Jump to content

[Επίσημο] Εφαρμογές symbian 7.0s


gkp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος hostolis (27 Δεκ. 2004 , 20:55)

 

Νομίζω κατα την μετατροπή της γραμματοσειράς πρέπει να επιλέξετε unicode ή κάτι τέτοιο για να "προστεθούν" και τα ελληνικά.

 

Δεν εφταξα δικιά μου γραμματοσειρά! Έκανα το λάθος να περάσω μέσα μία από αυτές που δοθηκαν με link πιο πάνω!!! Δοκίμασα τα πάντα! Αυτή την στιγμή έχω κάνει copy paste από το Ζ: τις ελληνικές γραμματοσειρές γι να διαβάζω τα μην/τα! Παίζουν μόνο όταν το κινητό είναι στα αγγλικά!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος glezakis (27 Δεκ. 2004 , 21:18)

 

Δεν εφταξα δικιά μου γραμματοσειρά! Έκανα το λάθος να περάσω μέσα μία από αυτές που δοθηκαν με link πιο πάνω!!! Δοκίμασα τα πάντα! Αυτή την στιγμή έχω κάνει copy paste από το Ζ: τις ελληνικές γραμματοσειρές γι να διαβάζω τα μην/τα! Παίζουν μόνο όταν το κινητό είναι στα αγγλικά!!!

 

 

Back -up πηρες στην καρτα πριν κανεις οτιδηποτε ;, το λεει

ξεκαθαρα και το tutorial

 

WARNING: You will lose your default font once you follow the steps below. So be sure to make a backup of your phone settings in the MMC for restoring purposes.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

καλισπερα στο forum.εχω το 6600 και καταιβασα απο το aivanet το μπ3πλαυερ ωερ 2.13 σε trial μορφη.ποσ μπορω να το κανω full εκδοση;επισης αν εχω αποθυκευση μια εφαρμογη στη καρτα μνημης μπορω να τη διαγραψω;μην με βριζετε αν η ερωτησεις μου ειναι χαζες αλλα καταλαβετε με εχω το κινητο 5 μερες!
ποτε δεν ειναι αργα,αμα δεν ειναι και νωρις!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος andreas28 (28 Δεκ. 2004 , 03:34)

 

καλισπερα στο forum.εχω το 6600 και καταιβασα απο το aivanet το μπ3πλαυερ ωερ 2.13 σε trial μορφη.ποσ μπορω να το κανω full εκδοση;επισης αν εχω αποθυκευση μια εφαρμογη στη καρτα μνημης μπορω να τη διαγραψω;μην με βριζετε αν η ερωτησεις μου ειναι χαζες αλλα καταλαβετε με εχω το κινητο 5 μερες!

 

 

Και βεβαια μπορεις να την διαγραψεις.Πηγαινε στη διαχειρηση και θα δεις μια λιστα με ολες τις εγκατεστημενες εφαρμογες.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος andreas28 (28 Δεκ. 2004 , 03:34)

 

καλισπερα στο forum.εχω το 6600 και καταιβασα απο το aivanet το μπ3πλαυερ ωερ 2.13 σε trial μορφη.ποσ μπορω να το κανω full εκδοση;επισης αν εχω αποθυκευση μια εφαρμογη στη καρτα μνημης μπορω να τη διαγραψω;μην με βριζετε αν η ερωτησεις μου ειναι χαζες αλλα καταλαβετε με εχω το κινητο 5 μερες!

 

 

Καλοριζικο το 6600 και Χρονια Πολλα.

Κοιταξε στο φορουμ του aivanet και στο irc καναλι #aivanet.

Ναι κανονικα μπορεις να διαγραψεις εφαρμογες απο την καρτα

απο την διαχειρηση.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nervous (27 Δεκ. 2004 , 21:38)

 

Back -up πηρες στην καρτα πριν κανεις οτιδηποτε ;, το λεει

ξεκαθαρα και το tutorial

 

WARNING: You will lose your default font once you follow the steps below. So be sure to make a backup of your phone settings in the MMC for restoring purposes.

 

[/quote

 

Καλησπέρα!

 

Ευτυχώς ειχα πάρει back up σε 2 καρτες μήμης και σε 2 υπολογιστές!!!

Μετά απο format της μνήμης του κινητού... ολα καλά....

 

Τα λέμε! :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια δε χανονται τα ελληνικα, σβηστε απλως το φακελο c:\system\Fonts και καντε επανεκκινηση και οκ μετα ;)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα μία γραμματοσειρά (modern) έκανα restart και μετά όταν έμπαινα στο μενού δεν μου έβγαζε καθόλου γράμματα, μόνο στην αρχική οθόνη άλλαξαν τα γράμματα. μετά έβαλα το Font Remover και αυτό ήταν όλο, έβγαλα την γραμματοσειρά, ούτε back up έκανα ούτε αντέγραψα τπτ από τον Z: και τώρα διαβάζω κανονικά τα μηνύματα γενικά το κινητό είναι όπως πριν.
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia kai xoronia polla !!! :)

 

me poio programma mporw na valw san screen savers arxeia *.gif ektos apo to prog tis psiloc??

 

p.s. sorry an exei ksanaanafer8ei :o

 

euxaristw prokatavolika !! :)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/532490/t-panoramix2.jpg Ο Panoramix μίλησε !
Link to comment
Share on other sites

panoramix με το Power Lock της Symbianware μπορεις,αλλα καταναλωνει αρκετη μπαταρια. :o

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εχω το Full Screen Caller 3.00 και μάλιστα οχι σε trial αλλα για πάντα . Δεν το εχω αγοράσει απλά ειναι *****ed . :blink:
Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Εγώ εχω το Full Screen Caller 3.00 και μάλιστα οχι σε trial αλλα για πάντα . Δεν το εχω αγοράσει απλά ειναι *****ed . :blink:
Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι εχει κανει η nokia και εχει κλειδωσει τοσες εφαρμογες στα αναβαθμισμενα 6600 λογο πνευματικων δικαιωματων οπως λεει. Υπαρχει κανα κολπακι

PIG THE KING :cool:

 

CS for ever

M.O.H.A για την παρέα :lol:

L2 για κάψιμο

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος pigtheking ( 1 Ιαν. 2005 , 11:29)

 

Παιδια τι εχει κανει η nokia και εχει κλειδωσει τοσες εφαρμογες στα αναβαθμισμενα 6600 λογο πνευματικων δικαιωματων οπως λεει. Υπαρχει κανα κολπακι

 

 

Καλη Χρονια . :)

Αν διαβασεις το Κλείδωμα αποστολής αρχείων , θα βρεις απαντηση.

 

Τσεκαρουμε τον ΠΙΝΑΚΑ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΩΝ ,και βρισκουμε οτι ζηταμε ;)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά & Καλή χρονιά κι απο μένα...

 

Ξέρω πως υπάρχουν αρκετές εφαρμογές για διαχείρηση των οικονομικών, αλλά αυτές που δοκίμασα δεν μου πολυάρεσαν...

Θέλω μία να μπορώ να εισάγω τα έξοδα μου με μια μικρή περιγραφή αλλά και τα έσοδα, κάτι το οποίο δεν βρήκα ούτε στο Expense Report ούτε στο HandyExpense ούτε στο MSMS Money...

 

Έχετε κάποιο να μου προτείνετε?

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά και Καλή Χρονιά με υγεία και ευτυχία!!

 

Μπορείτε να μου προτείνεται κάποιο πρόγραμμα για διαχείριση των αρχείων του κινητού από το pc?

 

Και να ρωτήσω κάτι άλλο, όταν κάνεις διαμόρφωση την mmc διαγράφονται όλα τα περιεχόμενα??Και αυτά που ήταν προεγκατεστημένα?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

auto emociόn

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος menios_t ( 2 Ιαν. 2005 , 13:40)

 

Χρόνια Πολλά και Καλή Χρονιά με υγεία και ευτυχία!!

 

Μπορείτε να μου προτείνεται κάποιο πρόγραμμα για διαχείριση των αρχείων του κινητού από το pc?

 

Και να ρωτήσω κάτι άλλο, όταν κάνεις διαμόρφωση την mmc διαγράφονται όλα τα περιεχόμενα??Και αυτά που ήταν προεγκατεστημένα?

 

 

Καλη Χρονια και σε σενα φιλε μου .

Eνα σχετικα προσφατο ειναι το PC Mobile Drive 1.0

http://my-symbian.com/7650/applications/applications.php?fldAuto=1052&faq=15

 

Οταν κανεις διαμόρφωση την mmc διαγράφονται όλα τα περιεχόμενα.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα και Καλη Χρονια σε ολους! Ψαχνω να βρω μια εφαρμογη πχ σαν organizer ή κατι τετοιο, για να καταχωρω τις επαγγελματικες καρτες που μου δινουν! Δυστηχως ειναι παρα πολλες και ειναι δυσκολα να τις κουβαλαω ολες μαζι μου και θελω να τις καταχωρησω ηλεκτρονικα στο κινητο (6600).

Ξερω οτι γινεται και μεσω των επαφων, φτιαχνοντας μια ομαδα κλπ, απλα ρωταω αν υπαρχει καποια εφαρμογη για να ειναι dedicated σε αυτη τη δουλεια!

Link to comment
Share on other sites

Το πολυ γνωστο σε ολους Metro επιτελους βγηκε και για τα series 60. :)

Ακομα βρισκεται σε beta εκδοση και του λειπουν αρκετα πραγματακια,ομως συντομα θα βγει η τελικη εκδοση.Οποιος θελει να το κατεβασει μπορει απο ΕΔΩ .

Κρινοντας απο την εκδοση που εχω χρησιμοποιησει για τα ppc ειναι μια must have εφαρμογη με πολυ καλη καλυψη των συγκοινωνιων της Αθηνας.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος asymvivastos ( 3 Ιαν. 2005 , 13:54)

 

Το πολυ γνωστο σε ολους Metro επιτελους βγηκε και για τα series 60. :)

Ακομα βρισκεται σε beta εκδοση και του λειπουν αρκετα πραγματακια,ομως συντομα θα βγει η τελικη εκδοση.Οποιος θελει να το κατεβασει μπορει απο ΕΔΩ .

Κρινοντας απο την εκδοση που εχω χρησιμοποιησει για τα ppc ειναι μια must have εφαρμογη με πολυ καλη καλυψη των συγκοινωνιων της Αθηνας.

 

 

Η συγκεκριμένη έκδοση όμως δεν έχει την Αθήνα... :(

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος pan82 ( 3 Ιαν. 2005 , 15:35)

 

Η συγκεκριμένη έκδοση όμως δεν έχει την Αθήνα... :(

 

 

Κατεβαζεις απο την αρχικη σελιδα το αρχειο metro.zip το οποιο εχει ολες τις διαθεσιμες πολεις και περασε το Athene.pdb σε εναν οποιοδηποτε φακελο του κινητου. ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος asymvivastos ( 3 Ιαν. 2005 , 13:54)

Κρινοντας απο την εκδοση που εχω χρησιμοποιησει για τα ppc ειναι μια must have εφαρμογη με πολυ καλη καλυψη των συγκοινωνιων της Αθηνας.

 

Όλων των συγκοινωνιών ή μόνο του μετρό; Γιατι νομίζω μόνο του μετρό, πράγμα λίγο πολύ άχρηστο καθως σιγά το μεγάλο μετρό που έχουμε...

Link to comment
Share on other sites

Ολων των συγκοινωνιων απο τρολλευ μεχρι και τραμ.Βεβαια αυτη η beta εκδοση θελει αρκετες βελτωσεις ακομα. :o

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...