Jump to content

[Επίσημο] Εφαρμογές symbian 7.0s


gkp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος freddaras (20 Φεβ. 2004 , 00:24)

 

re su john74 xwris na 8elw na se prosbalw molis ebala thn trial ekdosh tou programmatos kai mou leitourgei...KANONIKA!!!!!!!!

H "SPASMENH" APO TO SITE SOU ADUNATON NA MOU DOULEPSEI....!

Epishs kai me to power dictaphone eixa problems...

enw h trial mou doulebe kanonika epishs molis ebala thn spasmenh apo to site sou eixa kai pali problems...

enw patas px to plhktro gia na stamathsei h hxografhsh auth ksekinaei ksana kai genika mou ginetai ena psilompaxalo....

tespa den sta lew ola auta gia na 8iksw esena kai to site sou-pros 8eou bebaia-apla tsekare to opote mporeis....

 

efharisto tha to kano apo do kai pera.....kai to psiloc 2004 zip file sto group moy doulevei kanonikotata re paidia,xana prospathiste
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Hello to all

tha ithela na rothso an exei kaneis idea pou boro na vro voitheia na xekleidoso apo to smartmovie converter ton converter poyvrisketai ston ypologisth giati kathos sybiezei to video kapoiastigmh sou vgazei demo kai oloa aspromavra.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος petran (20 Φεβ. 2004 , 12:53)

 

Μια αναζήτηση στο Series 60 Forum με λέξη-κλειδί smartmovie και επιλογή εμφάνισης αποτελεσμάτων ως μηνύματα, θα σου δείξει τι έχουμε συζητήσει ως τώρα γι αυτό. :)

 

Ομοίως & για τον COMCAT! :)

 

 

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!!!!!!!! Έμαθα το σωστό τρόπο να αναζητάω!!!!!

 

Πετράν μην κουραστείς να τα γράφεις και να τα ξαναγράφεις.....Η κακομοίρα (ξανθιά και χαζή κι όλα τα συναφή) δεν ήξερα το διαχωρισμό κι με έβγαζε σε ολόκληρο το thread ξανά........ :wacko:

 

Κι έλεγα........"Που είναι το εύκολο; ΠΟυ είναι το εύκολο;;;;;;;;;"

 

Καμία φορά αξίζει να χτυπιέσαι για να μάθουν οι άλλοι.....

 

Σόρρυ για το off topic αλλά από τη χαρά μου σας πάω και μπουζούκια!!!!!!!!!!!

I want it ALL and I want it delivered!!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Natalia (20 Φεβ. 2004 , 19:35)

 

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!!!!!!!! Έμαθα το σωστό τρόπο να αναζητάω!!!!!

 

Πετράν μην κουραστείς να τα γράφεις και να τα ξαναγράφεις.....Η κακομοίρα (ξανθιά και χαζή κι όλα τα συναφή) δεν ήξερα το διαχωρισμό κι με έβγαζε σε ολόκληρο το thread ξανά........ :wacko:

 

Κι έλεγα........"Που είναι το εύκολο; ΠΟυ είναι το εύκολο;;;;;;;;;"

 

Καμία φορά αξίζει να χτυπιέσαι για να μάθουν οι άλλοι.....

 

Σόρρυ για το off topic αλλά από τη χαρά μου σας πάω και μπουζούκια!!!!!!!!!!!

Ναταλία επιτέλους! Έμαθα ότι οι "γκρίνια" μου βοήθησε κάποιον!

This calls for celebration! http://www.langkawi.dk/u208.gif

Ελπίζω να βοηθήσει κι άλλους, όπως ο f0iv0s ! :)

Όσο για τα μπουζούκια, αφού επιμένεις ...πάμε! http://www.langkawi.dk/u14.gif

 

f0iv0s αν κάνεις ακριβώς αυτό ΔΕΝ θα ψάξεις 130 σελίδες!!!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

exo egatastisei to etic camcoder kai mou lei oti einai beta kai den to anoigei. Kai otan pao na to sviso mou lei oti den mporei na to svisei.

Pos mporo na kano apegatastasi apo to kinito mou afto to rimadi :(

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kostaschr (20 Φεβ. 2004 , 20:05)

 

exo egatastisei to etic camcoder kai mou lei oti einai beta kai den to anoigei. Kai otan pao na to sviso mou lei oti den mporei na to svisei.

Pos mporo na kano apegatastasi apo to kinito mou afto to rimadi :(

 

δοκιμασες με καποιον file manager? :)
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Malebuffy, με την αναζήτηση του myPhone τα βρήκες; Να φτιάξουμε κι ένα forum για εύρεση του ετέρου ήμισυ! ;) :)

Καλώς μας ήρθες πάλι! Καιρό είχαμε να σε δούμε από τα "μέρη μας"!

 

kostaschr, μόλις λίγο πιο πάνω μιλούσαμε για την αναζήτηση!! :(

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος coma256 (20 Φεβ. 2004 , 22:49)

 

Mhpws exei brei kaneis to Sky Force se full version? Exw egkatasthsei to demo kai einai to kalytero game pou exw dei sto 6600 mou!!

 

 

Φίλε μου υπάρχει ειδικό θέμα για τα παιχνίδια ;)

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος petran (20 Φεβ. 2004 , 14:01)

 

Μπορείς μεν να επισυνάψεις ένα .txt αρχείο, αλλά δεν υποστηρίζει Ελληνικά! :( Ίσως χρειάζεται μετατροπή σε UTF-8?

Εκτός από αυτό, πρέπει και να φτιαχτεί και SMIL αρχείο ως root attachment (ένα XML αρχείο που ορίζει την παρουσίαση του MMS) ώστε να εμφανίζεται το κείμενο στο μήνυμα. Θέλει αρκετή δουλειά...

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος petran (20 Φεβ. 2004 , 14:01)

 

Το πρόβλημα μάλλον είναι μόνο σε παραλήπτες με vodafone, δεν έχει σχέση ο αποστολέας!

 

Όντως, έκανα και δοκιμή προς την αντίθετη κατεύθυνη και είδα (επιτέλους) το unsupported content type (στο άλλο παράδειγμα με μπέρδεψαν τα nicknames :) ). Νομίζω ότι η αρχική μου υπόθεση ήταν σωστή, το κινητό θέτει σε κάθε συνημένω ως MIME type το TUidAny (ή κάπως έτσι), που αντιστοιχεί στο "γενικό" */* το οποίο και φιλτράρει το MMSC της Vodafone. Αν βάλω στο MMS It να θέτει τα MIME types των αρχείων (είτε αυτόματα, είτε να τα δίνει ο χρήστης) νομίζω ότι θα λυθεί το πρόβλημα. Ίσως το κοιτάξω κατά το Μάρτιο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mikem4600 (21 Φεβ. 2004 , 11:09)

 

Εκτός από αυτό, πρέπει και να φτιαχτεί και SMIL αρχείο ως root attachment (ένα XML αρχείο που ορίζει την παρουσίαση του MMS) ώστε να εμφανίζεται το κείμενο στο μήνυμα. Θέλει αρκετή δουλειά...

Εσύ ξέρεις καλύτερα, αλλά είσαι βέβαιος ότι είναι απαραίτητο; Εννοώ, ξέρω τι περίπου είναι το SMIL, άλλα μήπως δεν είναι αναγκαίο; Έχω στείλει txt αρχείο με το MMS_It και έφθασε κανονικά (μόνο τα Ελληνικά δε φαίνονται σωστά, ίσως αυτό είναι θέμα encoding? )

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mikem4600 (21 Φεβ. 2004 , 11:09)

 

Όντως, έκανα και δοκιμή προς την αντίθετη κατεύθυνη και είδα (επιτέλους) το unsupported content type (στο άλλο παράδειγμα με μπέρδεψαν τα nicknames :) ). Νομίζω ότι η αρχική μου υπόθεση ήταν σωστή, το κινητό θέτει σε κάθε συνημένω ως MIME type το TUidAny (ή κάπως έτσι), που αντιστοιχεί στο "γενικό" */* το οποίο και φιλτράρει το MMSC της Vodafone. Αν βάλω στο MMS It να θέτει τα MIME types των αρχείων (είτε αυτόματα, είτε να τα δίνει ο χρήστης) νομίζω ότι θα λυθεί το πρόβλημα. Ίσως το κοιτάξω κατά το Μάρτιο.

Γιατί δε δοκιμάζεις να επικοινωνήσεις με το CC της Vodafone και να προσπαθήσεις να μιλήσεις με κάποιον ειδικό για το συγκεκριμένο θέμα; Πες τους πως αναπτύσσεις λογισμικό και το φιλτράρισμα αυτό σου προκαλεί πρόβλημα, κάτι που δε γίνεται με τις υπόλοιπες εταιρίες. Ίσως δείξουν διάθεση να κάνουν κάτι και να γλιτώσεις τον κόπο! Ποτέ δεν ξέρεις! Είπα να τους πάρω εγώ, αλλά μόνο εσύ θα μπορείς να τους εξηγήσεις τεχνικά το πρόβλημα.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
παιδια μια ερωτηση,το ex.recorder σας παιζει τα wav?γιατι εμενα μου παιζει μονο τους mid ηχους? :confused: ευχαριστω ;)
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν υπάρχει πρόβλημα να τρέχει στο background. Εμένα πάντως δεν μου δούλεψε σωστά, δεν κατάφερα ποτέ να γράψω πάνω από 2 δευτερόλεπτα συνομιλίας

 

Οκ.Εμενα γραφει κανονικα,απλα εχει μια υστερηση απο την στιγμη που θα πατησω το πληκτρο μεχρι τοτε που θα αρχισει να γραφει.

Konstantinos

http://briefcase.pathfinder.gr/download/kostas_kostas/21443/337474/0/GR-FLAG.gif

Link to comment
Share on other sites

Exo to kinito edo kai 4 meres kai mporo na po oti exo kollisei. Paleotera ixa P800 alla afto mporo na po oti me exei enthousiasei pio poli.Mexri edo ola kala. Ma ela pou apo ti mana tou i othoni tou exei ena kameno pixel kai peftei sinexeia to mati mou ekei kai mou spaei ta nevra :(

Exete idea ti mporo na kano gia afto. An pao sth nokia tha mou alla3oun tilefono i tha paro ton m.........o

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kostaschr (22 Φεβ. 2004 , 12:14)

 

Exo to kinito edo kai 4 meres kai mporo na po oti exo kollisei. Paleotera ixa P800 alla afto mporo na po oti me exei enthousiasei pio poli.Mexri edo ola kala. Ma ela pou apo ti mana tou i othoni tou exei ena kameno pixel kai peftei sinexeia to mati mou ekei kai mou spaei ta nevra :(

Exete idea ti mporo na kano gia afto. An pao sth nokia tha mou alla3oun tilefono i tha paro ton m.........o

 

 

Μαλλον το δευτερο...

Παντως υπάρχει αλλο θεμα για αυτο και οχι οι εφρμογες...

 

:rolleyes:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...