Jump to content

[Επίσημο] Εφαρμογές symbian 7.0s


gkp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος asymvivastos (16 Μάι. 2004 , 05:02)

 

nervous τα εσβησες και δεν υπαρχει προβλημα με την εφαρμογη ε? :worry:

Παντως εμενα αυτο που μου την σπαει στο προγραμμα ειναι που καθε φορα που το ανοιγω πρεπει να ρυθμιζω το jpeg compression και τα snapshots.

 

 

Nαι σβηνω τα temp αρχεια χωρις προβλημα :)

Δεν ξερω για ποιο λογο τα κραταει το προγραμμα :worry:

Το αρνητικο για μενα ειναι οτι παιρνει αρκετη ωρα η επεξεργασια

της εικονας δυστυχως :(

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω βαζω 8 snapshot και 1 compression level.Και το αποτελεσμα ειναι καπου στα 320Kb.Παντως δεν ξερω αν μου φαινεται αλλα το αποτελεσμα ειναι καπως καλυτερο.Τωρα οσο για αυτο που λες φιλε nervous εμενα με αυτες τις ρυθμισεις κανει γυρω στα 3 με 4 λεπτα η επεξεργασια. :o

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Jim22378 (16 Μάι. 2004 , 10:44)

 

Re paidia kserei kaneis kanena programma san auto pou exoun Vodafone/Germanos pou na tiponei tis fotographies apo to kinito me TELEIA poiotita?

 

το μονο προγραμμα που ξερω εγω ειναι το print αλλα πρεπει να εχεις και εκτυπωτη με bt για να κανεις την δουλεια σου ;)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος SIRHC (14 Μάι. 2004 , 17:47)

 

ΤΟ FEXPLORER (WWW.GOSYMBIAN.COM) ΛΕΕΙ ΠΟΣΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΕΧΟΥΜΕ.

ΑΠΛΩΣ ΠΑΜΕ PHONE --> INFO, KAI KOITAME STO ΠΕΔΙΟ BATTERY.

 

 

Τελικα δειχνει ποσο μπαταρια εχουμε αλλα πρεπει καθε φορα να κανουμε reboot το κινητο για να κανει update.Θα ηταν πιο βολικο να ηταν real time.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
παιδια που θα βρω σε cr**k το λεξικο απο ελληνικα σε αγγλικα και το αναποδο?ευχαριστω :)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lagoudakis (16 Μάι. 2004 , 18:53)

 

παιδια που θα βρω σε cr**k το λεξικο απο ελληνικα σε αγγλικα και το αναποδο?ευχαριστω :)

 

 

Τα λεξικά που ζητάς (αν δεν κάνω λάθος είναι της absolute_word) τα κατεβάζεις από το site του SlovoED (http://nokia-6600-software.epocware.com/SlovoEd.html) όσο για το κρ@κ που λες υπάρχει στο αιβανετ ένας κεygεn για αυτή τη δουλειά (αν δεν τον βρεις στείλε pm να στο στείλω ;) )

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος K_NET (16 Μάι. 2004 , 19:21)

 

Zitaw voithia gia to photographer & to miniGPS....kanei pws paei na anoiksei alla den.....

Krerei kanis ti ginete????

Thanks!!

 

ti kinito exis ? giati blepo sto avatar sou ....

 

:!: mporis na ta bris (FULL) apo aivanet.com

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Jim22378 (16 Μάι. 2004 , 10:44)

 

Re paidia kserei kaneis kanena programma san auto pou exoun Vodafone/Germanos pou na tiponei tis fotographies apo to kinito me TELEIA poiotita?

 

 

Ενα προγραμμα που κανει αυτη την δουλεια (δεν ξερω βεβαια αν ειναι το ιδιο που χρησιμοποιουν στα καταστηματα που αναφερεις) ειναι το unjpeg.. Κανει πολυ καλη δουλεια και ειναι ευκολο στην λειτουργια του.. Δοκιμασε το. ;)

.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (:!:!Wireless Power!:!:: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από symplektis

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Jim22378 (16 Μάι. 2004 , 10:44)

 

Re paidia kserei kaneis kanena programma san auto pou exoun Vodafone/Germanos pou na tiponei tis fotographies apo to kinito me TELEIA poiotita?

 

 

Ενα προγραμμα που κανει αυτη την δουλεια (δεν ξερω βεβαια αν ειναι το ιδιο που χρησιμοποιουν στα καταστηματα που αναφερεις) ειναι το unjpeg.. Κανει πολυ καλη δουλεια και ειναι ευκολο στην λειτουργια του.. Δοκιμασε το. ;)

 

Pou einai auto to programma; gia to pc;

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι.. Και κανει πολυ καλη δουλεια. Ειδικα σε φωτογραφιες που εχουν τραβηχτει νυχτα και εμφανιζεται θορυβος. Τον αφαιρει με μια κινηση. Βεβαια φαινεται φοβερο στα δικα μου τα ματια που δεν ειμαι και ειδικος.. Αλλα οπως και να εχει... μια δοκιμη θα σας πεισει! :D :D
.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (:!:!Wireless Power!:!:: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από symplektis

Ναι.. Και κανει πολυ καλη δουλεια. Ειδικα σε φωτογραφιες που εχουν τραβηχτει νυχτα και εμφανιζεται θορυβος. Τον αφαιρει με μια κινηση. Βεβαια φαινεται φοβερο στα δικα μου τα ματια που δεν ειμαι και ειδικος.. Αλλα οπως και να εχει... μια δοκιμη θα σας πεισει! :D :D

 

Dwse ena link de!!

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους

εχω καποιες ερωτησεις....

1) πολλα προγραμματα (appman v1.04, photographer, smartlauncher v1.06, system tools, κλπ) οταν τα στελνω μεσω bluetooth στο κινητο μου

δεν τα κανει εγκατασταση. Δηλαδη ξεκιναει να κανει εγκατασταση της εφαρμογης αλλα μετα απο 1-2 δευτερολεπτα σταματαει χωρις να εχει κανει τιποτα. Γιατι????????????????????? To firmware της συσκευης μου ειναι v 4.09.1 , 26-02-04 , NHL-10

 

2) το where I am λιγα δευτερολεπτα αφου ξεκινησει μου βγαζει ενα μηνυμα που λεει "εφαρμ. εκλεισε miniGPS". τι σημαινει αυτο???

 

3) οταν παω να κανω download απο το aivanet κατι και παταω στο link του αρχειου με βγαζει στην κεντρικη σελιδα αντι να κανει download το αρχειο. Γιατι???????????????????????

 

 

Παρακαλω δωστε μου τα φωτα σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nikostzach (17 Μάι. 2004 , 05:12)

 

Καλησπερα σε ολους

εχω καποιες ερωτησεις....

1) πολλα προγραμματα (appman v1.04, photographer, smartlauncher v1.06, system tools, κλπ) οταν τα στελνω μεσω bluetooth στο κινητο μου

δεν τα κανει εγκατασταση. Δηλαδη ξεκιναει να κανει εγκατασταση της εφαρμογης αλλα μετα απο 1-2 δευτερολεπτα σταματαει χωρις να εχει κανει τιποτα. Γιατι????????????????????? To firmware της συσκευης μου ειναι v 4.09.1 , 26-02-04 , NHL-10

 

2) το where I am λιγα δευτερολεπτα αφου ξεκινησει μου βγαζει ενα μηνυμα που λεει "εφαρμ. εκλεισε miniGPS". τι σημαινει αυτο???

 

3) οταν παω να κανω download απο το aivanet κατι και παταω στο link του αρχειου με βγαζει στην κεντρικη σελιδα αντι να κανει download το αρχειο. Γιατι???????????????????????

 

Παρακαλω δωστε μου τα φωτα σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Λοιπον εχουμε και λεμε...

1) Αυτο ειναι καποιο Bug της αναβαθμισης 4.09.1 :worry:

Και πρεπει να γυρισεις το τηλ. στα αγγλικα για να γινει εγκατασταση

η απεγκατασταση σε καποιες εφαρμογες

2) Το μηνυμα αυτο μαλλον ειναι καποιο confict των 2 αυτων προγραμματων

3) Για να κανεις download απο το aivanet πρεπει να απενεργοποιησεις

οποιον firewall εχεις.

Ελπιζω να βοηθησα :)

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ρε σις gyus

 

Μήπως ξέρει κανείς το reg. code (12 digits) του photographer 2.4 ?έχω βρει στο aivanet ένα photographer το οποίο έχει ένα *sis ,ένα *.app αρχείο και ένα *dll . Πώς τα εγκαθιστώ αυτά?

 

Any help available ! :(

Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Haris1977 (17 Μάι. 2004 , 10:03)

 

Ρε σις gyus

 

Μήπως ξέρει κανείς το reg. code (12 digits) του photographer 2.4 ?έχω βρει στο aivanet ένα photographer το οποίο έχει ένα *sis ,ένα *.app αρχείο και ένα *dll . Πώς τα εγκαθιστώ αυτά?

 

Any help available ! :(

 

κανεις εγκατασταση το sis παιρνεις το apps κ το βαζεις στο φακελο που δημιουργητε κ το dll το βαζεις στο φακελο libs στο system.
LET'S GO SOUTH LET'S GO GRETA!!!
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (:up: Sony Ericsson P900 :up:: SonyEricssonP900/R101 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από Haris1977

Ρε σις gyus

 

Μήπως ξέρει κανείς το reg. code (12 digits) του photographer 2.4 ?έχω βρει στο aivanet ένα photographer το οποίο έχει ένα *sis ,ένα *.app αρχείο και ένα *dll . Πώς τα εγκαθιστώ αυτά?

 

Any help available ! :(

 

Λοιπόν, θα εγκαταστήσεις το αρχείό .sis στο κινητό σου. Μετά αφού το εγκαταστήσεις με έναν file manager θα πας στο φάκελο που έχεις εγκαταστήσει την εφαρμογή και θα αντικαταστήσεις το αρχείο .app της εφαρμογής με το αρχείο .app που σου δίνετε και μετά η εφαρμογή θα είναι full. Το αρχείο .dll είναι άχρηστο!!!

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (:up: Sony Ericsson P900 :up:: SonyEricssonP900/R101 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από manos the greek

Wirelessly posted (:up: Sony Ericsson P900 :up:: SonyEricssonP900/R101 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από Haris1977

Ρε σις gyus

 

Μήπως ξέρει κανείς το reg. code (12 digits) του photographer 2.4 ?έχω βρει στο aivanet ένα photographer το οποίο έχει ένα *sis ,ένα *.app αρχείο και ένα *dll . Πώς τα εγκαθιστώ αυτά?

 

Any help available ! :(

 

Λοιπόν, θα εγκαταστήσεις το αρχείό .sis στο κινητό σου. Μετά αφού το εγκαταστήσεις με έναν file manager θα πας στο φάκελο που έχεις εγκαταστήσει την εφαρμογή και θα αντικαταστήσεις το αρχείο .app της εφαρμογής με το αρχείο .app που σου δίνετε και μετά η εφαρμογή θα είναι full. Το αρχείο .dll είναι άχρηστο!!!

 

όχι δεν είναι άχρηστο αλλά ποτέ δεν έχω βάλει αρχείο .dll το dll το βαζεις στο φακελο libs στο system.όπως είπε ο φίλος teoter.

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος killing_you2 (17 Μάι. 2004 , 04:05)

 

Wirelessly posted (:!:!Wireless Power!:!:: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

 

 

Dwse ena link de!!

 

 

UnJpeg v 1.0 ομως ειναι shareware,αλλα πιστευω με λιγο ψαξιμο θα βρεις το κλειδακι του.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος asymvivastos (17 Μάι. 2004 , 11:53)

 

UnJpeg v 1.0 ομως ειναι shareware,αλλα πιστευω με λιγο ψαξιμο θα βρεις το κλειδακι του.

 

 

Δυστυχως δεν ειναι τοσο ευκολο.. Εγω που εψαξα π.χ. δεν βρηκα τιποτα. Και κανει και 150€ για να το αγορασεις. Τι να πεις.. :confused:

.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος symplektis (17 Μάι. 2004 , 14:16)

 

Δυστυχως δεν ειναι τοσο ευκολο.. Εγω που εψαξα π.χ. δεν βρηκα τιποτα. Και κανει και 150€ για να το αγορασεις. Τι να πεις.. :confused:

 

 

Το εχεις δοκιμασει?Εχει οντως το αποτελεσμα που φαινεται στο screenshot του link που εδωσα?Αν βρω το κλειδακι παντως θα ενημερωσω.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Το αποτελεσμα του link δεν νομιζω οτι εχει γινει απο το συγκεκριμενο προγραμμα η αν εχει γινει η φωτογραφια θα πρεπει να ειναι μεγιστη η συμπιεση πριν την χρηση.. Για να καταλαβεις καλυτερα τι δουλεια κανει δες αυτο. Προσωπικα παντα με ικανοποιει απολυτα. Και κατι που δεν δειχνει το demo ειναι οτι αφαιρει τον θορυβο των νυχτερινων φωτογραφιων και κανει resize κρατωντας την ποιοτητα σε καλα επιπεδα.. Αυτα..
.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...