EU έτσι; 

Αν το πακέτο σου τελειώνει σε sc9(τυχαίο νούμερο) και το ilo έχει sc10 τότε δεν θα παίρνεις αναβαθμίσεις..αν είναι στο ίδιο τότε θα παίρνεις…όχι δεν χάνονται οι ηχογραφήσεις 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, arxontas2323 said:

Αν το πακέτο σου τελειώνει σε sc9(τυχαίο νούμερο) και το ilo έχει sc10 τότε δεν θα παίρνεις αναβαθμίσεις..αν είναι στο ίδιο τότε θα παίρνεις…όχι δεν χάνονται οι ηχογραφήσεις 

Σε ευχαριστώ θερμά!! Δύο γρήγορες ερωτήσεις μονάχα ακόμη, πρώτον έχω χάσει το προηγούμενο csc, μπορώ να το βρω με κάποιο τρόπο; και η δεύτερη ερώτηση, μπορώ να βρω το κατάλληλο πακέτο ώστε να έχω και ηχογράφηση αλλά να παίρνω και τα update η δεν είναι εφικτό; σε ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ και πάλι! 

Link to comment
Share on other sites

Αύγουστο η μεγάλη ενημέρωση της κάμερας! Ιούλιο θα έχουμε το κλασικό security update Ιουλίου με ίσως κάποιες μικρές βελτιώσεις.

https://www.sammobile.com/news/galaxy-s24-ultra-camera-update-august-2024-leak/

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

https://x.com/universeice/status/1809566059600674933?s=46

Είναι τραγικό οτι το μεγάλο update γισ την κάμερα το δίνουν πάντα Αύγουστο...το ίδιο έγινε περισυ και με το s23u...δηλαδή κάποιος πρέπει να περιμένει 6 μήνες κακ μετά να πάρει το κινητό!!

Το κάνουν φυσικά γιατί θα βγει τον Σεπτέμβριο το αιφον και να έχουν καλύτερη σύγκριση...

On 6/7/2024 at 2:40 ΠΜ, p.stafoj said:

Σε ευχαριστώ θερμά!! Δύο γρήγορες ερωτήσεις μονάχα ακόμη, πρώτον έχω χάσει το προηγούμενο csc, μπορώ να το βρω με κάποιο τρόπο; και η δεύτερη ερώτηση, μπορώ να βρω το κατάλληλο πακέτο ώστε να έχω και ηχογράφηση αλλά να παίρνω και τα update η δεν είναι εφικτό; σε ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ και πάλι! 

Δεν θυμάμαι πως βρίσκεις csc αλλα σίγουρα υπάρχει τρόπος...βέβαια μπορείς να εγκαταστήσεις ολο το λογισμικό με βαση ilo και να παίρνεις update...

Οαον αφορά το πακέτο θα μπεις σ αυτο το site θα βάλεις τον κωδικό του κινητού σου sm-s928 και θα δεις τι πακέτο δινει τώρα στο eux(το αρχικό σου θεωρητικά) και τι πακέτο στο ilo,ins κτλ που θέλεις να βάλεις...σε κάποιο update θα συγχρονιστουν και θα είναι ιδιο πακέτο 

https://samfw.com/firmware/SM-S928B

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Πας στο samfw και κατεβαζεις το αντιστοιχο firmware με το csc που θες

 

Μετα το φλασαρεις με odin..

 

Ενας τροπος να δεις αν παιρνει updates ειναι να του φλασαρεις ενα λιγο παλαιοτερο firmware (προσοχη το bit level πρεπει να ειναι το ιδιο η μεταγενεστερο γιατι αλλιως δεν θα φλασαρεται)

Edited by johnpapad24
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, johnpapad24 said:

Πας στο samfw και κατεβαζεις το αντιστοιχο firmware με το csc που θες

 

Μετα το φλασαρεις με odin..

 

Ενας τροπος να δεις αν παιρνει updates ειναι να του φλασαρεις ενα λιγο παλαιοτερο firmware (προσοχη το bit level πρεπει να ειναι το ιδιο η μεταγενεστερο γιατι αλλιως δεν θα φλασαρεται)

Μα αυτό είναι το θέμα, δε γνωρίζω το csc 😐😐 θεωρητικά, αν βάλω το τελευταίο EU csc θα πάρει και τα update και μετά θα ξανά βάλω το τελευταίο iLO? Κάνω κάπου λάθος; με συγχωρείτε για τις ερωτήσεις αλλά είμαι αρχάριος σε αυτό το κομμάτι και αγχώνομαι μη το μπρικαρω.. 

Βρήκα το κουτι, με βοηθάει κάποιο από αυτά τα νούμερα να βρω το πραγματικό csc? 20240707_121822.thumb.jpg.861629ab3a96b540f258b72b320ab68b.jpg

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, p.stafoj said:

Μα αυτό είναι το θέμα, δε γνωρίζω το csc 😐😐 θεωρητικά, αν βάλω το τελευταίο EU csc θα πάρει και τα update και μετά θα ξανά βάλω το τελευταίο iLO? Κάνω κάπου λάθος; με συγχωρείτε για τις ερωτήσεις αλλά είμαι αρχάριος σε αυτό το κομμάτι και αγχώνομαι μη το μπρικαρω.. 

Βρήκα το κουτι, με βοηθάει κάποιο από αυτά τα νούμερα να βρω το πραγματικό csc? 20240707_121822.thumb.jpg.861629ab3a96b540f258b72b320ab68b.jpg

Κατέβασε το phone info by samsung κάνε εγκατάσταση και θα πας στην καρτέλα που λέει csc code εκεί θα βρεις όλες τις πληροφορίες για την συσκευη σου.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, mips said:

Κατέβασε το phone info by samsung κάνε εγκατάσταση και θα πας στην καρτέλα που λέει csc code εκεί θα βρεις όλες τις πληροφορίες για την συσκευη σου.

Το phone info by samsung δε το βγάζει ούτε στο play store ούτε στο samsung store μήπως έχεις κάποια ιδέα που το βρίσκω; σε ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, p.stafoj said:

Το phone info by samsung δε το βγάζει ούτε στο play store ούτε στο samsung store μήπως έχεις κάποια ιδέα που το βρίσκω; σε ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Για κάνε μια αναζήτηση στο apkpure.com

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mips said:

Για κάνε μια αναζήτηση στο apkpure.com

Το έψαξα φίλε, δεν υπάρχει Τέτοια εφαρμογή, την έχεις εσύ; την έχεις χρησιμοποιήσει; 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, p.stafoj said:

Το έψαξα φίλε, δεν υπάρχει Τέτοια εφαρμογή, την έχεις εσύ; την έχεις χρησιμοποιήσει; 

Την έχω στο κινητό μου. Μπήκες στο apkpure.com???Τώρα μπήκα και έγραψα το ονόμα της εφαρμογής και μου την έβγαλε πρώτη. Για ξαναδοκίμασε 

Edited by mips

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, mips said:

Την έχω στο κινητό μου. Μπήκες στο apkpure.com???Τώρα μπήκα και έγραψα το ονόμα της εφαρμογής και μου την έβγαλε πρώτη. Για ξαναδοκίμασε 

φιλε μου ειλικρινα δε βλεπω κατι, ειμαι τυφλός ή μου βγάζει αλλα αποτελέσματα απο τα δικά σου..θα μπορουσες σε παρακαλω να στειλεις ενα λινκ εδω πέρα αν σου ειναι ευκολο;

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, p.stafoj said:

φιλε μου ειλικρινα δε βλεπω κατι, ειμαι τυφλός ή μου βγάζει αλλα αποτελέσματα απο τα δικά σου..θα μπορουσες σε παρακαλω να στειλεις ενα λινκ εδω πέρα αν σου ειναι ευκολο;

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ytheekshana.deviceinfo

 

Για κοίτα αυτό νομίζω θα σου κάνει δουλειά

 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, p.stafoj said:

φιλε μου ειλικρινα δε βλεπω κατι, ειμαι τυφλός ή μου βγάζει αλλα αποτελέσματα απο τα δικά σου..θα μπορουσες σε παρακαλω να στειλεις ενα λινκ εδω πέρα αν σου ειναι ευκολο;

https://apkpure.com

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mips said:

Όχι της σελίδας, εννοούσα της εφαρμογής για να την κατεβάσω 

23 minutes ago, redcom7 said:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ytheekshana.deviceinfo

 

Για κοίτα αυτό νομίζω θα σου κάνει δουλειά

 

Δυστυχώς αυτό δείχνει το τωρινό csc

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, p.stafoj said:

Όχι της σελίδας, εννοούσα της εφαρμογής για να την κατεβάσω 

Δυστυχώς αυτό δείχνει το τωρινό csc

Στην σελίδα που σου έστειλα γράψε στην αναζήτηση phone info by samsung είναι η πρώτη εφαρμογή που θα σου βγάλει 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mips said:

Στην σελίδα που σου έστειλα γράψε στην αναζήτηση phone info by samsung είναι η πρώτη εφαρμογή που θα σου βγάλει 

Aυτα μου βγάζει 

880504588_Screenshot_20240708_005517_SamsungInternet.thumb.jpg.4dde279bd53333060fa866cc7d137d95.jpg

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Just now, mips said:

Screenshot_20240708-005920_Chrome.thumb.jpg.5e55f31b3283db0f5fd41ebb8d22505d.jpg

Εμένα βγάζει αυτο

Δοκίμασε να το γράψεις όπως το εμφανίζει στην αναζήτηση 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...