Jump to content

OnePlus 12


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απλά ντροπή.

Δεν κατάλαβα, τόσες μέρες έλεγαν πως έχει γίνει ήδη escalate, τώρα μου λέει ότι μπορούν να το κάνουν escalate?

Screenshot-2024-03-19-10-28-29-90-3aea4a

Η υπομονή μου αρχίζει και εξαντλείται πάντως.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

2 ώρες πριν, Arinos said:

Απλά ντροπή.

Δεν κατάλαβα, τόσες μέρες έλεγαν πως έχει γίνει ήδη escalate, τώρα μου λέει ότι μπορούν να το κάνουν escalate?

Screenshot-2024-03-19-10-28-29-90-3aea4a

Η υπομονή μου αρχίζει και εξαντλείται πάντως.

Βασικά νομίζω πως δεν κάνουν απολύτως τίποτα. Ουτε escalate ουτε τιποτα απολυτως. Απλά βλακειες γενικόλογες γραφουν για να κερδίζουν χρόνο μεχρι να ερθει η απαντηση απο το service center.

Οπως το βλέπω η απάντηση θα ερθει οταν ειναι να ερθει ειτε στειλεις 10 ή 100 μηνύματα. Και βλέποντας ποσο ασοβαρες ειναι οι απαντησεις τους, τρομαζω με το απαντηση θα λαβεις σχετικά με το θεμα σου........

Καλή μας τυχη με αυτους που μπλεξαμε.

ΥΓ: Περιττο να γραψω πως ο τροπος που απαντανε ειναι τουλαχιστον τραγικος και ουδεμια σχεση εχει με συμπεριφορα customer support εταιρειας με στοιχειωδη σοβαροτητα... ακου εκει I will sadly have to close the chat ο τραγικος........

ΥΓ2: Κρατα την επικοινωνια. Τους χρειαζεται να τους κανεις λιγο ρομπα σε reddit και oneplus community αν συνεχισουν αυτο το τροπαρι. Μονο ετσι ισως να νιωσουν και να ασχοληθουν....

Edited by Mikepan_1
Link to comment
Share on other sites

Χίλιες φορές να το είχα πάρει από tradingshenzen ή giztop βασικά, θα είχα γλυτώσει κάποια χρήματα γιατί από ταλαιπωρία βλέπω πως δεν την γλύτωσα πληρώνοντας παραπάνω παίρνοντας το απευθείας από την oneplus.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Arinos said:

Χίλιες φορές να το είχα πάρει από tradingshenzen ή giztop βασικά, θα είχα γλυτώσει κάποια χρήματα γιατί από ταλαιπωρία βλέπω πως δεν την γλύτωσα πληρώνοντας παραπάνω παίρνοντας το απευθείας από την oneplus.

Προφανώς η συσκευη παει σε καποιο συνεργαζομενο επισκευαστικο κεντρο και οχι στην Oneplus - το δικτυο επισκευαστικων κεντρων στην Ευρωπη ειναι πολυ φτωχο καθως η εταιρεια, για καποιο λογο, δεν φαινεται πως δινει σημασια σε αυτο το κομματι με αποτελεσμα το επισκευαστικο κεντρο να πρεπει να εξυπηρετει (φανταζομαι) εκατονταδες συσκευες αρκετες απο αυτες με σοβαροτερα θεματα. Επομενως δεν εκπλησσομαι με την καθυστέρηση. Παρ ολα αυτα θα μπορουσαν οι απαντησεις τους να ειναι πιο συγκεκριμενες και να δειχνουν οτι νοιαζονται για την εξυπηρετηση του πελατη κατι που δεν φαινεται απο τον τροπο που σου απαντησαν στο chat.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Mikepan_1 said:

Προφανώς η συσκευη παει σε καποιο συνεργαζομενο επισκευαστικο κεντρο και οχι στην Oneplus - το δικτυο επισκευαστικων κεντρων στην Ευρωπη ειναι πολυ φτωχο καθως η εταιρεια, για καποιο λογο, δεν φαινεται πως δινει σημασια σε αυτο το κομματι με αποτελεσμα το επισκευαστικο κεντρο να πρεπει να εξυπηρετει (φανταζομαι) εκατονταδες συσκευες αρκετες απο αυτες με σοβαροτερα θεματα. Επομενως δεν εκπλησσομαι με την καθυστέρηση. Παρ ολα αυτα θα μπορουσαν οι απαντησεις τους να ειναι πιο συγκεκριμενες και να δειχνουν οτι νοιαζονται για την εξυπηρετηση του πελατη κατι που δεν φαινεται απο τον τροπο που σου απαντησαν στο chat.

Συμφωνώ μαζί σου, το service είναι η ctdi Πολωνίας που φαίνεται πως αναλαμβάνει λίγο πολύ όλα τα μεγάλα ονόματα όπως apple, samsung, sony εγχώρια με βάση τα reviews που έχει στο Google. Αλλά για μια αντικατάσταση ειλικρινά, πόσος έλεγχος μπορεί να χρειάζεται; Δεν θα κάνουν κάποια επιδιόρθωση.

Λογικά έχουν μια σειρά προτεραιότητας εκεί και απλά κάποια στιγμή θα έρθει και η σειρά του δικού μου. Με το our apologies και sorry for the inconvenience δεν λύνεται το πρόβλημα.

Και αυτό που είπες, δεν δείχνει καθόλου να ενδιαφέρονται για τους πελάτες.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Arinos said:

Συμφωνώ μαζί σου, το service είναι η ctdi Πολωνίας που φαίνεται πως αναλαμβάνει λίγο πολύ όλα τα μεγάλα ονόματα όπως apple, samsung, sony εγχώρια με βάση τα reviews που έχει στο Google. Αλλά για μια αντικατάσταση ειλικρινά, πόσος έλεγχος μπορεί να χρειάζεται; Δεν θα κάνουν κάποια επιδιόρθωση.

Λογικά έχουν μια σειρά προτεραιότητας εκεί και απλά κάποια στιγμή θα έρθει και η σειρά του δικού μου. Με το our apologies και sorry for the inconvenience δεν λύνεται το πρόβλημα.

Και αυτό που είπες, δεν δείχνει καθόλου να ενδιαφέρονται για τους πελάτες.

Θα πρεπει ανα πασα στιγμη να γνωριζουν σε ποιο σταδιο βρισκεται η διαδικασια και να μπορουν να δινουν μια εκτιμώμενη ημερομηνια εκπλήρωσης του αιτηματος. Δηλαδή αν καποιος θελει αντικατάσταση μπαταριας που ειναι μιση ωρα δουλειας, πρεπει να στειλει τη συσκευη στην πολωνια και να περιμενει κανα μηνα ισως και περισσοτερο για να γινει μια τοσο απλη διαδικασία;

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Mikepan_1 said:

Θα πρεπει ανα πασα στιγμη να γνωριζουν σε ποιο σταδιο βρισκεται η διαδικασια και να μπορουν να δινουν μια εκτιμώμενη ημερομηνια εκπλήρωσης του αιτηματος. Δηλαδή αν καποιος θελει αντικατάσταση μπαταριας που ειναι μιση ωρα δουλειας, πρεπει να στειλει τη συσκευη στην πολωνια και να περιμενει κανα μηνα ισως και περισσοτερο για να γινει μια τοσο απλη διαδικασία;

Όχι βέβαια, Δευτέρα στέλνει και Παρασκευή το πολύ θα έπρεπε να έχει έρθει πίσω.

Έτσι ακριβώς είναι, αλλιώς δεν είναι καθόλου σωστή συμπεριφορά προς κάποιον πελάτη. Τρέχα γύρευε.

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξυ εχουν βαλει στο OP Community και καλα οτι θελουν να ακουσουν απο χρηστες προτεινωμενες αλλαγες στο Oxygen. Και πεφτει το κραξιμο της αρκουδας....Εκλαψα με την απαντηση αυτου εδω του τυπακου:

Quote

Pete
Please stop gas lighting the community – why do you create topics like this when you know you have zero intention of listening.

Surveys after surveys appear – all ignored.

November 2023:

https://community.oneplus.com/thread/1468386660684136453 [Help us define this award - Hero product & the not-so-great one]

February 2023:

https://community.oneplus.com/thread/1267278744578949124 [[SURVEY TIME!] Your feedback about OxygenOS is needed!]

and in 2022…

https://community.oneplus.com/thread/1587283 [Survey Time! OxygenOS User Experience Survey]

You get the idea. It is pointless posting ideas here. They are ignored.

You want some hard to hear feedback? Fire your UX design and test teams. Recruit people who care what they do and actually use the device they work on.

Some final thoughts:
Do a side-by-side comparison between OS14 and OS11 - all those features from OS11 which are missing in OS14, put them back. Get the font size consistent and stop using icons in the status bar which look like they were designed by a child.

This isn’t difficult.

 

1 hour ago, Arinos said:

Συμφωνώ μαζί σου, το service είναι η ctdi Πολωνίας που φαίνεται πως αναλαμβάνει λίγο πολύ όλα τα μεγάλα ονόματα όπως apple, samsung, sony εγχώρια με βάση τα reviews που έχει στο Google. Αλλά για μια αντικατάσταση ειλικρινά, πόσος έλεγχος μπορεί να χρειάζεται; Δεν θα κάνουν κάποια επιδιόρθωση.

Λογικά έχουν μια σειρά προτεραιότητας εκεί και απλά κάποια στιγμή θα έρθει και η σειρά του δικού μου. Με το our apologies και sorry for the inconvenience δεν λύνεται το πρόβλημα.

Και αυτό που είπες, δεν δείχνει καθόλου να ενδιαφέρονται για τους πελάτες.

Σε μια γρηγορη περιήγηση σε διαφημιση του OP12 στο fb ειδα 2-3 comments απο χρηστες που αναφερουν οτι περιμενουν αντικατάσταση ή refund σε ελαττωματικο OP12 που εστειλαν 30+ ημερες πριν και δεν εχουν ακομα καμια ενημερωση απο την OP. Οποτε μαλλον χρειαζεται δυνατη υπομονη η ολη φαση.

Edited by Mikepan_1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Mikepan_1 said:

Σε μια γρηγορη περιήγηση σε διαφημιση του OP12 στο fb ειδα 2-3 comments απο χρηστες που αναφερουν οτι περιμενουν αντικατάσταση ή refund σε ελαττωματικο OP12 που εστειλαν 30+ ημερες πριν και δεν εχουν ακομα καμια ενημερωση απο την OP. Οποτε μαλλον χρειαζεται δυνατη υπομονη η ολη φαση.

Επειδή ξεφεύγει έτσι, λέω να τους ζητήσω τα χρήματα πίσω και σαν τελευταία επιλογή dispute με την τράπεζα μου.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Arinos said:

Απλά ντροπή.

Δεν κατάλαβα, τόσες μέρες έλεγαν πως έχει γίνει ήδη escalate, τώρα μου λέει ότι μπορούν να το κάνουν escalate?

Screenshot-2024-03-19-10-28-29-90-3aea4a

Η υπομονή μου αρχίζει και εξαντλείται πάντως.

Με αυτούς στο τσατ δεν βγάζεις άκρη. Είναι πανασχετοι.. ότι να ναι απαντάνε...

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Όχι, θα συμφωνήσω με το φίλο, απο τη στιγμή που έχει δώσει τόσα χρήματα για την αγορά της συσκευής, περιμένει και την ανάλογη εξυπηρέτηση, με αυτά τα γενικόλογα, κοροϊδία και τίποτα άλλο, εκτός αν πρόκειται για κουτοπονηριά, για να μην προχωρήσουν σε αντικατάσταση η επιστροφή χρημάτων.

"I will close this chat" έλεγε μεταξύ άλλων στο μήνυμα, λες και διευθετήθηκε το ζήτημα. Όχι, με τέτοια τερτιπια, δεν καθιερώνεται ως σοβαρή εταιρία, ενόσω αυτό προσπαθεί να κάνει, έχουμε κάποιες απαιτήσεις ως καταναλωτές, δεν είμαστε χηναρια που έκανε έτσι απλά χρήματα και τελείωσε η δουλειά.

Με βάση κάποια σχόλια που παρέθεσε ένας άλλος χρήστης πιο πριν, μάλλον έχει πέσει πολλή δουλειά στο σέρβις και μάλλον πολλοί ζητάνε αντικατάσταση, άρα, δεν το λέει και ιδανικό ξεκίνημα κάποιος, από την άλλη βέβαια, στην αρχή του λανσαρισματος, λογικό να υπάρχουν θέματα. 

Μακάρι ο φίλος να εξυπηρετηθεί το συντομότερο δυνατό και να τελειώσει η κοροϊδία που υφίσταται.....

Link to comment
Share on other sites

Σημερα αλλαξα τελικα την εργοστασιακη μεμβρανη. Δεν ξερω καν τι μου εβαλαν αλλα αισθητικα ειναι πολυ καλυτερη. Δεν βλεπω σκονη, οι δαχτυλιες σαφως λιγοτερες και η αισθηση στο touch περιεργως ειναι αρκετα καλυτερη. Επισης διαλεξα μεμβρανη χωρις κοπη στην εμπρος καμερα που το θεωρω καλυτερο στις πλαστικες μεμβρανες.

Το μονο αρνητικο ειναι πως στα πλαγια (στο curved κομματι) δεν καλυπτει ολη την οθονη αλλα φτανει μεχρι του σημειου που αναβει η οθονη (δεν καλυπτει το μαυρο κομματι της οθονης). Δεν ξερω αν το ιδιο συμβαινει με τις περισσοτερες μεμβρανες που κυκλοφορουν για curved οθονη ή απλα αυτη δεν ειναι η καλυτερη στο συγκεκριμενο σημειο. Η spigen θηκη που του φοραω τωρα καλυπτει τα σημεια που δεν καλυπτει αυτη η μεμβρανη και δεν φαινεται καν το κενο, αλλα με καποια αλλη θηκη πιθανον να υπαρχει καποιο κενο στις 2 πλευρες. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Mikepan_1 said:

Σημερα αλλαξα τελικα την εργοστασιακη μεμβρανη. Δεν ξερω καν τι μου εβαλαν αλλα αισθητικα ειναι πολυ καλυτερη. Δεν βλεπω σκονη, οι δαχτυλιες σαφως λιγοτερες και η αισθηση στο touch περιεργως ειναι αρκετα καλυτερη. Επισης διαλεξα μεμβρανη χωρις κοπη στην εμπρος καμερα που το θεωρω καλυτερο στις πλαστικες μεμβρανες.

Το μονο αρνητικο ειναι πως στα πλαγια (στο curved κομματι) δεν καλυπτει ολη την οθονη αλλα φτανει μεχρι του σημειου που αναβει η οθονη (δεν καλυπτει το μαυρο κομματι της οθονης). Δεν ξερω αν το ιδιο συμβαινει με τις περισσοτερες μεμβρανες που κυκλοφορουν για curved οθονη ή απλα αυτη δεν ειναι η καλυτερη στο συγκεκριμενο σημειο. Η spigen θηκη που του φοραω τωρα καλυπτει τα σημεια που δεν καλυπτει αυτη η μεμβρανη και δεν φαινεται καν το κενο, αλλα με καποια αλλη θηκη πιθανον να υπαρχει καποιο κενο στις 2 πλευρες. 

Εγω εκανα παραγγελια αυτην (απο σκρουτζ)

https://www.ringkestore.com/products/oneplus-12-screen-protector-dual-easy-film-2p

Μολις ερθει και την περασω θα ενημερωσω. Σιγουρα θα ειναι καλυτερη απο την μαμα.

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, Mikepan_1 said:

Σημερα αλλαξα τελικα την εργοστασιακη μεμβρανη. Δεν ξερω καν τι μου εβαλαν αλλα αισθητικα ειναι πολυ καλυτερη. Δεν βλεπω σκονη, οι δαχτυλιες σαφως λιγοτερες και η αισθηση στο touch περιεργως ειναι αρκετα καλυτερη. Επισης διαλεξα μεμβρανη χωρις κοπη στην εμπρος καμερα που το θεωρω καλυτερο στις πλαστικες μεμβρανες.

Το μονο αρνητικο ειναι πως στα πλαγια (στο curved κομματι) δεν καλυπτει ολη την οθονη αλλα φτανει μεχρι του σημειου που αναβει η οθονη (δεν καλυπτει το μαυρο κομματι της οθονης). Δεν ξερω αν το ιδιο συμβαινει με τις περισσοτερες μεμβρανες που κυκλοφορουν για curved οθονη ή απλα αυτη δεν ειναι η καλυτερη στο συγκεκριμενο σημειο. Η spigen θηκη που του φοραω τωρα καλυπτει τα σημεια που δεν καλυπτει αυτη η μεμβρανη και δεν φαινεται καν το κενο, αλλα με καποια αλλη θηκη πιθανον να υπαρχει καποιο κενο στις 2 πλευρες. 

Που πήγες και έκανες την αλλαγή;
Πάντως μια και το ανέφερες, και η εργοστασιακή μέχρι εκεί που ανάβει η οθόνη φτάνει. Άντε να πηγαίνει μισό χιλιοστό παραπάνω. Άρα δεν είναι καν μειονέκτημα αυτό που αναφέρεις. Στις κάμερες μπροστά φαντάζομαι δεν έχεις κάποια θολούρα εξαιτίας της μεμβράνης.. και γω προτιμώ χωρίς κοπή γιατί μαζεύει σκόνη εκεί μέσα.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, alanthast0s said:

Που πήγες και έκανες την αλλαγή;
Πάντως μια και το ανέφερες, και η εργοστασιακή μέχρι εκεί που ανάβει η οθόνη φτάνει. Άντε να πηγαίνει μισό χιλιοστό παραπάνω. Άρα δεν είναι καν μειονέκτημα αυτό που αναφέρεις. Στις κάμερες μπροστά φαντάζομαι δεν έχεις κάποια θολούρα εξαιτίας της μεμβράνης.. και γω προτιμώ χωρίς κοπή γιατί μαζεύει σκόνη εκεί μέσα.

Σε κατάστημα εξωτερικου την αλλαξα, καθώς ειμαι εκτος ελλαδας αυτες τις ημέρες.

Για την ωρα δεν αντιλλαμβάνομαι καμια διαφορα στην εμπρος κάμερα. Καθώς ειναι πλαστική η μεμβράνη πιθανον με το περασμα του χρονου που το πλαστικο καπως κιτρινιζει να υπαρχει διαφορά αλλά αποκλειεται να αντεξει μεχρι να κιτρινισει. Οσες φορες εχω βαλει πλαστικές μεμβρανες καθε 3-4 μηνες μαξ τις αλλαζω ειτε επειδη γεμιζουν γρατζουνιες ή φθειρονται στις ακρες απο σκονη που παει και καθεται απο κατω.

Παντως συγκρινοντας με την εργοστασιακη, η διαφορα ειναι σημαντική και ηρεμησα απο τη σκονη που γεμιζε η οθονη καθε τρεις και λιγο. Με την εργοστασιακη κουβαλουσα μαζι μου μαντηλακι γυαλιων για να την καθαριζω συνεχεια και απο χθες δεν την εχω καθαρισει καθολου και οκ βλεπω δαχτυλιες αλλα σχεδον καθολου σκονη ορατη με το γυμνο ματι. Δεν καταλαβαινω, αφου βαζουν που βαζουν την εργοστασιακη μεμβρανη γιατι δεν βαζουν κατι τις καλυτερης ποιοτητας 1 ευρω διαφορα στο κοστος κατασκευης να τους εκανε; Ας το πουλουσαν 1050 αντι 1049 ευρω... Αγοραζεις κινηταρα και εχουν βαλει μεμβρανη χειροτερη και απο την χειροτερη που μπορεις να βρεις να αγορασεις.

Εν τω μεταξύ το Huawei P30 το δουλεύω εδώ και 1.50 χρόνο χωρις καμιά προστασια οθονης και βλέπω δεν εχει ουτε γρατζουνια - η οθονη ειναι σαν καινουρια. Και εχει φαει και 3-4 βουτιες. Το P30 ειχε το λεγομενο (no name) aluminosilicate glass αναρωτιεμαι αν αυτο γινεται να ειναι καλυτερο απο το πολυ-διαφημισμενο Gorilla Victus 2 που εχει το Oneplus αλλά η αληθεια ειναι πως ακομα δεν θελω να το τεσταρω!! Ισως οταν περασουν λιγοι μηνες και φυγει η "κάψα" της καινουριας συσκευης!

Edited by Mikepan_1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Mikepan_1 said:

Αυτη φαινεται πολυ καλη. 

Για ποιον λόγο να βγάλω την εργοστασιακή λεζατινα κ να βάλω νιλκιν πάλι ζελατίνα? 

Εγώ τζαμακι ψάχνω. Μοκολο τμαξ ή dome.. 

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, STATYSS said:

Για ποιον λόγο να βγάλω την εργοστασιακή λεζατινα κ να βάλω νιλκιν πάλι ζελατίνα? 

Εγώ τζαμακι ψάχνω. Μοκολο τμαξ ή dome.. 

Γιατι η εργοστασιακη ειναι μαπα και μεχρι να βγει τζαμακι της προκοπης (οταν και αν βγει) κατι πρεπει να εχεις. Εκτος απο δαχτυλιες, τερμα σκονη και βρωμια που μαζευει δεν εχει ολα τα υπολοιπα συν που δινουν οι αλλες.

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, STATYSS said:

Για ποιον λόγο να βγάλω την εργοστασιακή λεζατινα κ να βάλω νιλκιν πάλι ζελατίνα? 

Εγώ τζαμακι ψάχνω. Μοκολο τμαξ ή dome.. 

Γιατι αντικαθιστας μια κακης ποιοτητας ζελατινα με μια καλυτερης ποιοτητας ζελατινα. PET ή TPU μεμβρανη ειναι η μονη λυση για οσους δεν θελουν να βαλουν UV τζαμακι. Προσωπικα πιο ευκολα θα το αφηνα χωρις προστασια παρα θα εβαζα τετοιο τζαμι στη συσκευη. Προφανως ο καθενας επιλεγει τι ρισκα θα παρει. 

On 4/3/2024 at 9:31 ΜΜ, FoT1s said:

Στα αλλα νεα, αυριο ερχεται το ρολοι και τα buds 3. Τα περιμενει κανενας αλλος συμφορουμιτης;

Εντυπωσεις για το ρολοι;

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Mikepan_1 said:

Γιατι αντικαθιστας μια κακης ποιοτητας ζελατινα με μια καλυτερης ποιοτητας ζελατινα. PET ή TPU μεμβρανη ειναι η μονη λυση για οσους δεν θελουν να βαλουν UV τζαμακι. Προσωπικα πιο ευκολα θα το αφηνα χωρις προστασια παρα θα εβαζα τετοιο τζαμι στη συσκευη. Προφανως ο καθενας επιλεγει τι ρισκα θα παρει. 

Εντυπωσεις για το ρολοι;

Για το ρολοι ειμαι απολυτα ευχαριστημενος. Καμια σχεση με το πρωτο ρολοι. Εχει παρα πολλες λειτουργιες για την υγεια, αθληση και αλλα καλουδια. Σχεδον μεσα στην ημερα τα περισσοτερα τα κανω απο το ρολοι, απαντηση σε μηνυματα, κλησεις, maps κτλ. Η μπαταρια του με αρκετη χρηση οντως κραταει 4 ημερες που λεει και η εταιρια. Η νεα εφαρμογη για παρακολούθηση επισης πολυ καλη. Στα μονα αρνητικα αν επιλεξεις να αφησεις το δικο του λουρακι στη φορτιση θα ξενερωσεις γιατι διπλωνουν τα strap προς τα μεσα και αναγκαστικα το φορτιζεις στο πλαι. Εμενα βεβαια μου εφερνε φαγουρα κατω απο τον καρπο και εβαλα το λουρακι απο το παλιο που για εμενα προσωπικα εκτος ο,τι δεν μου φερνει φαγουρα, δειχνει το ρολοι πολυ πιο ωραιο, καθολου αθλητικο στυλ οπως το μαμα λουρακι και το φορτιζεις και ισια πανω στη βαση. Στο deal του presale για 250€ που μου βγηκε με δωρο τα buds 3 που επισης ειναι εξαιρετικα στον ηχο τους και ειδικα μπαταρια, αξιζε πολυ.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, FoT1s said:

Για το ρολοι ειμαι απολυτα ευχαριστημενος. Καμια σχεση με το πρωτο ρολοι. Εχει παρα πολλες λειτουργιες για την υγεια, αθληση και αλλα καλουδια. Σχεδον μεσα στην ημερα τα περισσοτερα τα κανω απο το ρολοι, απαντηση σε μηνυματα, κλησεις, maps κτλ. Η μπαταρια του με αρκετη χρηση οντως κραταει 4 ημερες που λεει και η εταιρια. Η νεα εφαρμογη για παρακολούθηση επισης πολυ καλη. Στα μονα αρνητικα αν επιλεξεις να αφησεις το δικο του λουρακι στη φορτιση θα ξενερωσεις γιατι διπλωνουν τα strap προς τα μεσα και αναγκαστικα το φορτιζεις στο πλαι. Εμενα βεβαια μου εφερνε φαγουρα κατω απο τον καρπο και εβαλα το λουρακι απο το παλιο που για εμενα προσωπικα εκτος ο,τι δεν μου φερνει φαγουρα, δειχνει το ρολοι πολυ πιο ωραιο, καθολου αθλητικο στυλ οπως το μαμα λουρακι και το φορτιζεις και ισια πανω στη βαση. Στο deal του presale για 250€ που μου βγηκε με δωρο τα buds 3 που επισης ειναι εξαιρετικα στον ηχο τους και ειδικα μπαταρια, αξιζε πολυ.

Τελικά το παρήγγειλα κι εγώ το ασημενιο χρωμα στα 249 με δώρο τα Nord Buds 2. Ημουν αναμεσα σε αυτο και το Huawei Watch GT 4 που παιζει σε παρομοια τιμη (χωρις buds). Επελεξα τελικά αυτό γιατί δεν ημουν ευχαριστημένος με προηγουμενο Huawei ρολοι στο OS του ρολογιου, ηταν πολυ basic, αν και διαβάζω σχολια πως στις μετρήσεις το OP δεν τα παει πολυ καλα (και δεν ειμαι βεβαιος πως εχει να κανει με software ή αισθητηρα) καθώς και για την εφαρμογή οτι εμφανιζει αποσυνδεσεις.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mikepan_1 said:

Τελικά το παρήγγειλα κι εγώ το ασημενιο χρωμα στα 249 με δώρο τα Nord Buds 2. Ημουν αναμεσα σε αυτο και το Huawei Watch GT 4 που παιζει σε παρομοια τιμη (χωρις buds). Επελεξα τελικά αυτό γιατί δεν ημουν ευχαριστημένος με προηγουμενο Huawei ρολοι στο OS του ρολογιου, ηταν πολυ basic, αν και διαβάζω σχολια πως στις μετρήσεις το OP δεν τα παει πολυ καλα (και δεν ειμαι βεβαιος πως εχει να κανει με software ή αισθητηρα) καθώς και για την εφαρμογή οτι εμφανιζει αποσυνδεσεις.

Απο μετρησεις δεν εχω προσεξει κατι λαθος, ειδικα να εχει κενα, οπως το παλιο που για καποιες στιγμες μεσα στην ημερα δεν κατεγραφε τιποτα. Οσο για την εφαρμογη ουτε μια στιγμη δεν μου εχει κανει αποσυνδεση κτλ χωρις καν με τις ρυθμισεις για να μην γινεται βελτιστοποιηση η εφαρμογη, κλειδωμα εφαρμογης και να τρεχει παντα στο παρασκηνιο. Οπως την εκανε εγκατασταση ετσι την αφησα. Πηρε και ενημερωση την πρωτη μερα που το ανοιξα, οποτε εχει δρομο ακομα. Στα αλλα νεα αυριο ερχεται γ μεμβρανη της ringke. Ελπιζω να βγει καλη.

Link to comment
Share on other sites

Τζαμακι μόνο UV.. άριστη ποιότητα. Τελεια εφαρμογή και προστασία...

Καμία σχέση με ζελατίνες που γεμίζουν γρατσουνιές σκονες κ.τ.λ

 

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, FoT1s said:

Απο μετρησεις δεν εχω προσεξει κατι λαθος, ειδικα να εχει κενα, οπως το παλιο που για καποιες στιγμες μεσα στην ημερα δεν κατεγραφε τιποτα. Οσο για την εφαρμογη ουτε μια στιγμη δεν μου εχει κανει αποσυνδεση κτλ χωρις καν με τις ρυθμισεις για να μην γινεται βελτιστοποιηση η εφαρμογη, κλειδωμα εφαρμογης και να τρεχει παντα στο παρασκηνιο. Οπως την εκανε εγκατασταση ετσι την αφησα. Πηρε και ενημερωση την πρωτη μερα που το ανοιξα, οποτε εχει δρομο ακομα. Στα αλλα νεα αυριο ερχεται γ μεμβρανη της ringke. Ελπιζω να βγει καλη.

Εγώ παρήγγειλα σήμερα τη μεμβρανη της Nillkin απο ali, μου φάνηκε εξαιρετική.

Βεβαια μολις πριν 2-3 μερες αλλαξα μεμβρανη αλλα κι αυτη θελει κανα μηνα να ερθει απο ali, οποτε την παρηγγειλα να την εχω ετοιμη οταν θελω να αλλαξω. Στα συν οτι εχει και εξοπλισμο ευκολης εγκαταστασης οποτε θα δοκιμασω για πρωτη φορα να τοποθετήσω μεμβράνη μονος μου!

Edited by Mikepan_1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...